Любов във въздуха витае, ЮНСКО бебе във корема весело играе. - тема 8

  • 26 695
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 519
Аз за раждане като му дойде времето мисля с багажа да се запътя към Бившата Тина Киркова. Praynig

# 16
  • Мнения: 59
Момичета ето и моето предложение за нова тема ]ЮНИ наближава, а коремчето на мама все по-голямо става евентуално за следваща тема,че за тази закъснях с предложението Grinning стига да ви хареса.  Аз също си мисля ,че коша за памперси е напълно излишна покупка,при положение че можеш да го завържеш в найлоново пликче.За раждането аз си мисля за окръжна болница,но ще видим ими още време.

Последна редакция: пт, 13 фев 2015, 17:23 от GERINCETOVV

# 17
  • Варна
  • Мнения: 74
Страхотна темичка! Да се оплача, с хрема и болки в гърлото, док ми изписа трахизан. Малко се притеснявам като го пия, но щом АГ ми го изписа-ще се доверя. Вие пили ли сте трахизан при бременност?

Здравей и от мен...чувала съм,че няма проблем да се ползва трахизан при бременност-все пак и лекаря ти го е предписал.
Аз в 3 м бях доста настинала и лекарката ми предписа биопарокс за гърлото и носа:)

Бързо оздравяване!

# 18
  • Мнения: 519

Аз в 3 м бях доста настинала и лекарката ми предписа биопарокс за гърлото и носа:)


Наистина ли си ползвала биопарокс???

# 19
  • Мнения: 78
Цопкам и аз в новата тема.Признавам си по-активна съм във фейса, но и тук всеки ден си чета какво се случва!
Първо добре дошли на новите мамчета welcome Лека бременност с щастлив финал.Много се радвам, че вече си имаме и мама с близнаци.Винаги много съм се радвала на двойките, които очакват с близнаци.
poohito цената в Селена за нормално раждане не е обвързана задължително с конкретен доктор.Поне не се случи така с приятелка, която роди там.Доктора й, който и следи бременноста(от Селена) в деня когато раждаше го нямаше и я разражда друг доктор.Не, че това има кой знае какво значение.Важното е човека отсреща да те разбира и да си помагате взаимно.
march01, моя хемоглобин си е в норма, но етърва ми пиеше Билкова кръв(сироп) за желязото и й помагаше доста.Можеш да разгледаш в нета за него.
ppippi, аз между другото се сдобих със списък за пазаруване от Вис Виталис.Нали имат разни рекламни брошури, та сред тях беше и списъка.Изглежда добре като за първично пазаруване, като изключим сезонните покупки за зимата(то е включено само космонавчето, но все пак)
tedi8811, сподели наистина списъка в съкратен вариянт, ако е удобно Simple Smile
VESS_OK ти си мама герой, браво!
За фотосесия преди да родя се замислям сериозно, но зависи на какво ще мясам къмкрая, ако не директно на бебка като поотрасне някой друг месец, а на себе си една домашна фотосесия Simple Smile
Някой питаше за кг-аз съм +5 от началото (23+5)
Коша за памперси-малко ми идва УоУ цената, на стаята в която ще сме с бебо има тераса, така че смятам да си вземем обикновен кош за боклук  и натерасата да го държим, зимата пак не ми пречи да е там, ма живи и здрави до тогава, друго меже да ми хрумне
Арлина, как си избра номер на сутиена, че и аз съм им хвърлила мерника, но като незнам колко ще ми пораснат и незнам какъв номер да си взема  smile3506 newsm12
За WC по-голяма нужда, коментирах във фейса споделям и тук, аз оюе преди да забременя много преди това имах проблеми-нещото, което ми реши проблема са шуслеровите соли, хомеопатични са и могат да се приемат от бременни, просто хомеопат трябва да ви изпише комбинацията в която се пият, защото са 11 на брой и всяка е за различно нещо, но помагат за много неща.За повече инфо-чичо Google
Elll , Страхотна темичка както винаги.
Айде стига толкова за сега от мен

# 20
  • Мнения: 493
запис и в новата тема, на мен все по трудно ми е вече да стоя седнала, така ми се притиска матката, че гледам да се изпъвам с лаптопа

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 266
diva*  разгледах ги кошовете,за нас ще е чудесно защото апартамента е малък и терасата е остъклена.Само трябва да видя кой с какви торбички е и каква е цената.
Елле много хубаво,че няма общо с Хашимото сърцебиенето.Дано въпреки фамилната обремененост,никога не се прояви.
Теди8811 Честито ти комплектче
I believe.... аз лично повръщам от трахизана,дано при теб не е така.Моя лекар ми казва винаги като усетя,че започва да ме боли гърло веднага да започвам със смукане на лукчета.И понеже не обичам и техния вкус си намерих в кауфланд лукчета с вкус на лимон  Peace страхотни са .Бързо оздравявай.
Геринцетовв  Peace за добрите резулатати.Не работи в Селена,а в New life зад автогара Родопи.Не ми мери кръвното,защото аз си го следя заради фамилна обремененост и понякога го вдивгам.Но ако имам някакво притеснение за нещо и казвам.Не ми мери и корема,всеки път мери бебето,което за мен е по-важно от моите натрупани сланини   ooooh! Имала ли си до сега проблеми с кръвното?Ако си се насочила да раждаш в Окръжна,то там има достатъчно добри лекари при които да започнеш да ходиш от сега.Може би някоя от другите пловдивски мами може да ти помогне с избор на лекар от Окръжна.Аз единствения за когото съм чувала и добри и лоши неща(както за всички лекари се говори какво ли не) е д-р Пелев.
Десси_ и аз ще си взема от вис виталис като ходим да поогледам неща
Аз не съм сменила сутиените,екстра са ми.Само закопчавам на по-широко  Blush
И за прегледа ми днес,отложи се за другата седмица.Малко се разочаровах  Sad бях се настройла да видя бебка,но нищо...важното е,че я усещам все повече  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 78
GERICENTOVV,  ако си решила да раждаш в Окръжна Пелев, който споменава ppippi, е завеждаш отделението, аз съм чувала много хубави отзиви за него много държи и на хогиената в отделението, д-ри които работят там са д-р Бабаков, кабинета му е до прелеза на 6 септември, кооперацията до руския магазин която е, мисля че той работи с ЗК и е добър специалист, аз съм се насочила към д-р Бачуров, който също работи там но не и по здравна каса, ще ида да се запознаем този месец с него и да говорим дали ще поеме разраждането, защото на този етап аз ще съм секцио

# 23
  • Варна
  • Мнения: 74

Аз в 3 м бях доста настинала и лекарката ми предписа биопарокс за гърлото и носа:)


Наистина ли си ползвала биопарокс???

Да,наистина... тогава се интересувах разбрах,че и други бременни са го ползвали.
Той се предписва по принцип дори без лекарско предписание

# 24
  • Мнения: 519
Знам че се продава и без лекарско предписание попитах и се  зачудих защото знам че в него има антибиотик за това....

# 25
  • Мнения: 59
Благодаря ви момичета,а др Пелев работи ли по зк..Нямам проблеми с кръвното,но знам че по време на бременност се вдига.А с високо кръвно знам,че се препоръчва секцио.

# 26
  • Мнения: 636
Ето  и моят списък не знам колко е съкратен , но спрямо този който аз бях направила е съкратен Simple Smile
Списъка е основен ,защото за първи път ще си имаме бебе и ни трябва всичко , доста неща ще ми дадат  но и те са в списъка и само си зачерквам .
количка
легло
шкаф за повиване с чекмеджета( не е задължителен може и на спалнята да се повива)
матрак
чаршафчета 2-3 броя
бархетни и памучни пелени по 3 бр
пелени за завиване 2 бр
хавлийка за къпане 1-2 бр .
залъгалка 1 бр.
шишета 2 бр +четка за почистване
помпа за кърма
комплект за изписване ( в него си има пеленка която става за завиване също)
бодита къс ръкав 3 бр
лигавници 2 бр
цели бодита ( пижами) 2-3бр
комплект за на вън 1 бр
нещо връхно  с дълъг ръкав 1 бр (жилетка)
чорапки 3-4бр
шапка 1-2бр
Аптечка за бебето и козметика:
судокрем при подсичане и кожни проблеми
спирт 90 градуса докато падне пъпа и 70 после докато завехне
клечки за уши с ограничител
панадол за бебе
термометър-педиатричен , комбиниран (за вода и стая)
зехтин преварен с помпичка ( ползва се вместо бебешко олио)
бебешки препарат за съдове , прах бебешки
бебешки шампоам и сапун
мокри и сухи кърпи
памперси

Това според мен е достатъчно за да се посрещне бебчето и все пак аз мисля след 2рата седмица да си излизаме и ще мога да си пазарувам . Имам още доста неща в списъка които както казах ми ги съкратиха  например стерилизатор (ако кърмя идва излишен ) , възглавница и спални комплекти с олекотени завивки ( ползвали се по-късно не с новородено) , кош за пране(може да се ползва и най-обикновенна чанта) , кош за памперси ( екстра си е всеки сам си решава , определено не е от първа необходимост , още повече за новородено), бебефон(на мен ще ми трябва , но това зависи как са разположени стаите ви ), ваничката ми е излишна като за начало ще се мием на мивката .И още доста неща които за старт не са нужни като разни бебешки комплекти за нокти и нос които при нужда могат да се купят ( казвам го защото имаме в семейството наскоро родени близнаци и вече са на 4 месеца и още не са ползвали такива неща за почистване на нос и разни други бебешки дето и аз не им разбирам ) естествено не се знае кога ще потрябва , но като се влезе в ритъм всичко се купува и без това има да обикаляме с количките.






# 27
  • Мнения: 636
забравила съм да напиша ританки сега видях въпреки , ръкавички не съм писала има ги в повечето комплекти за изписване в тях има и пелена която става както за количка така и за завиване и възглавничка която става за количка . Общо взето май наистина както беше написал някой трябва да си представим ежедневието с едно бебе първите седмици - храна(кърмене или шишета) , миене, мазане  и преобличане и сън и пак същото поне аз така си го представям Simple SmileАма някой с опит най-добре да каже

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 19:57 от tedi8811

# 28
  • Мнения: 519
Tedi8811 така  като ти гледам списъкът е идеален за като първо живот и здраве бебче....браво Hug

# 29
  • Мнения: 78
GERINCENTOVV, мисля, че работи, в нета има телефон, най-добре звънни и попитай!

Общи условия

Активация на акаунт