Регресия

  • 146 322
  • 807
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 8 823
Butterfly:3
мир на душата му. Аз съм чела, че това става след време...
Дори не е ясно дали при регресия, ще ти се даде такава информация.

# 481
  • Мнения: 2 874
Пусни го да си отиде с любов, защото мъката ни и опитите да върнем наш починал близък са пагубни за него.
Духът му може да остане закотвен с години в нашето ниво. Помисли дали искаш това за него и дали егото ти е по-важно от неговото благополучие.
Дядо ти е изживял пътя си в този живот и е време да върви напред. Не стопирай процеса.

# 482
  • Мнения: 31
Както са писали и дамите преди мен, наистина мъката по някой му пречи да премине спокойно и да си почива в мир. Възможно е с регресия да се срещнеш с тази душа, но има ли наистина смисъл? Също така забелязвам, че когато хората са в емоционална тъга и скръб, по-скоро не успяват да влязат в регресивно състояние. Също от опит и каквото съм чел, дори да успе тази емоция обикновено е подтискаща и душата на близкия не може да се свърже. Дори в съня ти да иска да дойде й е трудно, заради тази дълбока емоция.
Също така душите са като на гроздове. Т.е. един грозд е един клас или един поток студенти и често се раждат заедно. Ако за теб е успокоение, с душата на дядо ти, най-вероятно сте имали минали животи заедно и ще имате още. Също така има 3 Аза: Нисш - съзнанието, Висш - подсъзнанието или тази част от душата, която се ражда, за да бъде човек и е свързана с главната душа чрез сребърната нишка, Свръх - основната душа, която си е винаги "горе". Тя според развитието си може да се дели на до 6 висши души, които да се раждат в един и същи период в 6 човека по света и после да събира опитността едновременно и от шестте (или на колкото е решила да се раздели). Информацията съм я получил от регресия, а не от книга. Та основните души са си винаги горе и ти и дядо ти вече сте заедно на ниво Свърх Аз(основна душа). А на ниво Висш Аз(раждаща се душа) пак ще се срещнете. И както написаха преди мен ако можеш приеми и не забравяй, че от човешка гледна точка това е загуба, но от духовна и душевна - това е свобода, отиваш на място без тегоби и там където са всички души - вкъщи.
Слизането на Земята е като работна екскурзия. Отиваш до Египет да поработиш и да натрупаш опит и преживявания - има и работа, има и почивка и после се прибираш. Почиваш си и после отиваш в Япония. Всичко е въпрос на гледна точка, включително и това защо и как някой близък ни напуска. Те винаги знаят когати ги споменаваме, когато мислим за тях или имаме чувства за тях. Така че приемането и хубавите мисли за тях, им помагат, а когато ние се тормозим с такива неща, те също не се чувстват добре. Спомняй си хубавото за този човек и приеми, че е добре и пак ще се видите ^_^

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 11:51 от Stanislav Hristov 675185

# 483
  • Мнения: 3 377
Благодаря Ви за коментарите и особено за последният.
Сега си изясних, защо майка ми вчера го  е сънувала , а при мен не идва в съня ми и се ядосах,  че ме изостави.
Може би ще идва при мен, когато съм спокойна иначе знам,че сега и завинаги ще е до мен и ще ми помага , макар и духовно , няма да ме остави , зная го... аз бях целият му смисъл на живот.
Той е казал в съня на мама следното " моля ви , успокойте я ,стойте до нея , тя не спира да плаче и страда денонощно ". Също така й  е казал,че от къщи няма да излезе и да напусне дома си (където си живеем понастоящем , и да се стягат мама и баба , защото и тримата се разболяха от корона вирус, но дядо явно по погрешка на лекарите умря , защото никой не е давал съгласието си за интубация, а те на своя глава го правят !!! )
Иначе го споменавам само с добро и постоянно му казвам да  е светло по пътя му и да ме чака , защото пак ще сме заедно,  но до тогава ще е жив в моето сърце и ще предам всичко на което ме е научил  на моите деца един ден, а кой знае , може и да реши да се прероди в едно от децата ми , знам ли ?!

Не искам да страда , затова ще го оставя , той заслужава само най -доброто . Дал ми е толкова много , така че определено заслужава моето разбиране и любов, колкото и да ме боли и да плача . Ще го приема...

ПС: сутринта , когато разбрах, че е починал вечерта .. вечерта се чудех защо не мога да изпитам никакво чувство , било то радост или тъга. Просто празнота и това ме уплаши , защото е непознато чувство . Мислех, че е свързано с приятеля ми , че няма да ги бъдат нещата и ще се наложи да се разделим, колкото и да не искам, а то изглежда съм усетил душата на дядо и как съм останала сама завинаги ...а сутринта научих и после цяла сутрин усещах, как някой гали бузата ми и в къщата се опитваше да влезе синигерче (аз обожавам животни , дядо го знае ) . И после през целия ден имах чувството , че върви до мен и плътно с мен по улиците ... вечерта му натоворих глупости от болка , да ме вземе с него си и да вървим заедно в небесното царство двамата  ,защото нищо друго не искам освен него. И той най - вероятно се е ядосал на думите ми , защото заваля силен порой, който ме накара да се прибера (пороя беше облак и само при нас валеше,  а небето беше ясно ).
Имах чувството , че ако беше жив , щеше да ме набие , както той си знае (никога не ми е посягал).

Последна редакция: нд, 04 апр 2021, 17:58 от Butterfly:3

# 484
  • Мнения: 2 874
Stanislav Hristov 675185 и аз имам същата информация отново от мои лични преживявания
 Приятно е когато моето лично преживяване съвпада с това на други и да осъзнавам, че наистина съм почерпила информация от правилния източник.

Butterfly:3 опитай се да влезеш в медитация или вечер, преди да заспиш да си изчистиш първо главата.
Представи си, че започваш да се пълниш с вода, сякаш си чаша, и когато тази вода за очна да прелива от гърлото на чашата (в случая твоята глава), с нея се излива всичко, което си събрала и не ти е нужно (чужди емоции, мъка, гняв, всичко, сама ще усетиш). Продължи докато не усетиш, че вече всичко е излязло. Възможно е водата първо да е тъмна, замърсена и после да се изчисти. Ти ще си усетиш сама.

След като се изчистиш, затвори очи и запомни да се опитваш да се върнеш и усетиш емоцията, която си усещала в много мили моменти с дядо ти. Трябва да си позволиш да усетиш прилив на любов и близост, визуализирай си картини, визуализирай дядо ти, усети как емоцията и енергията от нея преминава през тялото ти. Ще усетиш един прилив на топлина, тръпки. В този момент кажи и почувствай с цялата си душа - Дядо, благодаря ти, че ме дари с тези красиви емоции и че беше част от живота ми. Изпращам те с любов. Пускам те и отиди там, където е най-добре за теб. Аз мога да се справя и сама и вече не страдам, а съм благодарна и те обичам.
Важното е да почувстваш всичко , което казваш. Не само да го кажеш, а и да помувстваш, че е така. Емоцията да те завладее, че чак да се разтрепериш.
Като усетиш, че си успяла да се свържеш и да предадеш емоцията, дишай няколко секунди, докато се успокоиш, заземи се (представи си една фуния, която идва от дълбините на земята и се свързва със слънчевия ти сплит (дупката между гърдите и ребрата), усети че си свързана) и след това отвори очи и си кажи - вече всичко е наред, аз съм добре и той е добре.
Прави го няколко вечери, докато усетиш ефекта.

# 485
  • Мнения: 3 377
Много благодаря за помощта и особено на КРР за подробната медитация. Опитах се вчера вечер и точно стигнах до гърдите ми и заспах и до там бях.
Тази вечер сънувах дядо и съм много объркана и не мога да разбера съня.. в момента се събудих и бързам да го напиша , за да не го забравя.
Значи сънувах в общи линии ,че в апартамента сме всички (мама и баба са в болница в момента , като баба до вчера беше в критично състояние , но не знам вече , дано се оправят ). И на масата сме всички , като аз винаги седя до дядо , ама винаги. Но този път той искаше да е по далеч от всички и стоеше в другия край на масата. Хапнахме си , но не си говорихме много. Аз го гледах и се чудех какво става,  по - скоро виждах по лицето му ,че е замислен много като че ли. Заговорихме се , че аз се каня да се къпя вечерта към 22-23 часа и съответно е време да си лягаме . И тука идват странните моменти. Няма да си легне в спалнята , където са си с баба , ами аз отворих вратата на чинка ми и чичо ми (те не живеят в апартамента,  но имат стая , като дойдат,  да имат къде да са ) той каза , че там ще спи и то сам. След което ,като оправихме спалнята, той дойде в кухнята и почна да мие чинии ?? И аз застанах до него и му викам : дядо , умолявам те , удобно ли е да ти задам въпроси. И той знаеше , че ще го питам за всичко . Видях , че искаше много неща да ми каже , дори и без да му задавам въпроси  и се мъчеше да ми отговори , но явно не можеше и не му е позволено.  И съответно получих само 2 отговора.  Първия отговор е ,че наистина всички роднини и близки са горе и ги е видял , имало голяма маса там и си хапвали.  Защото помня как казах на баба , която беше на масата и ни гледаше и й казах :значи има живот след смъртта!?
След което му задавам въпроси,  които не ги помня, но на всеки въпрос , той мълчеше и аз разбрах , че не може и не му е позволено да ми каже,  за да знам.
След което изведнъж той взе един стол и се качи на него и на тавана на нашия апартамент изведнъж се появи нещо като капак на огромен дунел с дълъг винт и три гайки на него ... и той ми каза " има 3 гайки,  3 гайки , трябва да видя " и дори с ръката си ми показваше 3 пръста ... и не можех да разбера какво има ако го отвори , но сякаш това беше спасението му. Останах с впечатлението , че се опитва да подреди на равни разстояния и трите гайки на този дълъг, голям и дебел винт (начало , среда и край). Но не успя да направи нищо , защото бързахме и ни обезпокоиха,  защото на вратата ни се звънна. (Следят дядо  ,търсят го ) И той ми каза да не казваме , че е тук и да излъжем,  и баба предложи да кажем,че е на село , той каза , че не му е позволено да ходи там (или че ще го намерят и ще видят, че сме излъгали,  нещо от този род и затова варианта със село отпадна )... затворихме вратата на кухнята и аз и мама отворихме входната врата и на нея беше една жена , с много ситно къдрава коса  ,къса и черна. Бяла кожа , ниска и може би леко пълничка  . Много любезна , здрависахме се. Влезна и каза , че трябва да огледа веднага апартамента и на мен ми светна , че търси дядо . Влезна първо в спалнята на нашите и видя , че на нея баща ми спи и тръгнаха с майка ми към моята стая , а аз през това време отворих вратата на кухнята и казах на дядо да бяга.
След което той като излезе от апартамента ми се показа нещо или е
По - правилно да кажа , че аз се пренесох и отидох на  една голяма площадка с някакви старинни сгради , които не разбрах какви са и се събудих. (Площадката беше с няколко огромни старинни сгради , наподобяващи малко на църкви , а почвата беше мозайка. Там бях с онази жена , която дойде в апартамента  ,само двете бяхме и сякаш гледахме всяка сграда, но нещо като екскурзовод беше за мен май ).
Докато го пиша , съвсем се разтреперих.и ми се разтуптя сърцето , имам чувството , да не би да ми е застрашен живота на мен ? И най странното е ,че не помня да го питах дали ще ме бъде в любовта , тъй като смятам,че намерих човека за себе си , но той сложи край преди няколко дни на връзката и любовта ни. Не помня и да го попитах за мама и баба дали ще се оправят. Питах само за отвъдното и за дядо..... не получих никакви отговори ...предполагам , че душата ми е питала само за дядо , за да се убеди и успокои , дали всичко е наред с него .
А тази площадка и тези сгради , които ги видях в края на съня и говорихме с тази жена , бяхме само двете . Чудя се да не би аз да отидох в отвъдното и сега да се върнах ? Да не би живота ми да е застрашен?!  Защото в края на съня имаше някви откъси на човек , на който глутница кучета му прекъсват дихателните пътища в гърлото... не бях аз, не беше някой познат, просто нещо като в час по биология сякаш на някакъв манекен или компютърна графика...

Мисля си,.че дядо се опитва да бяга , не разбирам ?

ПС: важно е да спомена , че преди няколко дни майка ми го сънува дядо и той й е казал, че остава в апартамента и никъде няма да ходи (т.е. аз го подразбирам, че отказва да продължи напред) и ,че ще ни помага. И трябва да се възстановят и борят с баба и да не се предават двете.
И аз днес като сънувам това си мисля , че наистина бяга и се опитва да открие нещо в този апартамент...
Какво ли се опитва да направи ?

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 07:06 от Butterfly:3

# 486
  • Мнения: 2 874
Здравей от мен.

От това, което разказваш, оставам с впечатление, че дядо ти е решил да остане при вас и не иска да премине в по-горно нива, уж за да ви пази, а в същото време негов духовен учител или душа, с повече опит вероятно, се опитва да го накара да продължи напред.
Реално, ние сами взимаме решенията, сами си чертаем пътя и си взимаме уроците и решаваме кога да се преродим.
Това, че дядо ти е решил да остане да ми помага не е ок за него, защото е воден все още от егото на предишния живот, а вече трябва да се откъсне от него, а също и защото може да навреди на вас, защото за него думата пазя и това, от което ви пази може да е съвсем неправилно и по този начин дори да измени пътя, по който например душата на майка ти е решила, че трябва да мине в този живот, за да научи нещо, което вече да не повтаря като грешка в другия. И дядо ти, като я предпазва, я лишава от тази възможност.
Затова е изключително важно, когато наш близък почине да го изпращаме с любов. Иначе ако го държим тук вредим на него и вредим на себе си. Закотвяме го в вашето ниво и го лишаваме от възможност да си продължи пътя.
Не спирай да правиш практиката, с която го освобождаваш и изпращаш с любов.

Колкото до въпросите - той не ти е давал отговори не защото няма право или някой го спира, а защото не си готова да чуеш отговорите - няма да ги разбереш или ще те афектират. Пак казвам - решенията и действията си ги правим ние. Никой не не нарежда, забранява, пази и т.н. Имаш свободата, съответно грешиш, понякога фатално и в продължение на няколко живота (както съм аз - в три поредни живота умирам на 20, заради една и съща грешка) и сега в този най-накрая трябва да си науча урока Simple Smile

Иначе тази жена и местата където сте били - явно те е развила някъде по нивата. Отвъдно няма. Има нива. Ние сме на трето, после са четвърто и вече нагоре. Надолу са сенки, заблудени и закотвени души и разни нещастни същества. Явно си била в четвърто. Бяха ли размити линиите?
Сънят ти не е пророчески, дядо ти се е свързал с теб, дошла е някоя по-зряла душа, която е решила, че трябва да му влее малко разум и той бяга да се крие.
Дядо ти вероятно е млада душа, съдейки по поведението му.
Много е важно да го освободите и ти, и майка ти и баба ти. Иначе ще страда и ще се закотви тук. Може и накрая да слезе във второ ниво и от там мърдане няма.

# 487
  • Мнения: 3 377
Мама и баба са си живи и са в болницата , но като се оправят ще говоря с тях да започнем да помагаме на дядо да намери пътя и да го изпратим с любов. Свързах се с чинка ми , нали за да не притеснявам мама и баба , и тя ми вика,че трябва да викаме поп да опяваме апартамента , да сме изгонили лошата енергия ама не мисля , че в това е проблема..
Аз ще продължа с практиката , защото не искам неговата душа да страда ...

Иначе много ясно видях всичко , никакви размити линии няма. Помислих си дали не бях в Йерусалим или Витлеем,  горе долу наподобяваха сградите.  Просто площадка и огромни църкви/джамии такива сгради имаше , старинен стил.
Аз затова си помислих, че се върнах от оня свят, защото като се събудих , треперех цялата и се чудех в реалността ли съм и жива ли съм.

# 488
  • Мнения: 143
Здравейте имам един  въпрос , майка ми скоро е сънувала баща ми .Той почина преди 3 месеца ,тя го е сънувала ,че той и маха за поздрав или я викал не е разбрала но между тях е имало голяма пряспа .Това как може да се разтълкува .Аз от части си мисля ,че може би той иска да се свърже с нея но не може (не знам поради каква причина).

# 489
  • Мнения: 2 874
Butterfly:3 била си на разходка в по-горно ниво. Честито Simple Smile

seastars баща ти явно е решил да посети замалко майка ти Simple Smile

# 490
  • Мнения: 143
Butterfly:3 била си на разходка в по-горно ниво. Честито Simple Smile

seastars баща ти явно е решил да посети замалко майка ти Simple Smile
А тази голяма пряспа между тях как може да се тълкува .Аз си мисля че просто в момента тя има мн проблеми и отговорности и не може да се успокои , за да дойде по-близо той при нея.

# 491
  • Мнения: 2 874
Пряспата е границата между материалното ниво, в което е тя и нивото, в което е неговия дух.

Или както хората казват разговорно (и аз изобщо не одобрявам, защото не е вярно), но...границата между този свят и отвъдното

# 492
  • Мнения: 143
Пряспата е границата между материалното ниво, в което е тя и нивото, в което е неговия дух.

Или както хората казват разговорно (и аз изобщо не одобрявам, защото не е вярно), но...границата между този свят и отвъдното
Благодаря мн за коментара , аз също имам сън с баща ми но е мн дълъг .Точно преди да му направим помен за 40 дни го сънувах , мн подробен беше и най-странното  е че ми даде подарък за които майка ми и нещо което тя е искала да си купи (след като е починал) но на никой не е казала.Едва ли не е прочел мислите и.

# 493
  • Мнения: 3 377
Здравейте !
Аз планирах да ходя на регресия при Петър Петров , както и при Гери , нищо , че не са в моя град и са далече. Поне за тях има добри отзиви и Вие ми ги препоръчахте.
Но моята приятелка записала час за регресия за нас двете,  като аз съм в сряда идната седмица при Деляна Пашова- психолог, Стара Загора. За нея никаква информация не мога да намеря , нито отзив , нито мнения , нищо....
Нещо не ми вдъхва доверие това , че няма отзиви. Някой нещо да знае за нея , да каже ?

# 494
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте !
Аз планирах да ходя на регресия при Петър Петров , както и при Гери , нищо , че не са в моя град и са далече. Поне за тях има добри отзиви и Вие ми ги препоръчахте.
Но моята приятелка записала час за регресия за нас двете,  като аз съм в сряда идната седмица при Деляна Пашова- психолог, Стара Загора. За нея никаква информация не мога да намеря , нито отзив , нито мнения , нищо....
Нещо не ми вдъхва доверие това , че няма отзиви. Някой нещо да знае за нея , да каже ?
Аз мога да препоръчам само Гери. Ако искате повече инфо за нея ми пишете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт