Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 11

  • 159 705
  • 949
  •   1
Отговори
# 900
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Честито и от мен!

# 901
  • Мнения: 179
Момичета, и аз при вас. От много време ми е мечта да мога да шофирам и най-накрая се престраших да се запиша на курс. Вече минах 4 часа кормуване, 1 от които из града. Страшничко ми е все още, но се надявам да преодолея страха и да се науча. Хубавото е, че инструкторът ми е много благ, спокоен човек, обяснява подробно, и явно остава само аз да възприема и запомня всичко, което ми се обяснява, за да имам успех. Притеснява ме, че изпитът ще е края на декември - началото на януари, съответно пътните условия няма да са цветущи, но каквото такова. Успех на всички в темата!

# 902
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Мерси, Etty!

Супернова, браво за престрашаването! Свиква се. Малко по малко нещата ще започнат да ти се струват все по-лесни и ясни, въпреки че броят часове наистина не е достатъчен да се свикне достатъчно и да се запомнят основните действия. Но веднъж да мине изпитът и ще продължим с ученето и свикването. В един момент сигурно вече ще си се смеем на себе си как са ни шашкали разни неща в началото, а сега все едно цял живот сме ги правили.
И от сега да те мотивирам - никакво отказване Simple Smile Виж в темата колко колежки са били на косъм да вдигнат ръце от кормуването, а в последствие вече са си шофьорки.
Дано и за изпита не е извънредна пътната обстановка. Ще следя, ако пишеш тук, как върви при теб. Много от момичетата тук дават хубави съвети. Така че, ако има нещо, само питай Simple Smile Успех!

# 903
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Супернова, поне през зимния период ще натрупаш ценен опит как се кара в зимни условия. Смело напред и успех!

Немецът го е измислил, браво. Направо слизаш от учебната, качваш се на своята и заминаваш Simple Smile
Именно. Моят инструктор все пак ми препоръча в същия ден да не карам повече, да изчакам еуфорията да се уталожи.

# 904
  • Мнения: 179
Cornelia84 , .Бибит. благодаря ви много за насърчителните думи!
Темичката малко е замряла, но се включвам да споделя днешното ми притеснение - навън вали като из ведро, а аз след 3 часа съм на кормуване, в дъжда и в трафика... с моя късмет!
Иначе навъртях доста километри вече, но предимно извънградско, а в града съвсем малко. Инструкторът е доволен от мен, но досега беше лесно. Ако и днес е доволен, това предполагам ще е по-реална оценка на способностите ми  Simple Smile Със скоростите хич ме няма..

# 905
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Чудесно е времето - тъкмо ще се научиш  Wink
Сега има човек до теб , да ти казва , как да намаляш , как да завиваш  в мокро , хлъзгаво , как да минаваш през локви .
По - добре с инструктора , отколкото после сама  Hug

# 906
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Супернова, Etty е права. По-добре сега с инструктор да покараш на дъжд. На мен май само веднъж ми се случи да вали, но не помня дали обясняваше нещо допълнително. Да видим като се кача на моята кола как ще е на дъжд да карам. На инструктажа на изпита помня изпитващия какво каза: да се съобразяваме с условията, че като гледал можело и да завали. Най-опасни било в началото на дъжда като тъкмо се омажат хубаво всичките прахоляци по улиците и било най-хлъзгаво. Вече като продължи да вали и вече са се поизмили настилките било малко по-добре положението.

За скоростите: и мен до последно ме нямаше! На по-горна ок, но забравях да свалям. Така и не вденах кога трябва. Посханах го малко ден преди изпита, карайки отделно часове с друг инструктор. Поне на изпита не завивах в малки завои на трета хахах, както ми де случи на вътрешния. Но наистина става с каране и с усещане на нещата.

# 907
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Да , при дъжд е гадно , когато праха от улиците стане на кал , която се хлъзга и при завой може да поднесе , тогава е опасно . Кара се бавно . това е разковничето .През локви се минава изключително бавно както при полегнал полицай , защото може да се намокри отдолу колата и да стане проблем.
Когато започнете да карате по - активно и да си усещате колата , ще чувате и двигателя - най-общо за смяна от ниска към висока - двигателя започва да ръмжи доста , при висока към ниска започва да тресе лекичко .
Това е , тя ще ви проговори колата , ама след време , сега се учат общите принципи.

# 908
  • Мнения: 677
Искам да питам някой, ако има който е карал курса на автоматик...В книжката после по някакъв начин обозначава ли се?  newsm78

# 909
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 88
Искам да питам някой, ако има който е карал курса на автоматик...В книжката после по някакъв начин обозначава ли се?  newsm78

Мисля,  че се обозначава някъде. От моя инструктор знам, че хора,  учили се на автоматик нямали право да карат ръчна. Ако искали да карат с ръчни скорости,  трябвало да си карат нов курс на съответната кола. Така че сигурно някъде се записва, но не съм сигурна.

# 910
  • Мнения: 2 523
Искам да питам някой, ако има който е карал курса на автоматик...В книжката после по някакъв начин обозначава ли се?  newsm78

Мисля,  че се обозначава някъде. От моя инструктор знам, че хора,  учили се на автоматик нямали право да карат ръчна. Ако искали да карат с ръчни скорости,  трябвало да си карат нов курс на съответната кола. Така че сигурно някъде се записва, но не съм сигурна.
Точно така е. Записва се мисля на самата книжка ама може и да бъркам.

# 911
  • Мнения: 13 082
И аз знам,че пише. Аз бях решила да изкарам за автоматик,защото нашата кола е такава,но мъжа ми се запъна с довода,че нямам да имам право после да карам кола с ръчни скорости. Имаше и още обяснения,но не се постарах да ги запомня,важното е че успя да ме убеди. Не съжалявам,но честно казано нямам търпение да се кача на автоматика.

# 912
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Да, пишело се някъде за книжка само за автоматик.
Има и по - висока наказателна отговорност ако си причинил ПТП и си с такава книжка.
Другият кеф е - като от ръчни отидеш на автоматични , тогава оценяш.
Аз съм от една седмица на автоматик  Grinning, много ми е добре  Grinning

# 913
  • Мнения: 150
На мен пък повече ми харесва на ръчни, не автоматик.  Grinning И е хубаво всеки да се научи на ръчна, защото не се знае в кой момент ще се наложи да кара такава кола.

# 914
  • София
  • Мнения: 195
И аз знам,че пише. Аз бях решила да изкарам за автоматик,защото нашата кола е такава,но мъжа ми се запъна с довода,че нямам да имам право после да карам кола с ръчни скорости. Имаше и още обяснения,но не се постарах да ги запомня,важното е че успя да ме убеди. Не съжалявам,но честно казано нямам търпение да се кача на автоматика.

По разумно е да се научиш първо на ръчни скорости, после си карай автоматик. Аз бях уверена, че с ръчни няма да се справя, но ето - към края на часовете въобще не се замислях. Ако изкараш за автоматик и ти се наложи да караш с ръчни ще трябва да повториш курса, не си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт