Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 66

  • 35 802
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 817
Лидзи, пробвай Лес Милс  Crazy

Свалям го вече. Мисля след Боди бийста накъде да поема, макар да имам темпо тренировки и да съм увеличила тежестите съвсем скоро. Човек трябва от всичко да опита Grinning

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 5 944
Благодаря ви момичета за пожеланията, но мъничето е с пневмония и едва ли ще го избегнем /в двата дни в които се лекуваме у дома нещата не само не са на оправяне, ами и към по-лошо отиват/

Лес милс ПЪМП и аз свалих преди време от руския сайт и дори съм решила да го пробвам с гири като начало, че все още нямам лост /поръчала съм си го за рождения ден и не защото не мога аз да си го купя ами като един вид разрешение, че взе да се дразни, че ще превърна апартамента във зала, а и не одобрява да тренирам с по-големи тежести  Rolling Eyes/

Нещо полезно Коя храна с кое лекарство не се съчетава добре?

и нещо забавно Най-забавните неща, дочути в българските аптеки

# 32
  • Мнения: 817
Моя и той беше против, хеле като видя Саги Калев и с-ие. Сметна, че ще стана и аз като гардероб, но бързо омекна като му стана ясно какво се случва в действителност когато железата са по-големи. Сега даже с обяснява за "фитнеса" с усмивка.

# 33
  • Мнения: 1 010
Запис с ден 2 от 9та седмица.
Фъстък , браво! Ще си намериш работа , която заслужаваш. Убедена съм!

# 34
  • Мнения: 2 883
Ето ме и мен в новата тема, за днес само ден 9 от йогата на Ейдриън

# 35
  • Мнения: 8 163
Мериbouquet 

***

Дойдох си Simple Smile Докато бях в БГ, тренирах само веднъж, във фитнеса на хотелски комплекс "Езерото" (гр. Костенец). Чудно място, препоръчвам го горещо.

Обаче ми стана жал, като видях колко беден е изборът на пресни зеленолистни в Соф...

В неделя се прехвърлих в най-новия клуб от моята верига, че ми е по-близо до вкъщи. Имат и класове, на които не съм ходила преди. Ще докладвам.

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 22:09 от Фея Кръстница

# 36
  • Мнения: 1 199
Добър вечер в новата тема с готините дупета!
Пече се гранола в момента. Ще ставам да правя едноседмичния шред, докато не ме налегнало сладокусието съвсем. Благодаря на Тони за хубавите рецепти, и аз ще ги пробвам! И на Льоли за идеята за гранола, разбира се.

Също да споделя единомислие с последните коментари на Люба. Peace
Личните ми наблюдения от приятелския кръг са, че болшинството от хора, които решават да минат на вегетариански/вегански/суров/постен хранителен режим, трудно успяват да си набавят същото разнообразие от нутриенти. Яденето се свежда до зеленчуци и салати. От Скот Юрек съм запомнила едно изречение, че човек изключи ли една съставка от храната си, било то поради непоносимост, трябва да й намери заместител. Приятелка, която с такива хранителни експерименти, накрая реши, че от днес за утре ще става веган, в рамките на 2-3 седмици си докара възпаление на дебелото черво и още си влачи последствията. Захранването й в крайна сметка беше с телешки бульон.
По този повод, Фея и Дрийми ме възхищават с разнообразието си на менюта и идеи.

Няма да се оплаквам и аз от липсата на мотивация, че станахме няколко. Бързо оздравяване на мъника на Яна и лека вечер!
Фея се завърна! Party

# 37
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 920
Би, благодаря за програмката. Стават ли въжетата от Лидл? Аз си ги купих, но не съм ги пробвала още.

Днес няма с какво да се отчитам, само ден 4 от йогата ще направя след малко. Ей така, да не мина метър. Преди малко пих едно рибено масло, но явно не е хубаво и сега в устата ми е Sick

И аз съм от феновете на Найки и само това купувам. Аз четох, че май продажбите на Адидас са намаляли и шефът им е подал оставка, като при МакДоналдс. Преди 2 седмици ходихме до един аутлет в Холандия и от там си купих за 20€ тези http://store.nike.com/be/en_gb/pd/studio-wrap-pack-3-three-part- … 526/pgid-10259135. Супер са за йога, а и за тази цена бяха още по-супер. Това си е 100€ разлика. Да си призная преди като не спортувах особено си мислех, че няма значение с каква дреха си. Да ама не. Особено новите специални материи са прекрасни. Та при мен само Найки де. Peace

Ух, ама много е гадно това рибено. Преди от айхърб си купувах много хубаво, но при този долар ако пак поръчам ще ми вземат мито и не си струва.

Не помня дали се похвалих, че ще ходим до Калифорния за 10на дни. Голям мерак имам от години вече и милото реши да ме поглези.

Добавям благодарности на Мерито за прекрасната тема. Пак ни поглези с оформление.

Аз също харесах много поста на Люба. Ако започнем да четем за всичко, което е лошо ще трябва да минем на фотосинтеза. Това не означава, че не трябва да си подбираме храната, но и прекаленото вторачване не е работа. Стресът например е голям бич днешно време, но колко хора могат да го избегнат (уви)? Трябва да се храним според нуждите на тялото ни (за всеки е различно), да спортуваме умерено и да се радваме на най-близките ни. Всичко друго може да почака, само един живот живеем.

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 21:49 от Nuclear

# 38
  • Мнения: 1 161
Феяяяя, добре дошла! Липсваше нииии   Hug

Люба , миналата седмица усетих покачване на тонуса и желанието ми за тренировки, но тази седмица.....тцъ... Twisted Evil Mr. Green....тук е нонстоп -15 градуса....от времето ще да е... Mr. Green

Фъстъче, забравих да те поздравя за решението, което си взела.   bouquet

Лека нощ!

# 39
  • Мнения: 1 558
Запис.   tiptoe

Лелееее, ето това се казва телепатия!

Сутринта мия си зъбите и вече нареждам в главата си план как да намеря всички зелентии за 10 дневния детокс, който уж ще започвам от другата седмица и си мисля... "Еее, Фея май си е в България, сега да дойде да види колко сме прецакани, как ще го намеря сега този Бок чой."  Mr. Green
И ето я нея.  Heart Eyes

Лирическо отклонение вместо запис. Последно време само с такива простотии се включвам. Срам ме е.  Laughing

# 40
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 305
Запис от мен с 4 ден - Pilates fix- 21 day fix - Лесно беше малко като почивка, накрая с планка се узорих ooooh!

Днес вечерях булгур с маслини без мазнина Laughing Сложих си авокадо и маслини. Всички вкъщи го харесаха Peace

# 41
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 920
Аз забравих да споделя нещо. Преди време някой в темата подметна за жабуркате с мазнина (съжалявам, не помня кой). Аз такива работи ги приемам малко с резерви, но незнайно защо реших да пробвам с кокосово масло. Еми наистина има резултат. Аз имах едни тъмни плаки на долните зъби от многото пиене на кафе (и понякога червено вино Embarassed). Та един път дневно се жабурках за около 10-15мин докато си върша другите задължения вкъщи и плаката много намаля, почти се изгуби. Реших да го направя с кокос, защото съм чела, че дезинфекцира. Та това исках само са споделя. И остатъка го плюя в тоалетната или в двора, страх ме е да не си запуша мивката ако се втвърди.

# 42
  • Мнения: 2 545
Доживях да се отчета с тренировка в нова тема  Grinning
Днес правих Ден 1 от седмичните на Румяна.

И аз като Дилянка се чувствам пълна с енергия, въпреки МЦ,  който ме споходи днес.
От толкова работа и задачи днес отчитам едно доста оскъдно хранене. Повече от сигурна съм, че утре през почивния ми ден ще си наваксам.

Днес хапнах овесени ядки с тофу за закуска. През деня нямах много време за ядене и си отпивах от смутито - спанак, портокал, морков, банан, джинджифил, 1 ч.л пешън фрут (страхотен аромат) и 1 ч.л. грахов протеин. Междинно хапнах 2 портокала и една голяма ябълка. Вечерта доядох вчерашния обяд - печен картоф и суров морков, плюс филийка хляб с пастет от 2 с.л. тофу и половин авокадо. Чувствам се добре заситена, най-вече от смутито, което ме поддържаше в добър тонус целия ден. Предполагам и граховия протеин има пръст в това Grinning.

Люба, споделям мнението ти за крайностите, но хората сме различни и всеки има правото да експериментира в храненето, докато открие онова, което го прави щастлив и го кара да се чувства добре. То и със спорта е така.

Аз лично не съм суровояд, но за моите колеги суровоядство е всичко различно от кебапче Grinning. Убедена съм, че лекарите не са най-добре информираните хора относно храненето, а ако е така - то не им личи или просто не вярват на това, което са чели.

Колкото до постите - те са въпрос на личен избор.
Дори да не се спазват по религиозни причини, пак са полезни.
Иначе и аз съм виждала постещи хора, които изглеждат физически зле. Обикновено за това има конкретна причина -  и ако не е някоя скрита болест, то остава да е лош начин на хранене (пържено, тестено, сладко, мазно... без плодове и сурови зеленчуци). В тази връзка ще дам за пример лицето на една моя приятелка, която преди време беше постила две седмици през август само на сурови плодове и зеленчуци - сияйно и гладко лице, изчистено от всякакви пъпчици, точици и бръчици.

Фея, радвам се, че се завърна Heart Eyes.

# 43
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Привет и от мен Simple Smile.
Мисдрийми, благодаря, че попита 💐, оздравях да.
Нуклеар, а избелване забеляза ли след жабуркането и колко дни се жабурка?
Аз днес я ударих на мързел, спах и спах и не тренирах. Не ми се тренираше, не съм се насилвала.
Нещо напоследък ми е спечено едно такова, без ясна причина, ще я видим тази работа...
Аз закусвам напоследък със зелено смути с много джинджифил и протеин.
Спортните ми дрехи са от sportsdirect.com, топовете основно- доволна съм. Аз пък освен на Найк, съм голям фен на дрехите на Рийбук, но и двете фирми ми идват много скъпи и или следя намаления, или си купувам нискобюджетни марки и въздишам по горните две.
Фъстък, браво за смелото решение. Как ми се иска и на мен да се реша на тази смела постъпка и да се махна от този хотел, който ми бърка в здравето, но като нямам нищо сигурно, не смея да рискувам и си кютам така вече две години в търсене и дерзаене 😓

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 255
Днес нямам тренировка за отчитане,но тъй като темата е и за хранене споделям,че от вчера съм започнала хранене без месо,като мисля да го направя за една седмица.Храня се ВМ-НВ,ще продължа да се храня по същия начин ,просто ще заменя месото с риба
Теди , тренировката като идея е нещо като No more trouble zones,като се набляга най-вече на дупе и корем,тренираме със собствено тегло и с тежести.

Общи условия

Активация на акаунт