Работа, CV-та, HR-и, съвети - 42-ра тема

  • 47 014
  • 694
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 9 991
Нищо не увъртам. Когато ми свърши работното време, аз просто бих си тръгнала, освен ако няма извънредна ситуация или нещо, което трябва да довърша и ще отнеме не повече от час. Така би направил всеки нормален човек. Ако не мога да се справя, бих казала на шефа, че трябва да наеме още един човек. Ако той не го наеме, ще си намеря друга работа. Не виждам как някой ще ме държи да стоя по 12 часа на ден на работа. Просто не го проумявам. Не го приемам и не мисля, че някой би го правил. Що за тартор, ще завързва всеки ден служителите си на един стол да стоят 3 часа след работно време?

Моя позната беше точно в такава ситуация, предната на нейната позиция, като искала това да и се плаща, са я уволнили. Е това на интервю няма и да ти го кажат.  Peace

# 616
  • Сф
  • Мнения: 4 784
Celika, на моменти наистина си мисля, че никога не си се сблъсквала с условията на труд в България, в действителност, а не по КТ

# 617
  • Мнения: 7 990
adelinda, от една страна е заплатата, а от друга - всичко останало. Заплатата може да компенсира всичко друго. Нищо не фантазирам.
Ами да и не разбирам какъв ще е този малоумен шеф, който ще ти каже на интервюто "ще работиш извънредно, ама аз няма да ти плащам".

Мираж, условията "в действителност" са каквито ги приемете.

# 618
  • София
  • Мнения: 856
Celica, да не се превърнеш във втора Dados - с тези разсъждения, може да си откараш десетина години без работа(без лоши чувства Peace)

# 619
  • Мнения: 7 990
lora, аз съм казала, че ако съм без пари и доходи, бих започнала каквато и да е работа.

# 620
  • Мнения: 9 991
lora, аз съм казала, че ако съм без пари и доходи, бих започнала каквато и да е работа.

Тези големи заплати само на сън. Много неща не може да компенсира голямата заплата, иначе има една по-специфична професия, добре платена.. Crazy Ако отчаяно си търсиш работа ОК. Отвори bgrabotodatel, и ще видиш как големи фирми, какви "прекрасни" условия осигуряват.

# 621
  • Сф
  • Мнения: 4 784
Голямата заплата компенсира в краткосрочен план. В дългосрочен в един момент ти писва да правиш компромиси и теглиш една и на заплата, и на шеф.

# 622
  • Мнения: 7 990
Пак зависи колко е голяма. Simple Smile Всичко си има цена.
adelinda, нямам време за губене да се ровя в бгработодател. Ако искаш кажи конкретно коя фирма имаш предвид

# 623
  • Мнения: 1 309
Здравейте , дами !
 
 Много време вече съм без работа и ( макар и редовен студент ) вече съм готова на всякаква заетост.
та по тази причина кандидатствам почти навсякъде където мога да се намърдам Simple Smile
Обадиха ми се от Хиполенд в МОЛ -а на България за интервю.
Обаче в БГ работодател попаднах на крайно негативни мнения по темата, които да си призная , ме разколебават дали изобщо да
се явя на интервюто  Peace
 
 Ако някои от вас имат поглед над тази верига магазина , моля ви , споделете .

И успех на всички !

# 624
  • София
  • Мнения: 856
Не е лошо да отидеш на интервюто. Виж, прецени, имаш едно наум. Успех Simple Smile

# 625
  • Мнения: 7 990
Аз почти всеки ден съм в един Хиполенд в един Мол и служителите ми изглеждат доста доволни от работата си. Всичко зависи от това, колко искаш да работиш. Според мен, докато си редовен студент е по-добре да търсиш по-подходяща работа, с която да можеш да си ходиш редовно на лекции и упражнения. Има много такива. Но, все пак отиди и виж за какво става дума.

# 626
  • Мнения: 237
  love001 Здравейте, момичета!
Редно ли е да се обадя да попитам, когато минаха 2 дни след обещания срок , в който трябваше да се обадят на кандидатите ( в случая провеждаха интервюта и набират цял екип) На срещата с тях обясниха, че одобрените започват курс/обучение след седмица и затова е супер важно да съм наясно! Междувременно получих друго предложение, което е в сила. Принципно първото ми хареса и не бих приела НЕ, но дори да е така- бих желала да знам и най-вече- причина !?! love001 newsm53 Та, тогава да се хвърлям към следващото... newsm78

# 627
  • Мнения: 29 915
Защо да не се обадиш? Аз бих... Peace
Обаждала съм се, когато са минали 2-3 дни, след като са обещали да позвънят. Поне да си наясно!

# 628
  • Мнения: 9 991
Здравейте , дами !
 
 Много време вече съм без работа и ( макар и редовен студент ) вече съм готова на всякаква заетост.
та по тази причина кандидатствам почти навсякъде където мога да се намърдам Simple Smile
Обадиха ми се от Хиполенд в МОЛ -а на България за интервю.
Обаче в БГ работодател попаднах на крайно негативни мнения по темата, които да си призная , ме разколебават дали изобщо да
се явя на интервюто  Peace
 
 Ако някои от вас имат поглед над тази верига магазина , моля ви , споделете .

И успех на всички !



Често пускат обяви, което значи, че много напускат. Условията не са добри.

# 629
  • Мнения: 9 991
Пак зависи колко е голяма. Simple Smile Всичко си има цена.
adelinda, нямам време за губене да се ровя в бгработодател. Ако искаш кажи конкретно коя фирма имаш предвид

"Разбира се" 300 фирми сега ще ти ги разясня с подробности.  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт