Истерични пристъпи при дете на година и половина

  • 25 742
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 248
ходихте ли на лекар?

# 16
  • Мнения: 4 764
Моето изпада в ярост само защото съм отворила шкафа и съм го затворила, преди той да се бръкнал в него, от това, че не е натиснал копчето на асансьора, че не съм извадила от количката на секундата, а няколко стотни по-късно. Ако ни гледай някой отстрани, дори няма да разбере, че е станало нещо и ще се чуди защо детето се тръшка. Ама аз нали си го знам.


Моето голямото от както беше на година и половина до сега продължава - на пет години е. За подобни неща. Вече е все по-рядко разбира се, но както си стои и ляга на земята и започва да се тръшка и да обеснява колко бил ядосан.

Оооо, значи бъдещето се очертава розово  Laughing

При  моето кризите са сякаш по-нарядко вече, но пък се е научил да удря. Когато му правя забележка или се карам, придобива много сериозен вид и започва да посяга и то съвсем съзнателно и целенасочено. А в яслата няма такива неща - учителките казват нещо и всички вкупом изпълняват. Не мога да разбера защо у дома няма такова нещо. Тази вечер му казвам ''Ела да приберем играчките", той се разположи на дивана и каза ''Не, мама''.

# 17
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Нединка, същото. Наскоро спря да ни бие и то след наказание. С времето минава. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 742
Водихме го.Педиатърът каза,че нищо не можем да разберем на този етап,защото е много малък.Прегледа го,пусна му изследвания,по всичко изглежда,че е клинично здрав.Само едното чакаме,за него ще мине време,но според нея всичко,ще бъде наред и с него.На мнение е,че може би се ядосва от неща,които аз не съзнавам.Случвало се често.Кошарата ни е преносима...т.е.мека.Посъветва ме да я отделя от стената,за да не може да се блъска и при всеки един такъв изблик да го оставям в нея сам да си излее напрежението.Според нея постепенно времето на кризата,ще започне да намаля и накрая,ще спрат или почти.Правя го...за сега няма кой знае какъв ефект.Ще видим.

# 19
  • Мнения: 4 764
Нединка, същото. Наскоро спря да ни бие и то след наказание. С времето минава. Simple Smile

И аз го наказвам - даже съм му определила стол за наказване. Той определено се стряска, като го принудя да седне на него, но това не трае дълго. Както е казала celevra, ще видим Simple Smile

# 20
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Моето е по-голямо. Наказанието беше един месец без да купувам нищо освен храна (без чипс, снакс, шоколадови яйца и т.н.), без купуване на играчки. С всяко удряне по някой, наказанието се увеличава с един ден. Много добре ме разбра май, защото не просрочи наказанието и с минута. На година и половина от лиготии се захласваше. Точно - събужда се, и започва да се мята и да се ядосва. Ако реша да го гушна - по-зле. И при него само с игнор минаваше, но всяко дете си е различно. При малкото ми сега - на една година - с игнор не става. А то започна да се тръшка от 8 месечно. Ляга по очи и циври  Laughing
Ще се оправят, щом са клинично здрави.

# 21
  • Мнения: 742
 Laughing Дано и ние да останем клинично здрави само  Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 4 764
Ми гледам да не му се връзвам много на моето, ама понякога ме изкарва извън нерви. Тръшканията са винаги в най-неподходящия момент - сутрин, когато бързаме за ясла и работа например. При последното прибиране в БГ се тръшна в 6:30 ч сутринта, че не иска да обува еди-кои си панталони, а таксито за летището беше поръчано за 7:00 ч. Е, как да не го шляпнеш?! Определено си налагам да бъда спокойна, да не викам и да не шамаросвам, но ми е трудно.

# 23
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
О, мноооого добре ви разбирам и Нединка и celevra. С времето отшумява, пак си остава ината, но започва да ги е срам да се тръшкат и така. Всичко е временно.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Моят син се тръшка от 10 месечен, за всичко. Ядосва се, че не може да направи сам нещо, ядосва се ако искам да му помогна... С гушкане става по - зле, оставям го ако сме вкъщи на килим или легло и така, докато му мине. Ако не сме вкъщи го слагам на безопасно място и го оставям да му мине, естествено околните ме гледат лошо, но вече не им обръщам внимание. При моето дете игнорирането действа  Peace

# 25
  • Мнения: 4 292
Не знам какво да те посъветвам, освен да си излея мъката и аз. Моят син е на 2 и от ден на ден тръшкането се увеличава. Редовният ни номер сега е да поиска шок. яйце и ако не му взема ляга на пътя, в магазина или къде е решил, че иска, търкаля се и пищи. Представете си гледката просто. И то за тези глупави яйца, които нито яде, нито играчката му е интересна, просто иска. Днес го оставих да се натъркаля на центъра на града, просто изключих погледи и възклицания и на него бързо му мина.
 Най-голямата мъка, обаче е със заспиването. Вярвайте ми косата ми се изправя като дойде време за сън. Вечер будува до 12, което ме побърква! От няколко дни го оставям да си крещи в леглото, но измисли нов номер да си бърка в гърлото. Тази вечер от бъркане и дране повърна и допреди малко съм чистила чаршафи, легло и него, а ето мина 12! Направо съм отчаяна, какви са тези периоди, какво е това чудо!

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Zoι, преди да го сложиш да легне какво прави? В смисъл какъв ви е ритуала за лягане. Дивеене малко гол, къпане, книжка..

# 27
  • Мнения: 873
Моя приятелка имаше проблем с изпадащо в нервни кризи дете, без да има конкретна причина за това. Спомням си, че ходиха на консултация с невролог  Peace

Тези пристъпи са израз на незрялостта на нервната система, но въпросът е, че ако не се научим да ги овладяваме, и детето няма да се научи  Peace Само не се успокоявайте с "това е период, ще отмине"  Peace

# 28
  • Мнения: 19 302
Изключиха ли някаква болка, която да му причинява дискомфорт?

Опитвай се да му обръщаш много внимание, гушкайте се много през останалото време, когато е спокоен.

# 29
  • София
  • Мнения: 438
И аз имам същия проблем с моя син. Даже ми прави впечатление, че тук в темата едва ли е всички с момчетата имат такъв проблем, но може и да греша Simple Smile
Сега най-вече се дразни от думичката "НЕ" - щом я споменем с баща му, веднага става сериозен и непременно се затичва да удари. А удря силно, многократно. Забелязахме, че ако се скараме, още по-гневен става. Най-добре се справяме с игнориране, даже излизам от стаята, ако много съм ядосана. А, сетих се, друга странност има, че когато ми се радва, ме щипе по бузите, уж леко, но постепенно засилва. Ми не е приятно. Хапането го отучихме за един ден, но това щипане си остана  ooooh!
Истерични пристъпи ми е правил, след като стане от сън, но при него помагаше, като му дадем да яде Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт