Детската градина- всичко, което ни вълнува-12

  • 41 300
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 352
"Карантина" през деня в градината, да кажем, а после? Колко родители си изолират тотално детето с месеци от околния свят само защото е контактно (защото понякога с много малки прекъсвания докато се източат всички минава доста много време)? Това си е абсурдно и на практика е невъзможно... За болно е ясно (и пак много хора не го спазват и за болни деца, което вече не е добре). В нашата градина спряха безумната практика варицелните групи да стоят затворници по цял ден. Те навън и без това си седят по каретата и не се мешат групите.
И в нашата я спряха. В резултат на което на вратата висят две страници, пълни с деца, болни от варицела.
Писах на Жасмин заради въведената строгост на посещенията в тяхната градина. Но скарлатината определено не е варицела.  Peace

# 691
  • Мнения: 10 547
Имам колежка от университета, която работи в ДГ в Скандинавието. Често се чуваме с нея по Скайп и също така често чувам от нея реплики от типа на "днес от 18 деца, 17 бяха със сополи и кашлица, а 18-тото вдигна Т. и спа целия ден".
Не казвам, че е редно. Само ви давам сламка да не се нервирате излишно.

# 692
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Спокойно неконтактно дете може да си стои в къщи с месеци по тази логика. В ДГ на голямата бяха сигурно 3-4 месеца постоянно под карантина. Повече от половината група изкара варицелата, на етапи, смятайте за какви срокове говорим.

# 693
  • София
  • Мнения: 18 793
Ние сме така в момента.Карантината тече от април месец,и от днес са пет нови деца пл'с моето.

# 694
  • shumen
  • Мнения: 18 254
При нас също карантината продължава с месеци.Доскоро дори в групата на малкия имаше варицела и нарочно не го спрях,но не се зарази.

# 695
  • София
  • Мнения: 5 308
В нашата градина спряха безумната практика варицелните групи да стоят затворници по цял ден. Те навън и без това си седят по каретата и не се мешат групите.
И в нашата я спряха. В резултат на което на вратата висят две страници, пълни с деца, болни от варицела.

Не мисля, че има връзка със спирането, а по-скоро с количеството не-карали контактни деца, които "падат" едно по едно... В нашата група варицелата върви от есента...

# 696
  • Мнения: 10 547
Шарките са детски болести. Не спирайте децата си да ги карат в детска възраст.

# 697
  • София
  • Мнения: 5 308
Аз съм наистина облекчена, че изкараха и тримата варицела миналия декември. 4 седмици откачихме затворници у дома, докато се изредят, но мина. Представям си го докато съм на работа или докато са ученици...

Виж, от скарлатина, ако има как, пазя. Но като е било контактно детето всички са на мнение, че няма смисъл да се спира (само ако се случи да не е било).

# 698
  • София
  • Мнения: 23 130
Не си спомням да е имало скарлатина в групата на дъщеря ми. На секундата я връщам вкъщи при скарлатина, нищо че може вече и да е заразена.

# 699
  • Мнения: 2 352
Пак да потретя, че скарлатината е проблемната.

# 700
  • София
  • Мнения: 23 130
Ами сега, мисля, че това е ясно.  Peace

# 701
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Да, скарлатината е опасна, не създава имунитет и си ме е страх от нея. Но варицелата я каним постоянно, а не идва.

# 702
  • shumen
  • Мнения: 18 254
При скарлатина,ако чуя,че има и имам възможност и аз бих си го оставила в нас.

# 703
  • Мнения: 21 332
И аз ще си я оставя ,ако чуя  Peace

# 704
  • Мнения: 653
Kато ви чета, и се чудя какво ли ме чака от есента  newsm78 малката на ясла за първи път, баткото в нова градина, аз и мъжа ми на работа, и без баби на разположение  newsm78 май мога само да се моля да са здрави... За капак аз не съм карала никакви шарки като дете, поне майка ми не помни, та ми става още по-весело.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт