АПРИЛски мами бъбриви чакат бебета щастливи - Тема 17

  • 28 966
  • 775
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 282
Vaseto, писали сме едновременно, много хубав разказ. Радвам се, че макар и с малко проблеми, сега се чувствате добре!  Hug

# 721
  • Мнения: 277
Vaseto29 благодаря за разказа   bouquet

Аз се извинявам ама някак така цветно си го представих как с контракции си стерилизирам помпата  Joy е няма как да стане  Rolling Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 598
И на мен Шейново ми отказаха да стерилизират помпата. ММ горкият се разкарваше нонстоп това да прави. Добре, че живеем наблизо. Сега стерилизирах помпата и я прибрах в чист найлонов плик. В болницата някои жени си носеха ел.стерилизатор, но аз нямам.

Гиада, звънни на вносителите на Авент. Предния път си купих от тях нова силиконова част. Но сега казаха, че за по-старите модели нямали. Зависи каква ти е помпата. Пробвай все пак.
Забравих да добавя, че според майка ми, която е химик, силиконът е много издръжлив и не е повреден, въпреки че е потъмнял. Та ще си ползвам старата.

Моника, аз изварявам 10 мин. във вряща вода. После изливам водата и слагам пак капака, да постоят и на парата.

Последна редакция: вт, 17 мар 2015, 13:19 от Мohita

# 723
  • Мнения: 1 399
Привет и от мен в този прекрасен , слънчев ден.
За козметиката , която ще използвам за бебка , везната клони към българските хипоалергенни продукти. Работила съм в тази сфера и мисля , че пренебрегваме Българското и залагаме на чуждото , а не трябва.
Някой беше споменал за Mixa - на мен лично техните продукти ми понасяха изключително добре на кожата. Медицински тествани са.
Иначе в момента чакам за ЖК , лекарката е от 15 , а аз идвам в 13 , за да съм първа , че иначе голямо чакане пада. По-късно ще се отчета.  Simple Smile

# 724
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Има стерелизиращи кърпички на Чико. Аз тях носих 2010. Плакна с вряла вода и забърсвам после с тях. Пликчетата с цип за сандвичи са стерилни. В тях може да слагате всичко.
За зехтина - уморих се да казвам. Хубйв е, но не е с близък липиден състав до кожата на бебето. Бадемово масло и такова от гроздови семки са къде, къде по-незапушващи кожата и по-нежни. Сега поне ги има навсякъде и в органик вариант. Пробвайте даже на салата масло от гроздове семки...съвсем различен и хубав е вкуса на салатата.
На мен са ми се подули ръцете и ми болят ставите им. Ама много...трудно ги свивям чяк.

# 725
  • Мнения: 149
Мами, аз пак да попитам с тези моите помпи...... Joy
сега се двоумя между тези двете:
http://www.minimod.bg/25316/philips-avent-pes-%D0%BF%D0%BE%D0%BC … D1%80%D1%8A%D0%BA
 и     http://www.minimod.bg/6144/philips-avent-comfort-%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D1%86%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0-pp
 Звънях да попитам има ли разлика във вакуума (реално това е важното) казаха ми, че разликата е просто, че едната е по-нов модел.  newsm78 Моля ако някоя мама има от тази, която е в комплект да изкаже мнение, за другата ми е ясно.

Аз имам от първата, която е по-стария модел и съм доволна от вакуума. Тя не пасва с новите шишета на авент, така че ако ще вземаш нея най-удобно ще е да си вземеш и от старите шишета (те поне са с намаление, явно искат да ги изчистят вече).

За зехтина и аз не знам защо му се възмущавате толкова - въпос на предпочитание, но не е нещо лошо или вредно. Джипито предния път ме беше посъветвала в началото да не ползвам никаква козметика (май се отнасяше за първия месец), дори и медицинска. Препоръча ми във ваничката да слагам филтърчета с чай от лайка (която имала антибактериално действие) и да мажа със зехтин. Не съм имала никакви проблеми с бебка. По-късно си взех на Себа мед душ гел и шампоанче. Е наистина не миришеше на воилетки, беше си по-натурална, но тези миризми наистина не ми се струват подходящи точно за новородено, има време.

# 726
  • София
  • Мнения: 11 792
Има стерелизиращи кърпички на Чико. Аз тях носих 2010. Плакна с вряла вода и забърсвам после с тях. Пликчетата с цип за сандвичи са стерилни. В тях може да слагате всичко.
За зехтина - уморих се да казвам. Хубйв е, но не е с близък липиден състав до кожата на бебето. Бадемово масло и такова от гроздови семки са къде, къде по-незапушващи кожата и по-нежни. Сега поне ги има навсякъде и в органик вариант. Пробвайте даже на салата масло от гроздове семки...съвсем различен и хубав е вкуса на салатата.
На мен са ми се подули ръцете и ми болят ставите им. Ама много...трудно ги свивям чяк.

едно си баба знае Simple Smile

Аз се оплаках на док за болките в ставите и рцете че са ми изтръпнали, каза че е от нарастващата матка. Така е вика до раждане. И краката са ми поддути, кръвното и след кафе ми е идеално  Rolling Eyes

# 727
  • Мнения: 149
Има и течност за студена стерилизация - не съм ползвала, но ми мина през главата като вариант за болницата. Ето този например
http://www.pakostnik.com/bg/technost-za-studena-sterilizacija-1l-chicco

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 114
Момичета, резервни части за ръчна помпа на Авент виждали ли сте? Старичка ми е, доста е потъмняла пластмасата, ама за backup ще я обновя. Всъщност ми трябва само гумената джаджа, която се лепва на фунийката. Ако не намеря, може само да я изваря?  newsm78
Giada, точно тази част (и единствено нея) съм срещала в emag:
http://m.emag.bg/nakrajnik-za-pompa-za-k-rma-philips-avent-scf16 … -01/pd/EC0NKBBBM/

Иначе за останалите както са те посъветвали можеш да се обърнеш към вносителя или по-големи бебешки магазини, предлагащи марката.

Добре дошли на новите мами  Hug

# 729
  • Мнения: 2 282
Mohita и 0033, мерси. Абе, тия в ред ли са, 15 лв за тая тъпа джаджа? И с доставката още 5 примерно, ще ме разбият! Страшен бизнес въртят с тия бебешки аксесоари, обирджии! Ще звънна на вносителя да видя дали и при тях е толкова, те май бяха на една съседна улица до нас, но това беше отдавна....

Звъннах им, вече не внасяли тази част. Но казаха, че мога да ползвам старата след изваряване, нищо й нямало. Тъй като поне засега не планирам активно да се цедя, а само да облекчавам при нужда, ще оставя положението така.

Последна редакция: вт, 17 мар 2015, 15:21 от Giada

# 730
  • София
  • Мнения: 2 511
Vaseto - благодарим за разказа!

Момичета, имам една чуденка. Нали имахме драми с мухъла... В спалнята се пооправи и то от стабилно проветряване. Сега в топлите дни държал по цял ден отворено. Само че още има няколко малки петна. Та се чудя кое е по-вредно - да пръскаме или да го оставим, с надеждата на пролет да избледнее още?
Те уж се отмирисват бързо тия препарати, ама пак ми се струват много токсични.

# 731
  • Мнения: 140
Здравейте и от мен.  Днес  в 11.20 с планирано секцио си роди моето  слънчице Белослава-2600 гр  46 см. Много  съм щастлива.

# 732
  • София
  • Мнения: 2 511
Бебевалееееееж!
Ани, честита рожба! Да ви радва много!
Бързо възстановяване!

# 733
  • Мнения: 194
Честита ти принцеса Ани . Само щастливи мигове от тук нататък ви желая
Бебевалежа наистина започна Grinning

# 734
  • София
  • Мнения: 194
Честита принцеса,Ани! Да ти е жива и здрава и много да те радва!

Общи условия

Активация на акаунт