За щитовидната жлеза, пролактина и паническите атаки ?!?!?!

  • 42 710
  • 231
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 248
Скенер и ЯМР, като второто е по-точно. Други начини - няма.


И то ЯМР с контраст  Peace

# 16
  • Мнения: 1 156
Мерси. Ако следващата седмица е висок отивам на ЯМР в Плевен. Мнооогооо ме е страххх, много ли е тясноо вътре ? Все пак ако съм 120 кг не би трябвало да е тесен, нали. аз съм 55 кг . има ли значение ? и колко време продължава... 1 час  ? Sad страх Sad  newsm78 baby_neutral Shocked Tired

# 17
  • Мнения: 19 248
Мерси. Ако следващата седмица е висок отивам на ЯМР в Плевен. Мнооогооо ме е страххх, много ли е тясноо вътре ? Все пак ако съм 120 кг не би трябвало да е тесен, нали. аз съм 55 кг . има ли значение ? и колко време продължава... 1 час  ? Sad страх Sad  newsm78 baby_neutral Shocked Tired

Не е тясно, спокойно  Peace Около 30 минути е може би, не съм засичала точно.
Чува се едно тракане през цялото време, но ти слагат тапи в ушите.
Нищо страшно няма, не се притеснявай, и да се установи нещо лечението е с лекарства най- често, поне моята лекарка така ми е казвала...По- страшно е мисленето преди това  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 36
А как иначе да се отхвърли наличие на аденом?

може и  да няма как, не знам.
но даже да се види, че има, това какво ще промени, нима ще се оперираш?

така че, и в двата случая, има или няма, все тая, само дето си спестява човек облъчването, което, от своя страна, може да доведе до разни нежелани неща в тялото.
защо да рискува човек?
не ни ли стигат облъчванията, дето ни облъчват на нон - стоп, та и това...
 

# 19
  • Мнения: 19 248
Ами ако аденома  е по- голям се оперира, да.
Ако не се проследява дали намалява, гледам да не чета, да на се шашкам сама и вярвам на това, което ми казва лекарката ми  Peace

Има такава тема тук, всички момичета са по тая схема- веднъж в годината ЯМР за проследяване.

# 20
  • Мнения: 1 156
мерси !
raja_nikol ти си с аденом ли ?  с такова впечатление останах ? Какви симптоми имаше преди да разбереш  /

# 21
  • Мнения: 19 248
мерси !
raja_nikol ти си с аденом ли ?  с такова впечатление останах ? Какви симптоми имаше преди да разбереш  /

Да, уж бил мноого малък  Praynig.
Абсолютно никакви симптоми нямах, просто си пуснах изследвания /може да съм си мислела, че от друго съм болна, не помня вече Mr. Green/.
Излезе  1600 единици пролактина. Лекарката се усъмни, повторихме - пак висок, тя беше сигурна 99 %, че няма да излезе нищо, но да се застраховаме. Е- излезе  Sad
Та така, пия си хапчето и нищо не чета.

Р.Р. Нали знаеш, че преди да боцнат трябва да си в пълен покой поне 10 минути и другите там условия седмица преди това  Peace

# 22
  • Мнения: 1 156
Като условия знам даже 30 минути да лежа преди това и без секс предната вечер  ? какво друго иначе ? Ти имаше ли цикъл ? И не е ли важно в кой ден от месеца ще се направи пролактина, мисля , че около менстр.цикъл се вдига ... ?

# 23
  • Мнения: 21 113
Мерси. Ако следващата седмица е висок отивам на ЯМР в Плевен. Мнооогооо ме е страххх, много ли е тясноо вътре ? Все пак ако съм 120 кг не би трябвало да е тесен, нали. аз съм 55 кг . има ли значение ? и колко време продължава... 1 час  
Тясно е но в рамките на поносимото, има и паник бутон, така, че споко, няма от какво чак толкова много да се плашиш, има къде къде по-неприятни изследвания.  Wink
Четох, че някъде около 20 минути обикновено седиш, но може би зависи от апарата. Аз не разбрах колко време са ме държали, но имах чувството, че беше по-кратко.


ЯМР не е безобиден, не мисля, че е добре човек да подлага тялото си на такова огромно електромагнитно лъчение.
Не знам до колко е вреден, но след ЯМР-то болките в кръста, заради които го правих изчезнаха, спести ми хапчета и инжекции. Та за мен направо си е полезен  Laughing Даже обмислям да си купя някакъв магнитен колан, за всеки случай, нищо, че до скоро се смеех на хората които ги купуват и вярват на такива глупости  hahaha

Последна редакция: вт, 10 мар 2015, 15:47 от Lemy

# 24
  • Мнения: 4 265
Като условия знам даже 30 минути да лежа преди това и без секс предната вечер  ? какво друго иначе ? Ти имаше ли цикъл ? И не е ли важно в кой ден от месеца ще се направи пролактина, мисля , че около менстр.цикъл се вдига ... ?

Докато не се успокоиш, просто си го наложи, пролактинът ще е в повишени стойности. Изследвания за пролактин не се правят много рано сутрин, трябва да са минали 2-3 часа от ставането, тъй като нивата на пролактина са най-високи по време на сън и веднага след събуждане. Никакъв спорт, секс, масажиране на гърди и т.н. един ден преди изследването! Успех!

# 25
  • Мнения: 4 500
Ошашкахте момичето с тия аденоми  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 156
ами явно и докато не се успокоя прихически не трябва да си правя изследвания така ли ?

# 27
  • Мнения: 4 265
ами явно и докато не се успокоя прихически не трябва да си правя изследвания така ли ?

Трябва да имаш предвид, че всяко притеснение и стрес ще се отразят на стойностите на пролактина, а дали ще си правиш изследвания, ти ще решиш!

# 28
  • Мнения: 19 248
ами явно и докато не се успокоя прихически не трябва да си правя изследвания така ли ?

Трябва да имаш предвид, че всяко притеснение и стрес ще се отразят на стойностите на пролактина, а дали ще си правиш изследвания, ти ще решиш!

Ами не е точно така- първият път, когато си го пуснах не подозирах, че имам проблем, бях спокойна- излезе 1600 единици.
Вторият- бях ужасно притеснена, вече знаех, че имам проблем, отидох в друга лаборатория- 700 единици.

Според мен пък ще се успокои като мине всичко  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 4 265
ами явно и докато не се успокоя прихически не трябва да си правя изследвания така ли ?

Трябва да имаш предвид, че всяко притеснение и стрес ще се отразят на стойностите на пролактина, а дали ще си правиш изследвания, ти ще решиш!

Ами не е точно така- първият път, когато си го пуснах не подозирах, че имам проблем, бях спокойна- излезе 1600 единици.
Вторият- бях ужасно притеснена, вече знаех, че имам проблем, отидох в друга лаборатория- 700 единици.

Според мен пък ще се успокои като мине всичко  Heart Eyes
Кое не е така? В случай, че няма друга причина за високо ниво на пролактина, от значение е и моментното емоционално състояние.

Общи условия

Активация на акаунт