Детски ясли - всичко, което ни вълнува - тема 3

  • 57 752
  • 661
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 25 317
И на моя му дадоха - картичка, красиво изрисувана, очевидно не от него и втора, с нарисувано стъбълце с листенца, а на върха лепнато цветето - подозирам, че той го е лепнал, поне така казва Laughing Ще запазя и двете.

# 76
  • София
  • Мнения: 923
ох ние сме с конюктивид, от яслата казаха, че нямало заразни деца, но тя на друго място освен там не ходи. Вкъщи всички сме здрави  ooooh! дано бързо мине. Цяла нощ си бърка в очите съответно после по моите дано и аз да не го лепна, че е мн гадно. Praynig

# 77
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Моят син беше лепнал в яслата, очите му първата сутрин бяха тотално залепнали от кафяви засъхнали секрети. Постоянно се буташе, нощем ми мяташе по някоя ръка през очите, но не се заразих. Не е чак толкоз заразно, колкото лекарите го изкарват, а и е въпрос на имунитет. В яслите обаче е ужас ужасен, бактериите според мен са по играчките, по мебелите, навсякъде. И децата си ги карат. Сега за 2 дни ходене лепна жълти сополи... Чудя се да вярвам ли в колективния имунитет, като се оправи да го пускам ли пак веднага с надеждата да е развил имунитет към конкретния бацил...

# 78
  • София
  • Мнения: 23 203
след 5 месеца ходене на ясла без проблеми днес не искаше да влиза.
рев, сълзи, сополи, чак седна на пода и буквално го пренесоха вътре.
цял ден седя и си мисля дали нещо не се е случило вчера/ сборна група са вчера и днес/, или е осъзнал че мен ме няма, напоследък е като залепен за мен  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 15 092
Най-вероятно е заради смяната на групата, по-скоро сборната група.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 25 317
И аз мисля, че е от смяната на групата.

# 81
  • shumen
  • Мнения: 18 216
Ела с мен,да се оправя скоро малката.
Бамба,а учителките неговите ли са или са други.Преди месец някъде и при нас бяха сборна група и моя направи същия панаир,заради това,че не беше в неговата група,с неговите госпожи.
Аз не смея да кажа и да се похваля,че след 6 месеца на ясла май взе да свиква.Тази седмица не плаче като да влиза.

# 82
  • София
  • Мнения: 23 203
вчера бяха неговите учителки в неговата стая, само е имало деца от другата група. излезе си усмихнат.
днес беше друга учителка в неговата стая, но той се затръшка преди да я види, започна да дърпа якето и да не дава да го събличам.
надявам се да е временно, че като гледам някои по-големи деца какви сцени правят всеки ден.

# 83
  • shumen
  • Мнения: 18 216
Бамба,дано е временно.При нас трая само два дни този панаир,защото след това си бяха вече в тяхната група,със техните учителки.
Месечинке,и на нас ни дадоха такава картичка с нарисувано стъбълце с листенца,а отгоре цветето и на гърба и има написано стихче за мама.Не знам дали моя сам го е лепнал.

# 84
  • Мнения: 34
записче   bouquet

# 85
  • Мнения: 419
Моят син беше лепнал в яслата, очите му първата сутрин бяха тотално залепнали от кафяви засъхнали секрети. Постоянно се буташе, нощем ми мяташе по някоя ръка през очите, но не се заразих. Не е чак толкоз заразно, колкото лекарите го изкарват, а и е въпрос на имунитет. В яслите обаче е ужас ужасен, бактериите според мен са по играчките, по мебелите, навсякъде. И децата си ги карат. Сега за 2 дни ходене лепна жълти сополи... Чудя се да вярвам ли в колективния имунитет, като се оправи да го пускам ли пак веднага с надеждата да е развил имунитет към конкретния бацил...
Няма такова нещо като "не толкоз" заразно.

Чудя ви се, един куп информация за фармацевтични продукти сте складирали, а после изведнъж такова заявление.

Или е заразно или не е, няма категория "чак толкоз"

# 86
  • Варна
  • Мнения: 25 317
Не виждам смисъл от заяждане на дребно. Да, конюнктивитът сам по себе си е заразен, но това, че детето ти е болно и сте в изключително близък контакт не значи сто процента, че ще се разболееш и ти. Така по-ясно ли ти стана или пак не ти харесва?

# 87
  • Мнения: 629

Няма такова нещо като "не толкоз" заразно.
.............
Освен, че има "заразно" и "не заразно", ИМА и повече или по-малко заразно. И количествен измерител си има - % вероятност да се разболееш ако си бил в контакт. Примерно при варицелата ако не си я карал и си бил в контакт, вероятността да се разболееш е 90% - тя е "много заразна". При други заболявания процентът е по-нисък.
Съжалявам, но не можах да се сдържа.......

# 88
  • София
  • Мнения: 923
та да прекратя спора, заразих се, на 7 ден, сега продължавам на нея да слагам капки поне до 10 ден... Освен това секретите слезнаха в носа, от там в дробчетата и хайде пак кашлица и хрипове  ooooh! вече се оправя, в понеделник я пускам пак на ясла. Ще видим баща й дали ще се зарази newsm78

# 89
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
запис  Hug

Общи условия

Активация на акаунт