Полезният джинджифил

  • 53 002
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 114
Аз най-често правя или чай от джинджифил или захаросан джинджифил, като вторият добавям в сладки или си го хапвам като свежи люти джинджифилови бонбони. Когато правя билков чай, накрая добавям в чайника и малко настърган джинджифил, особено сега, когато грипът се завърна с нова сила! Също и в Хималайския чай - чай Масала , в който се слагат много подправки и освен, че е чудесен за сгряване, подобрява много и храносмилането

Лятото пък го добавям за овкусяване на вода, заедно с плодове, като например овкусената вода с джинджифил, потрокал и лимон, която е много много по-свежа от лимонадата, а не съдържа никаква захар! Simple Smile
 Изобщо цяла година непрекъснато имам пресен джинджифил вкъщи! Simple Smile

# 76
  • Мнения: 195
Oвкусената вода с джинджифил, потрокал и лимон ми звучи много приятно, бих я пробвала Simple Smile

# 77
  • Мнения: 164
За да се получи газирана напитка
Уф  ooooh! Много съм зле! Извинявай за тъпия въпрос Simple Smile

# 78
  • Мнения: 3 096
Аз най-често правя или чай от джинджифил или захаросан джинджифил, като вторият добавям в сладки или си го хапвам като свежи люти джинджифилови бонбони. Когато правя билков чай, накрая добавям в чайника и малко настърган джинджифил, особено сега, когато грипът се завърна с нова сила! Също и в Хималайския чай - чай Масала , в който се слагат много подправки и освен, че е чудесен за сгряване, подобрява много и храносмилането

Лятото пък го добавям за овкусяване на вода, заедно с плодове, като например овкусената вода с джинджифил, потрокал и лимон, която е много много по-свежа от лимонадата, а не съдържа никаква захар! Simple Smile
 Изобщо цяла година непрекъснато имам пресен джинджифил вкъщи! Simple Smile
Гисчо! Точно от твоя блог научих за захаросания джинджифил и искам лично да ти благодаря (доколкото това може да се нарече лично).   bouquet
Скрит текст:
А "Супичка" е любимият ми и засега единствен кулинарен блог, който посещавам. Помага ми много, наравно със съветите на мама.
Купувала съм и готов от магазина, но предпочитам да си го правя сама. Идеално средство срещу болно гърло и кашлица.

А чаят от джинджифил е неизменна част от ежедневието ми. Бори микроби и умора с еднакъв успех. На четири чаши вода слагам четири пръста джинджифил и две пакетчета лайка. После го пия с мед. Освен това съм убедена, че мигренозните пристъпи, които имах в един, за щастие, кратък период, изчезнаха благодарение на редовната консумация на този чай. Нищо друго не съм взимала, значи - това е.

Само се чудя дали комбинацията от джинджифил и цитруси не е твърде агресивна за хранопровода и стомаха, иначе бих пробвала и нея.

# 79
  • Мнения: X
Songes - как го правиш този чай - вариш ли джиндифила или само го попарваш? Колко време?
И защо комбинацията с цитруси би била агресивна? Вредно ли е? Аз пия всеки ден чай с лимони и дж-л, да не се повредя нещо...

# 80
  • Мнения: 3 096
Не, защо да се повредиш? Ако нямаш оплаквания, си го пий, разбира се. Аз обаче съм скептична, защото е комбинация на люто и кисело, и може да раздразни стомаха. Но все пак зависи и от концентрацията. И да не е на гладно.

Сетих се за едни бонбони против кашлица с джинджифил, пипер и билки - "Кофлет" се казват, от индийската фирма "Хималая". Много са ефективни, но само за хора със здрав стомах. На мен ми няма нищо от тях, но на майка ми, например, не понесоха.

Копирам си част от стар пост, в който дадох рецептата за чайчето на една потребителка с мигрена:

"Купи си голям корен джинджифил и сушена лайка. Може и лайка на пакетчета, но те са по-слаби. Кипваш две чаени чаши вода, отрязваш два пръста широко парченце от джинджифила и го настъргваш на ренде или го нарязваш на тънки филийки. Слагаш да се запарва едно пакетче лайка или една чаена лъжичка, ако ползваш сушена. Вътре изсипваш и джинджифила. Изчакваш да се запари десетина минути, може и повече - тогава чаят ще бъде по-силен. После пиеш. Трябва да знаеш, че люти и пари, но не е непоносимо. Ако не понасяш люто, сложи си мед.
Трябва да си яла преди това, за да не раздразни стомаха.
Цялата комбинация, плюс меда, има много силно противовъзпалително и тонизиращо действие. Няма непосредствен стопроцентов ефект, но облекчава леко пристъпите. Идеално профилактично средство е също против грип и настинка. Ефект ще забележиш до няколко дни. Аз пия по две чаши всеки ден и откакто го правя, не съм имала мигренозен пристъп..."

# 81
  • Мнения: 9 991
Лайката повече от 2 чаши чай на ден не трябвало да се пие. Кофлета, аз съм с проблемен стомах но не ме подразни, но пък ефект не видях.

Джинджифила го съчетах с мурсалски чай, много ми хареса.

# 82
  • Мнения: 3 096
Да, аз нито лайка, нито джинджифил пия по повече от две чаши на ден.  Peace
Правя четири, ако се осмели другата част от домакинството. Ако не, остава за мен на следващия ден.

# 83
  • Мнения: 114
Аз най-често правя или чай от джинджифил или захаросан джинджифил, като вторият добавям в сладки или си го хапвам като свежи люти джинджифилови бонбони. Когато правя билков чай, накрая добавям в чайника и малко настърган джинджифил, особено сега, когато грипът се завърна с нова сила! Също и в Хималайския чай - чай Масала , в който се слагат много подправки и освен, че е чудесен за сгряване, подобрява много и храносмилането

Лятото пък го добавям за овкусяване на вода, заедно с плодове, като например овкусената вода с джинджифил, потрокал и лимон, която е много много по-свежа от лимонадата, а не съдържа никаква захар! Simple Smile
 Изобщо цяла година непрекъснато имам пресен джинджифил вкъщи! Simple Smile
Гисчо! Точно от твоя блог научих за захаросания джинджифил и искам лично да ти благодаря (доколкото това може да се нарече лично).   bouquet
Скрит текст:
А "Супичка" е любимият ми и засега единствен кулинарен блог, който посещавам. Помага ми много, наравно със съветите на мама.
Купувала съм и готов от магазина, но предпочитам да си го правя сама. Идеално средство срещу болно гърло и кашлица.

А чаят от джинджифил е неизменна част от ежедневието ми. Бори микроби и умора с еднакъв успех. На четири чаши вода слагам четири пръста джинджифил и две пакетчета лайка. После го пия с мед. Освен това съм убедена, че мигренозните пристъпи, които имах в един, за щастие, кратък период, изчезнаха благодарение на редовната консумация на този чай. Нищо друго не съм взимала, значи - това е.

Само се чудя дали комбинацията от джинджифил и цитруси не е твърде агресивна за хранопровода и стомаха, иначе бих пробвала и нея.

Ихааааа! Много се радвам! Simple Smile Благодаря ти много за хубавите думи! А джинджифилът наистина си заслужава внимание, освен безкрайно вкусен е и много полезен!

# 84
  • Мнения: 164
Лайката повече от 2 чаши чай на ден не трябвало да се пие. Кофлета, аз съм с проблемен стомах но не ме подразни, но пък ефект не видях.

Джинджифила го съчетах с мурсалски чай, много ми хареса.


Защо не трябва да сепие повече  Rolling Eyes ?
Аз мразя де, но ми стана чудно.

# 85
  • Мнения: 9 991
Лайката повече от 2 чаши чай на ден не трябвало да се пие. Кофлета, аз съм с проблемен стомах но не ме подразни, но пък ефект не видях.

Джинджифила го съчетах с мурсалски чай, много ми хареса.


Защо не трябва да се пие повече  Rolling Eyes ?
Аз мразя де, но ми стана чудно.

Имало съставка, която в малки количества е полезна, като се натрупала ставала вредна.

# 86
  • Мнения: 851
То с повечето билки е така. Ако пиеш антибиотик, не е хубаво да приемаш каркаде, например, защото неутрализира действието на антибиотика.
Джинджифилът си е горчилка, има хора, които въобще не понасят. Китайците пък, хрупат люто, кисело и алкохол в индустриални количества. Единственото, от което се оплакват е язва.

# 87
  • Северозапада
  • Мнения: 5 489
То с повечето билки е така. Ако пиеш антибиотик, не е хубаво да приемаш каркаде, например, защото неутрализира действието на антибиотика.
Джинджифилът си е горчилка, има хора, които въобще не понасят. Китайците пък, хрупат люто, кисело и алкохол в индустриални количества. Единственото, от което се оплакват е язва.
Е, малко ли е?  newsm78

# 88
  • Мнения: 851
Сигурно им се вижда малко в сравнение с всички болести, които им се разминават. Така са свикнали да се хранят от малки. Аз не мога.

# 89
  • Мнения: 5 459
То с повечето билки е така. Ако пиеш антибиотик, не е хубаво да приемаш каркаде, например, защото неутрализира действието на антибиотика.
Джинджифилът си е горчилка, има хора, които въобще не понасят. Китайците пък, хрупат люто, кисело и алкохол в индустриални количества. Единственото, от което се оплакват е язва.

КИТАЙЦИТЕ,алкохол в индустриални количества? Това от лични впечатления ли го споделяш  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт