Прахосмукачка робот - 7

  • 78 152
  • 750
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 789
То или са китайски като бранд роботите, или са сглобявани в Китай Simple Smile. Като почти всичко друго.

# 346
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478

Аз да си побутна въпроса -има ли друг робот като СКуба.Не ми се дават 1300 лв.По амазоните е още по-скъп.А все пак квадратурата ,която чисти е твърде малка и ще иска голямо местене.
Не си доволна от Браава ли или имаш друго предвид?

# 347
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
О, не.Супер доволна съм от Бравата.Но все ми се иска да видя и Скубата в реални условия.Гледайки клипчета,си мисля че миенето е по-качествено при нея.Моите коридори са мозайка и си мисля ,че ще е почиства по-добре.Обаче тези малки квадратури... не ме устройват,най-вече не ме устройва цената й  JoyАко я пуснат за половината цена ...ех размечтах се.
Бравата се оказа добра-държи й батерията достатъчно дълго,много е тиха,систематична-изобщо доволна съм

# 348
  • Мнения: 282
Защо Скуба да е 1300 лв? В немския амазон я има с повредена/сменена опаковка и/или незначителни козметични забележки по външната част за от 320 евро. Разбира се, говорим за по-стария модел, новият изобщо е над 800 евро.

Когато аз купувах моята, от разпространителите предлагаха за проба и Румба, и Скуба - може оттам да се вземе и да се види как работи и дали ще върши работа.

Аз също смятам, че миенето с пускане на вода, търкане, после засмукване на мръсната и пускане на чиста вода е по-добро от забърсването с еднократно навлажнена кърпа.

# 349
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Аз също смятам, че миенето с пускане на вода, търкане, после засмукване на мръсната и пускане на чиста вода е по-добро от забърсването с еднократно навлажнена кърпа.

Ей затова още нямам миячка. Sad

# 350
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
....

Аз също смятам, че миенето с пускане на вода, търкане, после засмукване на мръсната и пускане на чиста вода е по-добро от забърсването с еднократно навлажнена кърпа.

Това перяща прахосмукачка ли го прави?

За паркет едва ли е ОК  Rolling Eyes

# 351
  • Мнения: 282
Сигурно и перящата прахосмукачка го прави, но с оператор  Simple Smile.
Иначе това го прави Скубата, самичка Simple Smile. Тя има два резервоара - за чиста вода + евентуално препарат и за мръсна вода. А също, въртяща се четка и засмукващ водата механизъм. Пуска вода, минава с четката отгоре, засмуква обратно водата.

Аз си я ползвам на паркета, но, бидейки страхлива, обикновено хвърлям по едно око след нея и дебна да не е оставила някъде повечко вода, тъй като паркетът ми е стар и не особено равен на места, и забърсвам. Досега не съм имала ядове от нея. Вярно, че паркетът е лакиран, де, но водата, която остава след нея, не е повече от това, което остава при миене с обикновен моп с конци.

Не рекламирам Скубата, за мен тя е прекалено шумна и доста по-„глупава“ от Румба, но е факт, че мие добре, много по-добре от подбърсване с влажна кърпа; не по-добре от ръчно миене, но не и по-зле; определено по-дълго от ръчно миене, но пък без непосредствено участие на миещо лице. Simple Smile

# 352
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нищо му няма на паркета, тя не пуска тонове вода и веднага подсушава, не стои с часове водата по пода.
Единственият ѝ минус според мен е честотата на ремонтите според статистиката  и сравнително трудното обслужване на самата нея.

# 353
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз имах една Скуба в нас за около 3-4 месеца. Много ме мързеше да се занимавам с нея - да я мия, да я чистя, да й сменям водата, да й сипвам от препарата. Тя пък е чувствителна - ако не й смениш - не чисти. Ако количеството препарат не е точно 1 капачка - пак пищи и не тръгва. Пуснах я няколко пъти, изчистих я и я върнах.

# 354
  • Мнения: 282
Аз имах една Скуба в нас за около 3-4 месеца. Много ме мързеше да се занимавам с нея - да я мия, да я чистя, да й сменям водата, да й сипвам от препарата. Тя пък е чувствителна - ако не й смениш - не чисти. Ако количеството препарат не е точно 1 капачка - пак пищи и не тръгва. Пуснах я няколко пъти, изчистих я и я върнах.

Esmee, това е много странно. Моята Скуба не иска да ѝ „сменям“ водата, а пищи, когато чистата ѝ вода е свършила, за да ѝ долея. Иначе не тръгва, защото няма с какво да мие - резервоарите за чиста и мръсна вода са различни. Също така аз често мия изобщо без препарат, само с топла вода - мие си като слънце и никога не ми е пищяла. Виж, никога не съм пробвала да сипя повече препарат, това е вярно.

Истина е, че обслужването е малко досадно, но обективно погледнато, не е по-дълго от почистването на резервоара за прах, четките и колелцата на Румба, само дето Скуба е мокра отдолу и може би това е малко по-неприятно. Къде-къде по-неприятен ми е шумът ѝ, примерно.

# 355
  • SF
  • Мнения: 21 167
Е, не е странно. На практиката казахме едно и също - доливаме вода, източваме мръсната, аз съм слагала и препарат... Мързи ме да го правя.

# 356
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Т.е. ако минава Скуба  не е нужно преди това да е минала и Румба? Аз си мислех, че трябва първо едната,а после другата?

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Защо Скуба да е 1300 лв? В немския амазон я има с повредена/сменена опаковка и/или незначителни козметични забележки по външната част за от 320 евро. Разбира се, говорим за по-стария модел, новият изобщо е над 800 евро.

Когато аз купувах моята, от разпространителите предлагаха за проба и Румба, и Скуба - може оттам да се вземе и да се види как работи и дали ще върши работа.

Аз също смятам, че миенето с пускане на вода, търкане, после засмукване на мръсната и пускане на чиста вода е по-добро от забърсването с еднократно навлажнена кърпа.
Ами аз говоря за новия модел естествено.В БГ в момента просто е по евтин.
http://www.irobot.bg/robot-za-miene-na-podovi-nastilki/scooba-450.html
http://irobotbg.com/products.html
тук даже я имат на промоция с хобот.
Днес понеже поръчвах подложки за Бравата ,говорих с един от представителите и ми обясни какъв е недостатъка на стария модел.Нямат особена разлика поне според мен.Но след всичко изчетено и гледано това не ме устройва-нито като цена,нито като обслужване,за квадратура да не говорим.Бравата я пускам всеки ден ,като на всяка стая й пера подложката.Чисти си перфектно.Не мисля че ще мога да ползвам Скуба рационално -ще ме изнерви това обслужване.Затова попитах дали няма нещо по добро на пазара.
a.l.e.n.a,преди Бравата е редно да минава прахосмукачка,но не винаги го правя в стаи които не се ползват например.

# 358
  • Мнения: 555
Момичета, нещо не мога да намеря в амазон части за моя ЛГ newsm78 Може ли малко помощ?
Трябват ми две малки четки и хепа филтър, но не откривам за моя модел (този с черния капак, така и не научих името точно как е).

# 359
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Поразена съм.За година и половина не ми се е случвало подобно нещо. Преди няколко дни безследно ми изчезна четчицата от едната перка на страничната четка.Днес е изчезнала и втората. Rolling Eyes Поръчах от Китай нова с 6 перки, но докато дойде как ще я карам с една перка само, току виж и тя зачезнала. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт