Страсти- градините в София, кампания 2015/ 2016

  • 39 114
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 189
Аз да повторя един от въпросите на Ivankaka - че не видях да е отговорено  Sad

Какви са тези големи числа и какво отношение имат те към шанса да бъдат изтеглени  newsm78

Цитат от правилата:

9. Случайни номера


9.1. Как ще се класират децата с равен брой точки и подточки?
Всички деца се нареждат в списъка с чакащи по точки. При равен брой точки и подточки, ще се нареждат по азбучен ред. При попадане в гранична група по време на класирането ще се генерират случайни номера. По-малките номера ще са с предимство.

# 16
  • София
  • Мнения: 193
Здравейте, и аз имам въпрос - работя на втори непълен 2 ч трудов договор - временен за 6 месеца, т.е. свършва в края на юли. Та мога ли да кандидатствам като работещ родител на с този трудов договор, защото се пада в района ни?
Ами не би трябвало, защото при евентуален прием септември ще трябва да представите служебна бележка от работодателя. А дефакто Вие вече няма да работите там.

Доколкото чета служебната бележка за месторабота се представя при записването, т.е. 2 служебни бележки от работодателя ли трябва да представя - една май месец и една септември???

# 17
  • Мнения: 330
Аз да повторя един от въпросите на Ivankaka - че не видях да е отговорено  Sad

Какви са тези големи числа и какво отношение имат те към шанса да бъдат изтеглени  newsm78

Ето тук можете да видите в лога на засега последното (190-то класиране) http://kg.sofia.bg/lists/ratings/log/r190/ISODGRegister.log - търсете в текста Изтеглен случаен номер. Най-общо казано при недостатъчен брой места за кандидатури с еднакъв брой точки влизат тези, които получат най-малко случайно число.

# 18
  • Мнения: 388
Не знам за вас, но според мен този критерий, даваш 0,1т за месторабота в района изобщо не трябва да съществува. Видях, че и други майки предложиха да се взема точка или по местоживеене, или по месторабота, но не и за двете на веднъж. Наблюденията ми към текущият момент е, че в тази кампания вече родителите масово са се изхитрили и си докарват и една фалшива 0,1т за месторабота в района  Crossing Arms. И какво като ни искат копие на ТК!? Там не е посочен адреса на фирмата, а само че сме назначени в нея. В служ.бележка може да се напише всеки един район, който си решим, без да може да се провери това. Всичко опира до вътрешни уговорки с някоя фирма и почтеността на родителите! Точно заради това, че миналата година решихме да играем честно, останахме извън ДГ. Тази година вървим отново на там  ooooh!! Това е безобразие!
Има ли желаещи да се обединим около това предложение - да отпадне допълнителната точка за адрес в района? Можем да се организираме и да повдигнем и този въпрос! За мен е крайно време това нещо да отпадне, щом не може да бъде проверено на 100%.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 587
Здравейте, и аз имам въпрос - работя на втори непълен 2 ч трудов договор - временен за 6 месеца, т.е. свършва в края на юли. Та мога ли да кандидатствам като работещ родител на с този трудов договор, защото се пада в района ни?
Ами не би трябвало, защото при евентуален прием септември ще трябва да представите служебна бележка от работодателя. А дефакто Вие вече няма да работите там.
Служебна бележка се представя само при записването, за да се докаже точката за работещ родител. Септември месец само се носят изследванията на детето и някъде из бумагите се пишат телефоните на родителите за връзка, никаква бележка за месторабота не се намесва.


Хмм, май все пак са се светнали и са оправили ръководството с новите промени. Както и пояснeнието за адреса на семейството :
Забележка: Вписва се постоянният или настоящият адрес на единия от родителите/настойниците, на който реално семейството живее.
waterlilia , аз си мисля, че би трябвало да може да се ползва точката, нищо че трудовия договор е временен. Нямам спомени да се е правило разграничаване на временен и безсрочен трудов договор. Но ако може, и мама Сання да коментира.

# 20
  • Мнения: X
Аз работя на 1 час път от вкъщи, ММ също, нямам баба и дядо да ми вземат детето от градина в 16:30. Точно тази точка за месторабота ме крепи и изобщо как се вади толкова лесно сл. бележка, че си работиш от вкъщи? Моят син беше класиран за ясла с 8,1 точки, така че не пощурявайте. Има градини, които не я дават, между другото.

# 21
  • Мнения: 218
Здравейте, бихте ли ми казали, ако детето е посешавало ясла , колко допълнителни точки му се полагат за следващата уч. година при кандидатстване в ОДЗ или ЦДГ и знаете ли къде бих могла да го проверя?
Благодаря ви предварително!

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 22:38 от Garden of Eden

# 22
  • Мнения: 58
Здравейте, и аз имам въпрос - работя на втори непълен 2 ч трудов договор - временен за 6 месеца, т.е. свършва в края на юли. Та мога ли да кандидатствам като работещ родител на с този трудов договор, защото се пада в района ни?
Ами не би трябвало, защото при евентуален прием септември ще трябва да представите служебна бележка от работодателя. А дефакто Вие вече няма да работите там.
Защо да не може, ако детето бъде прието на първо класиране май месец при записването ще се занесът всички документи, вкючително и служебната бележка.

# 23
  • Мнения: 436
Здравейте, и аз имам въпрос - работя на втори непълен 2 ч трудов договор - временен за 6 месеца, т.е. свършва в края на юли. Та мога ли да кандидатствам като работещ родител на с този трудов договор, защото се пада в района ни?
Ами не би трябвало, защото при евентуален прием септември ще трябва да представите служебна бележка от работодателя. А дефакто Вие вече няма да работите там.
Защо да не може, ако детето бъде прието на първо класиране май месец при записването ще се занесът всички документи, вкючително и служебната бележка.
Мдааа ...усетих се какво съм написала, точно бях тръгнала да го поправям Simple Smile ooooh!

# 24
  • Мнения: 388
Аз работя на 1 час път от вкъщи, ММ също, нямам баба и дядо да ми вземат детето от градина в 16:30. Точно тази точка за месторабота ме крепи и изобщо как се вади толкова лесно сл. бележка, че си работиш от вкъщи? Моят син беше класиран за ясла с 8,1 точки, така че не пощурявайте. Има градини, които не я дават, между другото.
Lady Stardust, много добре знам за какво говориш. И аз и ММ не работим в района. Нямаме баба на среща да помага. Мъжът ми тича по-рано на работа, за да може да си тръгне по-рано и да отиде да прибере детето, защото и ние няма как да го взимаме в 17ч. В резултат на това, сега плащам частна ясла, защото с 8,1т останахме извън ДГ. Много добре знам какво е да нямаш помощ от никъде, да ти се налага да плащаш не малко пари за ЧДГ и на края да стоиш от страни и да ставаш свидетел как повечето хора си вадят фалшиви бележки, с които си гарантирам място в държавна ясла/градина. А твоето дете да няма този шанс, само защото родителите му са решили, че ще играят по правилата.
Ами често ти казвам, взе да ми писва! Не знам дали ще устискам тази година пак да остана честна и да разчитам на късмета /в който вече и не вярвам/.

# 25
  • Мнения: 51
 И какво налага детето да се взема в17.00, когато градината работи до 19.00? Не е конкретно към вас, прави ми впечатление, че е масово и в нашата градина. Сами си усложняваме живота и после сме недоволни...

# 26
  • Мнения: 40
Здравейте и благодаря за темата, особено на тези, които си правят труда да отговарят Simple Smile
Знаете ли защо на сайта в подескцията Критерии/точки в самия профил на детето пише, че " ДК2. И двамата родители на детето работят (вкл. в отпуск по майчинство) или са редовни студенти" носи 0.1 точка, а пак на сайта, ноо в Нормативни документи няма такъв ДК - явно е отпаднал в новата наредба?
ДК, за които кандидатстваме, нямат този ДК, но въпросът ми е дали е отпаднал изобщо като опция - на някои сигурно ще е полезен (на нас щеше...)

Не знам за вас, но според мен този критерий, даваш 0,1т за месторабота в района изобщо не трябва да съществува. Видях, че и други майки предложиха да се взема точка или по местоживеене, или по месторабота, но не и за двете на веднъж. Наблюденията ми към текущият момент е, че в тази кампания вече родителите масово са се изхитрили и си докарват и една фалшива 0,1т за месторабота в района  Crossing Arms. И какво като ни искат копие на ТК!? Там не е посочен адреса на фирмата, а само че сме назначени в нея. В служ.бележка може да се напише всеки един район, който си решим, без да може да се провери това. Всичко опира до вътрешни уговорки с някоя фирма и почтеността на родителите! Точно заради това, че миналата година решихме да играем честно, останахме извън ДГ. Тази година вървим отново на там  ooooh!! Това е безобразие!
Има ли желаещи да се обединим около това предложение - да отпадне допълнителната точка за адрес в района? Можем да се организираме и да повдигнем и този въпрос! За мен е крайно време това нещо да отпадне, щом не може да бъде проверено на 100%.
 Хм, и деца от един татко и няколко майки  също не могат да се проверят дали живеят в едно домакинство, но ползват точа за семейство с три и повече деца Joy
 

аз съм ЗА, но мисля, че е късн за тази кампания. Нартедбата надали се променя толкова често...

# 27
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, и аз имам въпрос - работя на втори непълен 2 ч трудов договор - временен за 6 месеца, т.е. свършва в края на юли. Та мога ли да кандидатствам като работещ родител на с този трудов договор, защото се пада в района ни?
"Работя на два трудови договора. Единият е на 8 часа, а другият - на 3 часа. Мога ли да ползвам и двата при определяне на критерия за месторабота?
При наличие на няколко трудови договора на даден родител, критерият за месторабота 3.4 се ползва за основния договор (за най-големия брой работни часове). Освен улеснение за завеждане до детската градина на детето, смисълът на този критерий е в близостта на родителя до детето за реакция при необходимост."

Последна редакция: ср, 25 фев 2015, 23:25 от triksy_81

# 28
  • Мнения: 388
И какво налага детето да се взема в17.00, когато градината работи до 19.00? Не е конкретно към вас, прави ми впечатление, че е масово и в нашата градина. Сами си усложняваме живота и после сме недоволни...

И моите наблюдения са абсолютно същите  Rolling Eyes. Имам приятелка, чието дете взимат още в 15,30ч тъй като вече нямало деца в групата. Всичките ги прибирали рано, рано от ясла. Само не ми е ясно - като можеш да го взимаш още по обяд, защо изобщо го пускаш и заемаш място?! Нека си го гледат бабите, пък наистина нуждаещите се да използват пълноценно мястото.
Ние взимаме детето в 17,45-17,50ч тъй като частната ясла работи до 18ч. Сега ще я сменяме, защото и този час не ни устройва  Confused. Много е трудно!

# 29
  • Мнения: 189
Благодаря за темата. Записвам се!

Ами не - аз пък не съм съгласна да отпада точката за месторабота, защото специално си смених работата за тази 1 десета....Мисълта ми е, че не всички лъжат - но явно понеже са много тези с бележките, ДГ, която исках, премахна критерия...
а фалшификации винаги ще има - просто ни е такова мисленето...
Мен повече ме тормози въпросът колко точно ще ми е съвестно, че си вкарвам детето в тая система... която май има доста повече негативи от позитиви, съдейки от опита на мои близки и приятели

Общи условия

Активация на акаунт