Истерични пристъпи при дете на година и половина

  • 25 741
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 837
Браво -радвам се за вас ,а и т полза ще са съветите и за други мами  Hug

# 46
  • Мнения: 8 952
celevra , спокойно, до характер си е.
Малката ми дъщеря беше такава - голяма кривотия, ревеше с часове за най-дребни неща. Ужасно много се тръшкаше. Най-много го мразех това със събуждането. Вече е на 6 години и тези неща останаха в миналото, въпреки че все още си е по-карпизна.

Не знам дали има връзка, по-скоро не. А може би да...   newsm78 Дъщеря ми много лесно се повлиява от чужда негативна енергия. Имали сме периоди на подобни тръшкания, граничещи със същинска истерия, нощно време. След дълги лутания открих верния път - в църквата й четат молитва против уроки и винаги действа, просто след това вече не е същото дете - спокойна е и ведра. Дори и сама съм й чела Киприяновата молитва и отново винаги е имало ефект. Понякога като я усетя да е по-крива и несговорчива през деня, й я чета за всеки случай.
Опитайте и вие!

# 47
  • Мнения: 26
Боже като ви прочетох и се успокоих малко.Моята принцеса е на 2г и 10м и това тръшкане и е редовен номер от вече 1г и 10м.Има месеци на затишие,но от два дена всичко се върна с пълно сила.Детето е наблюдавано от невролог и психолог.Много е емоционална.Но сега е направо ужас.Преди два дни се тръшнала на яслата и се озовахме в спешното с жестоко прехапан език и тамммм...... Shockedедин хирург за  #2gunfire че я дърпа с ядна марля....абе .... #Cussing out ужас такъв шок беше за мен,а за нея не знам....Детето не съм го виждала в това състояние. И от тогава като се тръшне става ужасно нищо не помага.Как ще се справя не знам на ръба на нервен срив съм #Crazy На яслата ми обясняват че такова дете имало но 10г веднъж.И аз съм в такъв стрес, че само моето е такова,че като ви прочетох чак се зарадвах EmbarassedЗащото тока ми е писнало хора на които не им е това работата да ми поставят диагнози на детето ,че ако имах пистолет #2gunfire    

# 48
  • Мнения: 26
Забравих да кажа,че е обследвана от психиатър и на този етап няма диагноза като аутизъм или прочие,а изостава с експресивната реч.Тя наистина е различно дете и изпитва затруднения в комуникацията с връстници.Говори и работи с логопед и е много умно и усмихнато дете.Знае много помни много Hugно това тръшкане за всичко,което не е по нейната.... Confusedпреди го преодолявахме с игнориране,но после с много говорене и обич. Сега обаче нито игнорирането помага нито гушкане.... не знам говоря,говоря и пак  #Crazy

# 49
  • София
  • Мнения: 877
Не се притеснявай, само много търпение нежност, любов.  Ще преодолее инцидента с езика. Ако има кой да я гледа, напр. баба, дори да дойде при вас е по-добре от ясла. Просто децата не са по калъп и когато някой се отличава, ще се намери някой доброжелател да му сложи диагноза. Опитай уикиндите да го водиш на село, на планина, където ти е близко, извън града. Опитай да я заведеш при животни, с които да  контактува-напр. пони, ако пък е село със селскостопанския двор  Simple Smile Може да опиташ с тиха релаксираща музика, има такива канали Relax в интернет, т.е. специално успокояваща.

# 50
  • Мнения: 26
Благодаря  Simple Smile Тя е по спокойна вече.Е пак си се тръшка за разни нещо.. но не и истерии PeaceА на ясла ходи защото всички специалисти ми казаха,че за нея тава ще е най-доброто.Сред децата има правила Naughty С бабите става още по голяма глезотия Rolling Eyes На нея и харесва там.Лично аз смятам,че в частната ще и е по добре,но таткото е на друго мнение и донякъде е прав,защото все някога ще трябва да се сблъска със закостенялата ни държавна система(градина,училище) Crossing Arms

# 51
  • София
  • Мнения: 877
Аз не знам как ще тръгне на ясла есента моето, тогава ще е на 2 г. 5 м. Люлея го и му пея следобед да заспи, храня го. Постоянно иска да го гушкам и ми е увиснало за крака. Сега не се тръшка толкова Simple Smile Нашите баба, дядо не са в София. Ако се затръшка в държавната Simple Smile ясла, как ще реагира лелката там, която се грижи за 30 деца напр. не знам Simple Smile Ако имате възможност за частна, по-добре в такава го запишете. До 1 клас ще е съвсем друго човече. Или дори до детската градина.

# 52
  • Мнения: 2 405
Скрит текст:
Благодаря  Simple Smile Тя е по спокойна вече.Е пак си се тръшка за разни нещо.. но не и истерии PeaceА на ясла ходи защото всички специалисти ми казаха,че за нея тава ще е най-доброто.Сред децата има правила Naughty С бабите става още по голяма глезотия Rolling Eyes На нея и харесва там.Лично аз смятам,че в частната ще и е по добре,но таткото е на друго мнение и донякъде е прав,защото все някога ще трябва да се сблъска със закостенялата ни държавна система(градина,училище) Crossing Arms

Радвам се че детенце е по-добре. Споделям напълно мнението за яслата при бабите много се разлигавят, в яслата верно учат и "лошото", но учат и доста хубави неща Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 405
Аз не знам как ще тръгне на ясла есента моето, тогава ще е на 2 г. 5 м. Люлея го и му пея следобед да заспи, храня го. Постоянно иска да го гушкам и ми е увиснало за крака. Сега не се тръшка толкова Simple Smile Нашите баба, дядо не са в София. Ако се затръшка в държавната Simple Smile ясла, как ще реагира лелката там, която се грижи за 30 деца напр. не знам Simple Smile Ако имате възможност за частна, по-добре в такава го запишете. До 1 клас ще е съвсем друго човече. Или дори до детската градина.

Изобщо не се притеснявай, моето при мен се държи по един начин, при баща му по друг, а в ОДЗ-то коренно различно. Верно на всяко дете му трябва различен период за свикване, но смятам че ще свикне.

# 54
  • Мнения: 26
Еми моето се тръшка и на яслата WinkТам постоянно мърморят и както казах ми поставят диагнози ( хиперактивност, дефицит на внивание и пр. ) Дори и на психолог ни пратиха а ние не, че не ходим де....Инъче взема участие в заниманията им (рисуват,лепят,къпят и преобличат кукли....)Даже едната от сестрите се изненада, че можела да брои и да разпознава количества до 3  hahaha.И това само щото си проявява харащтера там.Аз в началото мн си го слагах , сега  по-малко.Друга от сестрите пък ми каза,че се тръшкала когато вратата се отвори newsm78 явно ме чака Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 877
Моят е инатлив, упорит и просто му пада пердето. Ще пробвам с яслата, дано ме изненада приятно. Например ако му кажа Мама, не крещи моля те, почва по-силно. Ако пък си играе доволно и му кажа същото (опити си правя), почва да крещи. Иска да разбере какво му се забранява и като открие, просто напук.....и е щастливо Simple Smile
Веднъж чакаме пред лекарски кабинет и една бабка:озаптете го, то вика, подскача, тормози хората....при условие, че сме пред педиатъра. Въобще нямам намерение да си слагам на сърцето коментари или мнения, важно е то да не се тормози с ясла или каквото и да е. Мисля, че хората са много индивидуални, не може всички да минат през една система, калъп-ясла, детска градина, училище-и да изплюят еднакво обработен продукт.

# 56
  • Мнения: X
Въобще нямам намерение да си слагам на сърцето коментари или мнения, важно е то да не се тормози с ясла или каквото и да е. Мисля, че хората са много индивидуални, не може всички да минат през една система, калъп-ясла, детска градина, училище-и да изплюят еднакво обработен продукт.

Освен това е важно и да не тормози околните, т.е. да се вписва в едни приемливи рамки на добро възпитание и поведение. Хората са индивидуални, но само до степен, която прави взаимното им съжителство възможно. Масата си изработва доста жестоки механизми срещу дразнителите. В такъв случай, много е възможно и самото дете да пострада от взаимоотношенията си с околните. Разбира се, то е още много малко за прогнози, но е добре родителите да имат едно наум и да работят в тази насока.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 446
Например ако му кажа Мама, не крещи моля те, почва по-силно. Ако пък си играе доволно и му кажа същото (опити си правя), почва да крещи. Иска да разбере какво му се забранява и като открие, просто напук.....и е щастливо Simple Smile

Вероятно знаеш, но ... В тази възраст много добър резултат има, ако го караш да прави точно обратното на това, което искаш. Поне при моите деца е работило и работи.  Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 877
Въобще нямам намерение да си слагам на сърцето коментари или мнения, важно е то да не се тормози с ясла или каквото и да е. Мисля, че хората са много индивидуални, не може всички да минат през една система, калъп-ясла, детска градина, училище-и да изплюят еднакво обработен продукт.

Освен това е важно и да не тормози околните, т.е. да се вписва в едни приемливи рамки на добро възпитание и поведение. Хората са индивидуални, но само до степен, която прави взаимното им съжителство възможно. Масата си изработва доста жестоки механизми срещу дразнителите. В такъв случай, много е възможно и самото дете да пострада от взаимоотношенията си с околните. Разбира се, то е още много малко за прогнози, но е добре родителите да имат едно наум и да работят в тази насока.

Така е, но мен ме дразнят бабите, извадени от нафталина на социализма, които си мислят, че съветите, които са раздавали преди 30-40 г. още важат. Много пъти пред лекарския кабинет децата плачат и никога не съм правила заележка. А в самолет такъв тормоз съм преживявала нееднократно с десетина пищящи-и какво ще тръгна да им правя забележки да ги озаптят ли?

По същия начин сме седнали в KFC с родителите ми и малкото тича между масите, зяпа хората отблизко и се смее. И майка ми: как може, то смущава, хората си седят кротко, говорят, то ги притеснява ?!

# 59
  • Мнения: X

По същия начин сме седнали в KFC с родителите ми и малкото тича между масите, зяпа хората отблизко и се смее. И майка ми: как може, то смущава, хората си седят кротко, говорят, то ги притеснява ?!

Имаше цяла тема точно за децата в рестораните. Има хора, на които тичащите деца не им пречат, но има и такива, които си искат спокойствието и те също са в правото си. Признавам си честно, в моменти в които съм се отървала от моите деца, не искам да погледна, да слушам и да се занимавам с никави други деца. В такъв момент и аз имам човешкото право да седна в КФС, да изям един боклук на спокойствие и никой да не ме блъска и да препуска около мен. Не казвам, че детето е лошо като препуска по масите и се навира при хората, но само си представи как ти си излязла без дете на спокойствие и друго дете започва да ти надува главата. Много е възможно да не ти стане приятно. Спомням си как за да се отърва от тичането по масите колко мои рождени дни съм празнувала в Макдоналдс, където има пързалка- там малката гад си вилнееше на пързалката и оставяше на мира и нас, и околните.

Общи условия

Активация на акаунт