3 месеца диета, сълзи и пот във фитнеса и нито грам надолу

  • 15 166
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 968
По мое виждане проблемът основно идва от фрешовете и ядките. В 100мл натурален сок има точно толкова калории колкото и в 100мл кока-кола, в плодовете има доволно много захар. А за ядките няма какво да говорим, ужасно мазни и калорични са, независимо сурови или печени. На картофите какво им е, стига да не са пържени нямат много калории и са много засищащи, варен картоф е в пъти по-нискокалоричен от сурово кашу. Разните "по-здравословни" заместители, не значи че са по-нискокалорични. А соевото мляко е пълен бълвоч, да не говорим, че в соята има естествени фитоестрогени, които могат да докарат и хормонални проблеми, ако се консумира често, отделно соята е най-често ГМО. Моят съвет е да не се вманиачаваш толкова в здравословното хранене, яж си нормално от всичко, просто в по-ограничени количества, принципно всяко нещо е вредно когато се прекалява и обратното, няма нищо лошо в малко шоколад или парче торта отвреме-навреме, здравословно е с нищо да не се прекалява.

# 16
  • Мнения: 1 630
 змия, къде точно видя въглехидрати? В малкото черен хляб и ядки и семена ?  newsm78 И как да няма протеини? Ами месото, яйцата рибата?  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 12 011
Ами различно е, но като цяло гледам на закуска да хапна плодове (един вид обикновено) или овесени ядки понякога киноа с лъжица мед или агаве, на обяд зелена салата понякога с пилешко на тиган, без мазнина или или пък с риба (приготвена по същия начин) или яйце. Понякога хапвам омлет или сьомга на грил. Много обичам супи, но гледам да не са с картофи. Гледам след 18 часа да не ям, никога не съм обичала пържено, спрях сладкото отдавна, не ям хляб, пия максимум едно кафе на ден и то не всеки ден- чисто, вместо захар със сироп от агаве. Правя си много фрешове- сега, зимата, най- вече от ябълки, моркови и червено цвекло или от грейпфрут. Ако ми си дояде хляб, купувам скандинавски, който си е семена с хляб, а не хляб със семена  Mr. Green, но и това става рядко, да не говорим, че е твърд и щеш- нещеш ядеш по- малко от него. Готвя само със зехтин, алкохол не пия, дори и прясното мляко го смених със соево мляко. Обичам сирене в салатата, но слагам малко и задължително обезсолено. Ям и сурови ядки. Сега се сещам, че последно правих крем супа от броколи, не сложих картоф, а смляно сурово кашу и стана супер. Отново със зехтин. Това е горе долу.  Hug 
змия, къде точно видя въглехидрати? В малкото черен хляб и ядки и семена ?  newsm78 И как да няма протеини? Ами месото, яйцата рибата?  newsm78

Месото, рибата и яйцата си написала, че са "понякога".
Мазнините също ти липсват - тези от ядките и зехтина са твърде малко.

А плодовете и зеленчуците не са нищо друго освен въглехидрати.

# 18
  • Мнения: 1 630
Не сме се разбрали или аз не съм обяснила както трябва, благодаря ви за мненията  Hug

# 19
  • Мнения: 4 195
На мен пък ми се струва, че с тази храна би трябвало да сваляш. Странно защо не се получава.  Thinking Опитай да намалиш обичайните си дневни порции или пък някоя диета.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 630
Аз знам от какво се получава при мен- задържам вода, но се чудя как да я разкарам. Съдя по това, че най- много бях отслабнала преди години от хормони с отводняваща съставка, тогава- без диети фитнес или режими. Но сега не бива да ги пия по други причини. Странно е да трупам вода, при положение, че не ям сол или захар и пия много вода, нямам и типичните симптоми, но........факт  newsm78 Embarassed

# 21
  • Мнения: 4 195
Не знам за водата, но май без глад нищо не става. Аз така се опитах лятото да не ям пържено, сладко и хляб и да бъда на свой си по-лек режим, но не само че не бях свалила, а бях качила. Laughing А ядях основно млечни продукти и зеленчуци, но прекалявах с количествата, признавам си. Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 1 047
Стана ми любопитно : **Elly**, кои са тези хормони с отводняваща съставка? По лекарско предписание ли ги пи и на база на какви изследвания се преценява, че са удачни?
Благодаря   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 406
Ели, различните хора пълнеят от различни неща.
Аз обожавам плодовете. Но след 90 дневната диета се оказа, че именно от тях пълнея най-много. Понеже диетата е структурирана така, че в различните дни приемаш различни храни, се изисква много малко усилие за да разбереш точно от какво пълнееш - теглене всяка сутрин и стриктна статистика за нещата, които си хапвала всеки ден. След всеки плодов ден аз бях + в килограмите. Въпреки, че не съм прекалявала с плодовете. Замених ги със зеленчуци и си свалях и в плодовия ден. От ядките също качвам. Но това си е характерно за моя организъм.
За водата, мога да кажа на мен какво ми помага - в 2 литра вода разтварям 2 грама сол. Водата трябва да се изпива всеки ден. Ако не ти е достатъчна /на мен не ми е достатъчна/, след като си изпиеш водата със солта си пиеш обикновена вода. Има страшен ефект при задържане на вода.
За тренировките, моето мнение е, че те няма да ти помогнат да свалиш килограми, освен ако не си кит. А е ясно, че не си. Те ще ти помогнат да стегнеш и изваеш тялото.

# 24
  • Мнения: 39
Здравейте, включвам се най-вече за да следя темата! И все пак да кажа аз как отслабнах. Родих с операция преди 4 месеца като в родилното оставих 5 кг, след това още 7 кг за 2 седмици, сякаш изчезнаха от самосебе си, НО оставаха още 10 кг, които така се закучиха, че с нетърпение чаках да се почуствам по-добре и да се мятам на пътеката. Това стана на втория месец и два месеца по-късно вече съм в перфектна форма. Така че на мен кардиото ми помага доста. В началото тичах по 5 дни в седмицата, а сега по 3 или 4. Диети не пазя, защото само допълнително ме изнервят, но се ограничавам. И последно да вметна, генът ми е такъв, че съм склонна към напълняване...цялата ми рода са доста едри ( да не казвам тлъсти)😀

# 25
  • Мнения: 376
Аз знам от какво се получава при мен- задържам вода, но се чудя как да я разкарам. Съдя по това, че най- много бях отслабнала преди години от хормони с отводняваща съставка, тогава- без диети фитнес или режими. Но сега не бива да ги пия по други причини. Странно е да трупам вода, при положение, че не ям сол или захар и пия много вода, нямам и типичните симптоми, но........факт  newsm78 Embarassed

Преди време имах взимане-даване с тибетски лекари. От това, което разбрах от тях, мисля, че приемаш твърде много вода с храната - суровите плодове и зеленчуци съдържат доста от нея и може би бъбреците ти не смогват да я отделят. Опитвай се да ядеш зеленчуците готвени или поне попарени. Изключение правят листните зеленчуци, като марули, зеле и т.н.
Също, и според мен протеините са ти малко.
Друго, което помня е, че е добре водата да се пие преварена и после поизстинала, колкото търпиш. Горещата вода помага на стомаха да си свърши по-добре работата с разтварянето на храните.

# 26
  • Мнения: 1 630
nevenski , Аз си пия топла вода по принцип, имала съм проблеми със стомаха след студена вода, знам какво е. Така, че това поне го правя  Peace
tanzu, интересна система за отводняване, по принцип солта задържа вода в организма  newsm78
При мен пък има добра новина, като че ли има леееееко подобрение- кантара показа малко по- малко от преди, тегля се винаги сутрин след ставане, но по- важното е, че се усещам  и леко променена. Ще видим нататък как ще е  Whistling

# 27
  • Мнения: 4 712
Не знам за водата, но май без глад нищо не става. Аз така се опитах лятото да не ям пържено, сладко и хляб и да бъда на свой си по-лек режим, но не само че не бях свалила, а бях качила. Laughing А ядях основно млечни продукти и зеленчуци, но прекалявах с количествата, признавам си. Mr. Green
Не си права. С глад може да си направи голяма беля.
А ти като си ядяла основно млечни продукти и зеленчуци, знаеш ли колко калории има в 100 гр. сирене или кашкавал да речем?  И аз лятото на това карам основно и НЕ савлям именно заради това, калорични са, пък и аз нямам граници там, много ги обичам  Mr. Green.

Ели, помня преди като бях чела на Дюкан книгата, че той беше писал точно за тези много богати на зеленчуци хранения, където има малко протеини и по този повод беше написал, че протеините изкарват водата и всъщност за това в началото отслабваме и изкарваме водата. Аз съм била на протеинова диета - месо основно, доста добре ми понасяше. А когато ядеш много зеленчуци и другите храни са ти малко, всъщност така поемаш много вода.
Но трябва да се внимава много и там.

# 28
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
 Змия, интересно ми стана-защо без мазнините си прецакваш хормоните. Аз се храня  основно с плодове, зеленчуци-най-вече сурови, филийка хляб пълнозърнест препечен на ден, 5-6 бадема. Общо взето свалям, но последно време някакъв застой. Мисля, че е  нещо от хормоните и затова се чудя-понеже почти не приемам мазнини освен зехтин в салата няколко капки и няколко бадема.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 011
Змия, интересно ми стана-защо без мазнините си прецакваш хормоните. Аз се храня  основно с плодове, зеленчуци-най-вече сурови, филийка хляб пълнозърнест препечен на ден, 5-6 бадема. Общо взето свалям, но последно време някакъв застой. Мисля, че е  нещо от хормоните и затова се чудя-понеже почти не приемам мазнини освен зехтин в салата няколко капки и няколко бадема.

Не съм достатъчно компетентна, за да го обясня правилно.
Чела съм доста на тази тема. Това, което си спомням, е, че мазнините са нужни, за да функционират правилно определени системи от организма.

Преди години бях на диета - нещо като Дюкан, но с не толкова стриктно спазване. За времето на диетата и още 2-3 месеца след това бях без овулация.

Ако намеря това, което съм чела, ще го постна тук.

Общи условия

Активация на акаунт