Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 8

  • 58 634
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте,
много го закъсах за пореден път със синузита. Какво ли не пробвах, но никакъв резултат.
Някой дали знае дали мога да пия Синупрет форте. На билкова основа е , но пише да се консултираш с лекар, а моята ЛЛ не е компетентна по тези въпроси.
Моля ви ако някой има инфо да пише, защото вече не знам как да си помогна.

Аз пих докато бях бременна. Той е изцяло с билкови екстракти така че не би трябвало да е проблем.

благодаря ти Цветомира . Не посмях да го пия и успях с други средства да се оправя, но ще знам за другия път.

# 256
  • Мнения: 343
Здравейте!
Имам следното питане: Как точно се размразява кърма? В топла вода? Трябва ли преди да я сложа да се размразява да я изкарам  от фризера в хладилника? За колко време ще се размрази? Колко време/часа след като е рзмразена може да се съхранява в хладилника докато се използва?
Благодаря предварително!

Аз вадя пликчето вечер и го слагам в хладилника, на другия ден на обяд вече ве е размразила и писле под топлата водя я сгрявам.

# 257
  • Мнения: 604
Колко време след спиране на кърменето е добре да се посети мамолог?  Аз около месец вече не кърмя, а като стисна има мляко,но не са ми се втвърдявали или текли. Нормално ли е?

# 258
  • Мнения: 2 660
Кърмата ми намаля драстично изведнъж. Вчера всичко беше ок, вечерта просто се оказа, че нямам нищо! Не бъркам, виждам колко пие и усещам слизането на млякото. Детето очевидно не получава достатъчно течност - днес не можем да напълним един памперс от 8 часа! Цял ден спи общо взето, не протестира. Какво е това чудо и защо така внезапно?? Опитвам се да му давам с шише, но той не го засуква. С лъжица става мнооого неефективно - бавно, плюе, количество никакво не можем да достигнем. Отчаяна съм!!!

# 259
  • Мнения: 122
Колко голямо ти е бебчето? Ако си спи спокойно, изчакай преди да предприемаш мерки, може до ден два да се нормализират нещата. Моята бебка не ака по цяла нощ (10 часа) и после не мога да ти кажа какво става. Ако пишка значи положението още не е страшно. Ако наистина не му стига и е гладен, ще засуче и шишет Wink. За тебе само спокойствие, че от стрес само може да постигнеш обратен ефект. Може да си вземеш чай лактоген. Пий течности, може да си свариш жито.

# 260
  • Мнения: 2 660
На 4 месеца е. Там е работата, че днес пошка крайно недостатъчно. Сега например от 8 часа му е сух памперса. Пробвах с вода и с ам - трагедия. Не ги иска. Аз междувременно ям и пия каквото ме е годпод научил, но това бебе ще се обезводни...

# 261
  • Мнения: 505
На 4 месеца е. Там е работата, че днес пошка крайно недостатъчно. Сега например от 8 часа му е сух памперса. Пробвах с вода и с ам - трагедия. Не ги иска. Аз междувременно ям и пия каквото ме е годпод научил, но това бебе ще се обезводни...

Моето бебе имаше 1-2 такива дни преди няколко дена също на 4 мес., но не и напълно сух памперс, но бях много притеснена. Аз бих звъннала на ла лече лига.

# 262
  • Мнения: 2 660
Контактувам с консултант.
Дадох 25 мл ам. След 2 часа повърна всичко до пълно изпразване на стомаха (беше и сукал). Преди около месец се случи същото с друго ам - повръща цяла нощ. Това абкм ли е? Какво да правя? При предишния случай го водих на трима лекаря - вдигаха рамене.

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
Здравейте,
Някой лекувал ли е млечница?
По-скоро ме интересува как се третират гърдите в този случай?

Имам проблем от известно време. Зърното беше сухо, напукано. Имах сърбеж и рагади. Детето видимо няма млечница.
Правих бани със смрадлика, воден разтвор на сода бикарбонат, мазах с лансинох.

Сега положението е много по-добре, но все още има леко зачервяване.

Надявам се някой с опит да се включи.

# 264
  • Мнения: 2 660
Миралюба, не съм имала такъв проблем но и аз бих постъпила като теб. Продължи си още малко със смрадликата и преди кърмене я отмивай, че е отровна.

# 265
  • Мнения: 268
Момичета, помагайте - бебокът ми е на 16 дни и е на изключително кърмене.  Не давам вода и залъгалка.  Отначало дохранвахме с шише, но от седмица не е виждал шишето. На поискване е, но спи доста (по  6 часа нощемм и по 3-4 през деня понякога). Наддава като цяло. Сега проблема: не захапва правилно гърдата.  На едната вече няма болка, но другата е в рани. Когато подавам гърдата внимавам да сме корем в корем, брадата да е плътно в гърдата а носът да е опрян, но да има възможност да диша. Днес забелязах, че има следи от небцето му точно след твърдата част на зърното, което за мен значи, че не захапва достатъчно от ареолата. Пробвам с придържането на гърдата с "С" захвата, но колкото и да пробвам резултатът е един и същ. Не зная защо се получава така? Избутва зърното ли? И като пусне гърдата зърното е сплескано. Обикновено гърдите не са ми твърди,  а проблемът се повява всеки път. А забравих да допълня никога не съм виждала извити нагоре устнички, по скоро са впити в ареолата. Усещам болка при кърменето от едната гърда, но мисля че и от двете суче неправилно.  Притеснявам се освен от болката и от това, че ще ми намалее кърмата. Дали някой може да ми даде съвет тук , как да поставям бебето по добре, или изобщо къде бъркам.

Забравих да кажа, че поставям детето по няколко пъти докато се уверя, че поне част от ареолата е в устата и понякога си помагам с пръст да  отвори по-широко уста, но както и да поставя гърдата когато започне да суче виждам, че малко от ареолата е в устата.

# 266
  • Мнения: 2 660
Звънни на консултант да ви направи посещение Simple Smile
При нас се оказа къса юздичка. Кърмим се само легнали, иначе не става.

# 267
  • Мнения: 603
Привет! Кърмя вече почти 4 месеца, само на кърма сме и винаги от двете гърди давам и си изяжда всичко. Днес ме заболя едната гърда без да има някаква причина конкретна,без да има бучка или зачервено. По принцип в нея винаги има по-малко мляко от другата. Бебчо си яде днес като всеки друг път. Та какво мога да правя, масажи? Топли компреси с какво се правят точно? Чак за лецитин май още не съм. Масажа в кръгови движения ли се прави?

# 268
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
Привет! Кърмя вече почти 4 месеца, само на кърма сме и винаги от двете гърди давам и си изяжда всичко. Днес ме заболя едната гърда без да има някаква причина конкретна,без да има бучка или зачервено. По принцип в нея винаги има по-малко мляко от другата. Бебчо си яде днес като всеки друг път. Та какво мога да правя, масажи? Топли компреси с какво се правят точно? Чак за лецитин май още не съм. Масажа в кръгови движения ли се прави?

Здравей!
Имах запушен канал, и имаше зачерваване и бучка, която се разнесе за няколко дни!
Къпех се с доста топла вода, топли компреси, с една пелена върху проблемното място ( може да я загрееш с топла вода или ютия), масаж без конкретни движения, просто търках и поглаждах проблемната зона.
Бях на мамолог, той препоръча студени компреси с риванол, и това правих.
От тогава лецитин си пия профилактично! Иначе при проблема, го пиех по пет пъти на ден.

# 269
  • Мнения: 603
Благодаря много за инфото! Ще видим как ще съм утре, засега ме боли като натискам мястото, но не напипвам нещо твърдо. Ще направя топъл компрес и масаж та да видим.

Общи условия

Активация на акаунт