Ние сме отбор от Чешки мами, на сладурковци и сладурани 2

  • 87 325
  • 331
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5

umi zoomi, много благодаря за изчерпателния отговор!

Бих ли могла само да помоля ако можеш да ме ориентираш какви са цените на яслите за месец? Предполагам поне двуезични име (английки и чешки).

Мога ли да те помоля ако можеш да ми пуснеш някои сайтове за недвижими имоти да разгледаме и евентуално опитаме дистанционно да намерим?

Имайки в предвид колко много време вече живееш в Прага, как би оценила живота там , харесва ли ти ,спокоен ли е, добре устроен ли е? Препоръчваш ли го Simple Smile

# 61
  • Мнения: 5 358
Петя, поне си направи труда да прочетеш предишната тема. Там има отговори на ВСИЧКИТЕ ти въпроси.

# 62
  • Мнения: 10 008


Бих ли могла само да помоля ако можеш да ме ориентираш какви са цените на яслите за месец? Предполагам поне двуезични име (английки и чешки).


Това е пример, но общо взето това са стандартните цени. Има и много по-скъпи, разбира се.
http://www.ptacata.info/index.php?option=com_content&view=ar … 4&Itemid=1404

В този сайт за недвижими имоти се свързваш директно със собственика без да плащаш за посредник:
https://www.bezrealitky.cz/

Този сайт е популярен, разгледай цените:
https://www.sreality.cz/hledani/pronajem/byty/praha

# 63
  • Мнения: 5
Deziderata, точно в целта! Много благодаря Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте, нов съм тук и се извинявам, че не съм изчел всичко по темата.
Много ще съм ви благодарен, ако ми разясните някои неща.

В момента сме към завод през агентура. Сестра ми забременя от приятеля ѝ, нямат все още брак. Идват някои доста важни въпроси. Все още нямаме нито един чешки документ (побит, адресна регистрация). Можете ли да ми дадете насоки поне какво трябва да се направи първо? Трябвало педиатър да се намери на детето, вероятно доста документи трябва да се оправят, преди да се роди, въобще какво трябва да се случи стъпка по стъпка, за да може това дете да се роди без проблем и тя да може да получава майчинство, с което ще го отгледа? Ще трябва ли да се търси отделна квартира, понеже в момента са настанени от агентурата в една стая, квартира – която отговаря на специфични условия за отглеждането на дете? Други важни неща? Много ви благодаря. А сега се впускам да чета, възможно е да намеря отговор на въпросите си, но ми се искаше да ги задам. А има още много, но нека започна с тях.

Благодаря ви и поздрави!

# 65
  • Bulgaria
  • Мнения: 89
Здравей! Мога да ти кажа че заплатите наистина са между 800-900 евро че дори и повече!
За училище не мисля че ще има някакъв проблем, тъй като в Прага има българско училище!
Наем за жилище се плаща както ти посочи между 300/600/евро
Например ние плащаме 440 евро.  Hug


Здравейте,

Правя проучване на наемите в Прага и имам няколко питания. Дано ги видиш, че е минало доста време откакто е писан поста. В кой сайт могат да се намерят предлагани имоти около 550 евро, защото всичко, което аз намирам е над 600 евро, дори бих казала около 700. И дали има шанс около Прага 6 да намеря нещо около 550, което да е обзаведено и да става за 3 членно семейство? Гледах 2+кк като най-бюджетен вариант, но и там не открих нищо  Sad. Ще се радвам, ако някой се включи с предложения.

# 66
  • Мнения: 5 358
Зависи какво компромиси откъм обзавеждане и наличието на гараж би направила. И ние търсим, лимитът ни е 24к с всички сметки и гараж. Засега няма победител.

# 67
  • Мнения: 5 358
Кой е най-добрият начин за отопление в Прага?
Харесахме апартамент от обява, който се отоплява на ток (но е с радиатори), енергиен клас Б. Вкъщи, в България, сме газифицирани и е много удобно, за евтиното - не съм убедена, но е голямо удобство и все ми се искаше новото вкъщи да е на газ. Моля, споделете мнение, че ми е спешно питането.
Също така да попитам дали депозитът се връща и какви г/д са условията Thinking, защото от обявата искат 3 депозита, равни на месечните наеми, което си е доста Rolling Eyes?
Някой наемал ли е без агенция? Hug
Благодаря! bouquet

# 68
  • Bulgaria
  • Мнения: 89
Здравейте,

Още един въпрос към тези, които имат учащи в българското училище. В кои райони е най-удачно да се наеме жилище, за да е удобно на един малък ученик да бъде воден до училище?  newsm78
В колко часа започват часовете? А в колко свършват?  Rolling Eyes
Как се справят родителите в това отношение? Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1
Здравейте много ще съм ви благодарен ако помогнете . Ние с приятелката ми сме тук в кладно от два месеца и тя забременя наскоро тук . Изопщо незнаеме какво да правиме и ще съм много благодарен ако някой ми каже как да процедираме .... работиме и двамата имаме осигоровки . Моля да ми помогнете с каквато и да е информация . Благодаря мамчета .

# 70
  • Мнения: 992
Аз родих в Чехия 2016 г.
Отивате в болницата и започвате редовни прегледи, които се полагат по време на бременността. В отделението по Гинекология ще ви насочат. Всяка седмица има определени часове. Издава се книжка за "техотни" (бременни) и това е. Всичко е безплатно.
Ако искате естествено раждане някои болници са по-добри от други, аз лично я смених и не съжалявам. Може и в последния момент да се смени или в деветия месец, нищо не се попълва. Препоръчвам ако знаете чешки да си намерите и породница (акушерка), която може да даде много съвети и да помогне. Успешна и безпроблемна бременност! А жена Ви може да се включи в групите за бременни във форума, където се дават много полезни съвети  Peace

# 71
  • Мнения: 3 785
Като начало си намерете гинеколог в района на местоживеене,в местната поликлиника примерно.Той ще ви насочва занапред.Надявам се да имате здравни осигуровки.

# 72
  • Мнения: 11
Здравейте! Живеем в Прага от има-няма 3 години, вече имаме и бебе на почти 6 месеца. Живеем доста далечко от центъра, близо до Hostivarsky lesopark, защото ни е близо до работа и паркът е голям. Ако има друга мама, с която да си дундуркаме бебетата от време на време, ще се радвам да се запознаем!  И пролетта да пием кафе на терасата. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 5 358
Швепс, тук едва ли някой ще се отзове. Виж в групата БГ мами в Прага. За съжаление сте ни мн далече, ние сме в Прага 5, по линията на метрото.

# 74
  • Мнения: 42
Здравейте мами! Бих искала да помоля за малко информация.
В момента съм бременна, работя и се осигурявам  в България. Бъдещият татко (нямаме брак) работи в Прага.
Обмисляме да се преместя 5-6 месец и да родя там.
Бихте ли ми казала дали това е възможно ако нямам здравни осигуровки в Чехия и какви ще бъдат необходимите документи?
Много благодаря за съдействието.

Общи условия

Активация на акаунт