Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 636
  • 743
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 646
Има ли мами, на които никога не им е стигала кърмата да нахранят бебетата си, въпреки всички усилия които полагат тя и бебето?
Или съм единствена Sad

# 226
  • София
  • Мнения: 2 130
Има ли мами, на които никога не им е стигала кърмата да нахранят бебетата си, въпреки всички усилия които полагат тя и бебето?
Или съм единствена Sad



 а защо мислиш, че не му стига

# 227
  • Мнения: 184
Здравейте, искам да помоля за помощ или съвет. Дъщеря ми е на 2,5 месеца. От около 10-тина дни се храни само от едната гърда и от за около 3-5 минути само. Много рядко за повече, като не е преминавала 10 минути. Ака по веднъж на ден, най-много два пъти. Много рядко се случва да пропусне ден или най-много два. Памперсите са мокри, някои изключително много, други-не чак толкова. Искам да  попитам възможно ли е да се наяжда за толкова кратко време? Когато се пусне, й предлагам още или другата гърда, но тя категорично отказва с рев. Ще съм благодарна на всички, които се отзоват с мнение
Здравейте отново! Много съм притеснена. По моя инициатива отидохме при ЛЛ да ни изтегли и се оказа, че за 22 дни малката е качила само 300 гр. Предните месеци качваше по 700гр. Реших след като е сукала да й дам АМ и се оказа, че единия път изяде 100мл., а втория 150мл. Това значи ли, че е гладна? Когато й предлагам да суче-отказва. Само да добавя, че акането ни вече е различно-доста по-често е. По няколко пъти на ден

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 17:44 от ivelina_georgieva

# 228
  • Мнения: 556
Здравейте, искам да помоля за помощ или съвет. Дъщеря ми е на 2,5 месеца. От около 10-тина дни се храни само от едната гърда и от за около 3-5 минути само. Много рядко за повече, като не е преминавала 10 минути. Ака по веднъж на ден, най-много два пъти. Много рядко се случва да пропусне ден или най-много два. Памперсите са мокри, някои изключително много, други-не чак толкова. Искам да  попитам възможно ли е да се наяжда за толкова кратко време? Когато се пусне, й предлагам още или другата гърда, но тя категорично отказва с рев. Ще съм благодарна на всички, които се отзоват с мнение
Здравейте отново! Много съм притеснена. По моя инициатива отидохме при ЛЛ да ни изтегли и се оказа, че за 22 дни малката е качила само 300 гр. Предните месеци качваше по 700гр. Реших след като е сукала да й дам АМ и се оказа, че единия път изяде 100мл., а втория 150мл. Това значи ли, че е гладна? Когато й предлагам да суче-отказва. Само да добавя, че акането ни вече е различно-доста по-често е. По няколко пъти на ден
Аз бих те посъветвала да не се филмираш излишно. Ако лактацията се поддържа и се предлага на бебето, то си знае кога и по колко да си "взима". Твоят ориентира са: мокри пелени, наакани пелени ( веднъж на ден или дори по-рядко не е проблем за кърмено бебе. На една приятелка кърмачето акаше по веднъж на седмица, въпрос на метаболизъм е) и най-вече дали бебето е спокойно. Качените грамове са най-вече за бебета на АМ. Може да суче по-малко заради колики, заради скок в растежа, дори заради начален процес на поникване на зъбките. Кърми на поискване и не се притеснявай. Колкото повече расте бебето, толкова по-малко суче денем, защото се разсейва. Нощното кърмене му осигурява повече от 50% от цялото количество за денонощие. Ей тука: http://www.biberonbg.com/info/plach.htm пише за скоковете в растежа

# 229
  • Мнения: 604
Може ли да се пие зелено кафе докато се кърми? Аз кърмя на всяко лягане на беба и нощем или около 4-5 пъти на ден, ама тя едва ли пийва повече от 20-40мл на път, по скоро ме ползва за биберон да се успокои.

# 230
  • Мнения: 556
Може ли да се пие зелено кафе докато се кърми? Аз кърмя на всяко лягане на беба и нощем или около 4-5 пъти на ден, ама тя едва ли пийва повече от 20-40мл на път, по скоро ме ползва за биберон да се успокои.
няма как да знаеш колко пийва Simple Smile Може и 100 да пийва
Така или иначе, зеленото кафе е богато на кофеин и твърде непрепоръчително по време на кърмене. Предполагам че за отслбване искаш да го пиеш? Има време  Hug

# 231
  • Мнения: 3 846
Момичета, не намерих отговор на e-lactancia, както и никой не ми е отговорил от НАПК на въпроса за съвместимост на лекарство Ginexid с кърменето.
Скрит текст:
Два пъти писах в НАПК сайта, от преди 2 седмици. А в листовката е записано "Безопасността при употребата на вагиналните овули  ГИНЕКСИД  по време на бременност и кърмене не е демонстрирана."

Според лекуващия лекар е ОК. Търся инфо и сама, но не откривам...Някакви идеи как да си помогна?

Благодаря ви  bouquet

# 232
  • Мнения: 71
Има ли мами, на които никога не им е стигала кърмата да нахранят бебетата си, въпреки всички усилия които полагат тя и бебето?
Или съм единствена Sad

Не си само ти. Първия месец какво ли не правех, "хранехме" се по час и повече и тъй-като е явно мързеливо бебе, а и караше жълтеница постоянно заспиваше. То не беше побутване, пощипване, махане и слагане отново на гърда. Докато суче от едната в чашка събирах каквото тече от другата и дохранвах. Наливах се с течности лакто чай, супи и какво ли не, дори хомеопатични истории (в които грам не вярвам и без това). Освен ръчна си взех и ел. помпа, от която така ми се разраниха зърната, че ми се виеше от болка, когато беба засукваше. На първия преглед при педиатър беше наддала едва със стотина грама. Педиатърът ми каза, че гладувала, което сигурно обясняваше многото рев. Каза ми да дохранвам с АМ. Бях страшно депресирана, защото нищо не е добро колкото кърмата, но накрая спрях да се самобичувам, особено като бебо вече беше много по-спокойна и започна да наддава.
Сега кърмя по 15мин. от всяка гърда и дохранвам с АМ. Голяма хамалогия е, но какво да се прави.

# 233
  • Мнения: 614
Привет, момичета Simple Smile Втората ми дъщеря е на 4м и за мое огромно притеснение и за разлика от сестра си качва грамове на долната граница. Кърмим се на поискване, изключетелно слънчева и жизнерадостна е - плаче само на ваксините. Пълни памперсите редовно.  И въпреки това ми е свито сърцето, заради малкото наддаване. Роди се 3090г, 49 см; Първия месец беше 3810 и 52см; Втория - 4460 и 56 см; Третия 4890 и 58 см; а от днешната консултация резултатът е 5320 и 61 см. Каката захраних на 5м и 20дни. А сега се чудя, дали тези ниски кг са предпоставка за по-ранно захранване?

# 234
  • Мнения: 184
Привет, момичета Simple Smile Втората ми дъщеря е на 4м и за мое огромно притеснение и за разлика от сестра си качва грамове на долната граница. Кърмим се на поискване, изключетелно слънчева и жизнерадостна е - плаче само на ваксините. Пълни памперсите редовно.  И въпреки това ми е свито сърцето, заради малкото наддаване. Роди се 3090г, 49 см; Първия месец беше 3810 и 52см; Втория - 4460 и 56 см; Третия 4890 и 58 см; а от днешната консултация резултатът е 5320 и 61 см. Каката захраних на 5м и 20дни. А сега се чудя, дали тези ниски кг са предпоставка за по-ранно захранване?
Поради същата причина смятам да захраня и аз по-рано. Някъде към края на 4-ти-началото на 5-ти месец.

# 235
  • Мнения: 614
А дали това е правилното се чудя? Не ми се искаше преди 5,5м да захранвам. Дано се включи и консултант...

# 236
  • Мнения: 603
Здравейте. Може ли бебе само на кърма да не ака един ден? Случвало ли ви се е? На 2 месеца е, качва много добре досега, пишка си днес както друг път, но още не е акал. По принцип вече ака по 2-3 пъти ма денонощие, като единия път е обилно. Днес се притесних дали се е запекъл или да не би да не му стига кърмата...

# 237
  • Мнения: 200
Здравейте. Може ли бебе само на кърма да не ака един ден? Случвало ли ви се е? На 2 месеца е, качва много добре досега, пишка си днес както друг път, но още не е акал. По принцип вече ака по 2-3 пъти ма денонощие, като единия път е обилно. Днес се притесних дали се е запекъл или да не би да не му стига кърмата...

Може да не ака всеки ден, защото всяко бебе усвоява различно кърмата. Някои бебета, които са само на кърма, акат през няколко дена.
Един ден не е достатъчен за да се направят предположения.
Ако не му стига кърмата, детето ще проявява признаци на глад. Наблюдавайте го и преценете.

# 238
  • Мнения: 603
Може ли да ми препоръчате сироп за кашлица съвместим с кърмене? Личната лекарка ми каза някакъв Мулоплант, но да ви попитам и вас какво сте пили при кашлица.

# 239
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Биопарокс е съвместим с кърмене,но се пръска,не е сироп Peace

Общи условия

Активация на акаунт