Баба Марта бързала, на ЮНЧЕТАТА мартенички вързала - 10

  • 36 655
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 161
Мики , ние направихме прощъпулника, защото малкия се движи сам и то не само по 5-6 крачки, а примерно си стига сам до магазина и обратно до нас. В парка ходи след топките на батковците и си играе с тях,а аз през това време мога без проблем да бъда на някоя пейка. Аз лично това разбирам под проходило дете, а не само да се пусне и да направи  няколко крачки. Даже вчера като бяхме на профилактичен преглед, нашата лекарка се стъписа малкия като влезна при нея самичък. Ние само му отворихме вратата, че не може да стигне дръжката и той си отиде до нея самичък.

И понеже темата напредва със страниците имам предложение за име на следващата тема  -
Празник весел се задава - юнче на годинка става!

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 16:47 от VESS_OK

# 706
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Весс, заглавието е супер.  Peace Hug Ще запретвам ръкави.  Wink

Колкото до варенето на яйцата - чела съм, че е вредно да се варят повече от 20 минути.  Peace

# 707
  • Мнения: 5 128
В никакъв случай не е вредно. Напротив, варенето по-малко време създава предпоставки да не се убият всички възможни бактерии и прочие, които може да се съдържат в яйцето. И преди съм писала, но на моя близка детето заболя от салмонелоза от яйце, което беше варено 17 мин. Не бих рискувала в никакъв случай  Peace

# 708
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Не споря. Чела съм. Преди време. Ако успея да изровя източника, ще го посоча.  Peace

# 709
  • София
  • Мнения: 16 691
[qu

Съдейки по приятелки около мен, това с АМ е голяма хамалогия, особено в първите месеци, но много по-бързо се създава режим на децата. Шест дружки са с АМ, а аз и още една кърмим. Без изключение, и шесте деца на АМ се будят по макс 1-2-3 пъти (а има и дето не се будят), а ние, кърмещите, все още не знаем на кой свят се намираме.
[/quote]
Не разбирам що да е хамалогия. Забърква се за секунди. Но за буденето, ние с Божана сме пример, че мрънка по 100 пъти на нощ и не е свързано с ядене

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
аз не мога да направя разлика как се гледа кърмено и некърмено дете, и двете ми момченца са на АМ от самото начало, запек не са имали, колики само единия по-сериозно, но е важно наистина да се подчертае, че всичко е индивидуално както казва Елси, двете ми деца съм гледала по едни и същ начин, във всяко отношение се различават като имам предвид в случая колики, повръщане и т.н., а са пили едно и също АМ примерно. За мен отстрани погледнато кърменето е по-сложно и ми се струва, че повече будуват децата, моите момчета от третия месец си спят без да се будят за хранене. Разбира се всеки си има някакви периоди и моменти на кризи, но определено инцидентните събуждания не са плод на глад и не хапват нощем много отдавна.
иначе нашите настоящи столчета са такива http://kasida.bg/coletto-stolche-za-kola-vivaro-isofix-black-600-26850.html, доволна съм много, като в случая се ръководя от това, че децата са спокойни в тях, спинкат много добре на дълъг път, тъй като полягват доста Simple Smile

# 711
  • София
  • Мнения: 16 691
25 минути за варене на яйце на моя котлон е много.

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
и при мен е много това, около 15 минути варя яйца /купени/, така ми е казвала педиатърката, за домашни нямам идея Peace

# 713
  • Мнения: 5 128
Всеки си знае, аз съм длъжна да го кажа.

# 714
  • Мнения: 2 520
Честити проходили крачета Вес, по хубави пътища да водят  Hug. И аз имам такова разбиране за проходило дете, бебка е като Маги, ходи самичка, но и залита. За ръчичка вкъщи е много стабилна, но навън има много препятствия, но всеки ден става по-стабилна  Crazy. Не виждам нищо странно да проходят на тази възраст, много прохождат и на 10 месеца, та чак лекарката да се чуди  newsm78.
Аз яйцата ги варях на 15 мин след като заврят, педи ви каза така  Peace. Вече давам кухня  Peace
Гуги, твоите момчета са още един пример за разлика между децата Peace. Аз съм сигурна, че бебка не се буди от глад, а от натрупани впечатления през деня Crazy.
А забравих, нашето столче е cosatto, полск,  9-25 кг  Peace

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 22:32 от Elsi86

# 715
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Да се похваля - и Надя вече ходи. От вчера. И не спира да се пуска сама и да си ходи. Прави си до 6-7 крачки (вече) съвсем добре. И се замислих и аз, кога се прави прощъпулника? Старите хора казват, че самата дума означавала направените първи крачки и затова се прави веднага след като са направени. Не си спомням на сина ми как и кога и при какви обстоятелства му правих прощъпулника.  newsm78

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 19:45 от desi_yakova

# 716
  • Мнения: 1 152
Мами как обличате бебоците за сън?
Махнахте ли чувалчетата?
Славянчето много се отвива, ако е без чувал, а ако е със - се поти, въпреки че е тънък  Tired

# 717
  • Стара Загора
  • Мнения: 156
Ние все още спим с нощница с дълъг ръкав и крачоли.Махнах дебелия чувал преди известно време, но точно вчера купих летен, който е съвсем тънък и е с идеята да има нещо на гърба си, защото и ние много се отвиваме.Преди няколко дена спахме на леко отворен прозорец и май тази вечер пак ще е така, че и тази вечер си е доста топличко...

# 718
  • Мнения: 1 067
Маги спи по боди с къс ръкав и завита с поларено одеяло.
От вчера се престраши да ходи самичка и даже ме бута като искам да я хвана  bowuu

# 719
  • Мнения: 2 520
Ние спим с тънко лятно чувалче и боди с къс ръкав  Peace.
Мики, честито, по светли пътища да ви водят тези крачета   bouquet.
Ние също ходим все повече и повече самички, ама аз още не го вчитам за прохождане... Все си мисля, че аха ще падне, особено по парковете с 1000 деца и люлки и не я оставям да се развихри. Ии държим все нещо в ръце, най-често буталце, което служи да я спъва, не да й помага  Crazy. Мога да правя вече прощъпулник, но предпочитам да изчакам да е по-стабилна...
Мами, никоя от вас ли не е ходила на море с бебе, какви памперси ползвате, бански ли...

Общи условия

Активация на акаунт