Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 11

  • 159 712
  • 949
  •   1
Отговори
# 915
  • NE
  • Мнения: 10 999
Доколкото знам в България книжката се дава за ръчни скорости, а после си карай на автоматик. И аз предпочитам скоростния лост, важно е да му свикнеш.

# 916
  • Мнения: 960
Здравейте!
След седмица ще си взема книжката.
По-скоро ми е притеснено, отколкото да ме е страх от шофирането.
Вчера спряхме да пазаруваме в магазин ,на 2 преки от нас и мъжо ми каза да карам навръщане.
Аз отказах.
Без книжка и то точно на финалната права ....ми не искам.
Пък и докато си нагодя огледала и седалка, после докато огледам трафика и то пеша ще стане по-бързо.
Абе, намерих си оправдание.
Чакам с нетърпение да си взема документчето, за да ми е спокойно.
Успех на начинаещите! И търпение. Wink
Ако някой тръгне да се отказва като повечето минали през темата, споко ще го разубедим. Hug

# 917
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Мари, и аз нямам търпение да прибера документчето в джоба и да си сядам в колата да видя ще мога ли да я преместя от точка А до точка Б Simple Smile Утре БЧК и ще гледам още същия ден да изтичам и до КАТ.

А глагола "отказвам се" трябва да се забрани използването му в тази тема Wink

# 918
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Доколкото знам в България книжката се дава за ръчни скфорости, а после си карай на автоматик. И аз предпочитам скоростния лост, важно е да му свикнеш.
Има и за ръчни -общата и само за автоматик.

# 919
  • Мнения: 789
Момичета, не мога да не ви се похваля-днес ми беше предпоследното кормуване и най-накрая карах без нито една грешка! Направо не мога да се начудя на себе си. Знам, че сигурно за повечето от вас моите самохвалби ще се сторят смешни, защото някои от вас вече са с книжки, а други са доста по-уверени от мен, но аз знам, че тук ще ме разберете най-добре. Днес бях адски спокойна, и аз не знам защо, още повече, че точно преди това се скарах зверски с мъжа ми, но това явно ме е амбицирало  Laughing Сега остава да се представя така добре и на изпита другата седмица. И честно казано...нямам търпение да карам. След скъсването ми за втори път си дадох един месец почивка (и финансова  Laughing), но усетих, че шофирането адски много ми липсва, което ме изненада, защото все си мислех, че не ми идва отвътре.
Така че след тези дълги словоизлияния искам да кажа на всички като мен; кураж и вярвайте в себе си!!!
 car003

# 920
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Един бърз въпрос на крак: току-що бях в КАТ за подаване на документи. За снимка ползват тази, която си имат в системата, правена за личната карта ли? Защото не ме снимаха, а беше едно голямо напред-назад и не питах. Дали правилно разбрах от катаджията на информацията, че те снимат, ако се налага (сигурно има предвид, ако има промяна очила, без очила и др.)

Браво, Флоринче! Хайде сега така и на изпита Simple Smile

Последна редакция: пт, 11 ное 2016, 16:21 от Cornelia84

# 921
  • Мнения: 1 751
Мен ме снимаха, а личната карта ми е от 5г., нямам разните му там промени.

# 922
  • NE
  • Мнения: 10 999
Мен също не ме снимаха. Личната ми карта е от 2014 г. Обаче ме накараха да запиша имената на родителите си, нищо че съм на почти 31 г.

# 923
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Явно при по-нови снимки за карта не те снимат пак. Аз миналата година вадих нова ЛК. Може би затова.
А в заявлението по инерция отбелязах и сем.положение и имената на ММ и докато се чудя как му бяха последните 4 цифри на ЕГНто и видях, че не ми е отметнала мацката отстрани, че трябва да се попълва (както имаше отметки на останалите неща, които се искаха). После въобще не обърна внимание какво съм писала или не.
Значи всичко е точно. И другия понеделник, живот и здраве, отивам да си я взема Simple Smile

# 924
  • Мнения: 150
На мен пък щяха да ми вземат снимката от паспорта, който е от преди две години, а си поднових личната карта това лято, но защо системата ме изкарваше със старата снимка не знам. И все пак отказах да ми вземат тази от паспорта и ме снимаха.   Mr. Green

# 925
  • Мнения: 285
Здравейте на всички Simple Smile
Време е и аз да се похваля с книжка. На първи ноември се явих на изпит (дам, за 4ти път) и този път го минах с 0 наказателни точки. Даже самият даяджия каза, че това се случва изключително рядко и ме похвали за доброто каране. На 7 си подадох документите в кат, а днес си ги взех. Simple Smile Искам да кажа на всички, че ако ви харесва шофирането, не трябва да се отказвате по никакъв начин. Както баща ми казва "Не е взел книжка само този, който се е отказал от нея". Аз не се отказах и успях. Бях изключително горда от себе си миналата седмица, защото това беше най-трудното нещо, през което бях преминавала.
Успех на всички Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 926
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Супер!
Честито!

# 927
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Браво, Мишок, и честито! Приятно и безинцидентно и безпроблемно шофиране от сега нататък Simple Smile
Само да попитам: как на 7ми си подала документите и днес вече си я взела?! На седми имаш предвид този понеделник, нали?! По-бързата от обикновена поръчка за 30 дни не е ли 10 дни?

# 928
  • Мнения: 2 525
Браво, Мишок, и честито! Приятно и безинцидентно и безпроблемно шофиране от сега нататък Simple Smile
Само да попитам: как на 7ми си подала документите и днес вече си я взела?! На седми имаш предвид този понеделник, нали?! По-бързата от обикновена поръчка за 30 дни не е ли 10 дни?
10 дни е, да, но ти я дават още на третия или четъвртия ден. Моята също беше така - в понеделник ги подадох в сряда си я взех.  Peace

# 929
  • София
  • Мнения: 195
А как разбрахте, че е готова?

Общи условия

Активация на акаунт