Отговори
# 60
  • Мнения: 5 259
Човек и на 8 години може да е точен, сериозен и дисциплиниран, ако е наред с главата. Синът ми, например, сам си преценява кога да тръгне за училище, за да е навреме, кога да тръгне към спорта, за да е навреме, няма неизпълнени домашни, ненаправени задачи и т.н. Дъщеря ми пък да не говорим, тя е много самостоятелна, само още не е навършила пълнолетие, а като я гледам, е много по-отговорна и сериозна от 20-годишните кифлета навън, и си ползва сивото повече.
Умря ли циганката, само не можах да разбера  Laughing
Като всяко нещо и ходенето на работа изисква развиване на определени умения и с времето и практиката човек се научава да се справя все по-добре. Явно с изключение на твоите деца, които са се родили научени и са постиганли съвършенството от първия ден, та няма вече на какво повече да се научават.

# 61
  • Мнения: 818
Като всяко нещо и ходенето на работа изисква развиване на определени умения и с времето и практиката човек се научава да се справя все по-добре. Явно с изключение на твоите деца, които са се родили научени и са постиганли съвършенството от първия ден, та няма вече на какво повече да се научават.
Ама си заядлива... Ти и на 50 да почнеш нова работа, се иска развиване на това и онова, с практиката се научаваш да си добра в тази конкретна работа, не в работенето по принцип... Няма значение на колко години ще започнеш да работиш. Има значение що за човек си.
Децата ми има кой да ги учи, и за възрастта си знаят необходимото, че и повече.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Нискоквалифицираната работа не иска кой знае какви умения да й се развиват, а искат здраво тяло, издържане на монотонност.

# 63
  • Мнения: 426
Последния урок - Бебетата се учат да ходят, падат и пак стават. Не се отказват. Научават се да ходят.

Общи условия

Активация на акаунт