Бебешка количка Chipolino Etro

  • 18 950
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,

някой има ли мнения за тази количка - Chipolino Etro. Тя май е нова, но моля ако някой вече я ползва и има впечатления да ги сподели. На мен ми се вижда добра.

Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: X
И аз се интересувам от нея,писах в темата за бебешките колички.Май ги има в хиполенд.Който ги е виждал да сподели впечатления до най малка подробност ако може ☺

# 2
  • Мнения: 109
Аз съм се спряла на тази количка. Видях я в Хиполенд.

Първо, много е лекичка, рамата е около 8 кг, заедно с коша е общо 12. Платовете са много добри, качествени и плътни и много красиви.

Количката е доста маневрена.

Идеално решение е за хора, които не искат кош за новородено отделно. Сегалката става идеален кош и си има матраче. Аз лично не искам кош, защото няма да имаме толкова място вкъщи за съхранение.

Ами това е - препоръчвам да отидете и да я видите на място.

# 3
  • Мнения: 71
Много са ми симпатични на вид, но са прекалено бели Simple Smile

# 4
  • Мнения: 24
Вчера гледах тази количка и ще кажа какво не ми харесва - 1. Струва ми се много тясна седалката,2. За да използвам пълното легнало положение, трябва да гътна целия кош,т.е. няма степени на гръбчето. Тези неща за мен са от значение и затова се отказах от модела. Иначе, за който харесва бяло, е хубава на вв...

# 5
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
И аз засега съм се спряла на нея . Много е свежарска и общо взето си има всички нужни екстри . Лека и удобна е , коша е един , седалката може да се обръща и в двете посоки , матрачето на седалката се сваля да се пере , материята е много хубава . Единствено ме притеснява , че на задните гуми май няма амортисьори ( а на предните има , което е странно ) , и другото което е ... когато е в положение на кош за новородено предпазните колани май не могат да се махат и сигурно трябва допълнително да се слага матраче , за да не убива на гръбчето на бебо . Все пак засега в нея съм влюбена най-много. Ще следя за още мнения по въпроса  Wink

# 6
  • Мнения: X
Офф гледам я на снимки много ми харесва,всъщност светлата част чисто бяла ли е?И става ли за новородено аз чакам юни бебче,гръбчето може ли напълно легнало и доколко месеца ще се побира това бебе в така наречения кош нещо не ми е ясно,а към количката столче за кола ли е това,не съм купувала колички и никога не съм гледала,та не ми е ясно кое е недостатък,кое предимство ☺

# 7
  • Мнения: 5
Бихте ли казали в кой магазин и в кой град сте видели на живо тази количко, понеже аз ходих в два Хиполенда в София и я нямаха налична

# 8
  • Мнения: 71
Преди време я мярнах в Хиполенда в Хит-а в Младост.

# 9
  • Мнения: 24
Аз я видях в хиполенд в Плевен

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте! Вече повече от месец разхождам бебка с ЧИПОЛИНО ЕТРО и мога да кажа, че е много удобна, супер маневрена е и има амортисьори и на задните гуми, само че са скрити. Единственият минус е, че покривалото за крачета се закопчава за предпазния борд, а не за сенника (както е при отделните кошове за новородени). Но все пак разстоянието не е толкова голямо и бебчето е добре защитено от студ и вятър. Много е свежа и определено събира погледите Wink

# 11
  • Мнения: 14
Здравейте, мислите ли че е подходяща за дете на 1 годинка. Търся нова количка и тази ме "грабна".

# 12
  • Мнения: 120
И аз засега съм се спряла на нея . Много е свежарска и общо взето си има всички нужни екстри . Лека и удобна е , коша е един , седалката може да се обръща и в двете посоки , матрачето на седалката се сваля да се пере , материята е много хубава . Единствено ме притеснява , че на задните гуми май няма амортисьори ( а на предните има , което е странно ) , и другото което е ... когато е в положение на кош за новородено предпазните колани май не могат да се махат и сигурно трябва допълнително да се слага матраче , за да не убива на гръбчето на бебо . Все пак засега в нея съм влюбена най-много. Ще следя за още мнения по въпроса  Wink

Коланите се свалят...питах Simple Smile
А количката може да се види и в магазин Комсет и този на Чиполино разбира се 😉

# 13
  • Мнения: 16
И аз си харесах тази количка, не съм я виждала на живо, искам да попитам подходяща ли е за зимния период ? newsm78

