Прахосмукачка робот - 7

  • 78 239
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Marzi Pan, мисля, че мога да те ориентирам накратко, но тъй като имам по-простия модел, ако бъркам нещо, моля да ме коригират:
- Стените - по самото им име - спират Румбата да ходи, там където не искаш в момента;
- Навигатори - разпределят се около изходите на стаите, така че Румбата да изчисти цялата площ на жилището, като първо приключва с една стая и едва след това преминава към следващата стая;
- Дистанционно - позволява да я придвижиш до определено място или да я извикаш, ако се е заклещила някъде, макар че за последното не съм сигурна, ако е заклещена дали изобщо е възможно с дистанционно да се извика  Rolling Eyes ;
- Програматор - позволява, да я програмираш в кой ден, по кое време да се включва сама;
- Индикаторът за пълен контейнер е ясен;
- 620, ако искаш да изчисти добре, трябва да я пренасяш от стая в стая, а моделите с навигатори сами си обикалят, не съм гледала 780 какъв модел е - сигурно има навигатори;
- За домашните любимци нищо не мога да кажа, тъй като нямам такива.

# 721
  • Мнения: 9 776
Имам и аз едно въпросче.
Робата следа работа и почистване го оставих да се зарежда, и след като приключи зареждането, изключих зарядното от контакта, но го оставих на дока да стои там. Постоя да речем два дни. Сега реших да го пусна да чисти, но поиска зареждане. А аз мислех, че е зареден и не го бърка. Дали всичко е ок? Thinking Да го оставям ли друг път на включен контакт?

# 722
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Имам и аз едно въпросче.
Робата следа работа и почистване го оставих да се зарежда, и след като приключи зареждането, изключих зарядното от контакта, но го оставих на дока да стои там. Постоя да речем два дни. Сега реших да го пусна да чисти, но поиска зареждане. А аз мислех, че е зареден и не го бърка. Дали всичко е ок? Thinking Да го оставям ли друг път на включен контакт?
Роботът трябва винаги да стои на заряд. Пише го в упътването. Освен ако няма да се ползва дълго време. Тогава се вади батерията, а после се зарежда нови 16 часа. Това е за румба. Предполагам и другите роботи са на същия принцип. Не стои ли на заряд, батерията пада все едно е чистил и после не е зареден.

# 723
  • Мнения: 9 776
...Роботът трябва винаги да стои на заряд. Пише го в упътването. Освен ако няма да се ползва дълго време. Тогава се вади батерията, а после се зарежда нови 16 часа. Това е за румба. Предполагам и другите роботи са на същия принцип. Не стои ли на заряд, батерията пада все едно е чистил и после не е зареден.

Ще имам в предвид за друг път. Упътването го четох на руски, а дъщеря ми го обгрижва робота общо взето. После намерих и българските инструкции, ще ги прочета по-обстойно.
  bouquet

# 724
  • Мнения: 471
Gifty  Hug  много, много съм доволна !!! Следвам стриктно съветите ти и филтъра с който дойде робота е чисто нов  Heart Eyes Не съм предполагала ,че с такива минимални усилия мога да поддържам такава чистота ...
Някъде по напред прочетох и се замислих , наистина водата  от мопа след робота е почти чиста ...

# 725
  • Мнения: 386
Marzi Pan, мисля, че мога да те ориентирам накратко, но тъй като имам по-простия модел, ако бъркам нещо, моля да ме коригират:
- Стените - по самото им име - спират Румбата да ходи, там където не искаш в момента;
- Навигатори - разпределят се около изходите на стаите, така че Румбата да изчисти цялата площ на жилището, като първо приключва с една стая и едва след това преминава към следващата стая;
- Дистанционно - позволява да я придвижиш до определено място или да я извикаш, ако се е заклещила някъде, макар че за последното не съм сигурна, ако е заклещена дали изобщо е възможно с дистанционно да се извика  Rolling Eyes ;
- Програматор - позволява, да я програмираш в кой ден, по кое време да се включва сама;
- Индикаторът за пълен контейнер е ясен;
- 620, ако искаш да изчисти добре, трябва да я пренасяш от стая в стая, а моделите с навигатори сами си обикалят, не съм гледала 780 какъв модел е - сигурно има навигатори;
- За домашните любимци нищо не мога да кажа, тъй като нямам такива.
Много благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet По принцип винаги предпочитам базови модели за повечето уреди, защото "екстрите" обикновено се оказва, че не ги ползвам. Но в случая май ще се преориентирам към 780, защото ми е важно сама да се придвижва между стаите... А май поне водата на кучето е добре да я защитя със стена, защото сигурно роботчето ще я разлива. Прочетох и че 780 е по-тиха.

# 726
  • Русе
  • Мнения: 764
Привет, дами! От вчера се радвам на новата си придобивка Roomba 786. Днес я пуснах за първи път. Чисти си, но по едно време ми даде индикация, че е пълен контейнера. Изчистих го и я пуснах отново за да довърши почистването. Струва ми се обаче че  много време чисти една стая, вече почти час, а стаята е не повече 15-16 кв. Има ли вероятност като съм я пуснала отново да да е започнала да чисти отначало?

# 727
  • Мнения: 1 538
Момичета, имам въпрос.  ooooh! Вчера преди чистене на моето Руми дръпнах малко косми от външната четчица без да я развия и май нещо я прецаках. Сега не се върти четката изобщо. Има ли как да го оправя или трябва да пътува за ремонт?  ooooh!

# 728
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Привет, дами! От вчера се радвам на новата си придобивка Roomba 786. Днес я пуснах за първи път. Чисти си, но по едно време ми даде индикация, че е пълен контейнера. Изчистих го и я пуснах отново за да довърши почистването. Струва ми се обаче че  много време чисти една стая, вече почти час, а стаята е не повече 15-16 кв. Има ли вероятност като съм я пуснала отново да да е започнала да чисти отначало?

Да, почва отначало. Такава стая без много мебели - 30-ина мин. Колко време е чистила, че чак пълен контейнер?

Suede,  развий я и виж, но най-вероятно ремонт. Sad

# 729
  • Мнения: 2 853
Моята Румянка 660 модел чисти 2 стаи от по 16 кв едната и на третата стая след 10 мин батерията и капва newsm78 на възраст е на  1 год и половина  ,дали защото е топло или живота на батериите си е толкова по принцип???

# 730
  • Русе
  • Мнения: 764
Meggysan, благодаря за отговора. Беше чистила 30 мин., но килима ни много трудно се чисти и интересното е, че с обикновената прахосмукачка не успявам да обера добре космите от него, а Румбата се справи чудесно. Та най-вероятно от него и под леглото беше събрала толкова боклук. Иначе съм много доволна.
ctefani, днес някъде четох, че това им бил един от минусите на Румбите, за около 1-1,5 г. им се скапвала батерията. Аз се надявам да не съвсем вярно това, пък ще видим.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Моята Румянка 660 модел чисти 2 стаи от по 16 кв едната и на третата стая след 10 мин батерията и капва newsm78 на възраст е на  1 год и половина  ,дали защото е топло или живота на батериите си е толкова по принцип???

И аз съм със същата и моята батерия се скапа за толкова време. Тъкмо днеска си взех новата и сега съм я сложила да се зарежда. Купих я от алиекспреса за 84 лв., но като ми сложиха и ддс и излезна повече от колкото ми се искаше за съжаление.

# 732
  • Мнения: 624
Моят Мъхчо (Брава 380) е в сервиза заради батерията. Още е в шестмесечната гаранция. Ще видим какво ще кажат. Мрънкам тук, защото много ми липсва.

# 733
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ако имаш килим и под легла, нормално, съгласна съм. Справя се отлично с тях, не съм изненадана от резултата и събират ужасно много. За батерията - не съм съгласна, моята е на почти три години, абсолютно всека нощ чисти поне по час, а през ден и по още толкова. Не я спирам и като сме на почивка, работи си пак нощем. Онзи ден изкара чстене около 2,5ч и не беше на червено още.

# 734
  • Мнения: 327
Някой случайно да има актуална ифнормация за цена на батерия за Самсунг НавиБот и дали ги има налични в Техномаркет?

Общи условия

Активация на акаунт