"Февруарче не е бебе вече, а е малко слънчево човече!" - 11та тема

  • 27 726
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 932
Супер е времето и при нас. Повъртяхме навън, после парзалки и топки. Падна игра.Wink
Пак си изядох първо, второ и трето от ДК. Wink Не му се кефи и това е. Хляб, ябълки и кисело мляко натиска.
Бизи, получих превод преди седмица. Сумата беше колкото до термин - 16.02, а сега чакам да ми изплатят до края на февруари, но изчислено на минималната. Дадох си документите на време, ама дали от фирмата са ми ги оправили - не знам, не съм проверила. Харчи на воля, винаги отделям по 10% за мен - фонд "и аз съм човек", а после ходя да плащам сметките.Wink

# 706
  • Мнения: 932
Момичета, пускам един линк. На английски е. Една майка описва в блога си заниманията на децата си по метода на Мария Монтесори. В България вече има доста такива детски градини и е все по-популярно.
На мен доста ми допадат идеите, може би съм ви споменавала вече.
http://www.howwemontessori.com/how-we-montessori/otis-1-year/

# 707
  • Мнения: 3 846
и аз така заделям, плащам сметки и ако има за купуване нещо за малчо ....и до там Mr. Green
а метода на Монтесори и аз го изучавам - допадат ми доста от способите, така че благодаря за линк-ито Hug

# 708
  • Мнения: 2 431
Фрау, много ми хареса това за 10-те %. Мислех си, че само аз се вторачвам в тези неща, много ми хареса.   bouquet

# 709
  • Мнения: 368
идеите с дървените и други играчки са интересни:
аз да се оплача малко
Скрит текст:
Снощи ММ нещо го втресе,вдигна Т 38.4 и му се виело свят.Казах му да пие парацетамакс и 1 аспирин от разтворимия/само това имахме у дома/Надявах ме се да е настинал,тъй като често му се случва особено като резултат от стоене на топло навлечен,и излизане навън -с доста пролетно облекло,под предтекст,че той все бил с колата за малко...Преди 2дни излизе вечерта на терасата/открита/ да си простира дрехите по боксерки #Cussing outДа не си помислите ,че е ексхибиционист,не,просто го домързя да си облече анцуга...Аз приспивах малкото дяволче до 2ч,а ММ остана да си мери Т.Тази сутрин отиде да се види с роднини на жп гарата рано,като станах в 7ч той беше излязъл.Та връща се след малко и вика-положението било много зле,освен Т имал и разстройство.Викам си-ясно-чревен вирус-нали имаше бум,явно още има ,а той лепва всякакви вируси/благодарение на "здравословния"живот ,който свекървата го е научила да води и все още го тъпче с мазнотии и т.н като се видим.Веднъж ме ядоса яко и дирекно и заявих,че както върви ще остана млада вдовица и ще трябва да си търся нов мъж #2gunfire
И понякое време ММ се сеща да ми каже,че счупил термометъра fight smile3514Направо щях да го удуша като разбрах ,че изчистил живака,който е изтекъл на плочките в коридора -ВНИМАНИЕ!-със салфетка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Добре,че го съжалих малко,че е болен,че иначе направо не ми се мисли какво щеше да му се случи #2gunfireПоловин час чистих пода с каквито препарати намерих ,ама то сигурно малко сме разнесли с чехлите ,не знам.Според него уж било съвсем малко,ама е живак все пак.Направо ми се изправя косата като се сетя за това...И по-късно блъснал колата,пак "съвсем леко" -счупил се само 1ния халоген,нищо особено.Изобщо чакам да свърши деня,че само нещастия му се лепят.Дано не зарази малката,щото наистина ще го пратя пак при мама му да му се порадва малко Twisted EvilОф,извинявайте за мрънча,ама поне да се оплача и аз на някого Hug
мами,някой поръчвал ли е от тук
http://www.chochkobochko.com/index.php?route=common/home
цените ми се виждат добри,а и магазина им е в центъра.Аз съм ползвала дрехи на babaluno и съм доволна.
Къти,още нямам снимка с мартеничка на малката,ще пратя следващите дни Hug

# 710
  • Мнения: 599
Привет, мафия!  Mr. Green
ana.ana, честита едногодишна госпожица!  Hug   bouquet Нека да расте здрава, най-вече, щастлива и много обичана! Весел празник на цялото ти семейство!  Hug
И бързо и лесно да изкара малката Варицелата. Доколкото съм чувала, по-хубаво е като са по-малки децата да я изкарват. Сестра ми я изкара на 30г. и беше голяма трагедия Grinning  hahaha
И аз миналата седмица получих изравнително някакво майчинство. После още един превод.
Ние сме по-добре. Даже днес от сутринта Т няма нинЖата.  Praynig И слава богу, щото още един такъв ден едва ли щях да понеса. За сметка на това, аз от вчера съм с 38,6-8. При-каз-но! Пия хапове разни, ама май на мен АБ няма да ми се размине.  Rolling Eyes На всичкото отгоре 3 нощи вече не съм спала, нямам апетит, абе...развалина отвсякъде. А и съм ужасно кисела. Поради гореизброените причини. А и ММ с нищо не облекчава положението - напротив, само ми лази по нервите.
Скрит текст:
Нали е болнични и той, та 2 бебета гледам вкъщи. Малкия до вчера с висока Т, баща му изолиран в хола а аз търча с 38 градуса да ги обслужвам и двамата  #Cussing out Ама, аз нали съм желязо, на мен никога нищо ми няма.... Мивката прелива от съдове, няма в какво да направя на малкия мляко да му дам да яде (щото отказва човешка храна), той моя, легнал на дивана и охка и пъшка, щото имал 37,2 Т.  Shocked  #2gunfire   #2gunfire  #2gunfire И с цялата си наглост: "Мило, направи ми кафе, щото ми трепеят краката...." И кааато м иса откри! Навиках се, изкарах си яда, напрайх го на 5 с'тинки! Ааама ха! Аз да не съм прислужница нещо, а?!! Или болногледачка?!! Ми и аз съм човек, и аз искам да полегна, и аз искам и имам нужда от почивка, баси!  И мене краката не ме държат, ама пак шетам цяла къща, и гледам малко дете и мъж. Ама нееее! Аз не мога да боледувам. Аз мога всичко останало, ама не и да съм човек!  Sick Сега не му говоря! Хак да му е! Гледа ме с един благ овчи поглед и ми обяснява как утре бил на работа и не знам си кво си... Абе, изобщо не ме интересува твойта работа! Да отива, да се маха от вкъщи, поне той да не ми е на главата! И без това като си е у нас само ми пречи, вместо да ми помага!  Crossing Arms
Уф! Олекна ми....  Blush
Поздрави от сватята на всички мами! Добре са, здрави са, ще се завърне през уикенда. Този месец им е доста натоварена програмата. Тъй каза Elefteria.  Hug
Очакваме скоро и адашката.
Това е - рапорт даден.
 Blush

# 711
  • Мнения: 3 846
Ади и Безобидничка да се отчете, че са добре, че липсва Hug

# 712
  • Мнения: 1 415
Като говорите за майчинските, само при мен нещо не е както трябва. И на мен преди седмица ми преведоха 200лв до термина 11.02 и днес само 60лв. Както и да го го смятам не се връзва. Ще ходя да искам извлечение, нещо не е наред  Thinking

# 713
  • София
  • Мнения: 2 130
nelly N аз доста пъти съм пазарувала от Чочко Бочко и съм много доволна. Имат хубави неща.

И ние направихме една хубава разходка. Минахме да ни боцнат ваксината и после дребния заспа и аз обиколих квартала , просто времето беше страхотно. Дано е така и през почивните дни  Praynig

# 714
  • Мнения: 472
Нели Аз съм поръчвала от там и съм доволна, харесаха ми дрешките и бяха точно на Бабалуно, даже бодито още и става а за 3 месеца  Joy Не че не е пораснала ама и става  Grinning

Мечева Силни  Hug Добре си се накарала на ТМ,ама те винаги са така пък жените са железни  #Cussing out

# 715
  • Мнения: 368
Мами,и аз мисля да направя едно "пролетно зареждане" на малката от там.Но това ще стане чак другия месец към края,за сега все още си е нормална зима тук/е,днес е изключение/,а тя има доста дрехи до април поне.(не че днес не я дозаредих с още едно памучно гащеризонче,ама не можах да устоя.Какво да се прави,навръщане от тренировката минавам покрай магазина,как да не влезе човек Mr. GreenА и отделно съм влюбена в тази дреха-гащеризона-за лятото си купувам доста.Хем се облича и съблича веднъж,хем е удобно Mr. Green)
Разбира се,ако next предложат някоя нова колекция,също ще ги уважа:)Но в момента почти всичко,което харесах от сайта им е с изчерпани наличности откъм нужният ми размер Sad
Мечева,бързо оздравяване на теб и още по-окончателно оздравяване на Митака
Скрит текст:
Май ТМ и ММ са се наговорили да ни вдигат кръвното тези дни #Cussing out
Баба ми ,лека и пръст ,казваше за болния мъж:видяла си мишката гъза и помислила,че е рана.
И всичките са един дол дренки като се разболеят,идва края на света.
А иначе и аз имам превод по сметката LaughingВ началото на майчинството ми пускаха също някакви странни суми,после взеха ,че се оправиха.Пу,пу... Praynig

# 716
  • Мнения: 1 467
Сега ме подсетихте,че и аз трябва да накупя някакви новички дрешки за пролетта на малката!  Crazy
Момичета от София,я препоръчайте някой салон с добра педикюристка-понякога ми се враства нокътче на палеца,а след бременността се случва по-често!  Crossing Arms 

# 717
  • Мнения: 26
Здравейте Мами! Искрено благодарим на всички мами за пожеланията за 1-вия ни РД.В неделя ще е големия купон  Grinning  ura Tada newsm59 Ние сме малко и аз нз как май ще ни никнат първите зъбки  Rolling Eyes newsm78 утре сме на консултация ще видим какво ще каже педито....

# 718
  • Мнения: 2 141
Аз мисля пролетни да не купувам Whistling зимните му си му стават, а и не са чак толкова зимни. Просто ще махна чорапогащите когато се стопли. За сметка на това пък му направих едно доста солидно лятно зареждане от тук и съм страшно доволна от всичко, което пристигна. За пролетта ми трябват само нови обувки и по-тънко якенце.
От чочкобочко съм поръчвала и нещата са ми харесвали като материя, но много рядко мога да нацеля нещо, което да ми грабне окото и.. да е нашият размер Laughing

# 719
  • Мнения: 80
Ана, честита рожденичка. Да ви носи много радост в семейството, да е здравичка, любознателна и щестлива!  nbirthday

Общи условия

Активация на акаунт