# 14
  • Мнения: 1
И аз си харесах тази количка, не съм я виждала на живо, искам да попитам подходяща ли е за зимния период ? newsm78
[/quote  количката е подходяща за всички сезони аз лично съм я закупила зимата  и  бях изключително доволна защото коша се върти към майката и срещу нея .. има голям сенник който пази завет и скрива добре и от слънце .... има положения на седалката  , аз лично използвам седалката и като кош за кола .. лека и маневрена е ... много плавно вози .... и има страшно голям кош за багаж. Grinning Peace Hug

# 15
  • Мнения: 996
Тази количка какво включва? С колко коша е?Доколкото разбирам кошницата за бебе се купува отделно?
Много е свежа,какви са ви наблюденията,доволни ли сте?

# 16
  • Мнения: 16
Количката включва само една седалка, която се трансформира в кош за новородено. В някои магазини се продава с чанта, а в други - без. Цената варира 450-470лв. Лека е , казват че е маневрена. Много е симпатична и има доста избор на цветове. Има няколко недостатъка, които ме накараха да се откажа от нея, но в крайна сметка всяка жена сама решава от каква количка има нужда. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 996
Какви недостатъци има?

Много свежи цветове,и ако си взема кошницата ще стане добър комплект.На мен ми трябва за ноември живот и здраве и изобщо не съм наясно какво да гледам и доколкото се сещам ,няма да я ползвам особено много.

# 18
  • Мнения: 16
Нещата, които не ми допадат на мен са именно тази материя, която не ми се струва надеждна, т.е. не е толкова плътна, колкото аз искам. Другото ,което не ми хареса е, че не е подходяща за нашите пътища. Имам предвид, че не съм сигурна в здравината ѝ. Кошът е само този: http://www.hippoland.net/chipolino-stol-za-kola-koshnica-0-13-kg-etro-siv
Не искам да те разубеждавам, това е моята гледна точка - количката е страхотна на пръв поглед, но те съветвам да я сравниш и с други. Аз бях се влюбила в нея, но като разгледах попаднах на много по-добри варианти на почти същата цена.   bouquet

# 19
  • Мнения: 996
Благодаря ти ! Wink
Много съм неориентирана,а на външен вид ми допадна,имам и друг фаворит на ХАУК,но определено трябва да се видят на място.Ходих в Хиполенд на пръв поглед да се запозная,ужасни бяха,нямаше една да видя хубава,тъмни гадни цветове,прости матрии,никакъв вид,да не говорим за функционалност.която търся.Имам няколко месеца,ще гледам.

# 20
  • Мнения: 5
Аз съм с тази количка от март месец. И кошницата за кола съответно. От количката от функционалност не мога да се оплача. Харесва ми как се сгъва в колата, как завива, а в коша за новородено возихме малката от София до Добрич и се чувстваше прекрасно - 7 часа. Единственото неприятно нещо е белия сенник, който вече има няколко петънца от капали черници и не се пере. Друго, което забелязвам е, че бебето не се чувства добре в кошницата за кола и се наложи да купуваме допълнително матраче за нея. След някой друг месец ще го махнем.

Амортисьорите са добри - щом изведа малката на разходка на петата минута е заспала и ще спи докато количката се движи. Коша за багаж също е голям и не увисва от тежки неща.

Ако имаш още въпроси питай.

# 21
  • Мнения: 996
И аз така планирах да взема кошницата към количката.Като се трансформира бебешкият кош,удобна ли е за лятна,достатъчно лека ли е,гумите не с ли много малки?Благодатя ти!

# 22
  • Мнения: 5
Бебешкия кош е удобен, стига да вземеш допълнително матраче за легнал кош - 20лв струва. Бебето се чувства чудесно и спи докато количката се движи. Гумите са достатъчно големи според мен и доста маневрени. На мен това ми е първа количка и нямам с какво да сравня, но ми се струва чудесен избор.

# 23
  • Мнения: 13
Аз също си взех тази количка и съм страшно доволна. Единственото, за което се колебаех беше белия сенник, но скоро разбрах от една приятелка, че се продават отделно сенници, които се слагат отгоре върху твоя и го удължават и мисля да си взема.
Иначе количката е супер удобна, много е маневрена, спирачката се пуска изключително лесно, гумите и са големи и не друса толкова много, има и добри амортисьори, коша за багаж е огромен и побира всичко и не увисва надолу (а аз определено го товаря с доста тежест като пазарувам), коша за новородено е много удобен за бебето и към него има меко матраче, което си върви с количката и според мен рамата е доста здрава, количката се сгъва само с едно движение и е супер лека. До седнало положение още не сме стигнали, така че за него не мога да изкажа мнение, но ми се струва, че и то е удобно, поне така изглежда и местенцето за сядане на детето е нормално, защото гледахме колички с доста малко местенце за дупето и ако бебето ти е по едро хич няма да му е комфортно.
Аз определено съм много доволна, че си я взех. Имах големи колебания заради цвета, но сега и това ми харесва.

# 24
  • Мнения: 996
Seska87  Благодаря ти ,мен цвета ми харесва,това за сенника не го знаех. Харесва ми много количката,има модерна визия и свежи цветове.Масово се предлагат черни и тъмни цветове,не ми харесват,а и тази е компактна-перфектна комбинация м/у цена и визия,и кошницата много ми харесва,само дето не съм я виждала на живо,не че много съм обикаляла по магазините,но засега ми е фаворит. А и разчитам на вас да кажете как се държи на пътя,понеже не знам въобще какво да гледам,то ако знаех,че има такова предлагане и особености.  newsm78

# 25
  • Мнения: 16
dydito , хубаво ще е да разгледаш, да пипнеш и да прецениш. Кога ти е терминът?

# 26
  • Мнения: 996
ноември

# 27
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте. И на мен тази количка ми е фаворит за малкото човече.Гледам има хубави отзиви и реално недостатъците са поправими.Сега искам да я видя и на живо и май на нея ще си се спра.Бебо се очаква чак януари и именно,че ще е посред зимата 3 отделни коша са ми излишни...Ще следя темата с интерес Simple Smile

# 28
  • Мнения: 13
Моето бебе е пролетно ( родено е през април) и тази количка ми беше идеална, но по принцип знам че за зимните бебета се препоръчва количката да е с отделни кошове за новородено и за седнало положение. Това е така, защото тези отделните кошове за новородено са по... как да го обясня, по добре затворени и няма откъде да духа през зимата. Въпреки, че познавам доста хора със зимни бебета, които са ползвали такъв тип количка, която е само с един кош, който се трансформира.
Най-добре е все пак да си я видите в някой магазин, да си я пипнете и да си прецените.
Аз лично, наистина съм много доволна от количката, но все пак всеки трябва сам да си прецени дали е подходяща.
Дано да съм ви била полезна. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 996
Благодаря,трябва да я видя наистина на живо.
А и нр знам посред ноември ,декември или януари къде ще ходя с нея,ще заложа на кошницата по скоро. Мисля да я ползвам пролетта.

# 30
  • Мнения: 15
Здравейте, на мен също ми харесва Етрото- най-вече заради дизайна. Аз я видях на живо и ми казаха, че е подходяща за новородени , защото бебчето може напълно да е легнало като е мъничко. Но си харесах и още една, ако някой е чул нещо за нея, може да пише Wink http://kasida.bg/product/32493/kombinirana-bebeshka-kolichka-chi … v1-kare-2015.html newsm12

# 31
  • Мнения: 13
Да Етрото има пълно легнало положение и според мен е много удобно за бебето.
Иначе тази другата, за която се колебаеш също изглежда добре, като гледам, така на пръв поглед има много малки различия с етрото, основно цветовете и рамата. Само виж дали е стабилна рамата, защото на нашите улици ще ти се налага често да оказваш натиск върху нея. И другото са гумите, защото някои колички са с помпащи се гуми (за тази не пише нищо такова, но все пак провери), което пак за нашите улици не е много практично, защото имам една позната която има количка с помпащи се гуми и вече доста пъти ходи да и лепят гумите.
Разбира се това си е мое мнение, важното е на теб коя ще ти хареса и ще ти бъде удобна.
Успех с избора. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 15
Благодаря много за изказаното мнение Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 996
Тази с какви гуми е? Помпащи или не и да не са пластмасови?

# 34
  • Мнения: 15
Количката е с пластмасови колела, непомпащи Wink

# 35
  • Мнения: 996
Просто чудесно  #Crazy

# 36
  • Мнения: 15
За нашите улици наистина е по-добре да са помпащи....ама незнам Simple Smile

# 37
  • Мнения: 996
Видях количката и много ми хареса,в момента е намалена и съм пред дилема дали да я взема,въпреки че е рано още.Гогорих с продавачката в магазина,недостатък й било,че не й се свалял сенника и нямало как да се пере,но като размислих има начин-ще го занеса да ми сложат тик так копчета или нещо такова.Фаворит ми е,на 100%.

# 38
  • Мнения: 84
Днес с ММ я видяхме в хиполенда влюбих се супер як дизайн ,лекичка вмомента е намалена , но по късно ще купуваме количка дано и тогава да е намалена . Много ми хареса а и ММ я одобри а рой имаше претенции за големината на колелетата ,но тези му харесаха !

# 39
  • Мнения: 996
И аз ще се въздържа за момента,но наистина ми е фаворит. Страхотни цветове.

# 40
  • Мнения: 5
Относно сенника - сваля се, но остава пластмасовата конструкция, което значи че не може да се пусне в пералнята. Но предната седмица много успешно си го изпрах под душа, така че не мисля че е кой знае какъв проблем.

# 41
  • Мнения: 88
Здравейте, момичета!
Аз съм бъдеща мама с термин през април. Разглеждам за количка и попаднах на Етро. Чета само хубави неща за нея, общо взето много ми допада и най-вече това, че коша е един. Аз съм практичен човек и не ми се трупат вещи. Гледах клип за количката, но не успях да преценя размера и в сгънато положение. Дали се събира в малък багажник? Друг въпрос-когато коша е трансформиран за новородено с тази подложка, която е на снимките ли остава или има друга? Защото пишеха някои мами, че имало матраче за това положение. И последно наистина ли облегалката не се регулира?
В петък е черен петък в хиполенд и реших да пиша да попитам преди да съм я взела Simple Smile
Благодаря, мамчета!

# 42
  • Мнения: 996
От влера съм с нея и съм супер доволна,страшно е маневрена и леко се движи.Имам и кошницата и я ползвах веднъж с адапторите. Заслужава си!

# 43
  • Мнения: 618
Здравейте, момичета. Включвам се и аз в темата с интерес. Терминът ми е месец април , но вече се заглеждам в количките. Вчера с ММ ходихме в Хиполенд, видях тази количка и много ми хареса. Страхотен дизайн. Сега видях в интернет, че имат и син цвят. Аз чакам момченце.
Ще следя вашите отзиви. Засега прочетох само хубави неща.

# 44
  • Мнения: 120
Здравейте мами,
Аз съм от Юли месец с тази количка и съм много доволна. Супер маневрена е и с хубави амортисьори на всички колела. Взех едно допълнително матраче за да спи по удобно в нея и нямам забележки. Беба даже и в къщи обича да си поспива в нея. Най ми харесва че гумите се свалят супер лесно и като се приберем само ги свалям и измивам в банята. Още не съм я ползвала в седнал вариант, но от известно време щракам само механизма на гърба и става в леко подигнато положение само на гръбчето и беба много се кефи (вече не и се седи само легнала).  Кошчето за кола (има и сенник) от начало и беше неудобно, но сега е по голямка и е добре. То май всички са така в началото, заради формата.
Единственото което  не ми харесва е, че гумите много се разкърцаха от нашите прекрасни улици Simple Smile
Пробвах да ги смажа, но нямаше ефект. Това може да е и от честото им миене Simple Smile
Като цяло съм много доволна и лесно се сгъва и прибира в сравнително малкия ми багажник. През подлезите и в асансьора също влиза. Може да се сгъва и с коша на нея, което също е голям плюс (заема по-малко място в къщи).
Много внимавайте колко ще са ви широки гумите, защото с нашите тесни асансьори ако не влиза е пълна мъка да я качвате на ръка всеки ден.

Ако искате някакви размери, мога да ви пиша.
Препоръчвам я

Хубав ден Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 яну 2016, 13:29 от katq_82

# 45
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета. Включвам се и аз в темата с интерес. Терминът ми е месец април , но вече се заглеждам в количките. Вчера с ММ ходихме в Хиполенд, видях тази количка и много ми хареса. Страхотен дизайн. Сега видях в интернет, че имат и син цвят. Аз чакам момченце.
Ще следя вашите отзиви. Засега прочетох само хубави неща.

