АПРИЛски мами бъбриви чакат бебета щастливи - Тема 17

  • 28 951
  • 775
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 313
Здравейте, днес ми прилоша 2 пъти. Бях пила кафе, после закусих както обикновено. Отидох на лекция в мола и там след 40 мин ми стана много зле, започна да ми причернява, да се преепотявам, да ми прилошава, чувствах някакво поле сякаш в главата си. Наплисках си лицето (незнам как стигнах до тоалетните...) върнах се, седнах и след 5 мин същото....

Моля кажете, на някоя случвало ли й се е това сега?

# 751
  • Мнения: 2 926
paKris случва ми се постоянно.Започва с натежаване на раменете и ми става много топло, после цялото тяло...усещам че започвам да потъвам, нищо не виждам и всичко става черно.По-често ми се случва когато съм в затворени помещения, но се е случвало и по средата на улицата.Ужасно е  Sad Веднага изпивам едно кафе и една бутилка вода и след 10-15 мин. се подобрявам.

# 752
  • София
  • Мнения: 2 510
На мен вече два пъти:( И поради тази причина едваааам излизам вече сама и то на кратки разстояния.
Днес в рейса след лекаря пак така ми стана, но си нося водичка и бисквитки в чантата и се пооправих.
Споделих и на док миналата седмица - тя каза да си следя кръвното, ако е ок - просто 9-я месец, тежестта, притискането на органите си казват думата.

# 753
  • Sofia
  • Мнения: 331
Честито, Ани! Бъдете живи и здрави, наистина прекрасно име!  Hug

Васе, благодаря за разказа! Радвам се, че всичко е наред и сте си вкъщи Hug

Мария92, сега заслужено почивай! Браво за изпитите! Simple Smile

Добре дошли на новите мами в групата   bouquet

Pakris, не знам какво да те посъветвам, не ми се е случвало досега. Да не ти е паднало кръвното? Защо не се обадиш на доктора ти? Надявам се, че си по-добре  Hug

vstoilova, браво на беба! Simple Smile

# 754
  • Мнения: 164
Още бебчетааааа Grinning  Ани, честита дъщеричка! Да ви е жева и здрава!
Васето, много хубав и успокояващ разказ въпреки краткия ви престой в кувиоз. Супер е, че си родила така лесно Simple Smile

# 755
  • Мнения: 301
Здравейте, днес ми прилоша 2 пъти. Бях пила кафе, после закусих както обикновено. Отидох на лекция в мола и там след 40 мин ми стана много зле, започна да ми причернява, да се преепотявам, да ми прилошава, чувствах някакво поле сякаш в главата си. Наплисках си лицето (незнам как стигнах до тоалетните...) върнах се, седнах и след 5 мин същото....

Моля кажете, на някоя случвало ли й се е това сега?

На мен в осми месец ми се случваше през ден два, падаше ми кръвното....Сега се нормализирах, но...... Възможно е от липсата на кислород в помещението ако е затворено, и е станало задушлив въздуха ... Аз понеже съм така с кръвното винаги излизам с две малки бутилки кола и вода и няколко блокчета шоколад....

# 756
  • София
  • Мнения: 264
Pakris, на мен на лекциите в сити център като ходех почти всеки път ми прилошаваше така. Задушно е и ми пада кръвното. Пий повече вода, докато си там. Най-вероятно ти е паднало кръвното, ако е така на мен соления айран най-многи ми помага, действа много по-добре от кафета, коли и т.н. а и не е вреден.

# 757
  • Мнения: 269
paKris, и на мен ми се е случвало. Първия път декември си припаднах направо (бях при маникюристка, оттогава на Бърза помощ не разчитам), втори път на една лекция за бременни в един претъпкан ресторант, тогава се усетих навреме. С ниско кръвно съм и го отдавам на това + прекалено топло помещение и малко кислород.  Напръскване с вода и излизане на студено+хапване ми помагаха на мен. Вече си знам урока и внимавам къде излизам. Simple Smile

# 758
  • Мнения: 38
На мен ми прилоша на прегледа последния път , бях легнала и започна да ми се вие свят , причерня ми и ушите ми писнаха , след това ми заглъхнаха. Доктора ми каза да легна на лявата страна и веднага ми мина . Много странно и днес така , даже ми се доповръща. Може би ако бебето е високо и притиска диафрагмата се получава така.

# 759
  • Мнения: 200
Вие сериозно ли изписахте темата!  Shocked ooooh!  Joy  Heart Eyes  Hug

# 760
  • Мнения: 295
Честито Ани! Да ти е жива и здрава малката принцеса. На мен днес ми направиха зъбчето и съм щастлива.
По колко пъти на ден средно имате подготвителни контракции,че моите са повече от 5-6 пъти на ден?

# 761
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Вие сериозно ли изписахте темата!  Shocked ooooh!  Joy  Heart Eyes  Hug

Е как, тема на седмица, за норматив Simple Smile Мартенките са на 9-та, ние на...18 вече Simple Smile

Рози, със Саво пръскахме, в Бг имахме мухъл.

Встоилова, на една моя приятелка чак в 9ти месец й спряха магнезия, тя взе, че и преноси. Споко Simple Smile

Аз съм на преглед в 16:30 и като се върна ще пиша по нощите Simple Smile

Стискайте ми палци, опитваме да наемем един апартамент, но тук е мъка, мъкааааа...

# 762
  • Мнения: 130
Здравейте момичета,
ние верно уж априлски мами, пък тоя мартенски бебевалеж се засилва с всеки ден  Joy
Няма лошо, щом всичко е минало нормално и бебовците са здравички  Grinning

Честита малка принцеска на мама Ани, нека да е жива и здрава и много да я радва с това прекрасно именце   bouquet

Момичета на мен също ми изтръпват ръцете и краката - особено вечер е някакъв кошмар не мога място да си намеря само си шавам краката и ММ като го изнервя и ми вика ставай да правиш разкохдки  Laughing
Иначе вече 4-ти ден съм обзаведена с "прекрасен" хемороид и едва си сядам на Д-то Sad дори първите два дни и не можех да спя от болки макар и легнала. Мажа се с някакъв крем, дето мм ми взе дето ставал за бременни, дано да мине скоро. Уж нямам проблеми с 00, но явно тежестта на шкембака ми си казва думата.  Вероятно поради същата причина и от два дни съм със страшни болки в кръста - обаче пък напук на всички болежки съм се разшетала из вкъщи, като да не повярва човек.
Вчера след като изчистих вкъщи, не само че сготвих вечеря ми и десерт се напънах и правих. (обикновено мм се прибира и почва да готви  Blush ама на него му и харесва де) Днес пък се юрнах заради хубавото време да пусна една пералня с дрешки на бебо и после така им се радвах като ги проснах на сушилника  baby_neutral едни такива мънички и ухаят на бебче - размечтах се чак.

За помпата, аз мисля да я стерилизирам преди това и да я сложа в багажа дето ще ми го донесат след като родя с памперсите на бебо.

# 763
  • Мнения: 61
Благодаря за приветствията момичета  Hug

Всички сте пазарували и вече сте готови със всичко, а аз още не съм се заела с това, нямам време, уча, а и ходя на работа и въобще е много трудно. Мислим с приятеля ми да обикаляме другата седмица, тази последно съм на работа.

Честито на мамите сдобили се вече с рожбички...

Обсъжда ли сте подуванията, аз не качих много, само 6-7 кг и до скоро нямах проблем с подувания, но от към седмица-две ръцете и краката са ми постоянно подути, имам пръстен на показалеца на десния крак, който не мога и не мога да сваля, снощи киснах краци в топла вода със съпун, но без резултат.

# 764
  • Мнения: 467
Честито на Ани! Да й е жива и здрава малката принцеса!

Общи условия

Активация на акаунт