Забременели след Инвитро - тема 5

  • 46 982
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 220
И аз от около седмица пак почнах нош па, защото от време на време ме наболява корем.
Кей, тъпа работа с това кръвно, но важното е, че го следиш. Какво ще ти дават да пиеш?

# 721
  • Мнения: 2 501
Бисе, пия допегит+нифедипин.

# 722
  • Мнения: 424
Мерси за подкрепата, момичета.
Днес няма да готвя- ще ядем готово печено пиле на грил от магазина, но за утре съм викнала свеки да сготви. Тя днес изчисти, но дъщеря ми си е вкъщи и не ме оставя да лежа- само ме дърпа-мами ела, мами ставай, дай ми това, дай ми онова, реши  и че няма да спи на обед, та трудно е да лежиш цял ден с малко дете, но колкото мога ще го направя. Надявам се всичко да е наред.

Фрида, и аз чакам 36 седмица, че ако плацентата си остане така, цезаровото ще е 36-7 седмица най-късно, ама бая си имам дотогава.

# 723
  • Русе
  • Мнения: 311
Илиянка аз все още пия нош па но от края на другата седмица ще го спирам.
Аз сама си питам всеки път за хапчетата дали ги продължаваме в същите дози.
С първата си бременност не съм пила нищо, само фолиева киселина в първите месеци а пък сега
вече съм в 20 седмица и не съм спирала да ги пия.

Фрида първата ми дъщеря се роди 4600кг. след  4 дни преносване, така че какво като е по голяма.
Да са живи и здрави пък другото ще се нареди.

# 724
  • Мнения: 150
Момичета, много било важно да се пие много вода. Аз тези дни много малко вода пих.
Ето една полезна статия с обяснение
http://www.tummywear.org/dehydration-during-pregnancy.php

# 725
  • Мнения: 957
Дам, аз докато лежах в болница със всяко влизане в стаята ни казваха, че трябва да пием много вода. Аз от както забременях изпих цял язовир, толкова вода за 32те си години не съм изпила... Grinning

# 726
  • Мнения: 553
Момичета, да ви попитам дали ви се е случвало. От предният денми се гади периодично. Мерих кръвно, добре е. Имам и стягане в областта на сърцето, но последните дни имам големи проблеми( със свеки) и го отдавам на това. Та можете ли да предположите това гадене в 21 г.с от къде може да се появява? Още нещо- валидол дали е позволен за нас и удачен ли е при сърцестягането ми? Никога не съм ползвала успокоителни и се извинявам за невежеството си.

# 727
  • Мнения: 957
Здравей Зу,
на мен и до ден днешен ми се случва от време на време да ми се гади.... не знам от какво е.
Ако питаш мен, вземи нещо билково за нервите като неврохил, валерян, глог, мента.... и разбира се ако можеш да не се ядосваш....

# 728
  • Мнения: 177
Днес мина и моят преглед. Аз съм още съвсем в началото, 10 седмица.
Д-р Персенска каза, че всичко е наред и направо да си записвам час за д-р Михова за скрининг.
Може ли да ми кажете как протича и какво трябва да знам и правя.
Също така, нещо напоследък особенно вечер коремът ми започва да увеличава обиколката и се чудех дали не е време да започна да се мажа с разни мазни кремове против стрии.
И последно, вие от кога пиете витамини за бременни, тъй като аз освен утрогестан, дуфастон, но-шпа и обикновен неофилик не пия друго. Последният път докторката ми каза, че ми е рано за витамини, а днес изобщо забравих да питам.
Като ми каза, че това ми е последният преглед при нея, единствено исках да я прегърна и разцелувам, толкова е мила и добра :*

# 729
  • Мнения: 77
Зу,на мен АГ ми препоръча да си взема освен ''валериан,глог и мента'' и едни хомеопатични хапченца-седатиф pc.Но наистина най добре да ограничиш дразнителите./знам че трудно но...

# 730
  • Мнения: 550
Зу, и на мен ми се гади-особено сутрин. Не е проблем това, както и стягането , но наистина трябва да се опитваш да си спокойна.
 Lavender88, браво за добрите новини. Аз пиех мама вит отпреди да забременея, скоро ги спрях. Така ми каза докторът, който ме следи, Сигридов беше на същото мнение и каза да ги сменя с бирена мая.

# 731
  • Мнения: 72
Да се отчета и аз. Днес бях на преглед и нещата са си същите- малко бебе, къса шийка , но днес откриха, че имам и по- малко околоплодни води.  Не било голям проблем ама можело да е по- добре. Така като ми кажат и ми става лошо. Казаха ми да пия повече течности за околоплодните води, така че явно наистина е много важно това за течностите. Иначе за болките в таза нямало решение. Ако някой има такъв проблем и лекаря е предложил нещо, ще съм благодарна ако сподели. Правих и насищането с глюкоза. Стискайте палци там поне нещо да не излезе.
Иначе за витамините аз си ги пия от както почнах опитите и във фертилити клиниката и тука където ми водят  бременността все това ме питат. Много държат да пия .
Ох, съжалявам, че излезе малко като оплакване, ама днес ми дойде в повече.
Зу- за гаденето при мен е на периоди - както и главоболието. Имам чувство, че това е от хормоните, а при теб може и от стрес да е. Дано да се успокоят нещата, че нямаш нужда сега от нерви.
Lavender аз се мажа от началото. Не че е имало опасност да се нацепя в третия месец или по рано, а за да подготвя кожата. Превантивно един вид. Искам да ти кажа, че има ефект. Кожата е в доста по- добро състояние и се надявам да ми се разминат стриите. Пробвай от по- рано. Няма да ти навреди.

# 732
  • Мнения: 157
Малко отчет и от мен- сега бях на обременяване с глюкоза. Не беше толкова страшно. Аз се чудех как ще издържа 2 часа в лабораторията, но и това мина. Резултати в Понеделник.
На 19.03 съм на преглед и нямам търпение да видя девойките колко са порастнали. Иначе за сега всичко е наред, малко ме понаболява гърба, но съм си взела топка да правя упражнения и да се стягам. Корема ми е огромен, но сигурно е нормално. Захванала съм се да си оправям зъбите и да ходя на устна хигиена. Страхотно е за кървенето на венците. Общо взето това е при мен.
А да, исках да питам- нормално ли е да се увеличава шийката на матката? В началото ми беше 3 см и нещо, на предпоследния преглед 4см и малко, а сега на 06.03 като бях на преглед беше 5,4см! С около 2 см се е удължила от първия преглед. При вас как е?

# 733
  • София
  • Мнения: 1 844
Здравейте, момичета  Heart Eyes
Да ви кажа аз какъв кошмар изживях вчера  ooooh! Като се изпишках се сутринта и като станах продължи нещо да тече, по бельото ми, по превръзката, по краката, по пода  Shocked Веднага се обадих на мъжа ми и отидохме в МД - направиха ми тест за водите, категорично казаха, че не са. Дойде Дяволов, пуснаха ми запис и УЗ, всичко беше наред. Явно бебето ме е сритало и съм се напишкала  ooooh! Малката голям номер направи, на мен косата ми побеля.
Bambina, аз не съм чувала шийката да може да се удължава, зная, че може да набъбне от утрогестана. Тя е мускул и се съкращава. При мен беше нещо подобно - първо 2.2 см., после стана 4.2 см., 3.9 см., 3.6 см., 3.4 см., последно 3.1 см. Казаха ми, че като най-достоверна се взима най-малката дължина.
Зу, за "Мента, глог, валериан" знам със сигурност, че може да се взима, казвали са ми го лекарите. За гаденето - от 1-2 седмици имам някакви епизоди на гадене, чак ми иде да повърна, особено вечер често се случва, както и когато лежа на дясно. Може би бебето притиска нещо и оттам, знам ли, като стана и сякаш ме облекчава.
Водата наистина е много важна - против контракции, за запека, за по-добра работа на органите... На мен обаче напоследък нещо не ми се получава пиенето.
Lavender, радвам се, че вървят нещата при теб   Peace Витамини пих някъде след 15-16 г.с., две опаковки и ми ги спряха, че много расте бебето. Относно скрининга - първо се прави ФМ, като не се различава от обикновения преглед, бебето се гледа през корема, при мен на 3D ултразвук. Лекарката ме пита първо за възраст, килограми, дата на ПМЦ, как е постигната бременността, имаме ли някакви генетични дефекти в рода. След това започва прегледа - измерва нухалната гънка /не трябва да е повече от 3 мм./, наличието на носна костица, дължината на плода, оглежда мозъка и сърцето на бебето, една вена в черния дроб - дуктус венозус, гледа плацентата, кръвотока, въобще оглежда цялостно бебето доста подробно, гледа ми и шийката на матката, около 30 мин. беше при мен прегледа. След това отидох в лабораторията да ми вземат кръв, изследват се бета ЧХГ и плацентарен протеин. След няколко дни излизат резултатите и всички снети данни, от ФМ и БХС, се обработват чрез специализиран софтуер, който изчислява рисковете.

# 734
  • Мнения: 177
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт