"Изпраща ФЕВРУАРЧЕ зимата студена и чака баба Марта румена засмена"

  • 30 821
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Бурса
  • Мнения: 647
За ваксините:
Селика тази ваксина Превенар 13, както е казала Теа, е антипневмококова, не срещу менингит. В България на нейно място се бие Синфлорикса, която я препокрива напълно, но е с два щама по-малко. Знам го защото при първото ваксиниране на Теди в Италия и биха превенар 13, после като се прибрахме в България, понеже не я внасят и нямаше от къде да си я закупя, след много консултации и сверки на имунизационните календари, направихме слеващите две имунизации със синфлорикс, която в България е безплатна, а в Италия Превенара също е безплатен, странно защо при вас се плаща... кофти

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 01:26 от telly

# 46
  • Мнения: 368
Мами,някой случайно да има или да знае дали тозиhttp://www.pakostnik.com/bg/termomet-r-za-uho-chelo-i-staja-barbabebe
термометър е с добро качество?Струва ми се,че малката има Т,но според моя обикновен дигитален/със златен накрайник Mr. Green/няма,а с обикновен с галий не можах да я измеря ректално,защото се мята като риба,а трябва да стои 2мин #Cussing outТа съм решила да купя за ухо или за чело/комбиниран евентуално/и тъй като са скъпи се чудя какъв да взема,не ми се дават 100лв newsm78

# 47
  • Мнения: 1 096
Къти,прекрасна тема както винаги  bouquet

Аз минавам телеграфно,че мама има имен ден днес,да ми е жива и здрава.Ще ви чета обстойно утре-други ден.

Честит имен ден ако има празнуващи тук!

# 48
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте, момичета!
Благодарности на Къти за новата тема! Чудесна е!
Ируканджи, силни гушки от нас с Бобо на теб и Митето! Желязна мама си ти, невероятна, но дано не ти се налага да бъдеш повече такава и Нинжата да е добре.
Честит имен ден на днес-празнуващите!
Тук времето е чудесно и аз от работа тичам да се прибера бързо и да изведа човечето на разходка. Като го пусна да ходим/вече се държи само на едно пръстче и е много стабилен- пу-пу/ много се радва и чак пищи от удоволствие.
Иначе тук вече си е за Фалба- официално сме без БИБА. До тук с бибите. Просто Бобо реши, че е голямо момче вече и край. Е, вечер заспива с рев, ама лека-полека се настройва така. Иначе вече вода се мъчи да пие от шише със дупка накрая- оф, така го казах- абе детските шишенца дето имат накрайник за смукане на капачката- Девин имат изворна в такова шишенце.
Друго не се сещам. Дано утре да е хубаво времето, че да излезем четиримата заедно- големия всяка неделя е на курс по математика, и не може да се съберем всички заедно.
Лека и спокойна вечер!

# 49
  • Мнения: 3 846
У дома новото е, че имаме подстригано човече - обрах бебешките масури и си ги скатах. Сега прилича на момче, бебешки са му само бузките Mr. Green

# 50
  • NE
  • Мнения: 10 999
Маги Честит имен ден на майчето ти!
Тачи Браво на Бобчо.
Бизи Честита прическа на Борисче. Как успя? И аз имам да взема малко отзад и от бретона. Ако не му се набукляше косата като на кукла, а стоеше права щях да си го държа с дълга косица.
Икуранджи Силна жена си, няма спор.
Къти къде си? Липсваш.
Фрауст По-добре ли сте?
Лека и спокойна от нас. Hug

# 51
  • Мнения: 3 846
Флауърче, ММ го забавлява, аз действах с машинката Mr. Green отзад имаше лимбички, много сладки, офъках ги тях за спомен, а останалото го минах няколко пъти и готово. И на мъника му светна лицето, че тоз бретон вече му влизаше в очите. ММ отдавна искаше да му направим прическа, аз не давах, щото си е бебенце с тази косица дългата, ама вече като му пречи и се предадох...
Къти празнува, така беше писала  bouquet
Ама Безобидничка не се явява и се надявам всичко да е наред, и са се отдали на дълги пролетни разходки Hug
Тачи, ми то си е за фалба, и за честитене, наистина Peace честито възмъжаване без биба на Бобо Heart Eyes
 Щях да пиша за термометрите - доста пъти се изкушавах (и още ги заглеждам) тези за измерване на Т от челце или уше, ама ММ е против, щото били с инфраред Crazy не ми се спори с него за тези неща, ама и камерата на бебефона е затъмнил да не свети инфраред-а нощем.... Whistling

# 52
  • Мнения: 2 141
Здравейте, любими мои Hug
Флауърче тук съм, мило  bouquet както Бизи е казала празнувахме Crazy
През деня на кръщене, а вечерта на Тодоров ден на кръстника ни (и кръстник на Мони), но се прибрахме рано рано, защото мъжа ми утре е наряд и трябва да си починеее Whistling
На Тодоров ден бяхме без Мони - свеки със свекъра и със зълвата и с 2те деца ( Laughing) останаха в нас да го гледат. Е, трябваше да са само свекърите, ама и каките искали да го видят, та... цялата рода. Едвам заспал, ама познайте защо Tired Laughing
Както и да е, прибрахме се и той спинка като ангелче, аз мисля да направя същото, обаче чакам мъжа ми да си стегне багажа за утре, че да му пъхна една мартенска картичка с мартеничка и послание, че да му стане хубавичко утре Heart Eyes уж не съм романтик човек, пък гледайте кви работи мисля hahaha
Като 15годишна ученичка hahaha
Та така момичета, оставям ви и лека нощ от мен   bouquet

# 53
  • Мнения: 40
Prevenar 13 é uma vacina pneumocócica. Prevenar 13 é administrado a crianças desde as 6 semanas até aos 5 anos para ajudar a proteger contra doenças tais como: meningite, septicémia ou bacteriémia , pneumonia  e infecções nos ouvidos, causadas por 13 tipos da bactéria Streptococcus pneumoniae.


Synflorix é uma vacina pneumocócica conjugada.A bactéria Streptococcus pneumoniae pode causar doenças graves, incluindo meningite, sépsis ou bacteriemia  ou infecção do ouvido e pneumonia.

Извинявам се ,че е на португалски ама го копирах от листовките на двете ваксини,които продават тук. Вижда се,че описанието на двата медикамента е абсолютно еднакво.
То вярно,че Португалия е доста изостанала страна,ама доста странно ми се вижда такова разминаване с останалия свят...
Чакам Ана.Ана да се върне от Малта,че да внесе светлина по въпроса. Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 80
Celica, къде е разминаването с останалите държави.  Навсякъде Превенар и Сифлорикс са срещу пневмококи, само че Превенар е по-нова и съдържа 3 щама повече. Синхлорикс ще я заместят с Превенар доколкото разбрах. Тели го е обяснила по-горе.

# 55
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте, мацки  Hug

Да сте здрави - вие, децата и всички, всички, които обичате  Heart Eyes

Благодаря, че ме мислите  Hug И ние изкарахме тежка седмица ... Най голямата 4 дни беше с 39-40 Т и нищичко не можа да я смъкне ... Оправи се вече, де ... Средната ...- търчах да я водя и прибирам от "ски" Simple Smile Поне се забавлява в планината Simple Smile Най-малката ... киселяк 3 нощи ... Не знам какво беше ... уж зъб чаках, ама го няма ... И така ...

Злате, разкошна, разкошна тема  Hug Heart Eyes Hug


... "отивам" да дочитам старата ... и да подхващам тази, че съвсем ви изтървах  Embarassed

# 56
  • NE
  • Мнения: 10 999

Честита Баба Марта майчета и февруарчета !
Бъдете весели, румени и засмени.
Hug

Кафето тази сутрин е от мен. Mr. Green

Безобидничка Сега има такъв вирус. Confused Дано каката е добре вече и Диди се успокои. От време на време има и при нас такива необясними изблици на неспокойство.
Къти Олеле Мони със сигурност не е искал и да заспива след като толкова внимание му се е отделило. Важното е че са свършили работата и вие сте си починали. Hug

ММ се прибра наранина тази сутрин в 4 и го чакам да се събуди и да го питам защо ми изключи лаптопа като трябваше да спре алармата на телефона си. doh
Щях да ви питам дали сте забелязали време от месеца, в който децата се развиват с бясна скорост. Аз установих, че при нас е около 19-25 всеки месец защото по термин трябваше да се роди на около 22 февруари. Вече от една седмица си имам дете, което ме разбира и търси емоциите ми.

# 57
  • Мнения: 1 465


Честита Баба Марта!!!Да ни донесе здраве,щастие и много усмивки!  Heart Eyes
Бързо оздравяване на всички болнички-и ние сме киселяци вече втора нощ,ама какво да се прави...  Crazy

# 58
  • Мнения: 2 141

Честита Баба Марта
Флауърче благодаря за кафето Hug
Безобидничка, хайде къде се губиш, толкова ни липсва Hug тези гадни грипове #2gunfire

# 59
  • Мнения: 368

Честита Баба Марта!Всички да са здрави,бели и червени и винаги засмени!
Тежка зъбна нощ... TiredКато изтривалка съм,ама имам доста задачи за почивните дни,така че...отивам за следващото кафе  food010
btw Тачи,оправиха ли ти пасатора?

Общи условия

Активация на акаунт