Да има я и в синьо и в зеленикаво (лайм), което също става за момченце. Сега видях в сайта на Чиполино, че са пуснали още цветове и десени Simple Smile Много са симпатични.

# 46
  • Мнения: 618
Благодаря за изчерпателния отговор.

# 47
  • Мнения: 5
И аз я ползвам вече 9 месеца. Гумите не ми скърцат, но никога не съм ги мила. Дори не знаех, че се свалят, само с мокри кърпички почиствам рамката. Вече и в седнало положение я ползваме и нямам забележки.

# 48
  • Мнения: 149
Ползвам етро от горе долу 9-10 месеца и нямам никакви забележки,много е лека и маневрена като недостатък единствено не ми харесва че седалката трябва да се свали за да се промени посоката,а при някои колички само дръжката се завърта и е по лесно особено детето като е на количката.Коша е голям и върши много работа Simple Smile  като цяло съм доволна и не съжалявам за избора

# 49
  • Мнения: 996
И аз съм много доволна от избора си,възхитена съм колко лесно и леко се управлява.За улиците и тротоарите ни няма да говоря,то не знам с какво трябва да съм- танк!

# 50
  • Мнения: 2
Включвам се година по-късно. Да кажа, че вече количката ни е малка. Разочарована съм. Кошът за новородено беше идеален, голям, широк, обаче като се трансфорнира... Ами дъщеричката ми е на 1г.2м. и вече главичката и опира на рамката. Добре че не се обляга по време на разходки, че да изкараме зимата. А пък за спане в количката дума да не става - въобще не се побира като пусна горния колан...

# 51
  • Мнения: 3
И аз съм от доволните вече 7 месеца. Нямам никакви проблеми и оплаквания от Етро-то, но вече започваме да сядаме, а не знаем как точно да вдигнем гръбчето. Отдолу кошът има едно метално нещо, каква е неговата функция. Ако някой може да обясни по подробно. Благодаря.

# 52
  • Мнения: 1
здрасти момичета.имам я. наистина мн е бяла,но супер лека и удобна. смених bexa line с тази

# 53
  • Мнения: 120
И аз съм от доволните вече 7 месеца. Нямам никакви проблеми и оплаквания от Етро-то, но вече започваме да сядаме, а не знаем как точно да вдигнем гръбчето. Отдолу кошът има едно метално нещо, каква е неговата функция. Ако някой може да обясни по подробно. Благодаря.



И аз се присъединявам към питането за желязото отдолу. Днес за първи път я пробвах седнала, супер е, но не знам трябва ли да откача желязото и каква му е функцията? Мамите с опит моля да споделят Simple Smile

# 54
  • Мнения: 14
Здравейте! Нашето момиченце е вече на година и три месеца.  Купихме количката малко преди да се роди. Страшно съм доволна. Освен, че е красива и се влюбих в нея от пръв поглед, е и много здрава и маневрена. В продължение на една година се бях сраснала с нея. Гумите са достатъчно големи, за да е стабилна, но не се и налага да ги помпаш като при количките с надуваеми гуми. Има си амортисьори и не друса на бебето. Колата ни е малка и едно от условията ни беше да се побира в багажника. Компактна е в сгънато положение, гумите се махат, което е и удобно за миене след разходка. Удобна е и за мен, и за детето. Докато детето беше още новородено, оставихме количката в съвсем легнало положение, махнахме възглавничката и сложихме матраче за количка. На бебето му беше и мекичко, и удобно, и достатъчно широко  Simple Smile Понеже родих в началото на м. Май, лятото беше пред нас и безкрайните разходки. Не ми се прибираше в хубавото време, а и бебето спеше много хубаво навън. Изминавала съм километри на ден с тази количка и все още е напълно здрава! Сенника е бял и в ярко слънце под него не е достатъчно тъмно, за да е подходящо за сън. Но аз му мятах един пъстър шал отгоре и той хем затъмнявше на детето, хем запазваше бялото да не се цапа толкова бързо. Страхотна вещ на разумна цена. Бих я препоръчала на всеки. Това лято детето проходи и ни трябваше по-лека и по- малка количка. Взехме й Чиполино Рио. Не е лоша, но Етрото си остава номер едно за мен  Peace

# 55
  • Мнения: 14
Желязото отдолу оформя седалката за седнало положение. То подпира ъгъла, който идва под коленете на детето, когато е седнало.   Wink

Общи условия

Активация на акаунт