Отговори
# 30
  • Мнения: 243
Добро утро, момичета   bouquet

Събуждам ви с въпрос. Някой да се е спрял на шишетата на Tommie Tippie ? Мисля да взема антиколиколиковите им шишета. Спрях се на стерилизатор и помпа на същата марка, но сега умувам дали да ги взема Simple Smile

# 31
  • Мнения: 259
Ейй коремчета, бебо тежи 709 гр. Но докторката не остана учарована, питах я колко трябва да е, но отговор не получих. В 24 седмица и 5 дни съм. А за жлъчният мехур още си е уголемен,но ще изчакаме до сряда...

# 32
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Добро утро мамчета  Hug Незнам от кога не съм се наспивала така... Нито болки в гърба, нито киселини усетих  Simple Smile

Точно обратното при мен. Шест събуждания заради болки в гърба, четири заради подпиране около стомаха (който май ми е качен къмто врата вече Laughing), две ставания до тоалетна, едно схващане на крака и едно ставане за пиене на вода Crazy

# 33
  • Мнения: 304
Момичета извинявам се за въпроса....но защо докторите ви постоянно сменят термна ви???
Нали бременността си продължава 40 г.с. и това, че бебчо се развива по-бързо не винаги е гаранция, измерванията с уредите дават отклонения.
Чудно ми е, защото моя АГ при първия преглед ме разпита за последната менструация, на колко дни е и т.н. и понеже според интернет калкулаторите бях с термин 2.05 с 28 дневен цикъл, но моя не е на толкова дни, та след прегледа доки ми записа в документите термин 30.04. От тогава нито веднъж не го е сменил, независимо от развитието на бебчо, а при разговора ни, когато изказах желание за планово секцио много сериозно ми заяви, че няма да ме оперира преди 37-38 седмица...не, че аз исках да избързваме, напротив, според мен всеки ден до термин, прекаран от бебчо в корема е в негова полза.

# 34
  • Мнения: 1 344
Спокойно Тайга и аз съм така.Почти всяка нощ има по нещо.Едната киселини,от течен шоколад,другата болки и спазми в корема най вероятно от зелена салата,снощи пък 3пъти тоалетна ,веднъж от глад и това ако е спане здраве му кажи:))))))Aphrodivina,апарата често дава различен термин според измерванията и докторите го споменават.Но според мен това не е повод за промяна на термина,и аз поне не съм чувала докторите да се съобразяват изцяло с термина по УЗ.Мое мнение е ,че ако си сигурен за датата на последната М. термина не се променя ,а си е този по нея.Другото си е просто на база размери и не би трябвало да се счита за термин,нито постояно да се сменя датата.Поне моят лекар се ориентира по последна М и дължината на цикъла,другото си е ориентир за развитие на бебчето.

Последна редакция: сб, 31 яну 2015, 10:52 от renji

# 35
  • Мнения: 243
И на мен ми е странно това със смяната на термините. При мен също бебето върви напред с една седмица, но според моя доктор, въпреки това терминът ми си остава този, който е определен първия път.

Ох и аз започнах да ставам все по-често през нощта за тоалетна. Снощи преди да заспя ходих поне три пъти  Embarassed

# 36
  • Мнения: 960
Добър ден дами много сте бързи днес времето е супер на вън то след такъв вятър снощи при нас има паднало дърво .Вчера до 3 съм седяла будна да ставам да ям да си плета хич не ми се спеше  Crazy Crazy Crazy Ай явно и на малката  Joy Joy Joy

# 37
  • София
  • Мнения: 357
Aphrodivina -  на мен ми смени термина, защото последният ми цикъл беше нещо объркан. Нормалният ми цикъл дойде на 10 юли и съм по принцип като часовник на 28дни, а после ми дойде след 15 дни пак - на 25 юли, бяхме на море и може от смяна на климата. Та в началото ползвахме 25 юли за дата на последния цикъл, което прави 01май термин. Но бебчето на всички прегледи беше 1-2 седмици напред от термина, а на последната ЖК видеозонът показваше термин 26,03. С видеозона наистина има разминавания, но тя каза, че разминаването може да е до 2 седмици, не повече. А и на последната ми ФМ, където има много прецизни измервания на всички части и органи, лекарката каза, че според нея терминът ми е средата на април. И поради всички тези фактори гинеколожката реши на последния преглед  на ЖК да взима предвид предпоследният ми цикъл на 10 юли, което прави термин - 17апр.
Не знам дали е правилно, ама ще следим нещата, дано не го извадят твърде рано.

# 38
  • Мнения: 1 344
Сладоледче,а ти сигурно си казвала ,но не ми се търси та да си питам,ти секцио по желание ли искаш или се налага.Защото при теб е разбираема промяната на термина тъй ,като има причина ,но в този случай не е ли най добре да се пойзчака да се роди само бебчето,когато си му е времето.

# 39
  • София
  • Мнения: 357
renji - по медицински причини ще съм секцио заради много силно изтъняване на ретината + големия диотър. И аз си мислех дали да не изчакам само да тръгне, ама малко рисково ми се струва така...

# 40
  • София
  • Мнения: 792
 Прекрасна е темичката, Суити Heart Eyes
 Здравейте, момичета! Хубав уикенд ви пожелавам. Аз си лежа и скучая сама у дома, защото много ми се засилиха контракциите, а вчера имах и леки болки и тежест..

# 41
  • Мнения: 1 344
Сладоледче Така си  помислих и аз ,че ще е по медицински причини.Много е кофти така,хем спорна ситуация ,в която най добре е да се поизчака ,хем се налага секцио.Поне дръж на това да е оптимално близо до термин.Аз първия пит сама исках секцио,но исках да е около термина .Та операцията ми беше на 11.04,при термин 17.04.Като ако тогава докторите вярваха на термина по УЗ,не би трябвало да съм стигнала до операцията защото той ми излизаше 07.04.

# 42
  • Мнения: 259
Оле мамчета, не мога да стана от леглото Cry много ми се схваща кракът още от дупето... ужасно е адски много боли. Реших да се пробвам с една две крачки, но добре че мъжът ми беше до мен и ме хвана иначе бях готова тупнала... направо ми омеква кракът.. Cry някакви съвети?

# 43
  • Мнения: 3 546
Аз съм с ужасни болки в таза. Нощес не съм спала, почти до рев стигнах. На където и да се обърна много боли. Ставах да се разхождам в стаята да се раздвижа, но пак не ми помогна. Кръста не ме боли, само таза. ММ ме масажира, но ефект пак няма. Ако така ще я карам още 3 месеца не ми се мисли.

# 44
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Магнезият помага при мускулни крампи и масажче  Peace

Мамо на принцеса, аз лично съм виждала как мургави каки пълнят по десетки чували в ден, когато в Манията цените са били 2лв. за кг. + някаква друга отстъпка имаше /май годишнина/ и килото ставаше под лев. Познай после тези дрехи къде и как се продават.

Аз, слава Богу, рядко имам проблеми със съня, не ставам до WC, понякога ме боли само бедрото. Напоследък си правя по-дълги разходки на чист въздух и мисля, че помагат доста.

Ros Mar, сега виждам, че и ти си се оплакала. наистина ходенето помага и друсането върху голяма /швейцарска/ топка.

Общи условия

Активация на акаунт