Баба Марта бързала, на ЮНЧЕТАТА мартенички вързала - 10

  • 36 653
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 067
Ванче много добре знам какво ви на не кърмещите, нали баткото на АМ го отгледах и смело мога да кажа, че на кърма е по- лесно и приятно. С баткото до 2 г. няма нощ да сме спали цялата, с Маги е точно обратното.Имам моменти, когато е неспокойна, но поцока ли си веднага се кротва.   
За това съм в голяма чуденка дали да не оставя нещата така и след някой друг месец отново да мисля за отбиване.Иначе, ако стисна зъби и се заинатя ще я отбия за 2 седмици, но наистина нямам желание да тероризирам и нея и себе си  Rolling Eyes

# 676
  • Стара Загора
  • Мнения: 156
И ние се събуждаме по безброй пъти през нощта, пие и мляко и вода и биберон давам, всеки път иска различно нещо   Twisted Evil  Но хубавото е че не стои буден, ами като си получи това, което иска заспива веднага.Но баща му ни заряза да си спим само двамата с бебока отдавна  Laughing Предната вечер ми бяха на гости племенниците да ги гледам - на 2 и 5год. аз спах с тях, а ММ с нашето бебоче, на сутринта каза: Ставал съм най-малко 20 пъти, пребит съм  Mr. Green  И аз искам да се наспивам през нощта, ама май няма да е скоро  #Crazy
Може ли да споделите какви столчета за кола ползвате?

# 677
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Може ли да споделите какви столчета за кола ползвате?

Вече се шири в "какиния" - Maxi Cosi TobiPeace

# 678
  • Мнения: 1 067
И Маги вече е столчето на батко си Maxi Cosi Priori

# 679
  • Мнения: 161
Може ли да споделите какви столчета за кола ползвате?

Ние ползваме това - CANGAROO Стол за кола 9-36 кг CHALLENGER  http://www.hippoland.net/cangaroo-stol-za-kola-9-36-kg-challenger.

# 680
  • София
  • Мнения: 16 691
Ние сме с такива http://kasida.bg/chicco-stolche-za-kola-eletta-grey-2014-136-18603.html.
Мики, то аз и да кърмех нямаше как да спя с двете на спалнята и да си цокат, когато искат, а и честно казано толкова мърдат и се мятат в кошарите, че на спалнята би ми било притеснено.

# 681
  • Мнения: 1 067
Аз сложих преграда от еднат страна на спалнята и така ми е спокойно.Със сигурност с две чавета ще бъде приключение всичко  Crazy А тук при нас виждам една мама с тризнаци бебета и винаги е сама, направо не знам как се оправя тая жена, а количката и е като ТИР  Crazy
Мале Ванче след няколко дни ще си имаше рожденнички Flutter

# 682
  • София
  • Мнения: 16 691
Мдааа Laughing
На тази с тризнаците трябва медал да й дадат Laughing

# 683
  • Мнения: 1 273
Деси, що не пробваш с неразливна чаша с мек накрайник да й даваш. Просто не ги сменяй съдовете. Харесай си една чаша, предлагай й по няколко пъти на ден, без да я насилваш, и според мен накрая ще свикне.

А за водичката - може да не е жадна, щом цока. Скоро си говорехме с една приятелка за детенце, колкото нашите малчугани. Майката била супер притеснена, че детето не пие вода и какво ли не прилагала, но то пак не щяло. Отишли в Египет при таткото и детето веднага пропило вода, и то в солидни количества.

Последно си избрах едната, от която пие по две глътки и само нея предлагам, но като цяло стигам до извода, че не е жадна.  Rolling Eyes

# 684
  • Мнения: 1 152
И аз кърмя, но нали от началото сме на режим, броени пъти само съм си позволявала да ползвам гърдата за успокоение, тъй че също си бодувам нощем  Laughing
Славянчето доста пъти е пил кърма от шише, тренирам го от малък като го гледа някоя баба, та проблем с шишето нямаме, а АМ се прие добре в попарата и кашата. Дано и занапред да няма проблем.
Колкото до отбиването - хич не ми се ще. Оставила съм две кърмения - вечер приспивното и сутрин ранното. Мислех да ги спирам на годинката, но на пук на всички около мен, май ще размисля  Twisted Evil

За столчето - харесала съм едно обратно на движението, цената му е убийствена и още се кумя, но като ми е влязла мухата май то ще е...

# 685
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Гаги, много умно решение за шишето. Ако имам второ, така смятам да направя и аз.

Аз пък откакто започнах да предлагам АМ нощем, се родих. Доста по нарядко се буди. От няколко нощи дори не му правя мляко. Остана ми само вечерното и нощно-сутрешното кърмене (което е по часовник - 4.45, нито минута по-рано или късно), но до средата на юни смятам да съм приключила.

Съдейки по приятелки около мен, това с АМ е голяма хамалогия, особено в първите месеци, но много по-бързо се създава режим на децата. Шест дружки са с АМ, а аз и още една кърмим. Без изключение, и шесте деца на АМ се будят по макс 1-2-3 пъти (а има и дето не се будят), а ние, кърмещите, все още не знаем на кой свят се намираме.

# 686
  • Мнения: 11 478
Гаги, проверявала ли си цената на столчето, което си харесала в амазон, например? Аз така купих Бритакс на доста по-ниска цена, отколкото в Бг.

# 687
  • Мнения: 1 152
Момето, добра идея, ще проверя, но в този случай как стоят нещата с гаранцията и евентуално риска с неправилното транспортиране до БГ..?  newsm78

# 688
  • Мнения: 2 519
Съдейки по приятелки около мен, това с АМ е голяма хамалогия, особено в първите месеци, но много по-бързо се създава режим на децата. Шест дружки са с АМ, а аз и още една кърмим. Без изключение, и шесте деца на АМ се будят по макс 1-2-3 пъти (а има и дето не се будят), а ние, кърмещите, все още не знаем на кой свят се намираме.
Абсолютно съм съгласна, аз когато се цедих, не се будеше, после засука към 4-5 месец, почнаха зъбите и започна да се буди и аз почнах да я кърмя. Лелел, будеше се по 1000 пъти. После я отбих към 7,5 месеца и понякога се буди 1-2 пъти, понякога не. Аз съм на мнение, че бебе над 7-8 месеца не трябва да има нощно хранене, или поне не му е нужно, по-скоро навик  Peace
Приготвяте ли се за рожденни дни? При нас почна обратното броене, с умиление си спомням големия ден миналата година Crazy. Жалко саво, че се връщам на работа  Sad

# 689
  • Мнения: 11 478
За гаранцията не съм се интересувала, честно казано. За превоза - има си фирми-превозвачи, това е тяхна работа, не съм имала досега проблем.

Общи условия

Активация на акаунт