Истерични пристъпи при дете на година и половина

  • 25 747
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 265
Целевра, детето иначе общително ли е? В смисъл, радва ли се, когато непознати му се радват, казва ли "здравей", дава ли целувка, заглежда ли други деца? Прави ли адекватен, добър зрителен контакт?
Да не би скоро да сте направили ваксината от 13-ти месец и да не е отшумял ефекта?  Thinking

# 31
  • Мнения: 2 732
Не знам, без никаква причина да прави така .Може би има такава ,но не я виждаш.Успех и дано бързо мине това!

# 32
  • Мнения: 4 765
Не знам какво да те посъветвам, освен да си излея мъката и аз. Моят син е на 2 и от ден на ден тръшкането се увеличава. Редовният ни номер сега е да поиска шок. яйце и ако не му взема ляга на пътя, в магазина или къде е решил, че иска, търкаля се и пищи. Представете си гледката просто. И то за тези глупави яйца, които нито яде, нито играчката му е интересна, просто иска. Днес го оставих да се натъркаля на центъра на града, просто изключих погледи и възклицания и на него бързо му мина.
 Най-голямата мъка, обаче е със заспиването. Вярвайте ми косата ми се изправя като дойде време за сън. Вечер будува до 12, което ме побърква! От няколко дни го оставям да си крещи в леглото, но измисли нов номер да си бърка в гърлото. Тази вечер от бъркане и дране повърна и допреди малко съм чистила чаршафи, легло и него, а ето мина 12! Направо съм отчаяна, какви са тези периоди, какво е това чудо!

Да не би да не се уморява достатъчно и да не му се спи?! Увеличи му малко физическото и умственото натоварване - излизания навън, събирания с деца, каране на колело, спорт.
Моето ходи на ясла и вечер в 20:15 ч. е толкова уморено, че ляга, излизам от стаята и след 10 минути е заспало. Е, докато облечем пижамата и направим вечерния тоалет, се гоним из къщата, но като цяло нямаме проблеми. Събота и неделя, когато не е на ясла, ходим на музикален кръжок за бебета (събота сутрин), в парка или с деца у дома (събота следобед), на пазара и в парка (неделя сутрин) и в неделя следобед според зависи (деца, парк, рождени дни). Задължително излизаме поне веднъж на ден на разходка, пеша, без кола - ако не излезе, става страшно  ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 405
А една нощ от нищото започна истерично да реве и беше като в транс и си изкарах акъла... Сякаш не ме виждаше, не реагираше нито на гушкане, нито на говор - нищо!
С моето дете имах такива проблеми можеш да видиш тази тема /http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=506082.0 /

# 34
  • Мнения: 837
За мен си е бебешки пубертет -просто по различен начин го кара ,а е на 1г6м мисля,че е нормално да е в тази фаза даже казват ,че някой влизат още на 1г2м в този бебешки пубертет.Аз не бих го оставяла сам в легло -затвор ,бих му говорела,гушкала ,расеяла с нещо тс.да му отвлечеш вниманието с нещо интересно .

# 35
  • Мнения: 260
Здравейте!Имаме проблем със синът ми.От около две седмици започна да изпада в едни плашещи нервни кризи.Без никаква причина.Плаче,тръшка се ,удря си главата във всичко,в което може,самонаранява се,погледът му става като на обезумял човек.Това продължава често повече от 30мин.,след което спира и все едно нищо не се е случило.По никакъв начин не мога да го успокоя ,напротив-става по-лошо ако опитам.Случва се винаги като се събуди от сън,през останалото време от деня няма закономерност.Просто както е спокоен и в един момент започва.Без да съм му се карала,без абсолютно никаква причина.Чета за бебешкият пубертет,но не съм сигурна,че е това.Първо той е доста малък и второ някак по-различни са неговите неща.Той не протестира за нищо,просто всичко е напълно необяснимо ,без никаква причина.Не знам дали има смисъл да водя толкова малко дете при психолог,той нито говори,нито разбира особено.Ще се радвам да чуя безпристрастни мнения.
отиди да му лееш куршум, и аз съм била така като малка, и най-големия ми син беше така, пробвай ако искаш,ако има навършена 1 година

# 36
  • Canada
  • Мнения: 649
Съчувствам на всички майки, които изживяват такъв период със синовете си. Имам син, но не съм имала подобни проблеми с него. Със сигурност, обаче, бих потърсила помощ от специалисти - вкл. психолог. Психологът вади заключение и от рисунки, от реакции и всякакви други косвени знаци, така че не мисля, че възрастта е проблем за такава консултация.

Когато дъщеря ни беше на около 2 годинки, започна да се буди нощем в истерия, която продължаваше около половин час. Започна ей така от нищо. Всички тук във форума ми обясняваха как било нормално, пубертет или аз не съм разбирала нуждите и не знам какво си. Аз, обаче, съм от типа хора, които не вярват, че това е нормално. След като се опитахме в продължение на няколко нощи да я успокояваме, да разберем какъв е проблема и т.н. безуспешно, отидохме да й леят куршум. Не вярвам в тези неща, приятелки ми предложи тогава, даже се чудя как се съгласих. Ако искате вярвайте - 2 нощи след това, детето спря с истеричните кризи. Пак ми се посипа пепел на главата от всезнаещите съфорумки, но истината е, че това помогна на дъщеря ни и на нас. Ако не беше помогнало - щяхме да продължим с опитите да намерим друг лек или подход.

С две думи, съветът ми е да потърсите помощ от специалисти, а ако прецените - от други неконвенционални лечители.

# 37
  • София
  • Мнения: 107

celevra  - ако педиатърът е изключил болка като възможна причина (прегледа ли ушички?), посещението при детски психолог не е неуместно.

Въпреки, че детето не може да говори още, те си имат методики за обследване - наблюдават как играе в специална среда с фигурки, наблюдават поведение, рекации и т.н.

За подобен проблем с истерични пристъпи детски психолог ни е препоръчвал Терапията с държане в здрава прегръдка на Иржина Прекоп (като потърсиш в google излиза описание какво представлява). При нас имаше добър ефект.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не искам да плаша авторката, но има детска епилепсия, която плотича с подобни пристъпи. Не мога да кажа дали точно същите, като не съм го видяла, но ако беше мое дете бих настоявала да го види детски невролог. И то добър, който разбира от епилепсия. И не е вярно, че като е малък не може да се разбере нищо. Поне едно ЕЕГ нищо не пречи да му се направи за ваше спокойствие. Нито е инвазивно, нито има облъчване, съвсем лесно се прави. Пристъпи при събуждане и непровокирани от нищо са много подозрителни. Заведи го на детски невролог. Дай Боже да не е това разбира се, но по-добре един излишен преглед, отколкото да изпуснете нещо.

# 39
  • Мнения: 2 405
Давам един глас за леенето на куршум. Опитайте. Мисля си, че ако не му помогне, няма да навреди. Моето дете като го преместихме от ясла в градина правише разни сцени, една баба му баеше (в събота сутрин само се правило, накакви неща говори държейки един конец), но не знам аз ли си втълпявам или наистина му помогна, но имаше ефект.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 365
Ако още не е кръстено - кръстете го и го причастете. Иначе и аз съм ЗА психолога.

# 41
  • Мнения: 742
Благодаря,момичета за напътствията.Само влизах за секунди да прочета,защото нямах никакво време.Педиатърката изключи всякакви болки .За нея му няма нищо,казах какво ме посъветва.Правих го един ден и се отказах.Просто не мога да стоя в другата стая и да слушам как детето ми се измъчва.Заведох го на детски психолог.Според нея ,до колкото успя да разбере след почти двучасов престой при нея имам страхотен,съвсем нормален син.Даде ми напътствия ,които наистина помагат.Днес сме нямали нито една криза и съм безкрайно щастлива.В момента си играе и си говори ,съвсем спокоен е,не съм го виждала така от много време.Казах и за кошарата,каза категорично не.Обясни,че в тези изблици детето колкото и да се бунтува и да не иска да бъде пипано,много по-лесно му е да преодолее напрежението,когато най-близкото му същество-мама е до него.Каза,че това изоставяне къса нишката майка-дете.За истериите след сън ме посъветва щом го чуя да плаче,просто тихичко да вляза в стаята и да поседна до кошарката,но без да осъществявам зрителен контакт.Момичета,това наистина действа.Аз си направих и един ритуал,когато го усетя,че се успокоява си допирам ръката до мрежата и той си слага неговата.Много му е забавно и веднага се ухилва Simple Smile Когато изпадне в криза през деня ме посъветва въпреки че се бунтува да го притисна силно до себе си и да се помъча да остана спокойна.Притискайки го да му шепна нещо...така всичко свършва за макс 10мин.Каза,че често тази свръх изнервеност я правим ние самите.Бързаме да сменим памперс,бързаме да облечем,бързаме да изкъпем,да нахраним.Каза ми,че ако се успокоя и правя всичко с търпение детето ще е спокойно.Правя го,е обличаме се по половин час,всичко което ме дразнеше го обърнах на игра,детето ми за 3 дни е друго.Ще я позлатя тази психоложка.Много се бях притеснила.Куршум тук няма кой да му лее,не сме в Бг,а и вече нямаме нужда.Успех и на вас ,момичета.Наистина това,което написах помага.Опитайте!

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Браво! Много се радвам, че се е успокоило Simple Smile

# 43
  • София
  • Мнения: 877
Здравей, искам да ти кажа, че моя син винаги се е събуждал с рев след сън.Малко преди да навърши 2 годинки, това отшумя. Беше по същия начин, нищо не можеше да го успокой. Това продължаваше около 30-40мин., понякога и час. Единственото, което беше в състояние да го успокой по-бързо е да излезем навън с количката. Сега също от време на време откача, но вече знам защо. Не знам, просто какво да те посъветвам. Като беше по-малък получаваше ли такива кризи или от скоро започнаха? Дано да е нещо моментно, период. По колко пъти на ден ги прави тези кризи?
Моят син е на 1 г. 10 м. и съшо почти винаги реве истеричн след следобедния сън. Обожава разходки навън. При забрана също в истерия. Заспива следобед с люшкане. Дали с този следобеден сън може да се адаптира в яслата?
За авторката-ако целия темперамент на детето е по-буен то е по-енергично, по-нервно, по-възбудимо е нормално. Но ако е кротко дете и изпада непредизвикано в такива кризи и то по 30 мин. (не е ядосано, уморено, кисело след сън...), може да поговорите с псхолог. Може да има и здравословна ппричина-напр. колики или растящи зъби.

# 44
  • София
  • Мнения: 877
Не знам какво да те посъветвам, освен да си излея мъката и аз. Моят син е на 2 и от ден на ден тръшкането се увеличава. Редовният ни номер сега е да поиска шок. яйце и ако не му взема ляга на пътя, в магазина или къде е решил, че иска, търкаля се и пищи. Представете си гледката просто. И то за тези глупави яйца, които нито яде, нито играчката му е интересна, просто иска. Днес го оставих да се натъркаля на центъра на града, просто изключих погледи и възклицания и на него бързо му мина.
 Най-голямата мъка, обаче е със заспиването. Вярвайте ми косата ми се изправя като дойде време за сън. Вечер будува до 12, което ме побърква! От няколко дни го оставям да си крещи в леглото, но измисли нов номер да си бърка в гърлото. Тази вечер от бъркане и дране повърна и допреди малко съм чистила чаршафи, легло и него, а ето мина 12! Направо съм отчаяна, какви са тези периоди, какво е това чудо!
Можеш да го приспиваш вечер, е го оставяй сам да заспива. В люлееща се коашрка и да му пееш  1cribИ моят от инат е повръщал-напр. лъжичка лекатство-първо нея, после след много напъни успя и цялата вечеря.

Общи условия

Активация на акаунт