За всички АВГУСТ е далече, но бебчетата гъделичкат вече

  • 30 063
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 162
Мечтичка, аз по коледа мислех че ще се побъркам с тази тоалетна и една приятелка ме посъветва сутрин да хапвам овесени ядки с кис мляко. От тогава малко по добре са нещата. Simple Smile

# 676
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте момичета,

Толкова много сте изписали за уикенда...! Simple Smile

На Куинчето и Август мама, бързо да се оправяте!

Мога да споделя, че резултатите ми от БХС излязоха в петък, добри са, нищо притеснително. Така ми каза лекаря и не ми се задълбава. Днес бях на ЖК - гледаха ме на бързо на видеозон, всичко е наред към момента, не видях аз лично бебешора, но здраве да е. Пуснахме антитела и чакам и този резултат. Пол - рано било. Явно ще си чакам да април, това е! Simple Smile

за WC много помага сутрин на гладно смляно ленено семе в кисело мляко, както и една чаша газирана вода.

Предстои ми ходене на зъболекар. Моята зъбарка ме препоръчва да пия флуор. При вас как е?


# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Здравейте Simple Smile

Queen, съжалявам, че ти се е случил този неприятен момент, но съм сигурна, че всичко ще е наред. Опитай да мислиш за хубави неща и да си насочиш вниманието към нещо друго.  Hug

Jblond, браво за хубавите новини! Simple Smile

Ние в събота се видяхме с едни много близки приятели и им казахме за бебето, а те на свой ред ни изненадаха със същата новина! Много се зарадвах! Тяхното бебе го чакат през Септември и ще са си наборчета с нашето Simple Smile Жалко, че не сме в един и същи град, но поне по почивки и празници ще си щъкат заедно.

Коремът ми като че от раз порасна и вече си личи. Е, не е нещо фрапиращо, но си личи, защото аз никога не съм била с коремче до сега.

Приятен ден за сега!   bouquet

# 678
  • Мнения: 185
Привет от мен!
gazella53, да се похвалиш после с някоя снимка от фотосесията Simple Smile
За имената - с първото дете беше лесно - бяхме единодушни с ММ (баща му е Николай, и искахме да му направим жест - затова бяхме решили, ако е момче - Никола, ако е момиче - Никол), сега като видяхме положителния тест си говорихме и ММ каза едно мъжко име
Скрит текст:
(което си е чиста подмазвация към майка му..  Rolling Eyes)
, а аз едно женско
Скрит текст:
(което пък напомня малко на името на моята майка Grinning)
И сега чакаме да разберем пола и ще си стиснем ръцете на едно от имената Simple Smile Моето изискване е само да си има имен ден детенцето Simple Smile
За усещането на бебчето - на мен ми е доста рано, нищо, че ми е втора бременност. Но коремчето вече стърчи и като гледам как се е заострило напред, май пак клони към мъжко Grinning
janin4eto_87, и аз се плаша, ако е мома - как ще смогва таткото да изкарва пари само за дрешките Grinning Баткото постоянно го оборудвам с най-различни дрешки, а пък ако се почне с роклички и други бонбонести неща, не знам до къде ще я докарам (до фалит вероятно)  Embarassed
AugustMama, бързо оздравяване! Много ти се е струпало наведнъж Sad  Hug
QueenE, много ме стресна! Дано всичко е наред и бързо да си отново на крак! Не се обвинявай!  Hug
Фолиевата киселина ще я пия по препоръка на АГ до 17-та седмица (когато ми е следващия преглед)
Jblond, честит мъж! Simple Smile
Моето синче в последните дни не прави пауза за сън на обяд, и сега май ще се изнасяме на разходка, че най-после грейна слънце   Nature Sun With Face
Хубав ден ви желая и повече добри новини!   bouquet

# 679
  • Мнения: 22
Аз днес също бях на преглед, доктора каза, че всичко ни е наред, големи сме колкото трябва Simple Smile още не можел да определи пола, но по-важното е, че сме здрави. Относно WC-то аз имам проблеми от доста отдавна и доктора ми е позволил да си продължа приема на Сена Форте - изцяло на билкова основа е и ако се пие вечерта на сутринта има ефект.

# 680
  • Мнения: 440
Привет и от мен  Simple Smile

Август мама, Куинче- бързо да оздравявате!

bubs69 -  newsm10, пиша от тел. -а, но като се докопам до компа ще покажа коремчето Simple Smile

itudzharova- Може ли да ме упътиш къде продават нощници на Илиянци и дали има такива за кърмачки. Колкото и магазини да огледах досега, не намерих нощници за кърмачки.

При мен нищо интересно, освен, че вчера пекох за първи път зелени чушки на фолио на керам. котлон и станаха перфектни, но се оказаха мнооого люти, ама пуста лакомия... Та...още ми е огнено  Grinning



# 681
  • София
  • Мнения: 170
Хайде и аз да се включа към групата на Плвенчанките, въпреки, че живея в София от 7-8 години вече, гледам да се прибирам при близките и роднините поне веднъж на 2 месеца. Много добре се чувтвам, като си отида там  Heart Eyes но сега живота ми, работата и мъжа ми са в София

Съжалявам за  offtopic

Радвам се за всички мами с хубави новини от прегледите  Hug

# 682
  • Мнения: 41
Привет,

идвам и аз в тази хубава компания на бъдещи мами Simple Smile

Живот и здраве през август ще имаме бебче - терминът ми е 30 август, попрочитам ви от време на време но как не ми се пишеееее хехехе.

Аз съм Валя, на 31 години живея в София, вече имаме един мъник на 2,6 години - Кристиян и с нетърпение чакаме номер 2 Simple Smile Засега нещата с бебока се развиват добре, отговаря си на седмиците и на грамчетата, още не знаем пола, но и не бързам да го науча. Малко ми е още странно че съм бременна, в смисъл не го изживявам толкова емоционално колкото първата си бременност, много по-спокойна съм и ми е много по-лежерно Simple Smile
Гледам че сте обсъждали колички - аз мога с две ръце да препоръчам количките които ползвах с баткото и ще ползвам с малкото - Bebe Confort High Trek ползвах докато баткото започна да понатежава. Изключително здрава количка, с помпащи гуми и високо проходима, минава по дупки, качва тротоари, като танк е, страхотна спирачка има, а контрола на предната гума е на кормилото, което си е голямо удобство. Минусът на помпащите гуми е че все пак трябва да се помпат от време на време и че е възможно да се спукат - така че си вземете резервни и вътрешни и външни. Другият минус на количката е, че много място заема, тръгнете ли да пътувате нанякъде с нея - при нас рамата и гумите заемаха целият багажник и багажът ни се возеше в купето хаха.  Втората ми количка, която и сега ползвам е Макларън с "големите" гуми, въпреки че в сравнение с Хай Трека са нюню - мисля че модела XRL но може и да греша. Тя е лека, много маневрена, отново много ама много здрава и на всичкото отгоре е подходяща от новородено до 18 килограма. Обаче откакто ги имам тези колички - 2012 нещата доста са понапреднали и няма да се очудя ако има и по-здрави и по-леки и по-маневрени и по-хубави колички Simple Smile просто за мен е безсмислено да купувам нова, при положение че имам две Simple Smile)))
прочетох че една майка пита за плуването - и на мен много ми се плува, но ще изчакам да се запролети малко, сега ми се струва много студено. Видях че в софия се организира водна гимнастика по метода на Мария Шнайдер или нещо от сорта, подходяща е и за бремнни, даже се препоръчва, тъй като упражненията във вода са доста по-щадящи за тялото и травмите са много по-малко вероятни. При следващия преглед лекарката се надявам да ми потвърди че мога да се пробвам на водната гимнастика и мисля да опитам Simple Smile на мен най-удобна ми е гимнастиката в хотел Анел, даже си имам и бански за бременни, е още ми е голям де, обаче е един джиджан Simple Smile
За пола на бебето и имената, още не сме мислили, живея си в една утопия в която бебето е момиченце и си гледам розови джуфки и много се кефя Simple Smile то гаранция франция че ще е момиче, но докато не са ми потвърдили обратното ще се радвам на розовите облаци тюл и дантела Simple Smile Съответно и с имената спрягам разни женски имена Simple Smile Не че е важно, най-важно ми е бебенцето да е живо и здраво и да се роди лесно и бързо по възможност, а ако не съм и твърде нахална да е и безболезнено хахаха Simple Smile май съм твърде нахална Simple Smile
И при мен от време на време има болки и придърпвания, общо взето не им се впечатлявам много, според мен е нормално, разтяга се матка, бебето се намества както може и ако не е нещо много силно и рязко не бих се обърнала към лекарката. Още не съм го усетила да ме рита, но съм с предна плацента и преди средата/края на март не очаквам да го усетя.

Има ли бъдещи майки в района на парка Заимов?

ау ферман написах! никой няма да го прочете!

Куини бързо възстановяване и изписване от болницата и повече никакви зацапвания! Може би ще е добре да попазиш малко леглото когато те изпишат, но те лекарите ще ти кажат! Simple Smile
на другите болни бързо възстановяване! Simple Smile

# 683
  • Мнения: 185

bubs69 -  newsm10, пиша от тел. -а, но като се докопам до компа ще покажа коремчето Simple Smile

itudzharova- Може ли да ме упътиш къде продават нощници на Илиянци и дали има такива за кърмачки. Колкото и магазини да огледах досега, не намерих нощници за кърмачки.

Извинявам се, че ще се намеся - за нощничките за кърмачки става дума Simple Smile
Аз съм много доволна от този модел:
Именно от този магазин си я поръчах и смятам да се запася с още една. Имам и една пижама за кърмене от същия магазин, но ми беше адски неудобна (за кърменето само, иначе си е супер удобна) и се преквалифицира в обикновена пижама:
Сега като се замисля може би е добре да се оборудвам и с нещо с къс ръкав или без ръкав за август  newsm78
Дано съм била полезна!   bouquet
П.С. Любител-фотограф съм и затова ми е любопитно да разглеждам различни фотографски гледни точки, а бременните фотосесии са винаги красиви!  Hug

# 684
  • Мнения: 72
Коралче, добре дошла  wavey Колко хубаво, че групата ни се увеличава!

JBlond, честит мъж   Hug Наистина си права, че в този момент няма какво да ти помрачи настроението. Аз съм така след всеки преглед  Simple Smile

Жани, не трябваше ли тия дни да разбереш пола, или аз се бъркам нещо  newsm78

Да ви се оплача и аз- нещо ме боли ухото  Sad Вчера се разхождахме и май ме надуха и днес ми е едно заглъхнало такова...Като дете много боледувах от възпаление на ушите, та се надявам сега да ме подмине  Praynig Утре съм на ФМ, а след това на УНГ за да видим сериозно ли е.

Това е от мен за сега, отивам да правя вечеря  newsm55

# 685
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте маминки  Hug
Ето ме и мен, вече в сравнително добро здраве, настинката остана само неприятен спомен. На всички болни пожелавам бързо оздравяване   bouquet
При мен няма нищо ново,чакам прегледа на 18 март (чак  ooooh! ) и си кротувам вкъщи. Вчера бях с ръка на корема и май нещо леко шавна, не съм много сигурна, но ми стана приятно  Praynig
За количките, тъй като съм свободна от самото начало и само разглеждам и проучвам се чудя между две:
или
Ще го мислим има време, приемам съвети и от вас, все пак нямам опит.  Hug
 

Нощници за кърмачки ще поръчам от интернет. Тези ми се струват добри :


Ами ето това е от мен и моите проучвания. Лека вечер на всички и още веднъж бързо оздравяване на болните.   bouquet  Hug

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
rali_stoyneva, ако имаш предвид мен - да, бях на преглед в петък и отново казаха момиче Simple Smile

# 687
  • Sofia
  • Мнения: 373
Едно бързо включване Simple Smile

Пожелавам всички да оздравяват и да им спират болежките / неразположенията Simple Smile
Ние с малкия продължаваме да редуваме по няколко дни уж здрави, после няколко болни... Няма такова чудо...  Confused

За нощниците - аз такова чудо така и не ползвах, че мразя нощници. Все пак си купих една. Всяко година около Цветница има изложение произведено в България в зала Универсиада и от там си я взех.
Изключително си ползвах сутиените за кърмене (от H&M) и вкъщи с тениски с широки деколтета / или си я вдигах. Навън само няколко пъти съм кърмила, бях си взела 2 блузи пак от H&M.

# 688
  • Варна
  • Мнения: 128
rali_stoyneva, ако имаш предвид мен - да, бях на преглед в петък и отново казаха момиче Simple Smile
Супер ! И аз много искам панделки  Praynig

# 689
  • Мнения: 72
rali_stoyneva, ако имаш предвид мен - да, бях на преглед в петък и отново казаха момиче Simple Smile

Жани, честити панделки!  Hug Много се радвам, че желанието ти се сбъдна. Аз уж бях активна в петък, нещо съм пропуснала, че си разбрала  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт