Опитват се да ме измамят отварително! Моля, дайте ми съвет!

  • 4 485
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,

Историята, която ще разкажа илюстрира мръсотията, нечестността и липсата на чест в хората превърнали се в самозабравени карикатури незаслужаващи да се нарекат дори животни.

Преди 1 година бях ударен от изпреварващ ме автомобил докато завивах на кръстовище. Ударът беше директно в шофьорската врата, която беше смазана. С мен имаше още двама пътника и по думите им разбрах, че не са ранени.

Веднага излязох от колата, за да видя какво е станало с другия автомобил. Представях си ужасни неща. Излязоха две жени. Първите ми думи бяха: "Добре ли сте?". Никой не беше ранен.

Полицията дойде след 1 час и 30 минути. Другият участник се опита да ме изкара виновен, защото съм карал прекалено бавно и не съм да мигач преди да завия. Истина е, че карах бавно, но за да взема завоя. Мигач със сигурност дадох, но това е недоказуемо така или иначе.

На мястото на произшествието имаше непресечена лента, непозволяваща изпреварване тъй като това е кръстовище. Полицаите просто нямаше как да ме обвинят в грешка, освен ако не искаха да нарушат правилника.

Написаха акт на другото лице, но това за мен нямаше значение. Не ме интересуваше дали ще ми напишат акт или не. Тогава само мислех колко близко съм бил до смъртта.

Отидох да подам жалба до застрахователната компания на другия водач.

Започна голямото мотаене и лъжене. Не получавах много писма изпратени от застрахователната компания, защото бяха разменили цифрите на адреса ми. Разбира се, това не беше случайно, но аз се обаждах всяка седмица и всяка седмица ме лъжеха. Имах обещание, че ще си получа обещетението през Април миналата година. Това разбира се не се случи.

Няколко месеца след инцидента още нищо не се беше случило. Подадох жалба в КФН. Отговориха ми, че поведението на застрахователната компания е редовно. Застанаха зад тях с пълна сила. Игнорираха фактът, че адресът ми е бил объркан.

След скандал в офиса на фирмата почнаха да ми изпращат писмата на точния адрес. На скоро получих писмо, в което съдът е решил, че другото лице няма вина и съответно не ми дължат нищо. Това беше второ или трето решение на съда. Първите бяха в моя полза, но мистериозно мнението на органите се беше изменило. Как? Ще ви кажа след малко.

Когато прочетох текста краката ми се подкосиха. Почуствах неудръжимо чувство на презрение към представителите на човешкия род. Не ме интерсуваха парите, които така или иначе нямаше да покрият нищо. Това, което ме порази е невероятният егоизъм и самозабрава. Нима тази жена не си даваше сметка, че можех да умра или да бъда погубно наранен? Не! Тя дори не ме попита как съм след станалото.

Впоследствие разбрах защо всичко е толкова мистериозно и меко казано противно. Въпросната "жена" се оказа директор във въпросното застраховетлно дружество. Всичко ми се изясни, не че преди не се досещах.

Това е светът, в който живеем. Едно бунище от палячовци без грам достойнство, но за сметка на това много голямо себелюбие граничещо с най-первезната форма на нарцисицъм.

Имам следния въпрос:

След като съдът е решил, че другото лице не е виновно, прави ли ме това мен автоматично виновен. На мен не ми съставиха акт.

Възможно ли е да ме осъдят без да знам?

Осъзнавам, че този въпрос звучи налудничево, но след подобни неволи ми изглежда съвсем на място.

Разбира се, нямам пари за адвокати.

Въпросното дружество е ЗАД Армеец.

Благодаря за съдействието.

П.С. Извинявам се, ако темата не е в правилния форум.

# 1
  • Мнения: 62
Имате нужда от /незабавна/ среща с адвокат! Оправдана ли е или невинна? Има разлика.
Не сте виновен. Защо не потърсихте адвокат веднага. Вече щяхте да сте си получил обезщетението.
Хубаво е да се види съдебното решение.

# 2
  • Мнения: 306
Въпросното дружество е ЗАД Армеец.


С това трябваше да започнеш. Забрави за всякакъв ред и справедливост. Истории с тях безброй. Нито една с добър край.

# 3
  • Мнения: 8
Въпросното дружество е ЗАД Армеец.


С това трябваше да започнеш. Забрави за всякакъв ред и справедливост. Истории с тях безброй. Нито една с добър край.

Да. Така се оказва.

# 4
  • Мнения: 508
Щом съда е преценил, че акта е невалиден, значи няма виновен и няма как да искаш пари от ГО на другия водач. Изобщо съда е преценил на база на някакви факти. Не ми е ясно и какво е това кръстовище - тя в насрещната лента ли е предприела изпреварването или ти си била в грешна лента и си завила без мигач?

# 5
  • Мнения: 2
Работил съм години в подобна пародия. Имате наистина нужда от добър адвокат, за да не си останете само с огорчението :/

# 6
  • Мнения: 5
Обърни се към някой журналист (телевизия) и се опитай да дадеш гласност на случая ако си 100% убеден, че 'тя' е виновна , непременно спомени, какъв 'пост' заема шофьорката! Щом полицията е написала акт на жената- значи тя е виновна! Можеш да намериш акта срещу нея в КАТ и да го използваш в съда ако не е изтрит и затрит завинаги! Обжалвай решението на съда! Провери- дали е истинско решение или те са ти изпратили фалшиво писмо -уж от съда. Незнам каква застраховка имаш- не е ли възможно твоята застрахователна компания да ти помогне в комуникацията с нейната застрахователна компания? Друга възможност: Напиши до Армеец официално писмо и поискай конкретна сума за щетите причинени от нея (поискай от оторизиран сервиз оферта за поправка на щетите и приложи копие) и им дай срок от 2 седмици да ти изплатят щетите- дай им банкова сметка , до която да изпратят сумата и обясни в писмото си , че ако не изплатят сумата- ще се обърнеш към медиите и ще ги съдиш и ще направиш всичко възможно този случай да стане публичен, но спазвай 'добрият' тон. Имаш и свидетели, които са били в колата и които могат да те подкрепят в съда-напомни им и това. Ако застрахователната компания не ти изплати това , което ти дължи- съди шофьора директно (ако нямаш право на обжалване)- особено щом има акт- значи е виновна-полицаите са дошли на място и са видяли ситуациата.
Не вярвам да започнат да те съдят, но и това не е невъзможно- всичко може да очакваш от такива хора. Аз лично ако съм сигурна , че 'тя' е виновна ще се боря до последно. Мълчанието и страха ни е довело до това положение в повечето сфери на живот в БГ.
Пиши как се справяш. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт