Бъдещи мами с термин декември - V

  • 16 389
  • 261
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Yanche

Доколкото знам зреенето на плацентата започва с наближаването на раждането (термина). Вече сме в осмия месец и това е нормално. Въпроса е да не узрее прекалено бързо. Има различни степени на зрялост, но незнам колко са... Моята е вече 2ра степен. Едно от нещата, които помагат това да се случи е пушенето. Както написах по-горе някъде не само активното ами и пасивното пушене "помагат".
Аз не пуша ама пък ходя много вечер по заведения, където е  запушено... Т.е. ходех. След последния преглед не ходя  Sunglasses


А това как се установява?! На ехографа ли виждат коя степен е узряла или какво?!

# 76
  • София
  • Мнения: 2 493
Да. Доктора зяпа и преценява.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 493
отивам малко на въздух за 2-3 дена! Пожелавам ви приятен уикенд.
  car003

# 78
  • на езерото
  • Мнения: 263
Momi4eta mnogo blagodaria za otgovorite Flowers Sunflower Pozelavam vi leko razdane na vsi4ki Grinning

# 79
  • Мнения: 285
хайде утре да ходим в ЦУМ ще има разходка из предродилна и родилна зала, точно на време за нас Grinning

# 80
  • Мнения: 338
Здравейте мами,
аз вече мога да уточня пола на бебо- момченце, и да помоля Mags да добави това в списъка:).
Това което ме притеснява е че гинеколога ми ми каза че е доста голям и може да се наложи секцио, понеже аз съм дребосък:), но това ще стане ясно към края намесеца. Още не съм си напазарувала както трябва, но съм направила оглед по магазините и съм си набелязала какво ще купя.
Да ви питам мами вие говорите ли на вашите бебоци, а татковците включват ли се, ние в това отношение сме много пасивни, особено татито ни, дано поне малкия да чува как тати целува корема на мама и да му е ясно че си го обичаме:)).
Поздрави от мен!

# 81
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Тати като си слежи ръката на корема без да говори или се допра с корема до него бебка става много активна. Понякога ми целува корема, но почти не му говори.

# 82
  • Мнения: 1 704
Цитат на: dezyg
Тати като си слежи ръката на корема без да говори или се допра с корема до него бебка става много активна. Понякога ми целува корема, но почти не му говори.


Мойта сладурка пък явно му разпознава гласа.. и като заговори малко по-силно някъде около мен - получавам няколко бързи ритника в отговор..
а за усещането на ръце по корема - въобще не мога да преценя - тя така или иначе рядко спира да мърда - независимо дали някой я закача или не.. голям дивак се извъди  Twisted Evil

# 83
  • Мнения: 781
Zdraveite Simple Smile
Ot skoro se registrirah i ne znam kak da se vkliucha v spisuka na decemvriiskite bebeta i az chakam takova-jivot i zdrave momchentze ....Terminut mi e na 14ti!!! Moje bi shte rajdam s cezarovo vuv Maichin dom, no oshte se kolebaia Confused Shte se radvam da mi pishat vsichki koito imat za spodeliane po-povod bremennostta i rajdaneto si Grinning

# 84
  • Мнения: 1 704
Цитат на: ralitza03
Zdraveite Simple Smile
Ot skoro se registrirah i ne znam kak da se vkliucha v spisuka na decemvriiskite bebeta i az chakam takova-jivot i zdrave momchentze ....Terminut mi e na 14ti!!! Moje bi shte rajdam s cezarovo vuv Maichin dom, no oshte se kolebaia Confused Shte se radvam da mi pishat vsichki koito imat za spodeliane po-povod bremennostta i rajdaneto si Grinning


Добре дошла.. вече си в списъка  Wink

# 85
  • Мнения: 854
Нашето мушмулче като си полегнем с татито и почнем да си говорим и почва да се вълнува на секундата Simple Smile Не знам какви ги върши, но последните дни протяга ли се, какво ли, така ми опъва корема насам-натам, явно му е тясно, хехе. И понякога се кротва чак като отида тати да си го помилва и да си го цунка.
Ох, тука от 2-3 дена зяпам дрешките в Данет и искам да си взема от всичко  Embarassed  Сега си правя списък и направо толкова се вълнувам!

# 86
  • Мнения: 596
Цитат на: radostina
хайде утре да ходим в ЦУМ ще има разходка из предродилна и родилна зала, точно на време за нас Grinning


Аз вече не съм на работа, може и да дойда.

# 87
  • Мнения: 772
Здравейте,
за училището в ЦУМ - в 10 часа ли беше? Аз още не съм ходила там, та за пореден път да злоупотребя с вашата осведоменост Laughing  
Но утре, ако успея да се разсъня дотогава, май ще дойда

# 88
  • София
  • Мнения: 938
Все по-рядко успявам да се включвам. За съжаление в къщи нямам интернет, а в офиса се вясвам от дъжд на вятър и както изглежда, в бъдеще ще е още по-нарядко. Как сте всички? Обаждайте се, не ми се ще да губим връзка.
Виктория-Ралица къде зачезна?
По повод на евентуалното секцио, ако се наложи, май ще сменям болницата и ще се преорентирам към д-р Димитров в Майчин дом, но още нищо не е сигурно. Тина Киркова е супер, само че нямам лекар там, а Димитров ми го препоръчаха горещо от 3 страни....Незнам вече какво да мисля и как да реша. Ще ходя в частния му кабинет в четвъртък и после ще видим.
Шоши, я кажи какви са най-добрите капки срещу колики при вас? Тук в един магазин ми казаха, че имало някакви немски, които много помагали, но още ги няма в Б-я. Препоръчаха ми и чай против колики на Пенатен, който също липсва по нашите магазини, ама за капките не се сети човека каква марка са. Някакви идеи? Казвай, та таткото ни да донесе в индустриални количества да раздаваме и на другите декемврийчета.

# 89
  • Мнения: 1 704
mkp ако нещо не се разбереш с Димитров, мога да те пратя при мойта докторка в Св.София.. за съжаление не мога да гарантирам за нея от личен опит все още, но специално за секцио знам, че много добър специалист.. можеш да попиташ  и някои момичета във форума за повече подробности, ако искаш..

Общи условия

Активация на акаунт