Искам да кажа ... (27)_09.03-15.03

  • 69 850
  • 2 081
  •   1
Отговори
# 585
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ех, Янтре, ще обядвам гофрета май. Добре, че до училището на дъщеря ми продават читави  Embarassed

elenii, писах ти на лични  Peace

Вилиандър, може ли и на мен да дадеш координатите за пилетата? Може на лични, може и тук, сигурно и други се интересуват.

# 586
  • София
  • Мнения: 18 679
Вчера злоупотребих с една супа със зелева чорба вечерта, соленичка беше, съответно днес съм задържала цялата вода на света. Съответно пак съм наказана на зарзават Tired От сутринта съм на едно смути ябълка с киви, голяма зелена салата и една топка моцарела. Мисля да посегна на саксията все пак. Няма ли кой да ме почерпи поне една гофретка за вдъхновението Cry

Лина, чувала съм за хлебен пудинг, но не съм правила.

# 587
  • Мнения: 4 785
Искам да е събота сутрин и да направя палачинки, лошото е, че до края на живота си имам лекции събота-неделя  Tired И затова не ме натъжавайте с повече снимки на гофрети/палачинки  Praynig

# 588
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Аз оползотворявам хляба на крутони - печени във фурната с олио, сол и червен пипер (мерудия не слагам, защото ни горчи) или на мързелива баница (редиш филиите в тавата и заливаш с плънка за баница - кисело мляко, сирене, яйца и олио).

Тъкмо се нахраних и не можете да ме изкушите с гофрети, пък Crossing Arms

# 589
  • Мнения: 7 171
Аз да не остана по назад питах мъжа ми имаме ли гофретник. Той каза,че сме имали тостер или както му е там името и спред него бил на принципа на гофретника и можело да станат. Според мен нещо ме метна  newsm78

Имам цял хляб от ония ден. Давайте някакви идеи какво да го правя (без пържени филийки)

bread pudding

Може да го нарежеш на малки кубчета, поръсваш със захар и поливаш с мляко. В тава намазнена с масло смесваш хляба с ядки и сушени плодове, заливаш отгоре с мляко и май имаше яйца, не съм сигурна и печеш.

Може и да го направиш в солен вариант със зеленчуци (пипер, лук, броколи, аспержи). Отгоре поръсваш с настърган кашкавал и запичаш (първо печеш сместа).

# 590
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...Имам цял хляб от ония ден. Давайте някакви идеи какво да го правя (без пържени филийки)

Можеш да го използваш в смес за кюфтета. Един хляб стига за толкова смес, че да излязат към 120-130 кюфтета.

# 591
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз да не остана по назад питах мъжа ми имаме ли гофретник. Той каза,че сме имали тостер или както му е там името и спред него бил на принципа на гофретника и можело да станат. Според мен нещо ме метна  newsm78

Имам цял хляб от ония ден. Давайте някакви идеи какво да го правя (без пържени филийки)
Имам сандвич мейкър със сменящи се плочи. ЕДните от плочите са точно за гофрети. Сигурно и вашият е такъв.

По втория въпрос - имам рецепти за сладкиш със стар хляб, за пай от стар хляб и сирена и за мъфино-банички от стар хляб

# 592
  • София
  • Мнения: 17 375
Ако някой ми каже откъде мога да си купя истинско домашно пиле ще съм му благодарна цял живот.Снощи пекох едно...е няма такава отврат Sickа уж на Дюк били по хубави.Винаги такова купувам,но на толкова гадно не бях попадала


Аз бях писала в някоя предишна тема, поръчвала съм няколко пъти от Пиле за дома, много ми харесва.
Лошото е, че доставят в някакви ограничени интервали и минимум 3 бройки. Братовчедка ми като беше по майчинство, ни организираше една банда и поръчваше, ама се върна на работа и увиснах Simple Smile

Аз пък от хубаво прясно мляко се интересувам, тия дето поръчвах от тях нещо взе много да им куца организацията и не мога повече да се занимавам с тях.

# 593
  • Мнения: 4 569
Вчерашния епизод на Ани Владимирова беше интересен.

Последна редакция: вт, 10 мар 2015, 15:31 от Естел Бързоход

# 594
  • Мнения: 7 171
...Имам цял хляб от ония ден. Давайте някакви идеи какво да го правя (без пържени филийки)

Можеш да го използваш в смес за кюфтета. Един хляб стига за толкова смес, че да излязат към 120-130 кюфтета.

 Joy Joy

# 595
  • София
  • Мнения: 18 679
Това с крутоните е идейно също за деца, които са гледали рекламите на "Кубети". Понеже категорично отказах да купя, правих домашни - стар хляб на малки парченца, препечен на фурна с масло и подправки на вкус - чубрица, червен пипер. При моите мина номерът Peace

# 596
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Svetal4027, и на тебе писах на ЛС, да не се сметне за реклама, пък аз съм си просто консуматор  Joy

# 597
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, стига де, ЛС...Напиши го тук, то се познава кога е реклама и кога просто споделяне от потребител. Аз по тази логика що неща съм рекламирала във форума...А от Лидл направо трябва да ми дадат процент от продажбата на гофретници hahaha

# 598
  • Бургас
  • Мнения: 10 833
Onna-bugeisha,може ли рецептата за мъфино-банички?

# 599
  • Мнения: 3 868
Лина, предлагам пълнен хляб. Рецептата е ориентировъчна. Слагаш каквото искаш.
http://www.art.satto.org/hlqb-s-gabi-i-kashkaval/

Общи условия

Активация на акаунт