Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Къде в Огняново

• 138 308
  • 455
  •   1
Отговори
# 450
  • у дома
А защо не си ги купите преди да тръгнете?

# 451
Вече ги закупих ме, просто не бях сигурна, че в неделя ще намеря в нашият град
Все пак ще съм благодарна ако ми препоръчате хубаво местенце за хапване в района
Благодаря ви предварително!

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 08:23 от elica_2007

# 452
Преди няколко дни се върнахме от Огняново, бяхме в хотел Парадайс.

Много сме доволни, хотелът е страхотен. Има два големи външни басейна, две външни джакузита, голям вътрешен басейн (в който е най-топла водата) и вътрешно джакузи, плюс сауни, парна баня и т.н.
Всичко е с много зеленина и много красиво.
Стаите са много големи, баните също. Почистването е перфектно, зареждат редовно с козметика, сменят на 3 дни чаршафи. Много добро впечатление ми направи колко са приветливи камериерките.

Храната в ресторанта е хубава и я приготвят бързо. Киселото мляко е чудно!

В самото село няма нищо интересно освен гребната база около която има заведения и може да се кара водно колело. Ходихме за вечеря няколко пъти в ресторанта на вила Рай, хубава беше храната, но порциите твърде големи.
Открихме и едно друго заведение на главната улица - Secretgarden с много хубава тераса и интересно меню, тип бистро, препоръчвам.

Ходихме и до Никополис ад Нестум и чинарът в Гърмен - ние бяхме с кола, но са на пешеходно разстояние от Огняново.

Отидохме и до Лещен
Скрит текст:
Не мога да кажа, че съм кой знае колко впечатлена. Исках най вече дъщеря ми да го види за да има представа как са живели хората едно време - сега в училище ще учат Елин Пелин и Йовков. Аз на нейната възраст откарах доста лета в Жеравна.
Първо - пътят е много кратък, със завои, без мантинела и маркировка, изпреварването е почти невъзможно. Всички много бързат, га че ли отиват на работа!
Самото село е пълно с коли, в началото има нещо като паркинг (на чакъл), нагоре няма къде да се спира освен отстрани на пътя.
Има магазин, в който може да се купи мед, конфитюри от боровинки и диви ягоди, манатарки, имаше и на пътя да продават такива неща, плюс билки и мурсалски чай.
Ядохме в т. нар. Кръчма, която е единственият ресторант, другите са към хотелите. Препоръчвам малиновия сироп, наистина е домашен.
Общо взето ако сте умрели от скука в минералния басейн - става. Като се замисля струва ми се, че е по-добре да се ходи пеша да се насладиш повече време на планината, въздуха и гледката.

# 453
    Освен Ковачевица и Лещен препоръчвам в района и село Делчево- старинно, автентично и страхотна гледка, както и заведение Шапковата кръчма с чудесна домашна храна, приготвена голяма част на пещ.
    За семействата с деца е добър вариант и зоокът Дъбница и зоокъта в Хаджидимово в близост до който има страхотен манастир

# 454
    Ходихме за вечеря няколко пъти в ресторанта на вила Рай, хубава беше храната, но порциите твърде големи.

. [/spoiler]

Ще ме извинявате ,ама да критикувате,(поне аз така го разбирам),че "порциите са вкусни,но прекалено големи" е супер нелепо :–)
    На фона на кошмарите с цените,качеството,отношението и всичко останало ,което се коментира напоследък по нашите хотели и ресторанти-хубаво и много е страхотно нещо !
    С най-добри чувства го казвам....

# 455
    Ние се разочаровахме от храната във вила Рай. Преди бяхме много доволни, затова и отидохме, ни повече няма да си го причиним
     Много са занижили качеството на храната. Около нас масите също връщаха храна.

Общи условия

Активация на акаунт