Съпруги на военнослужещи - 10

  • 48 585
  • 762
  •   1
Отговори
# 690
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Ние го гледахме през ноември, не помня точна дата. Казаха ни, че се пуска, когато има заявка от туристи и ние се бяхме примирили, че няма да го видим. Бяхме страхотно изненадани, когато докато вечеряхме в ресторанта на покрива на хотела, спектакълът започна. Беше невероятно усещане просто....Гледахме си го съвсем спокойно от терасата на ресторанта, и нямаше никой друг, освен нас  Simple Smile
Мисля, че говориш за Звук и светлина от Царевец. Аз говоря за новото 3Д визуално шоу, което е на паметника Конниците. Пускат го само на празника на Търново.
А Звук и светлина има доста често. Много пъти съм го гледала, даже писледния път и с допълнителното визуално 3Д допълнение, винаги усещането е като първия път. На празници обикновено има и заря преди това от НВУ, то, а след края му и заря от общината. Велико е!

# 691
  • Мнения: 885
Здравейте момичета! Днес видях щъркел и ми е много хубаво и пролетно в душата! Честита пролет и от мен! Много слънце да има в дните ви и много цвят в душите ви!
ФЛО, много ми стана мило, че имаш възможност за среща. Не можах да дойда до София за състезанието на дъщеря ми, защото бях на работа. От 2 дни съм на нова длъжност и имам повече ангажименти. Благодаря от сърце за милите думи. Дано да мога да дойда за следващата ви среща.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
ESTELITA, щом договорът е до август, през юли отивате в теленор и питате точно на коя дата трябва да подадете заявление за прекратяване на договора. Ще ви кажат. Нормално е един месец преди да изтече. Ако не го продължите или не прекратите договора, по принцип той става безсрочен т.е. във всеки един момент може да се прекрати с едномесечно предизвестие. Обаче вижте какво пише в договора, за да сте сигурни, че няма някакво автоматично подновяване на договора за същия срок. А и не всички служители са компетентни по всички въпроси.  Peace

Гледам за слънце си говорите и щъркели. И в Пловдив е едно пролетно, а близките склонове на Родопите са покрити със сняг. Днес отървах отработването, та се поразходих. Само че бях сама. Другарчето е наряд, първи на новото място. Сега съм решила да се поплескам и да му направя любимия десерт, който обикновено купуваме готов от магазина. Та ще се правя на сладкарка.  cook

# 693
  • Мнения: 651
Ние миналата година бяхме на 22 март в Търново. Беше един голям ужас. Да, празник, красоти, забавления.... Но много хора, голяма блъсканица, нямаше въздух по улиците. Пристигнахме късно (това си беше по наша вина), не можахме да си намерим място да гледаме спектакъла, то не че се и надявахме де, но лудницата беше голяма. Може би трябва да си резервираш места от 23 март за 22 март на следващата година  Joy Не съм сигурна, че бих повторила, колкото и да е хубаво.
Аз също имам много красиви спомени от този град, но ще си го посещавам, когато не е такава лудница. Също и най-лошите спомени са ми от там, но това е друга тема...

AIR И курсантите много се радват, като напускат НВУ. Все пак там цяла седмица живееш за петък.

dundi73 кой е любимия десерт на мъжа ти?

И сега малко за разпускане

# 694
  • София
  • Мнения: 8 434
Привет красавици. Проверка ще има ли? Аз дотичах от среща с грациите от КГБ. Дойде дружка от Варна почти инкогнито. Обади ми се само на мен. И като се юрнахме... Организирахме се и се срещнахме. Запознахме се, приказвахме, приказвахме. Беше много приятно.
ДУНДИ, кажи за сладкиша. Дай да обменим опит. Днес и аз се правих на сладкарка. Правя един кокосов сладкиш-евтин, бърз и много ефектен. Ще споделя, ако има желаещи.
SAD_WOMAN, питаш за брата на ММ. До последно, преди да почине, имахме прекрасни отношения. Той така и не успя да си създаде добро семейство, а беше много добър. Понякога човек от добрината си пати...
ЛУННО ЦВЕТЕ, надявам се, че и друг път ще има състезания. Викай ни да сме публика smile3501
БОЛЯРКИ, не съм присъствала на светлинното шоу, но знак, че е много красиво.
Мислех още да пиша, но след малко ще ни доведат внучетата, че сина и снахата ще ходят на купон, та ние ще сме звероукротители Simple Smile
Неспоменатите ги компенсирам с  Hug Hug Hug

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
Вие си говорете за диети, аз спретнах това днес: ММ обича еклери, всъщност той яде всичко, дето се казва е всеяден, ама има неща, които обича малко повече от други. За първи път правя такова нещо. Вид нямат, но пък са вкусни.  Grinning
Скрит текст:



ще трябва да скрия едната чиния, че дзверът ги нападна още топли  Mr. Green

# 696
  • Мнения: 2 419
Добро утро Hug. Честита първа пролет! Днес при нас слънцето се е усмихнало. Трябва да сваля мартеничката /търся плодно дръвче, че в града няма щъркели/. Относно ФБ - оставам тук, защото нямам профил. Много сте изписали и успявам само да хвърля по един поглед, защото имам много работа. Търново е моят любим град, истински български град. Учила съм в Търново, имам роднини там и детето ми живее и учи сега пак там Wink. В него се усеща българското /при нас не е така Sad/. Винаги се връщам в Търново с  трепет в сърцето Heart Eyes.

# 697
  • Мнения: 2 762
  Ау, какви страхотни еклери..Просто не издържах да не се обадя...

  Ние с хлапето сме нещо понастинали и само ми се придремва-два дни спя мечешки сън..Но днес трябва да съм дежурна на печката,че аз така правя-готвя здраво в неделя,че през седмицата няма време....Отивам да събера идеи в Готварския..

 Приятен ден на всички   bouquet

# 698
  • София
  • Мнения: 8 434
Добро утро военни красавици!
Хайде днес кафето е от мен Simple Smile. Бях ви сложила и закуска, но я прибрах, да не ви изкушавам. Wink

ДУНДИ, страхотни шоколадови изкушения... Сигурно вече ги няма Simple Smile
И от моя кокосов сладкиш почти нищо не остана.

Да рапортувам: Внучетата и деди са нахранени newsm64, сега отивам в КПП-то. Днес сме на пилешки фантазии Simple Smile
Спокоен ден, почивайте си, че от утре-отново на тръстиката.

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
Добро утро,

Flo 51, голямата ламя е изпратена на пробен изпит по математика, където за щастие няма да може да яде.  Grinning ММ още го няма, та няма кой да омете останалото. Ама след малко слагам кафето, че после ще ходим да гледаме мотори. Нали на първа пролет се открива мотосезонът и мотоклубовете от Пловдив правят шествие до Бачковския манастир, та ще позяпаме. А и времето е като за  motor

Я зарязвайте печките и отивайте навън. Аз много обичам този сезон. Само щъркел още не съм видяла, но хайваните не идват в града, трябва да отида на гости на някоя дружка на село.  Laughing

# 700
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 456
Добро утро, мацки!
FLO ни е поднесла кафенцето, а днес е ред от мен да е музикалния поздрав  Laughing. И в тон с празника:


Поздрав за всички, които по някакъв начин са свързани с града и за всички болярки тук в темичката.


dundi73, страхотни са еклерчетата. Браво! Аз пък за пръв път тази година месих питка, признаха ме и в къщи, и на работа  Simple Smile
Фло, най-официално те каня в Търново, когато има Звук и светлина.
Стеф, миналата година хем беше събота, хем беше слънчев ден..Наистина имаше много хора. Днес се очертава пак така, времето е разкошно...

Момичета, аз пак малко телеграфен стил пиша, но бързам, че ще излизаме да празнуваме. Да се отчета набързичко. Вчера беше както винаги много хубаво на Царевец. После бяхме запазили маса в заведение с изглед към Конниците и ооо, късмет, имаше репетиция за днешното лазерно шоу, та гледахме и него без да искаме и без да се надяваме Grinning. Е, не беше целия сглобен спектакъл, но пък докато бяхме в заведението пускаха различни елементи от него. Наистина това е нещо уникално  Simple Smile. Естествено заведения за тази вечер са запазени много отдавна...Децата в Търново не са утре на училище, та следобеда нямам извинение да не посетим и Лунапарка Mr. Green Twisted Evil

Ето клипче на шоуто на Конниците:



Това е от мен!
Хубав и усмихнат ден!  bouquet Много целувкииии!

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 09:39 от AIR

# 701
  • София
  • Мнения: 8 434
Здравейте милитъри мацки. Аааа, няма да се разберем така.
ДУНДИ като ви каза да зарежете печките и да отивате навън, та вие хукнахте и не се върнахте. Пръснахте като мъниста от гердан.
АИР, страхотно преживяване имам, благодарение на твоя труд. Слушах Мъйнов няколко пъти. Не съм чувала до сега тази песен. Светлинното шоу направо е красота, феерия, невероятно... От сърце ти благодаря за официалната, персонална покана. Що ли пък да се наканим някой път?
ЧЕСТИТЯ ПРАЗНИКА НА СТАРОПРЕСТОЛНИЯ ГРАД И НА ЖИТЕЛИТЕ МУ, И НА РОДЕНИТЕ ТАМ Simple Smile Нашата КАТИВИТА е болярка Simple Smile
ДАФИНОВО ЛИСТЧЕ, и теб те свързват мили спомени с Велико Търново...Какво учи детето ти там?
СИМПАТЮХЧЕ, как сте с хлапето? Дано да рапортуваш, че сте по-добре.
ПАТЕНЦЕ, теб те мисля, знам, че сте в Кюстендил, на тържества по повод Кюстендилска пролет. Разкажи как беше.
Аз днес си ухажвам внучетата и любимия. В КГБ-то бабите се шегуват и казват, че искали да са ми внучета... hahaha Пилешка супичка, пилешки хапки с топено сирене и пържени картофки и печени бутчета, и пуканки им правих, и сокче фреш ябълки, моркови и червено цвекло. Преди час ги сдадох, пооправих къщата и сега при вас, с липово чайче, на седянка, ама като гледам сама ще си говоря...
МАМАКЪТИ, МЪНИЧЕ, обадете се, докато не съм пуснала следово куче да ви издирва
ЕСТЕЛИТА, стопи ли се снега при вас? Четох за юначетата как са се гонили по локвите и се чудех да се смея ли, да ти съчувствам ли... Спомних си, децата бяха малки, сложила съм ги двете в сгъваема лятна количка, вързала съм ги заедно с колан. На дръжките съм закачила торби с продукти. Срещам на улицата една позната, пускам количката, да се прегърнем и от тежеста на пазарските чанти количката падна назад, децата вирнаха крачета и се облещиха, добре, че бяха вързани...
SAD_WOMAN, изгони ли вече майсторите?
FLEURE DE LUNE, здраве и живот следващата среща ще е на 26.04. Стягай се.
СТЕФИ, а вие как сте?
НИКИ_ТО, а вие? Хваля се наляво и надясно, че съм провъзгласена от вашето момченце за Фея на зъбките. Чувствам се като на пиедестал Joy
Мисля си за РАДИНКА.
СЕТИ_БЕТИ, още ли си на каторгата?
Спирам да изброявам, че както още не съм свикнала с всички имена и все пропускам някои момичета. Милички, прегръщам ви Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Отивам да се паркирам до гаджето и да си чета книжката.
Лека нощ  wavey

# 702
  • Мнения: 651
Ох сладурки , ето ме и мен, най-накрая и аз да доживея да седна на компютъра.
Днес беше много топличко и слънчево и като напуснахме дома към 12 ч чак в 17 ч се прибрахме. Отдавна не бяхме стояли толкова време на открито. Определено ни се отрази добре.
Flo, благодаря за кафето. Аз ще го запазя за утре, че късно стана. Като те слушам как ги глезиш твоите сладури, наистина му се приисква на човек да ти е внук  Hug Ще споделиш ли рецептата на споменатия сладкиш, че в къщи кокоса е на почит?
AIR благодаря за поздрава  Hug
Честит празник на всички, които по някакъв начин са свързани със старопрестолния град.
dundi73 как е минал пробния изпит? Ще черпиш ли?  Hug
Лека и спокойна нощ  Hug Обичайте се  luvbed
ПП: Някоя от вас щеше да прави бебе, близнаци или тризнаци. Какво стана, има ли резултат?  Praynig

# 703
  • Мнения: 659
Ето ме и мен, след като бях в нелегалност няколко дни, не мога да смогна да ви изчета Simple Smile Когато бях студентка в Свищов( преди мн години ) съм ходила на "Звук и Светлина " в Търново- страхотно е. Сега разбирам, че вече има и 3D мн добре изглежда, заслужава си човек да отиде да го види. Ние си избрахме  "Девойка Кюстендилска пролет " http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1409799, пораздвижи се малкия ни град за няколко дни, видях се с хора, които не бях виждала години, добре че има такива празници да се приберат хората по родните си места . Мн приятно си разпуснах и се позабавлявах и сега пак "на трастиката" . Взех си и нестандартната покана за кумовете, идея на агентката, мн си я харесвам, чакаме да станат и тези за родителите и най-важните гости, ще са поканени Simple Smile Това е от мен, недоспала от емоции и сбирки с приятели, изпратих момчето си на работа и лягам за да се възстановя, че утре дежурство ме чака. Лека нощ и сладки сънища  newsm46
ПП. Фло- феята на зъбките е идеалното описание, за пореден път се убеждавам, че децата са най-искрени и точни в това което казват Simple Smile Hug

# 704
  • Мнения: 474
Добър вечер и от мен,аз вече съм се хоризонтирала Simple Smile
Честит празник на Велико Търново - моят любим град.Учих там 5 години,половинката е от там,но тази година не можахме да отидем,днес застъпи наряд.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000909465920&sk=p … 465920&type=1

Общи условия

Активация на акаунт