Баба Марта бързала, на ЮНЧЕТАТА мартенички вързала - 10

  • 36 656
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 067
Няма сила на света да ме убеди, че на АМ бебе се гледа по - лесно  Stop
Още си спомням как ставах на 3 часа, пък какви колики имаше, пък как се запичаше  ooooh! До като си чакаше шишето се разсънваше, после искаше да играе...
Туй кърменото колики нямаше, запек тоже, будувала е точно два пъти по час, мнооого в началото.
Ясно е че се будят по навик, изобщо не се заблуждавам, че е гладна и синът ми до 2 г. си търсеше шишето нощем.И нещо друго отчитам като разлика м/у децата си, брат и много пищеше от зъби и ставаше по 1000 пъти, Маги вкисва в деня на пробиването и през нощта суче по на често и това е, даже не и давам нищо за зъби  Mr. Green

Иначе няма проблем да пие от шише, просто не иска АМ и КМ.

До нашето РД остана малко и вече нямам търпение.Чакам от една приятелка да ни направи две еднакви тениски, че ще ни е неофициално партито и не ми се купуват шикозни рокли, които никога няма да облечем.

# 691
  • Мнения: 2 520
Ощеедно доказателсвро, че всичко зависи от детето  Peace. Тедката имаше колики 1-2 седмици и после си спеше по цели нощи, докато не дойдоха зъбите. Има вече 8 зъба, а усетихме само първите 1-2 , явно после свикна  Peace. Не давам нищо за зъбки и аз, само калгел мажа от време на време , че я започнаха кътниците  Sad. Няма нощно хранене, буди се понякога, но бързо заспива, мисля че е от впечатления, хапва стабилно през деня  Thinking.
Ние ще правим и кръщенка, ще има фото и видео, тя има вече тоалет и обувки, аз също, тати и той. Ще каним 20 човека  Shocked, а на другия ден с нейните приятелчета отново  baby_neutral. Така решихме, все пак за първа годинка да е запомнящо се, тортата също вече е поръчана, с бухалче  Heart Eyes. Мислим след това и на море да забегнем, мамите с по-голямо дете какво ползвахте за плажа  Thinking

# 692
  • Варна
  • Мнения: 1 948
А мен няма сила на света дето да ме убеди, че на кърма се гледа по-лесно. Имаше месецИ, в които се молех да спя 3 часа. Случеше ли се, се радвах като малко дете. Първи три ужасни месеца, с ужасни колики, с денонощен рев. Единственото спасение беше да е в ръцете ми и аз да ходя. Де да беше ужасът само през нощта. Тъй като му давах на поискване, понякога съм се чудила гладен ли е, спи ли му се. Особено ако е минал 1 час от последното хранене, а многоминутните ми опити да го приспя /единствено на ръце се успокояваше, иначе бяха истерии/ не са дали резултат. След като го захраних и започна да има някакъв хранителен режим, какъвто с АМ, пак да кажа, се създава много рано, нещата се пооправиха.

# 693
  • Мнения: 2 485
Galizia, спането може да ви е проблем, но не е от това, че кърмиш. Моят син спи по цяла нощ, а го кърмя. Имаше период, когато се пробуждааше доста - по пет пъти примерно, но с избиването на няколко зъба, престана.
И при нас като Мики - нито колики, нито запек, нищо. Спи, яде, спи, яде. Сега осъзнавам колко лесно е било, като са по-малки Grinning
Миене на шишета по сто пъти на ден - не благодаря! Не искам да си спомням.

# 694
  • Мнения: 1 152
Хайде и аз да се изкажа, да не остана по-назад  Joy
Според мен единственото по-лесно в гледането на детенце на АМ е луксът да можеш да го оставиш на някой да ти го гледа. Друго поне за мен нЕма. Е, за някой са и цигарки, алкохол, суета и подобни сигурно.

Идвам и с въпрос - свеки ме снабди с домашни яйца от нейна позната, виждате ли нещо притеснително ако се варят 20-25мин?

# 695
  • Мнения: 2 485
Не е ли множко толкова време?

# 696
  • Мнения: 1 152
Сигурно е множко, ама за дечицата страх лозе пази  Rolling Eyes

# 697
  • Мнения: 1 273
Не съм съгласна, че буденето на детето е от кърменето.  Peace
Сина ми до 6 месеца беше на кърма, която пиеше само от шише, а дъщеря ми все още си кърмя. Нито единия, нито другия са ми будували нощем. На сина ми даже и зъбите не усетих, докато с малката - едните много зор дадоха и имаше там 4-5 дни, в които не можахме да спим.  Peace Колики и двамата не са имали, а малката имаше период на усвояване на кърмата, но и той мина бързо.  Peace
Gaggi, аз само домашни яйца ползвам. За Надя ги варя по 20 минути и изключвам котлона и ги оставям отгоре - около 5 минути още.  Peace

# 698
  • Мнения: 2 520
Май няма смисъл да спорим, при положение, че децата са различни, всеки вече се е нагодил с бебчето си  Crazy.
Моята бебка вече многоо иска да ходи, пуска се вкъщи и прави по няколко крачки сама,ама е супер нестабилна  ooooh!, навънка също ми бута ръката ooooh!.
Мики, проходихте ли?
Мисля, че прощъпулника ни чука на вратата, някой има ли опит?

# 699
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Чудесно, че има кърмени деца, които спят по цяла нощ. Чудесно, че има деца, които първите месеци само са спели и хапвали. Е, моето не беше сред тях. По-важното е, че този период почти отмина и вече мисля за второ бебе. Сега определено ми е много по-лесно...

# 700
  • Мнения: 4
Здравейте, аз рядко се включвам, но ви чета редовно.
За яйцата и аз да кажа, че давам само домашни, като ги варя по 20-25 минути.

# 701
  • Мнения: 161
Аз яйцата за малкия не ги варя отделно. Варя си ги като за нас  - във вече заврялата вода ги добавям и варя по 12 минутки.

Мисля, че прощъпулника ни чука на вратата, някой има ли опит?

Elsi86 ,  ние вече направихме прощъпулника. Поръчахме сладка пита, понеже не умея да меся, а нямам и време като съм на работа. И в сряда събрахме роднините. Първото парченце бе за малкия, и от там на татък всички си чупеха и скачаха ,  та да не се спъвал като ходи. Малкия си избра 2 предмета едновременно -  с едната  ръка взе мобилния телефон на баща си, а с другата - монтьорския ключ за гуми на баща си. 

# 702
  • Варна
  • Мнения: 1 948
И аз съм на стендбай за прощъпулника. Тъй като знам, че питката трябва да се омеси от майката, онзи ден направих сефтето на месенето. Мислех си, че ще е пълна трагедия, но май късметът на начинаещия проработи.

# 703
  • Мнения: 1 067
Eлси  винаги съм се чудила какво се приема за проходило дете, 'щото ми прави впечатление, че повечето майки като видят по 2-3 самостоятелни крачки и ги пишат проходили. Маги се движи свободно хваната за една ръка, може да направи сама по 5-6 крачки и се пуска на близки разстояния , но последната седмица стана по предпазлива и внимателна....Бе малко и трябва като чели да събере кураж и координация  Laughing

Прощапулник на баткото не правих и сега и на нея няма, та за всеки да е по равно. Mr. Green

# 704
  • Мнения: 5 128
Аз яйцата за малкия не ги варя отделно. Варя си ги като за нас  - във вече заврялата вода ги добавям и варя по 12 минутки.

Весс, съвсем сериозно, яйцата трябва да се варят повече време! Първо се измиват хубаво и после се варят минимум 20 мин, аз лично ги варя за всеки случай 25 мин.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт