Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 65

  • 32 028
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 308
Днес по план 3 day - Lower fix - 21 day fix  Simple Smile

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
 Мер , , дори не малкото калории, а по-скоро липсата на протеин, суровоядство, съчетано с пости, при които все пак се ядат варива, хляб и риба,очевидно храни, които ще се пренебрегнат, и то предшествано от 10 дневно смути детокс, за мен говори,че времето на "леко хранене" става дълго и много, организма изнемогва и някой ден човек се събужда без коса и зъби, тежащ 30кг. Дилянка, не казвам нищо лошо, всеки си знае, всеки си решава, всеки си има различни граници, но просто искам да внимаваш и умната, нищо повече.
Атомче ,,да ти кажа, не знам за калориите, ето аз, бидейки на 40, и много ниска съм установила,че 1200 калории са максимума,който мога да си позволя, ако искам да отслабна. И то когато тренирам. Не напълнявам и с доста над тях, но за отслабване...Та ... Експериментирай и виж при теб как е. Истината е,че да, на нашата възраст организма е променен, харесва ли ни или не, признаваме ли си или не.
Изчезвам,че днес много се разписах.

# 707
  • Мнения: X
Дилянка, то моето не е нарочно, просто нямам време да ям. А и не усещам глад докато върша задачи и изпадам в нервни кризи, даже хич не ми се яде. Яденето пада после. Ккато преди малко омахах сто неща за час, два. Ни йога правих, ни тренировка ама нормално, толкова изгладняла. Май е време да се причисля към спазващите фастинг метода. Обаче не осъзнат фастинг. Като се замисля през повечето време от живота си съм се хранила точно по този начин. И когато съумея да не се натъпквам наведнъж, а да ям осъзнато и по-бавно, се чувствам доста добре. Пробвала съм и не мога да ям по 5 пъти на ден, просто не мога. Едно че самата мисъл за храна ме разсейва и напряга допълнително да я мисля и съхранявам и определям, друго че нито ми е вкусно да си взема малко от нещо любимо, нито ми е приятно да оставам "недохранена". Така се чувствам, ядейки малки порции на често.

Между другото зачетох темата и дори се учудих,че има доста здравомислещи по въпроса  Shocked Очаквах да прочета поредните кухи разсъждения и виждания на маса скелетолюбиви или обратното, но останах приятно изненадана,че в по-голямата си част не са такива.  

Скрит текст:
Heart Eyes

# 708
  • Мнения: 1 004
По принцип избягвам въглехидрати като ориз, картофи и хляб. Но сега за поста съм се заредила с лимец, киноа, елда, нахут, червена леща, авокадо, маслини, много ядки, кълнове, конопен протеин, ленено семе, чия и много зеленчуци. Приемам още предложения, разбира се Simple Smile) благодаря наистина за загрижеността, оценявам го и определено ще се старая да имам повече от 1000 калории, днес е изключение, защото не си бях вкъщи през по-голямата част от деня

# 709
  • Мнения: 1 161
Ето ме и мен  Mr. Green
За днес отчитам рамо и крака, 1 час.

ММ се нави да правим мазето, което използвам само аз  Mr. Green . Зависи от цената, която ще ми дадат. Днес дойдоха да погледнат и чакам да ми се обадят. Но ако цената ни удовлетворява, резултатът ще бъде моя рай  Mr. Green Фитнес   с библиотека . Ще ви държа в течение. Дано  Mr. Green

И умната с ограниченията.

Лека нощ!

# 710
  • Мнения: 2 545
Не плашете толкова Дилянка. От пост не се умира, нито се изчезва  Grinning
Сигурна съм, че с времето ще успее да постигне добър баланс между хранене и натоварване.

Румяна преди време беше публикувала поредица статии с менюто си по време на 40 дневния Коледен пост. Доста неща е споделила като опит. Мисля, че е полезно да се прочете Peace.
А иначе е вярно, че това хранене е преобладаващо въглехидратно. Поради тази причина смятам да добавям към сутрешното смути и грахов протеин. Ще споделя как се чувствам с него. От друга страна аз не тренирам толкова интензивно като Дилянка - в момента тренировките ми са 3 - 4 седмично. Във всеки случай ще следя с интерес нейните отчети до Великден и ще обменяме опит.

А аз днес бях подложена на атаки от колегите в службата - до един дипломирани лекари, при това с по 1 и 2 специалности,  които ми развиваха теорията, че било вече научно доказано, че суровоядството е вредно за организма #Crazy Конкретният повод за коментара бяха морковите, които сладко-сладко си похрупвах на обяд Grinning. Мисля, че всичко щеше да си е наред, ако им правех компания в похапването на кебапчета с майонеза на филийка, но това е една друга тема  Grinning Всъщност днес не успях да хапна кой знае колко. Сигурно ще съм паднала и аз под 1200 калории newsm78. Менюто ми днес беше:
смути - 1/2 ябълка, 1 киви, 50 гр. ядки, шепа спанак.
кафе с малко захар
обяд - успях да изям само 1 морков, 1 печен картоф, малко парче тофу - около 40 гр
снак - 1/2 ябълка, три фурми
вечеря - 1 авокадо, салата айсберг, морков, цвекло и 1 ф. хляб Бонус
десерт - 1 нар

Днес беше изтощителен ден за мен. Буквално нямах време да пия вода до обед... И съм много доволна от сутрешното ми смути обогатено с ядки. Успях да бъда бодра и енергична до 13.30, когато седнах да ям. То и на масата не ме оставиха на мира и ме задъвкаха за постната храна. Хапнах на две на три и изчезнах по задачи. Толкова работа имах, че дори не ми мина на ум да направя някоя серия напади в минутите на уединение  Grinning. Утре ще компенсирам.

Надявам се Фея скоро да се появи на хоризонта  Rolling Eyes
Сиво и скучно ми е без нейните пъстри смутита и свежи салатки  Grinning

# 711
  • Мнения: X
А аз днес бях подложена на атаки от колегите в службата - до един дипломирани лекари, при това с по 1 и 2 специалности,  които ми развиваха теорията, че било вече научно доказано, че суровоядството е вредно за организма #Crazy
Интересно (или по-скоро не чак толкова) какви им бяха доводите за това заключение?

# 712
  • UK
  • Мнения: 1 950
Барбич, дай някой линк да се позабавляваме Simple Smile
Да живее гугъл, намерих я. Конкретната снимка е тази Joy
Ето и темата, но не съм я следила цялата. Имах късмета да отворя на страницата при кравичките и не знам дали по-нататък се срещат жени. Laughing

Ууу, ама то кръв се е ляло! И мъжете на тези жени не ги харесали тези дебелани, грозна работа, а  ooooh! Леле, какъв змиярник  Laughing

Сестра ми редовно постеше преди години. Развали си и тена, и косата. Не стана по-здрава и по-слаба (то нямаше накъде), но със сигурност стана по-нервна. Всеки си знае най-добре за себе си...или може би не Wink

Днес отново не тренирах, ама имах много извънкласни задължения. Това търсене на апартамент е като втора работа  Rolling Eyes

Утре вече ще се отчета задължително.

# 713
  • Мнения: X
Ставам досадна, ама къде го видя чак пък този змиярник? Или аз отсявам положителната информация  Whistling Отчетох доста положителни мнения, което ме учуди и може би затова не съм отдала значение на злобарите. Няма как без тях.

# 714
  • UK
  • Мнения: 600
А аз днес бях подложена на атаки от колегите в службата - до един дипломирани лекари, при това с по 1 и 2 специалности,  които ми развиваха теорията, че било вече научно доказано, че суровоядството е вредно за организма #Crazy
Интересно (или по-скоро не чак толкова) какви им бяха доводите за това заключение?
Whistling Whistling Whistling

Отчетох се днес, но да се цамбурна и аз с менюто си за днес.
Аз също съм в групата на постещите!
закуска: киви, круша, и 45 гр мюсли с гореща вода
обяд: мнооого салата зеле, моркови, магданоз, соеви бургери и дом.пълнозърнест хляб
следобеден снак: спаначено смути с банан и портокал
вечеря: зелена салата с 3 вида домат, и ориз с гъби и магданоз

Хич не ме притесняват ни картофи, ни ориз, нито хляб. На 28 съм, метаболизмът ми работи на 6!, изглеждам и се чувствам по-добре от много от жените на моята възраст (поне в ЮК  Laughing), спорувам активно 5-6 дни в седмицата, постоянно съм в движение с две малки деца. Обичам да се храня, уважавам и ценя храната си, и от опита си знам, че залитането в крайности не е добро.  Peace
 

# 715
  • UK
  • Мнения: 1 950
Ставам досадна, ама къде го видя чак пък този змиярник? Или аз отсявам положителната информация  Whistling Отчетох доста положителни мнения, което ме учуди и може би затова не съм отдала значение на злобарите. Няма как без тях.

На мен положителните мнения ми се губеха на фона на злобните коментарчета.

Дрийми, ти не само на фона на юкейските жени изглеждаш супер (това е доста ниска топка  Wink ).

# 716
  • UK
  • Мнения: 600
Благодаря, Льоли, аз за да не се изхвърлям много  Mr. Green Crazy bowuu

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Е, има голяма разлика между пост и суровоядство. Ето, и Дрийми е на пост, ама си е хапнала и други неща ,не само тревички.  Симпатиче , а защо се отвори въпроса за суровоядството?  Все пак картофа ти е бил печен? Иначе, не знам защо все си мислим, че сме по - умни от лекарите , а накрая все до тях опираме.  Моето мнение също е,че изпадането в крайности, каквото определено е суровоядстовото,  е вредно за организма. И със сигурност е по - научно доказано от обратното. Щото привържениците на само една теория имат свойството да четат много избирателно и да дават аргументи само в тяхна полза. Точно по този повод онзи ден четох една статия на едно момиче , в което много старателно обясняваше вредите от "пастьоризираното" мляко и как преработката много му вреди и как в мандрите било мръсно сега, а преди не. И тя даже беше дала източници. Само дето,  когато човек пише за неща,  които не разбира  , става смешно. Щото тя нито явно знаеше какво представлява процеса пастьоризация /очевадно го бъркаше с УХТ /, нито през живота си е влизала в мандра, и даже бъркаше мандрата с краварник. И после ще вземат да я цитират по форумите Тази статия като много аргументиран довод. Това Интернет е голяма напаст понякога. Сори за офа, ама трябва да се внимава какво се чете и от кой, преди да се издига паметник на мнението му и да се подчинява живота на тази вяра.
П.с. Дрийми, каква възраст е 28? То тогава ние на 40 трябва да се гръмнем.  Ако 28 се приема за някаква престарялост в ЮК,  лелеее...
Изчезвам  Simple Smile

# 718
  • Мнения: X
Дзак и от мен!!!
Много натоварено тези дни, не стигам до ПиСи- то ич.
Така, минавам набързо- не съм тренирала от четвъртък насам /тогава само йога, ден 2 направих/, но всеки ден се минават пеша огромни разстояния, минимум по 10К, та не е съвсем без хич. Имаме гости, обикаляме по "горещите" точки в района, започнах и аз да се чувствам като турист  Laughing С храната... бива. С водата- мноооооооооого добре.
Отделно, започнах да си действам някои неща за собствен бизнес да си почвам тук, съответно- здраво тичане по институции. За почивката ни в края на март се оказа, че ни трябва виза, от съответното посолството искат толкова много бумащини и документация, че... свят ни се зави. Та и там се троши време здраво. Поне е близо до нас, ако не друго, та разкарването не отнема много време.  Tired
До края на март си продължавам с Кайла, след ваканцията- започвам 90 ДП на Румяна. Предния път го изкарах до средата, налегна ме цистит тогава и нещата се пообъркаха, та не го довърших, за съжаление. Сега трябва до следващата почивка в края на юни да съм го свършила, така че ще пропусна първите две седмици и ще се включа директно от ден 11 , примерно  Mr. Green В дните с кардио/ хийт и подобни ще ходя да тичам в залата. Това е плана.  Peace
И пак да похваля половинката- сутрин става преди всички, само и само да си направи тренировката. Машина абсолютна е станал. Кефи, кефи, кефи!!!  Heart Eyes
Хубав и усмихнат ден от мен!!!

# 719
  • 1st floor
  • Мнения: 9 176
А моите хормони пак откачиха. Crazy Дали от хапчето, което пих, дали от диетата или започването на почти всекидневни тренировки, но започна да ми идва цикълът много често от НГ насам. Преди на 21 - 20 и нещо дена, а този месец бележа два пъти - на шести и вчера. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт