ШКОРПИЛОВЦИ лято 2015 г.

  • 84 779
  • 199
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте, споделям пресни преживявания от бунгала Панорама.
Бях в бунгалата в началото на м. юли 2016г. Платихме за реновирани бунгала- 40 лв. за двойка с дете, без да ми дадат касова бележка. Бунгалата са крайно занемарени,  неподържани и западащи. Най -лошото е, че има мишки. Купихме капан (за 2.50лв., незнаех, че са толкова евтини) и се хванаха три големи мишки за ден и половина. Синът ми все още се страхува нощем от мишки. На нас не ни работеше лампа, дистанционното на телевизора също, липсваше бравата на балконската врата,  хладилника беше мръсен, не му се затваряше винаги вратата, имаше дупки в стените на бунгалото (за да се крият мишките). В банята вратата беше изгнила и с дупка, всичко беше много мръсно, фугите в банята бяха черни, тоалетната и казанчето също бяха мръсни, по бойлера имаше ръжда миришеше на мухъл и на канализация. Гардеробът както и другите шкафове за съхранение на дрехи и вещи бяха с дупки, олющени и не се затваряха. Парапетът на балкона беше изгнил и стърчеше пирон, а от ръбът на балкона падаха отлепили се плочки. Отношението на управата беше некоректно и нагло! Бяхме голяма компания в няколко бунгала, все семейства с деца и всички имахме проблеми. Имаше и инцидент в най- първото бунгало, на вторият етаж се беше счупил изгнил парапет и едно пет годишно момиченце беше паднало, за щастие върху дърво и беше само с ожулвания. Втори път няма да посетим бунгала Панорама. Единственото красиво там е природата!

# 181
  • Мнения: 122
dangel_85 , да не те разочаровам,нооо...преди 4 год бяхме там..и..

 Хората в задния двор си гледат прасета, в двора на къщата има навес с маси, и зад зида на навеса имат друг двор с много прасета, вечер като се обърне бриза и цялата миризма беше в къщата. Може би заради тези животни имаше старшно много мухи, аз толкова мухи не бях виждала... Тогава , сега не знам как е, но в стаите нямаше телевизор и беше ужасно горещо.

Вчера се върнах от Шкорпиловци, това, което казваш, си е вярно - има доста мухи, а миризмите са от транжорната в селото, явно в цялото село си е така, не само в тази къща. Ние все пак си правихме барбекю едната вечер.
Да, няма комарници, а комарите са доста, носехме си машинка, но бива да сложат едни комарници. То хич не е лошо и дограмата да сменят всъщност. Ние първата вечер не можахме да спим от една циганска сватба, която беше вдигнала цялото село. Добре, че не продължи 3 дни, ама ако имаше свястна дограма по-друго щеше да е
Няма климатици, а сякаш си трябват - нашата стая беше добре, но в други стаи си е жега
Иначе хората са мили и отзивчиви, двора е приятен - голям и има много растения

Но аз съм доста разочарована от храната и цените на плажа. Не мисля, че Шкорпилодци е чак такъв курорт, за да държи такива цени по заведенията. И реално няма къде човек спокойно да се нахрани. В Сънсет вярно има меню за 5,50, но то първото е таратор, десерта - една праскова, една малка водичка и основното ядене. Така и не го опитахме това меню. Бира - 3 лв, супа - 3 лв. Не знам на мен скъпичко ми се видя. Харесах другото заведение - Куба либре повече, мидите им са страхотни.
Юни бях на Китен - там цените са по-приемливи и си е съвсем друга България, ама жалко, далечко си е пък и е по пренаселено

Шкорпиловци според мен може да заложи много на водните спортове. Като гледам последните години се развиват все повече и повече - кайтове, уиндсърфове, даже и флайборд има вече

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 13:47 от dangel_85

# 182
  • Мнения: 2 762
Ние спим и на други места вътре в селоти- ами няма толкова мухи...като едното е точно до транжорната- миризма няма. Атанасови си гледат прасета- той ги показа на ММ. Иначе- да, отзивчиви са, нооо... Ние тази година пропуснахме Шкорпиловци и май скоро няма да се върнем там...

# 183
  • Мнения: 122
Ние спим и на други места вътре в селоти- ами няма толкова мухи...като едното е точно до транжорната- миризма няма. Атанасови си гледат прасета- той ги показа на ММ. Иначе- да, отзивчиви са, нооо... Ние тази година пропуснахме Шкорпиловци и май скоро няма да се върнем там...

Ние видяхме само кокошки, може и от тях да са мухите не знам. Май вече няма прасета, ходихме отзад при животните но не видях

# 184
  • Мнения: 12
Да се включа и аз с отзиви от почивката в Шкорпиловци Simple Smile . Отседнахме в станцията на Мадара Шумен. Бунгалата са прилични - сравнително чисти и добре поддържани в дъбова гора, където е сенчесто и приятно, проблема е че са разположени на склон и до тези на по - високо се стига по едни пътечки стръмни. Много се радвам, че нас ни настаниха в тези, които са долу в началото, че сме с дете. Като цяло много тихо и спокойно си беше с станцията, спяхме и почивахме добре. До плажа може да се стига пеша, но ние заради детето и всичките неща които мъкнем ходехме с колата, спирахме на платения паркинг  3 лв за цял ден, като има опция срещу талона за паркиране да се ползва чадър на плажа срещу 2 лв на ден вместо 4, което си е все някаква опция. По отношение на плажа огромен е и спокоен през седмицата. На нас ни беше обаче доста стръмен и не толкова плитък и спокоен, понеже до тук сме ходили основно на Царево на плажа Нестинарка, където е равно, плитко с бистра вода, но тази година заради моята бременност решихме, че толкова път няма да бием до там. Но след като му свикнахме на плажа си беше сравнително добре Simple Smile. По отношение на цените нищо не успя да ме шокира нито по заведенията нито по магазините- всичко си беше като цените в Русе. Пробвахме да хапнем цаца и пица на заведението на плажа Сънсет - ами не съм очарована. Пиците на конвейр в селото много ни харесаха и основно там ядяхме пица. В кръчмата до пиците правят хубава цаца и картофки на съвсем прилични цени, вечер си взимахме от там. Ходехме за зеленчуци домашни до Ново Оряхово. Там има и добре заредени магазинчета. Направи ми впечатление, че хората и там и в Шкорпиловци са много любезни, за целия престой никой не ме издразни, а самото усещане в тези селца е, че времето е спряло, чувствахме се поне с 15-20 години назад. Като цяло ни хареса почивката, спокойствие, непринуденост, тишина и хубава природа. Там определено е за хора, които умеят да се наслаждават на малките неща и които оценяват самата природа без излишни луксове и лустра. Мисля,че ще идем отново там. Благодаря на всички участнички в темата, информацията, която давате в тази тема е много ценна за хора, като мен които не са ходили преди на това място и ми помогна да изкарам една организирана добре, хубава и спокойна почивка!

# 185
  • Мнения: 4
Здравейте!
Някой може ли да даде малко по актуална информация за бунгала Белопал.  Търсих, но мненията които открих са преди 2-3 години.  Разглеждам и Ахинора, Русалка, Явор, Боар и съм в шах, не-знам къде да отидем, с малко дете сме. За Бунгалата на СБХ ми казаха, че е стръмно и има много стъпала.

# 186
  • Varna
  • Мнения: 439
Преди седмица се върнахме отново от Шкорпиловци, доволни във всяко едно отношение. Имах колебания къде да тседнем, но отново заложихме на Джордаш и отново престоя ни бе страхотен и за мен и за децата. Много място за игра за децата, спокойствие, магазина бе зареден с всичко необходимо на нормални цени, плажа на 2 крачки, голям , широк и никой не ти се навира в хавлиите, а децата играят колкото и каквото си искат и на никога не пречат. Между бунгалата си има сенчести полянки на които може както да си сложиш масата и столовете, така и да си полегнеш...  Със сигурност догодина пак ще отидем там.

# 187
  • Мнения: 101
Здравейте, споделям пресни преживявания от бунгала Панорама.
Бях в бунгалата в началото на м. юли 2016г. Платихме за реновирани бунгала- 40 лв. за двойка с дете, без да ми дадат касова бележка. Бунгалата са крайно занемарени,  неподържани и западащи. Най -лошото е, че има мишки. Купихме капан (за 2.50лв., незнаех, че са толкова евтини) и се хванаха три големи мишки за ден и половина. Синът ми все още се страхува нощем от мишки. На нас не ни работеше лампа, дистанционното на телевизора също, липсваше бравата на балконската врата,  хладилника беше мръсен, не му се затваряше винаги вратата, имаше дупки в стените на бунгалото (за да се крият мишките). В банята вратата беше изгнила и с дупка, всичко беше много мръсно, фугите в банята бяха черни, тоалетната и казанчето също бяха мръсни, по бойлера имаше ръжда миришеше на мухъл и на канализация. Гардеробът както и другите шкафове за съхранение на дрехи и вещи бяха с дупки, олющени и не се затваряха. Парапетът на балкона беше изгнил и стърчеше пирон, а от ръбът на балкона падаха отлепили се плочки. Отношението на управата беше некоректно и нагло! Бяхме голяма компания в няколко бунгала, все семейства с деца и всички имахме проблеми. Имаше и инцидент в най- първото бунгало, на вторият етаж се беше счупил изгнил парапет и едно пет годишно момиченце беше паднало, за щастие върху дърво и беше само с ожулвания. Втори път няма да посетим бунгала Панорама. Единственото красиво там е природата!




Aбе хора, цяла тема изписах с десетки страници, е вярно, че ме цензурираха, нападаха и заклеймяваха всички- от админи, до местни алчни бизнесмени и някакви неосъзнати лелки, ама всичко, което бях написал за Шкорпиловци и което тук-там все още можете да прочетете, си е самата истина. За някои неща не мога да намеря по-ярките думи. Просто не ходете там! А ние, ако имахме нормална държава и нормален министър на туризма (а не някакъв некомпетентен травестит като Ангелкова), отдавна щяха да се забранят за ползване повечето бази с бунгала и други разни в Шкорпиловци. Не само условията са повече от гадни и от преди 1 век, но и плажът е много опасен и би трябвало да има табелки, които да забраняват къпането! Има огромни остри скали навскяъде по дъното, а в горите е пълно с някакви рояци мушици, транспорт- никакъв, цена на храната- космическа, минерални води няма, а лъжат, че имало някакви си хлорно-йодови, които миришат на градска канализация, има змии по шосето, колкото щеш, за комари да не говорим...Отврат отвсякъде. Там не става ни за летуване, ни за плажуване!

# 188
  • Мнения: 101
Здравейте!
Някой може ли да даде малко по актуална информация за бунгала Белопал.  Търсих, но мненията които открих са преди 2-3 години.  Разглеждам и Ахинора, Русалка, Явор, Боар и съм в шах, не-знам къде да отидем, с малко дете сме. За Бунгалата на СБХ ми казаха, че е стръмно и има много стъпала.
Миналата година бях отседнал там. Стават! Не са лоши, близко са до плажа, 1ва линия, само излизате и сте на плажа, но...там има доста скали по дъното, а по-хубавият участък е малък и е по-близо до естакадата, но пак си е близко- около 800 м. Можете да се храните на съседната база Синева (врачанска е), където е с предварително записване и храната не е лоша. Вечер пак там предлагат и скара. Цените са сносни. Самите бунгала Белопал са на стъкларския завод в Белослав, имат много голяма база  с обширен двор, много сенки, пейки, градинки, чешма на двора. Преди години е имало и столова, днес не работи, но пък има работещо барче. Собственичката е приятна жена, разбрана. Определено бунгалата, които са откъм морето са по-добрите, там като си отвориш прозорчето и бризът направо нахлува вътре в помещението и е проветриво. Обзавеждане и бани- малко старичко, но задоволително, иначе са големи, не е теснотия. Наблизо е руския детски и младежки лагер Матрица, където организират и дискотеки, ама не е позволено за външни, за жалост. Sad

# 189
  • София
  • Мнения: 3 824
...
Миналата година бях отседнал там
....
Най-накрая едно мнение по темата от fire_strike. Браво! Опитай да продължиш в този дух.

# 190
  • Мнения: 1
Някой знае ли дали някъде в селото или около плажа има някакви павилиони,сергии ,изобщо магазинчета за разни простотийки ?

# 191
  • Мнения: 101
Някой знае ли дали някъде в селото или около плажа има някакви павилиони,сергии ,изобщо магазинчета за разни простотийки ?
Няма такива  Joy Абе ти се намери какво да питаш. Въпросът ти прозвуча малко като виц  hahaha Миналото лято имаше някакво павилионче точно на подстъпа към централния плаж, близо до автобусната спирка и прословутото Мечо ухо, но стоеше постоянно затворено. Не лош магазин за хранителни и някои битови стоки има на крайбрежната улица, на около 500 метра южно от Мечо ухо. Там продаваха и варена царевица. Други малки магазинчета за хранителни и други стоки, както и плод-зеленчук, имаше по улицата, която тръгва от Мечо ухо навътре към лятното кино и вилите, но някои от тях не работеха. Магазин има и точно срещу авт. спирка до плажа, където се отделя пътя нагоре към "Мадара" и другите бази по баира нагоре. Този магазин е в подблоковото пространство, партера на една от сградите на Лонг бийч комплекс.

# 192
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Едно време преди близо 20 години Simple Smile имаше сергийки от паркинга на централния плаж до спирката на автобусите и хранителни стоки имаше и страхотни закуски имаше и си беше много по хубаво!!!А сега нищо пълна пародия  ooooh! Ох и още помня сладоледа на плажа страхотен беше Simple Smile

# 193
  • Мнения: 5
Едно време преди близо 20 години Simple Smile имаше сергийки от паркинга на централния плаж до спирката на автобусите и хранителни стоки имаше и страхотни закуски имаше и си беше много по хубаво!!!А сега нищо пълна пародия  ooooh! Ох и още помня сладоледа на плажа страхотен беше Simple Smile
Хубави бяха сергийките, но идиотите с новите хотели ги разкараха. Като цяло развалиха целия курорт.
Но плажа продължава да си е хубав и нищо, че съм от Варна ходя на плаж там. Това е вероятно най-слабо населения плаж, особено през седмицата. И не случайно, това е най-голямата плажна ивица на България.
Поне направиха новата алея и след нея вдигнаха цените.
Единия нов комплекс (за който търсех информация) е за руски, е и български детски групи. Хотела е с минимум 4 легла в стая понеже е за групи.
Курорта не става за младежи търсещи половинка, това е плаж за семейства с деца или баби и дядовци с деца и "половинките" са заети. Това е основната причина да има и недоволни от курорта. За селото изобщо не говоря.

# 194
  • Мнения: 101
Така е наистина. Няма никакви мацки. Или са някакви малки с родителите си, или са млади майки с деца. А в руския лагер имаше много хубави момичета, ама достъпът е малко затруднен.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт