Искам да кажа ... (27)_09.03-15.03

  • 69 836
  • 2 081
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Покрай "Чучело" се сетих за друг филм, който много силно ме впечатли навремето, от години го търся, но не го намирам никъде... Даваха го някъде 1987-1988, при всички случаи преди 1989. Чешки, за една групичка фенове на Спарта Прага, които тръгват от някакъв град, към Прага на мач. Действието се развива във влака. На български беше преведен като "Защо?", но явно заглавието му е било друго, защото така не го намирам.
Ако някой има някакви спомени, да помага, трябва ми за колекцията "възпитателни" филми, които пускам на сина ми.
ще попитам дали някой тук го знае Peace

Proc. `(с човка на последната буква)
http://www.imdb.com/title/tt0093786/
Скрит текст:

# 526
  • Мнения: 15 080
Янечек, това с трътката за пръв път го чувам и никога не сме го правили.

# 527
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Линковете не бяха ли от новинарски сайт/ове newsm78 С Гугъл всеки може да ги намери.
...
Така е, нямам претенции за авторство. Просто констатирам. А начинът им на представяне изключително много наподобява начина, по който аз ги пуснах тук.

Хахха, не се излагай, Лил! Laughing Как трябва да ги представя, че да не наподобява твоя начин? Просто съм посочила линковете да разгледат хората хубавите снимки от чудесния фестивал. Grinning

# 528
  • Мнения: 6 604
Уф,днес ми е тръгнало на нерви. И обяда ми се бави, та съвсем откачам вече.
Малката ме ядоса, защото на въпроса ми "Защо ме излъга,а не каза за какво са ти парите?", отговори: "Х ми каза да кажа така." Искам да има собствено мнение, да има собствени лъжи, ако щете.  Crossing Arms
И в работата доста ми се насъбра, да видим накъде ще избие. Tired

# 529
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Що да му се реже трътката? Не съм го чувала това. Аз само я изчиствам отгоре.

И аз като Лина така съм чувала за рождените дни. Честно казано ги празнуваме обикновено на деня. За детските - като бяха малки децата събирахме тайфата за празнуване в първия почивен ден след рождения ден, ако се пада през седмицата.

# 530
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Аз също махам трътката.От майка ми знам,че има някаква малка част която трябва да се изреже.Не ми се занимава.

# 531
  • Мнения: 14 654
Само знам, че на пилето трътката се реже и я режа всеки път, но защо се прави нямам представа.

# 532
  • Мнения: X
Аз не знам, че се реже и съответно не я режа.

# 533
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
А някои си правят трътки на шиш. Предполагам, че се маха цялата по причините на margo**  Laughing
Почистването на жлезата (или както и да се казва) отгоре обикновено го пропускат по заведенията.

# 534
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледам Акаша е пуснала линковете, които аз пусках за кукерите, на едно друго място.

Да. Нали не е проблем? Помислих си, че може да изнедоволстваш, но все пак са от публичен сайт и реших, че няма за какво да се притеснявам. Simple Smile
...
Не, не е проблем. Не е недоволство, но ми стана някак забавно, как 90% от нещата тук са все копирани там. Защото сигурна съм, че се сети за линковете точно от тук.

За рождения ден аз нямам никакви задръжки, даже мисля четиридесетия си да го отбележа подобаващо.

# 535
  • Мнения: X
Като се заколи пилето и се изчисти , на трътката има еднопо високо като бодилче - където са били перата - то се изрязва.
  Не съм чувала да се реже трътка , а съм живяла в различни краища на България.
  В родното ми място не съм чистила заклано пиле , но като се омъжих бабата на мъжа ми ми показваше и от нея знам доста неща.
 Като цяло от родният си край не знам толкова например в областта на чистене на пилета Grinning
    Една година  на село трябваше да се колят кокошки ,свекърва ми в болница , аз си бях с децата тук в града и  една съседка ги чистила .
Прибрал ги мъжът ми във фризера и като ми носеше се оказа ,че тя не беше почистила добре трътките - та имаше курешки в тях  Sick
А съседката на годините на свекърва ми и уж от всичко разбира. Затова си чистя всичко аз и нямам вяра на никой -даже и на свръхдоказали се и възвеличаващи се домакини.
  / На какво ли не съм попадала и то при хора дето са признати за най -най/
  40-ти рожден ден не се празнувал - това научих миналата година  като си бях в моето родно градче , майката на моята най -добра приятелка ми поясни и после куп други хора.
 Аз на майтап казах ,че ще си го празнувам и те така се възмутиха ,все едно е светотатство  Joy
 

# 536
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883



Не, не е проблем. Не е недоволство, но ми стана някак забавно, как 90% от нещата тук са все копирани там. Защото сигурна съм, че се сети за линковете точно от тук.

За рождения ден аз нямам никакви задръжки, даже мисля четиридесетия си да го отбележа подобаващо.

Да, да, разбира се, че от тук, от теб разбрах за линковете. Аз не ги знаех. И ти благодаря, че ги сподели! Просто имаш лично отношение към онова място, затова ти бодат очите такива неща. Аз смятам за нормално да пусна нещо, което съм видяла от едно място, където пиша на друго, където пребивавам. И то в случая не е ни в клин, ни в ръкав. Нямаше да го направя, ако не беше станало въпрос точно за Кукерландия и ми се искаше да споделя повече снимки, да рекламирам един вид фестивала. Peace

# 537
  • Мнения: X
Като не си колил кокошки откъде да ги знаеш тези неща?  Laughing Не съм знаела никога, че се маха и нищо не се е случило като не съм го махала.
40-тия рожден ден го празнувах и още как.

# 538
  • Мнения: 14 654
Жармен, мерси за обяснението. Явно нещо трябва да се реже, когато сам трябва да почистиш пилето, а на изчистените не е нужно, но аз като не знам - режа наред, за всеки случай.

# 539
  • Мнения: 22 499
Трътка не режа, но и цяло пиле много рядко пека.

За рожден ден по-рано, моята логика е че не се празнува, защото човека реално още не се е "родил".
Как ще празнуваш нещо, което не се е случило реално във времето преди.
Хаха, много шантаво се получи....аз предварително не празнувам нищо.

Общи условия

Активация на акаунт