Познай коя е книгата - 11

  • 28 557
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
все интересни загадки  Crazy и все непознати  Blush

# 751
  • Мнения: 41
Ето още един цитат:

 "На стената зад чаршафа - диаграма на местопрестъпление, снимки на езеро, снимки на три мъртви деца. А после имената, написани със същите високи главни букви:                                                      

                                                       ЕДУАРД ЛЕДИС
                                                       ДАНИЕЛ ЛЕДИС
                                                       РЕЙЧЪЛ ЛЕДИС

 Теди сведе очи и се втренчи в ръцете си: подскачаха, сякаш вече не бяха свързани с него. Ако можеше да стъпи на тях, щеше да го направи.
 - Твоите деца, Андрю. Нима ще застанеш там и ще отречеш, че някога са живели? Нима ще го сториш?
 Теди посочи към него през стаята с тресяща се ръка:
 - Това са децата на Рейчъл Соландо. Това е диаграмата от местопрестъплението на къщата на Рейчъл Соландо край езерото.
 - Това е твоята къща. Отидохте там, защото лекарите го предложиха заради жена ти. Помниш ли? След като тя случайно подпали предишния ви апартамент? Измъкнете я от града - казаха те, - осигурете й по-пасторална обстановка. Може би състоянието й ще се подобри.
 - Тя не беше болна.
 - Тя беше душевноболна, Андрю.
 - Спрете да ме наричате така, по дяволите. Не е била душевноболна.
 - Жена ти страдаше от клинична депресия. Бяха й поставили диагноза "маниакално-депресивно разстройство". Тя беше...
 - Не беше - каза Теди.
 - Беше склонна към самоубийство. Нараняваше децата. Ти отказваше да го видиш. Казваше си, че е слаба. Казваше си, че нормалността е избор, и че всичко, което тя трябва да направи, е да си спомни своите отговорности. Към теб. Към децата. Ти пиеше и пиянството ти се влошаваше. Ти плаваше в собствената си черупка. Не се свърташе в къщи. Пренебрегваше всички признаци. Пренебрегваше онова, което ти казваха учителите, енорийският свещеник, собственото й семейство."

Романът е по-скоро психария, отколкото медицински трилър. Режисьор на едноименния филм е Мартин Скорсезе, а главната роля се изпълнява от Леонардо ди Каприо. Все някой от вас трябва да го гледал...

# 752
  • Мнения: 733
Мисля, че се сетих за филма, който си спомням доста смътно, но книгата не съм я чела  Thinking

# 753
  • София
  • Мнения: 1 223
И аз се сетих за филма /много силен жокер даде!/, не знаех, че има издадена книга у нас.

# 754
  • Мнения: 41
Нищо, че не сте чели книгата. Казвайте името на филма, което така или иначе съвпада с това на книгата и играта да продължава . Казано честно и аз още не съм прочела романа Mr. Green. Взех го от библиотеката и още не му е дошъл реда. А на филма поне 2-3 пъти съм попадала по телевизията.

# 755
  • Мнения: 733
daniabc, ако искаш, кажи ти отговора и дай новата загадка. Simple Smile

# 756
  • София
  • Мнения: 1 223
Ако верният отговор е "Злокобен остров", то преотстъпвам ред на Естел, че ми е много любопитно каква загадка е приготвила.


Мерак ми е да задам и аз загадка. Подбрала съм силен момент от хубава книга.

# 757
  • Мнения: 41
Да, това е, daniabc Simple Smile.
И нека да е Естел, щом е такова желанието ти. И на мен ми стана интересно и мислех да предложа тя да пусне загадка Hug.

# 758
  • София
  • Мнения: 655
Благодаря за загадката! Филмът съм го гледала, но книгата не съм я чела, сега след тези цитати ще наваксам.   bouquet

# 759
  • Мнения: 4 569
Пропуснете Естел защото евентуално в петък ще има достъп до компютър.Благодаря ви за реда, момичета, много сте мили!

И аз ще го чета Злокобния остров. Ще ми хареса.

Ще пуснете ли нова тема?

# 760
  • София
  • Мнения: 1 223
Пропуснете Естел защото евентуално в петък ще има достъп до компютър.
Е, здраве да е  Hug


За да върви играта, пускам нова загадка. Подсказката е, че предишната загадка първоначално асоциирах с тази култова книга. Филмът е с няколко десетилетия по-стар, но сред множеството награди си има и Оскар за главна мъжка роля.

  Понякога ме вземат с Острите, друг път не ме вземат. Веднъж ме завеждат заедно с тях в библиотеката и аз отивам в техническия отдел, заставам пред книгите по електроника и се вторачвам в заглавията им; всичките тия книги ги знам от годината, когато учих в университета. Спомням си, че вътре са пълни със схеми, равенства и теории — все трудни, сериозни, сигурни неща.

Иска ми се да разгледам някоя от тях, но се страхувам. Страхувам се да направя каквото и да било. Чувствам се така, сякаш плувам из прашния жълтеникав въздух в библиотеката, някъде по средата между пода и тавана. Купчините книги се извисяват над мене, неустойчиви, наредени на зигзаг, без да им съвпадат ъглите. Една лавица е наклонена наляво, друга надясно. Някои са се надвесили над мене и аз просто не разбирам как не падат книгите. И така е все нагоре, нагоре, докъдето ми виждат очите, дъски и дървени трупчета придържат разклатените купчини. Подпират ги пръти, стълбички, накъдето се обърна, е все това. Ако измъкна някоя книга, кой знае каква ужасия ще се получи.

Последна редакция: вт, 28 апр 2015, 13:38 от daniabc

# 761
  • Мнения: 733
daniabc, страшно любима книга Simple Smile В цитата има много силен жокер. Ако някой друг не каже отговора, ще се включа аз.

# 762
  • Мнения: 18 379
 Това по Стивън Кинг ли е?

# 763
  • София
  • Мнения: 1 223
Това по Стивън Кинг ли е?

Не.

# 764
  • София
  • Мнения: 655
Не ми е от любимите книги, въпреки че много хора са възхитени от нея. Още първото изречение подсказва (поне според мен) коя е творбата. Оставям някой друг да я познае, нямам към момента подходяща книга за цитат. Единствено ще напиша, че автора е американец, експериментатор (на което се дължи и написването на тази книга).

Общи условия

Активация на акаунт