Сладкарничка за книги - тема 37

  • 21 810
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 731
Деси, благодаря за новата тема! Работната група е уникална!  Hug

Ули, ти ли питаше за "Ледената кралица" на Хофман? Четох я миналата година, никак не ми хареса. Някаква смесица от мистика, магия, реалност, но много посредствена ми дойде.   

Лофче, дано ти е олекнало след като сподели с нас. Всичко е поправимо, не се натоварвай излишно.  Hug

Слив, и аз като теб - родителите ми никога не са имали кола и никога не съм имала желание да карам курсовете. Но след гимназията, като започнах работа, шефа ми много държеше да имаме книжки. И аз тогава изкарах курсовете без въобще да имам някакви изгледи за кола в близко бъдеще. Много съм му благодарна на тоя човек за това изискване. Сега карам кола всеки ден и си е голямо удобство. Така че, момичета, смело напред към пътищата!  Hug

Джой
, благодаря за споделеното. Мисля си още, ще видим какво ще измисля.

Вени, това готвене по телефона го няма в провинцията.  Crossing ArmsИначе и аз ще съм му върл фен.  Mr. Green

Лека вечер!  Hug

# 61
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 865
Лофче, аз от опит с котака знам...като ме види приготвена с якето и спринцовката...и настават битки, за това го изненадвам, притискам го на пода и за секунди. Не като да не е бил болен, даже според лекарката му не трябваше да оживее (толкова ниски му бяха блеите кръвни телца). два месеца съм го хранила в устата и готвила специално за него. Но ми е част от семейството, а и ме следва по петите навсякъде.
Карам, налага ми се и то доста. Уморявам се от трафици, но тук трафик е броня до броня. От др седмица съм с ръчни скорости, а съм позабравила...та сега си...припомням  Mr. Green само пусто, много ниска тази кола, че ще трябва да внимавам и за това.

# 62
  • Мнения: 10 915
Ели, благодаря, няма да я вземам значи.

Ох, аз уж тази година съм си поставила за цел да взема книжка, ама да видим. Моите съученици изкараха книжки лятото преди 12-ти клас, ама нямаше пари тогава за курс. След това дълго време нямаше как, но и нямах нужда. Сега вече ще е удобство ако мога да карам, но пък съм по-еко пеш и с градския транспорт  Joy

# 63
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Само да не ви изпусна, после ще чета...

# 64
  • Мнения: 738
Сливче, не знам Simple Smile , едва ли. По няколко причини, една от които е, че "Походът на книгите" е инициатива на АБК, но - туй е работа на издателите на "Рейнското злато", ако кажат "Хоп!" - скачаме.
--
Сняг при нас бая си вална, но се топи, утре ще е ад.
--
Аз си довършвам екокнижката и се депресирам за трети път с нея Joy , горещо препоръчвам за четене като излезе - много приятно написана и "лека" като стил, а обхваща неща, които извън научните среди просто...  Thinking ... как да го кажа, се пренебрегват, ми не е новина, че кораловите рифове умрели на 70%, разбийшли Whistling, примерно.
Но, Ура!!, след туй ме очакват само приятни и недепресиращи неща.
Пък току-виж и снегът свърши, писна ми вече от кубинки и ботуши, искам да изкарам токчетата и да се развея по костюмче Rolling Eyes
Скрит текст:
(по костюмчище де, ама все пак)

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 13 547
И тук така вали сняг  #Crazy гледам го на камерата и ставам разногледа....
Лека нощ от мен!

# 66
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Лелеее, момичета, за какъв сняг говорите.  Shocked Не го пращайте тук, не го искам. пфууу. Аз ходя вече трети ден с обувки, нали си имам, разхождам ги. Не искам да се връщам към ботушите.

 Камиче
, много интересно пишеш, бе, душа!  Hug Прочетох вече Северозападен романь и исках да се включиш, че да ти кажа. Със сълзи съм се смяла, опитах да уловя и мъдростта, която е искал да вложи авторът. Не че му се получава лесно, но я има, аз я усетих.

 А Мариета пак е надминала себе си. Уникални неща е направила, просто съм още подвластна на това, което видях. Heart Eyes

Слив, карай курсовете. И смело напред, не като мен, все несмееща, вслушваща се в съвети на умните. Главата в торбата понякога, важи много, но който има гъзина, той .....и т.н.

 Лека нощ и лек сън!  Hug

# 67
  • Мнения: 476
Слив, беше ми интересно да прочета за агресията при децата. Неочаквано тази тема ме вълнува от известно време.

Скрит текст:
Скоро бяхме на гости у едни приятели, които имат четиригодишно момченце. "Похвалиха" се, че са ходили на детски психиатър и детето пие някакви хапчета за нерви Shocked., защото станало "лошо", както се изрази баща му. Няколко дена след това една млада жена от групата по йога сподели, че викала в къщи детски психоаналитик, защото тригодишната и дъщеря била агресивна. Rolling Eyes. Една приятелка на дъщеря ми е вдигнала ръце от малкия си син, който бие, хапе, крещи....Аз направо се ужасих. Тези деца са от добри семейства, отглеждани с любов и задоволени с всичко. Не чувам да се дискутира по този проблем (примерно в скандинавската литература често го срещам, но в нашата - никога). Днес обаче като прочетох, виждам, че макар и в по-тесен кръг - от специалисти, се прави нещо, макар и да звучи странно за мене.  newsm78
Дано да имате успех. От както се срещнах с този проблем, не спирам да го мисля.

Последна редакция: чт, 19 мар 2015, 22:20 от evilan

# 68
  • Кърджали
  • Мнения: 10 349
Камиче, коя е тази екокнига?
Аз нали съм завършила екология и такава литература ми е интересна.
Тук вали дъжд. По-добре е от сняг, май.
Три книги съм започнала да чета. Или четири. Което ще рече, че нито една не ми е достатъчно интересна.
Слив, главата в торбата и изкарай курсовете. Все ще ти е от полза.
Зазяпала съм "Ханибал", затова ви оставям.
Лека вечер!

# 69
  • Мнения: 2 138
Обещах да пиша, но очите ми се затварят.
Имах лелинска вечер Heart Eyes
Отивам да отморя, а утре сутрин с кафе и лакирайки се пристигам при вас  Hug Hug Hug
Лека нощ!

# 70
  • Мнения: 738
Александра, "Шестото измиране: неестествена история" на Елизабет Колбърт.
--
ДУ Simple Smile
Да идва вече пролет, че ше й чупЪ на баба ти Зима главата ooooh!

# 71
  • Мнения: 10 915
Добро утро.
Ох, омръзна ми тоя сняг  Twisted Evil тъкмо реша, че идва пролет и хоп изсипва се сняг. Добре, де, няма да я чакам повече, пък белким дойде.

Камиче, вземам кофичката с цветята. Искам малко пролетно настроение Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 5 399
Добро утро!
Приятно ми да ви видя. bowuu
Камиче,разбрах.

# 73
  • София
  • Мнения: 10 858
Добро утро  момичета  Hug

Тая Пазителлка навремето я изпуснах, когато Миж ми я беше дала, не успях да я прочета, пууу ... сега ме е яд.
Гледам, че съм забравила, че Кейт Мортън има нова книга, нова нова, колко да е нова, не е нова, ама ... Пазителката на тайните. Вени, имаш ли я?

Аз съм зачела Кажи ДА, на Елизабет Гилбърт, и не ми харесва. Едвам я издържам, много ми идват разсъжденията й за брака. Не е като Яж, моли се и обичай  Tired

Миж, купих си твоето чайче, има го в Лидл  Party Още не съм го пробвала, ще си направя едно след малко. Онзи, обаче, който вчера получих от Зоята, дето ви пуснах снимка, е УЖАСЕН! По-гаден чай не съм пила скоро, а дадох 8 лв за него  #Cussing out

Ииии, забравих какво още исках да пиша  Crazy
Прегръдки на всички  Hug

# 74
  • Мнения: 1 831
Добро утро  Hug

От мен едно кафе с кученце /вече имахме с зайче и коте/ за всички с домашен любимец куче - Камиче, Паяче, Нара, Миж и др.



Тук си нямаме нито дъжд, нито сняг но не ги и искам. Къде ни е пролетта много ми липсва вече  Thinking

Благодаря на всички, които вчера са ме прочели  Peace Наистина са дребни неща, но като няма на кого да ги кажеш те се трупат. Благодарение на вас днес съм с нови сили, много по-спокойна  Blush

Общи условия

Активация на акаунт