Лидл ::62::

  • 114 085
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 70
Здравейте, някой може ли да каже мнение за прахосмукачката? Става ли за нещо или е слаба? Благодаря предварително.

# 721
  • Мнения: 27 784
Здравейте, някой може ли да каже мнение за прахосмукачката? Става ли за нещо или е слаба? Благодаря предварително.

За мен е слаба- примерно, не обира лесно неща от типа на сол /трябва да се минава напред-назад доста пъти, за да обере солта/. Не става и за чистене на килими. Иначе обира косми, трохи и подобни от под /теракот, ламинат, балатум- за мокет не знам... newsm78 /.
И за пореден път....за богатите българи цената беше 39 лв /за контактния грил- супер доволна съм, но цената трябваше да съответства с немската/, а тук е:
http://www.lidl.de/de/silvercrest-kontaktgrill-skg-1000-a1/p191140
 Crossing Arms Crossing Arms

Последна редакция: пт, 10 апр 2015, 02:31 от dolce miele

# 722
  • Мнения: 3
Здравейте, някой може ли да каже мнение за прахосмукачката? Става ли за нещо или е слаба? Благодаря предварително.

Аз си я купих вчера. Трябва ми ръчната част, за да чистя около клетката на канарчето вкъщи. Много е удобна за бързо почистване; преди време я видях в една приятелка, която почисти набързо масата за кафе докато й бях на гости.
Трябва да сте наясно за какво ви трябва... Тези прахосмукачки не са никак мощни (9-12V) и работят за около 10-15 мин. на зареждане - ще видите това, ако се разтърсите в сайтовете и на другите магазини. И ще видите също, че цените им са като една "нормална" прахосмукачка.
Да кажа сега за тази прахосмукачката на лидл: Представлява ръчна прахосмукачка, която се закрепя върху ръкохватка-удължител с приставка-четка за под, има 2 приставки към ръчната, зарядно и ръководство. http://www.lidl.bg/bg/513.htm?action=showDetail&id=21291 Не знам дали стана ясно, но може да се ползва като прахосмукачка за под и като ръчна такава. Мощността й е 12V, работи 15 мин., батериите са литиево-йонни. Цената за мен е много добра - уреди с подобни характеристики са двойно по-скъпи на пазара, 200 лв. не им мърда.
Изпробвах я веднага след като я купих. Преди това батериите трябва да се заредят. Ползвах само ръчната, за почистване на разпилените семена около клетката. Доволна съм как почисти, достатъчно мощна е за това. Пробвах и с приставките (с четка и за фуги), но се изненадах неприятно, че те не се закрепват стабилно и много лесно падат. За почистване на под не съм я ползвала (има въртяща се четка), не ми трябва за това и не разчитам на нея, вероятно за някое неотложно бързо почистване...

# 723
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте, някой може ли да каже мнение за прахосмукачката? Става ли за нещо или е слаба? Благодаря предварително.

Здравейте и аз на бързо да Ви споделя за прахосмукачката - от вчера и аз си я закупих. Доволната съм - дизайн и цена добри. В сравнени с други марки със същите спецификации мога да кажа доста добра е newsm10
На мен ми трябва да почиствам основно на бързо в кухнята - масата и пода / на ламинат сме /.
Имам си две пиленца и трохите са навсякъде. Вече почиствах масата - ок бързо и лесно! Пробвах и на килим не е зле, за бързо почистване. Лесно се работи много добра и комфортно !!!

# 724
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
+1 и от мен - уред за готвене на пара newsm10
+, че яйцата се свариха много добре в него!

# 725
  • Мнения: 9 844
Дали има останали пясъчници някъде?

# 726
  • Мнения: 19 527
Ох, дайте ми рецепти за тоя уред за готвене на пара, че вече провалих един ориз, едно брюкселско зеле го извадих недоварено. Оризът пък се слепна. Явно трябва да потренирам, а и не зная кое колко време да варя.
П.П. Колко яйца и колко време се варят така? Не се ли чупят?

# 727
  • Мнения: 27 784
На мен ми трябва да почиствам основно на бързо в кухнята - масата и пода / на ламинат сме /.
О, за това със сигурност става. Grinning Обаче имам спомен, че в упътването си пишеше да НЕ се използва върху килими, но може и да имат предвид дългокосмести килими... newsm78 Цената и също отговаря на възможностите и, така че от тази гледна точка е ок. На кой за каквото му трябва.
За почистване на маса и труднодостъпни места /ако е само за това/ бих си купила направо малката им акумулаторна прахосмукачка /ръчната/- но пък аз си имам много добра акумулаторна метла, затова.
Пратих дядо и внуче за пъстърва, мляко, шоко топчета....и ще видим и какво друго ще ми донесат! Mr. Green
Надявам се да намалят великденските чаши на Милка.... Laughing Така, както намалиха коледните около Коледа и Нова Година.... Blush

# 728
  • Мнения: 27 784
Ох, дайте ми рецепти за тоя уред за готвене на пара, че вече провалих един ориз, едно брюкселско зеле го извадих недоварено. Оризът пък се слепна. Явно трябва да потренирам, а и не зная кое колко време да варя.
П.П. Колко яйца и колко време се варят така? Не се ли чупят?
В упътването си има дадени количества продукт /риба, месо, ориз и т.н./ и съответно колко вода се слага за всяко нещо. За ориза пише да се разбърква от време на време, за да не се слепне. Wink Ако брюкселското зеле /или друг продукт/ ти се сторят недоварени просто включваш уреда отново, ако водата долу се е изпарил, наливаш още в контейнера. Peace За яйцата- по упътване на всеки "етаж" могат да се варят 6 яйца /има си мааалки вдлъбнатинки, ако си забелязала- аз вчера обърнах внимание чак  Mr. Green /. Аз обаче пробвах и със 7-8 яйца и пак стават, не се счупиха. Grinning Времето на варене е 20-25 минути за твърдо сварени- аз нагласих таймера за 24-25 мин., в контейнера сложих 500 мл вода /а в книжката пишеше 400 мл, но за всеки случай да не изври преди да изтече времето/. За рохки яйца не помня колко време се варят, но в упутването го пише. Със сигурност беше под 20 минути. Тези дни ще пробвам да направя мляко с ориз в кошничката за ориз- пише да се добави мляко вместо вода, варенето му е 75-80 мин, пък да видим какво ще стане. Laughing
Тази резачка пускали ли са я преди /и евентуално ще я пускат ли пак, ако по едно и също време я пускат/?
http://www.lidl.de/de/ernesto-pommesschneider/p132171

# 729
  • Мнения: 70
Момичета, благодаря ви за отговорите Hug Доста се чудех за тази прахосмукачка, ще отида да я огледам.

# 730
  • Мнения: 805
Дали има останали пясъчници някъде?

Вчера имаше 1 във Велико Търново (магазина посока София), но едни хора го заглеждаха, така че не знам дали ще е още там.

# 731
  • Мнения: 184
Дали има останали пясъчници някъде?
Велико Търново има един, тъкмо се връщам от Лидъл

# 732
  • Мнения: 9 844
Много благодаря, момичета. Велико Търново ми е малко далече. Ако някой забележи пясъчник в магазините в София, моля да ми пише.

# 733
  • Мнения: 184
Много благодаря, момичета. Велико Търново ми е малко далече. Ако някой забележи пясъчник в магазините в София, моля да ми пише.


Тук момичетата са писали, че може да поискаш да ти го изпратят в Сф.

# 734
  • Мнения: 3 407
Да похваля перлените бои за яйца - доста яйца боядисаха и имат страхотен цвят и блясък  Grinning
Днес купих дивечова луканка, шпек Пикок, кашкавала в продълговатата пита, който много обичаме, 2 чорапогащника на малката /намалени от 4 на 3 лв./, от намалените маслени бисквити... Похарчих почти 60 лв. и освен салатата нямам идея какво ще вечеряме  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт