Отговори
# 690
  • Мнения: 1 602
Нито МБ,нито цито са ми вземали. Цитото преди това скоро беше правено.
Друго се чудя също-в 18.4 г.с. ми беше ФМ. Бебето тогава беше 344 гр. и 22 см,като чета някои от вас в по-напреднали седмици са с по-малки мерки. Дали,ако се запази тенденцията ще имам едро бебе Crazy

Не е гаранция че ще имаш едро бебе. Но в повечето случай второто бебе е по едро от първото. Аз силно се надявам при мен да не е така защото каката се роди 3750 неискам да мисля това колко ще е  #Crazy

# 691
  • Мнения: 35
Здравейте, мами! Моля приемете в задружната си група още една юлска мама! На 34 години съм, втора бременност -момче, от Варна .

# 692
  • Мнения: 197
Аз когато отидох за първи преглед, това беше в 7 ма г.с, попитах дали ще ме гледат с вагинален ехограф и акушерката каза, че бременните не ги гледат и не ги бъркат, защото е опасно. Последния ми преглед с цитонамаска беше май месец а октомври забременях, може би за това не са  ми правили такива изследвания Thinking Прегледа беше при същия лекар, който в момента ме следи за ЖК.

# 693
  • Мнения: 431
И на мен не са ми правили нито цитонамазка нито МБ... Мисля да си поискам МБ по натам  Grinning

Ержебет стискам палци всичко да се оправи и скоро да оздравееш!

И това с бременните не ги преглеждат с вагинален, защото е опасно много ме развеселява винаги, а как правят секс?! Да не би вагиналния ехо да е по-голям от.. абе ... мен до 16г.с само с вагинален ме преглеждаха и нищо не ми стана освен че бебето се виждаше по ясно и шийката на матката и всичко останало...  Joy

nadianiki Добре дошла, кога ти е термина?   Simple Smile

sladurka моето е било 358гр в 18.4г.с Simple Smile ама не ми изглежда голямо на снимката  newsm78

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 15:16 от SunFlowerLady

# 694
  • Мнения: 14
Здравейте, мен до 12 г.с. ме гледаха само с вагинален ехограф, защото имам дебела коремна стена и бебето не се виждаше с обикновен ехограф, дори пулс не се виждаше. Имейте предвид, че аз бях рискова бременност и нямаше никакви проблеми. А секса и прегледа с ехограф са две различни неща, мисля че няма база са сравнение.

# 695
  • Мнения: 35
Определена съм за 15-ти юли. На 27.02. последно бях на преглед - всичко е ок, 400 гр., потвърди се полът. Всички роднини се надяваха второто да е момче и са щастливи, най-вече таткото!  Имам по-голямо момиче, скоро ще навърши 7 години. В началото каката не искаше и да чуе за братче, но май взе да свиква с мисълта

# 696
  • София
  • Мнения: 286
До колкото знам аз и двете изследвания са включени в задължителните изследвани по здравна каса и микробиология и цитонамаска,сега кой лекар какво взима вече е отделен въпрос. С предната ми бременност ми правих още в началото и МБ и цито ,после смених лекарят и ми пуснаха изследванията пак ,така че са ми я правили 2 пъти,в края пуснаха още една МБ,не знам до колко е опасно и какъв е смисъла,но е факт че никой не ме е питал дали искам или не. Сега моя нов лекар със сегашната бременност отказа да ми вземе цитонамаска,а взе само секрет за МБ,каза че е против пипането на шийката по време на бременност,но аз си бях правила малко преди това така че не се притеснявам. Обяснявам си го ,взимането на цитонамаска по време на бременност само с това че ако има нещо лошо може да застраши твоето или здравето на бебето ,никакъв друг смисъл не виждам,а какво ще се прави после е отделен въпрос.
Колкото до прегледа с вагинален ултразвук няма нищо опасно в него ,само така може да се установи много ранна бременност ,а това което се вижда е много по детайлно и измерванията са много по- точни,тя се вкарва във вагината която е отделна част от матката, никой не бърка при бебето,единствено е по-неприятно ,но няма как да ви навреди,щом в спешния кабинет когато отидох за кървене с първата бременност ме гледаха с вагинален ,при положение че имаше реална опасност от аборт ми говори че няма по -добър начин да се види къде е проблема.
А влязох да ви кажа че качих снимки в албумчето една с моя пораснал шкембак и една с първите покупки на малчо Simple Smile

# 697
  • София
  • Мнения: 286
sladurka моя мъник на ФМ на 24.02 в 20г.с. и 4 дни е бил 361 грама и си отговаряше до ден на седмиците според Марков,но всяко бебче е индивидуално и расте с различни темпове ,може после да забави ,а моя да качи повече нищо не се знае ,а и измерванията са ориентировъчни,колкото до едрото бебе не мисля по-скоро може да се роди по-рано от определената дата,освен ако не раждаш едри бебчета Simple Smile. Големия ми син вървеше с теглото и размерите по-едър ,ама се роди и 2 седмици по- рано от определеното и беше 3 600,не ми се мисли ако беше стоял до края колко щеше да стане ,като се има в предвид че тогава най- много трупкат мазнинка Simple Smile.

# 698
  • Мнения: 77

А влязох да ви кажа че качих снимки в албумчето една с моя пораснал шкембак и една с първите покупки на малчо Simple Smile


Мишолина, тумбачето ти е страхотно  newsm10 И покупките са прекрасни - обожавам раета.Относно  теглото на  беборана ще се отчета утре - имаме час за фетална морфология, стискайте палци всичко да е ок  Praynig Hug

# 699
  • София
  • Мнения: 54
В пакета по който ми следят ЖК в МБАЛ Надежда са включени и двете като изследвания (даже МБ е два пъти) и ми ги направиха когато ме записаха. А до 11-12 седмица ме гледаха само с вагинален ехограф, дори не са опитвали с коремен, чак след това. Твърдения, че вагиналния е опасен за мен лично са безумни, но всеки сам си преценява.
На моята ФМ на 27.02 в 19г.с. и 4 дни бебка беше 340 гр., което казаха, че си отговаря на размерите според седмиците, но според мен също си е индивидуално и се променя през целия период. Важното е накрая да си гушкаме живи и здрави бебочета, без значение по-пухкавки или не  Crazy

И само да ви попитам, къде е това албумче, в което качвате и разглеждате снимки? newsm78

georgiewa82, успех на прегледа и да кажеш как е минал след това Hug

# 700
  • Мнения: 114
Леле Мишолина какво голямо и хубаво коремче имаш  Heart Eyes
сега като видях твоето и като се погледна себе си и все едно съм преяла дооооста обилно  Cry
Ноо пък и аз съм доста нисичка и с такова голямо коремче не ми се мисли как изобщо ще успявам да се придвижвам  Joy

# 701
  • Мнения: 484
На мен ми взеха цито още в 12г.с., когато се записах на ЖК. Така установихме гъби, въпреки че самите оплаквания (течение и сърбеж) се проявиха 3-4 дни след цитото, докато си чаках резултатите.
Kira, мисля, че бъркаш цитонамазка с микробиология. Цитонамазката (PAP test) e метод на изследване за скрининг и профилактика на рака на шийката на матката. Докато именно микробиологията е метода, чрез който се изолират и идентифицират най-често срещаните микроорганизми (бактерии или гъби).

Тъпото в цялата ситуация е, че съвсем ясно и категорично заявих, че не искам да ми се прави цитонамазка и въпреки волята ми АГ го направи без да ме уведоми. Не знам аз ли нещо не съм наред ... Цитонамазката явно също се полага по ЗК, защото днес не ми взеха пари.

Nadianiki, добре дошла при нас  Hug

Georgiewa82, успех и от мен !!!

# 702
  • Мнения: 77
Благодаря ви , момичета  Hug

# 703
  • Мнения: 41
При първата ми бременност в БГ в началото ми взимаха и цитонамазка и микробиология, задължителни по здравна каса, както и микробиология в 9 месец преди раждането, защото много жени тогава имат гъбички, бактерии и прочие.
Тук, в САЩ, мисля че пак ми ги правиха в началото, защото си спомням за цитонамазката че ми пратиха даже писмо с резултата. До 12 г.с. ме гледаха с вагинален ехограф, след това с коремен. Ще кажа само, че 2 седмици преди тази ми бременност бях също бременна, но дни след като разбрах, получих кървене и... така, бебе нямаше повече. На това му казват химическа бременност, обикновено се касае за аномалия и бебето така и не стига до матката, била съм 4-5 седмица. Та ме водеха рискова бременност в началото, и не мисля, че биха рискували с вагиналния ехограф, ако се смяташе за опасен.

И аз да попитам, къде е това албумче със снимки? Simple Smile

# 704
  • Мнения: 23
Здравейте, мами Simple Smile
Мисля, че още преди бях помолила за линкче, юзър и парола за албумчето със снимки, но не съм получила такива. Ще помоля отново Simple Smile Благодаря предварително!

За килограмите - аз съм +4.5, което в пети месец смятам, че е добре. Коремчето вече започва да личи, дори днес в метрото една жена ми предложи място. В 18.30 съм на преглед Simple Smile Надявам се всичко да е наред с бебока....


Общи условия

Активация на акаунт