Баба Марта бързала, на ЮНЧЕТАТА мартенички вързала - 10

  • 36 663
  • 725
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
Ceylin на мен това, което ми помага са разходките. Излизаш с бебето и отиваш някъде, където на теб ще ти е приятно. Вземаш си примерно кафе за из път или нещо за похапване, минаваш през книжарница и си купуваш книга или пък сядаш някъде на слънце да почетеш, ако малкият звяр позволява. Simple Smile Аз се опитвам всеки ден да го извеждам, но като вали дъжд не всеки път ми се занимава. А и съм забелязала, че не винаги успява да се наспи както трябва като сме навън и после започва да ми нервничи вечерта. Ама пак е по-добре от само седене вкъщи.
За месото доколкото знам трябва да е през ден.
Аз също съм въвела доста неща, но ме съм твърде предпазлива. Като му давам нещо ново директно му давам цяло пюре, не по една, две лъжички и с дни за изчакване на реакция. Аз ако така правя няма да успея да въведа всички храни докато стане на две. Надявам се да няма проблеми де.

Последна редакция: вт, 03 мар 2015, 23:04 от Bavaria

# 61
  • Мнения: 164
Mary_Angel ,така е.Някой път толкова ми се спи през деня,и точно лягам и тя се събужда  Grinning Млада съм и наистина съм си нямала понятие от майчинството.
Горкичката ми това зъбеене е страшно,пето и шесто зъбче се показват и то наведнъж.Понякога след като заспи вечер я храня,един два пъти,плаче докато спи и я гушкам,залепва се за някой ъгъл на леглото и я местя,отвива се-завивам я.Сигурно накъсъния сън ме изморява толкова.
 
Bavaria,излизаме,по един два часа.Тук са баири и парка с езерото и животните е най-високо,но винаги ходим.Тя спи по някое време,а аз се радвам по супермаркетите.Спи много добре в количката и след това има наспало се бебе и недоспала мама.Тук супите на милупа са с кервиз,праз,карфиол,пиле,пуйка,макарони,но месното пюре е със зелен фасул само и тя не го харесва.От кашите съм давала с ръж и царевица,с плодове,боровинки,пълнозърнеста,овес,с 7 вида зърна,ако няма домашно яйце има от магазина с омега 3 ,хранени кокошки с 5 вида зърна и още.

# 62
  • Мнения: 144
Mometo - граха как го въведе? Иска ми се да намеря само грах някъде, но нещо нямам вяра на тия замразените.
Bavaria - За сините сливи ползвам сушени. Има тук разни биомио Simple Smile поне да не са пръскани и озахарени.
Вчера за пръв път добавих сиренце към овесените ядки. Много и хареса.
Мислех си също скоро да пробвам оранжевата леща, тя нали е по- лека.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Момичета,

Искам да ви попитам, вашето бебе реве ли за вас?
 Имам в предвид, че когато изляза от стаята и започва да плаче.Това е сравнително от скоро. Четох, че било нормално да е така 2 месеца.  #Crazy Само мен иска, почти в никой не седи повече от 5 мин. Види ли ме, иска веднага да я взема. Само ме следи с поглед какво правя в стаята и дали ще изляза.

# 64
  • Мнения: 1 067
Момичета,

Искам да ви попитам, вашето бебе реве ли за вас?
 Имам в предвид, че когато изляза от стаята и започва да плаче.Това е сравнително от скоро. Четох, че било нормално да е така 2 месеца.  #Crazy Само мен иска, почти в никой не седи повече от 5 мин. Види ли ме, иска веднага да я взема. Само ме следи с поглед какво правя в стаята и дали ще изляза.
Постоянно! Не дава никой да я пипа, даже да я гледа  hahaha Няколко дни бяхме при баба ми със семейството на сестра ми и през цялото време ми вися на ръцете. Опитах се да я оставя до като се беше заиграла на земята , веднага ме надуши и допълзя с рев до мен  Crazy
Реве и при баща си и го бута, само с другата ми баба седи без проблем, но тя се занимава с нея най- малко 3 пъти в седмицата.

# 65
  • Мнения: 144
И при нас е така напоследък. Преди не беше. Сега забелязвам, че ако нещо докривее веднага ме намира и ми висва на крачола. Даже баща си подминава. Иначе за момента няма проблем да я държат други хора.

# 66
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Също ми е любопитно като разнообразие от храни какво давате?
Аз давам от зеленчуците: картоф, сладък картоф, морков, пащърнак, спанак, чушка, тиква, тиквичка, зелен боб, карфиол, броколи. От плодовете: ябълка, банан, круша, синя слива, пъпеш, диня, праскова, кайсия (последните давах, когато още ги имаше на пазара). От месата - пилешко и заешко. Давам жълтък. Гризе сухарчета и бисквитки. Кашите са ми готови - почти всички видове млечни съм давала. Тия дни ще дам елда и пуешко месо, а след това, ако всичко е наред, мисля да започна с попарата.  Peace
Искам да ви попитам, вашето бебе реве ли за вас?
Ако я оставям сама в стаята - целия блок разбира, че сме си в къщи. Следи ме постоянно и много и е интересно какво правя, как го правя - любопитка. Иначе няма проблеми - като е лошо времето - викам баба да стои при нея, докато взема баткото от училище. Някой път вечер, ако ММ се забави и трябва аз да заведа баткото на танци - идват мама или татко да я гледат. Въобще не я интересува кой е при нея, стига да не е сама в стаята и да я забавляват с нещо.  ooooh!
ceylin, горе главата. Скоро ще се стопли времето и ще има повече разходки. Мъничетата ще започнат да щапукат насам-натам и ще има повече весели емоции.  Peace
В анкетата гласувах само домашни - имам си продукти от село и ще е грях да не ги готвя.  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 189
Mometo - граха как го въведе? Иска ми се да намеря само грах някъде, но нещо нямам вяра на тия замразените.
Bavaria - За сините сливи ползвам сушени. Има тук разни биомио Simple Smile поне да не са пръскани и озахарени.
Вчера за пръв път добавих сиренце към овесените ядки. Много и хареса.
Мислех си също скоро да пробвам оранжевата леща, тя нали е по- лека.
[/quote
Мирче-Немирче, овесените ядки как ги приготвяш?
Иначе и моя беб реве за мен, почти никой не иска.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 948
И аз прекарвам доста време край тенджерите и котлоните, а от пасатора вече ми се повръща. Най-малко два пъти на ден го ползвам - после миене, чистене... Решила съм сега като се позатопли, с ММ и дребния да ходим на разходки извън града за по един ден и тогава да му давам готови пюренца. Но тъй като не знам дали ги яде, реших да взема няколко за проба. Та - отивам аз онзи ден в една бебе борса и на вратата ме посреща огромен плакат  - При покупка на 10 бр. пюрета получавате подарък. Взех 15-16 пюрета - основно на ХИП и Гербер, и подаръкът знаете ли какъв беше? Можех да избирам между балонче и тестер на крем за подсичане. То вярно, че е подарък, ама много смешно ми стана Simple Smile

# 69
  • Мнения: 786
Аз доволно си починах 4 дни далеч от вкъщи и с помощници-тати и леля.
Аз в повечето случаи проготвям домашни пюрета и каши, но около 1/3 са купешки. Давала съм:
месо: пиле, пуйка, заек и телешко
зеленчуци: обикновен и сладък картоф, обикновен и бял морков, пащърнак, тиква, тиквичка, зелена чушка, броколи, спанак
плодове: авокадо, банан, ябълка, круша, сини сливи, диня, киви, манго, праскови, кайсии ( сурови само авокадо и банан др не ги иска сурови )
каши: ориз, овес, ечемик, спелта, елда, киноа, царевица, тапиока, амарант, ръж
жълтък, кисело мляко, сирене, масло, зехтин
гризка си оризови гризинки, бисквитки с елда и банан (които правя аз), и купешки на Холе без захар със спелта и корички от домашния ръжен хляб, който правя за нас. Е май това включва нашето меню  newsm78
А да ви се оплача, по повод ниския хемоглобин, педи се изцепи, че причината можело да бъде, че не яде купешки ( на хип ) пюрета, а домашно приготвени  #Crazy

# 70
  • Мнения: 1 152
Бърз запис  Crazy

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Мусле, как правиш тези бисквитки?

# 72
  • Мнения: 144
pale4ka овесените ядки ги смилам с кафемелачката на ситно и после ги варя. Обикновено добавям някакъв плод. Много хубаво стават с ябълки и банан. Слагам и малко масло.
musleto интересно предположение на педи  Crazy
Абе като давате неща за гризане не ви ли е страх, че може да отхапе по- голямо парче и да се задави?

# 73
  • Мнения: 471
extreeeeeme, и наш малчо има предпочитания и иска само мен или баща му. Плаче, ако се усети, че го оставям на бабите му.

А да ви се оплача, по повод ниския хемоглобин, педи се изцепи, че причината можело да бъде, че не яде купешки ( на хип ) пюрета, а домашно приготвени  #Crazy
Що за простотия е това?! Вашето педи да не е на процент от Хипп.

За гризане давам царевични бисквитки на Plasmon - те буквално се топят в устата и са добри за начало на гризкането.

# 74
  • Мнения: 786
Мирче, никога не го оставям без надзор, когато гризе каквото и да е.
това е оригиналната рецепта, като аз съм ползвала различни брашна и вместо масло съм използвала кокосово масло:
Скрит текст:
Детски безглутенови бисквити без захар
Продукти за около 30 бисквити:
За безглутеновия вариянт:
2 чаени чаши брашно от елда
2 големи банана
1 жълтък
1-2 супени лъжици вода
125 гр масло – 1 малка опаковка
За варианта с глутен и белтък:
1 чаена чаша брашно от елда
1 чаена чаша типово пшеничено брашно
2 големи банана
1 яйце
1-2 супени лъжици вода
125 гр масло – 1 малка опаковка
 
Приготовление:
Бананите се обелват и смачкват или пасират на пюре. Смесват се с жълтъка (или цялото яйце) и водата и се разбъркват добре
Студеното масло се нарязва на кубчета и се прибавя към брашното. С пръсти брашното и маслото се правят на трохи. Добавя се яйчено-банановата смес, разбърква се и тестото се събира на топка. Завива се в свежо фолио и се оставя в хладилника за 10 тина минути.
Тестото се разточва между два листа хартия за печене на кора с дебелина 2-3 милиметра. Горният лист се отстранява а разточената кора, заедно с долния лист се прехвърлят в тава.
С помоща на остър нож тестото се нарязва на правоъгълници. С клечка за зъби се оформят симетрични дупчици.
Пекат се в предварително загрята на 180 градуса фурна за 30-40 минути

Общи условия

Активация на акаунт