Домашни любимци - декоративни зайчета 7

  • 43 819
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Моят, нали го гледаме в двора, цял ден скача на свобода, но като мръкне го затваряме в къщичката му. Тогава му давам и заешка храна да хрупа и той си знае, тича сам да се прибира и побутва чинийката си, за да си получи храната. Сутрин пък, ако забравим да го отворим, започва да разнася паницата си, доста шумно става и няма как да не го чуем  Crazy

# 706
  • Мнения: 70
хаха няма просо такова нещо като заешкия характер Simple Smile Двор е много хубаво, и на мен ми се иска да имам. Аз работех в един офис, който беше в къща и в задния двор шефа имаше 2 зайчета- Тор и Ру, И като излезех да ги извикам по име и толкова бързо тичаха към мен (щото винаги знаеха, че имам нещо за хапване). Случвало ми се е да ми се блъснат в краката, ако не бият спирачки на време Simple Smile Моят съпруг като ги видя за първи път как дотичаха до мен беше много впечатлен, явно очавкаше, че зайчетата не се държат по такъв начин. А един клиент ме беше видял през прозореца на офиса и ми вика- котки ли имате в задния двор? и аз му казвам - ами не, зайци. хаха стана му много странно Simple Smile  Joy Whistling

# 707
  • Мнения: 70
Хей, имам един въпрос. Вашите зайковци излизат ли нощем от клетката? Защото моят ако не е заключен, едва ли не си прави купон навън...  Simple Smile Grinning

Ами нашият прекрасен Норман няма как да го оставяме на вън без контрол, защото обича да ачка навсякаде (да маркира) и тва значи, че до сутринта ще сме сабрали 1 кофа акита от килимите хахахахаха. Имаме си майтап с мъжа -Ех, ако Норман акаше злато... Simple Smile Иначе си пикиае в кутята/тоалетна (за което се гордея много с него). Той по принцип спи доста, единствено е активен от 5 следобед докато си легнем. Мисля че обича да ни вижда и да си проси храна най-вече хаха, Иначе като легнем не го чувам да мърда много само как пие вода от време на време- това е.

# 708
  • Мнения: 165
Сигурна ли си,че спи....нали са най-дейни нощем Wink нашата зайка нощно време подивява понякога в клетката,скача,тропа
Опредено не спи по цяла нощ защото сутрин като стана виждам, че е пишкал и акал през ноща (в тоалетната, която е в трапезарията, вратите са отворени заради него). Но кога ходи идобщо не го чувам. По някой път като се пробудя е легнал до мен или в краката ми, друг път върху раклата.

# 709
  • Мнения: 10
Здравейте нашето зайче за съжеление има абсцес Sad
Днес го водихме на ветеринар и на лявата бузка има абсцес от инфекция на зъба , подуто му е . От няколко дена насам пие 5 пъти повече вода от колкото принципно пие и почти не яде
Има и 41 градуса темперетура
Ветеринарката му би baytril , понеже бях чел някъде , че дуплоцилин е по ефикасен , я попитах за него , тя ми каза , че е стар антибиотик и байтрил е по - добре ...
Каза 5 дена да му я даваме през устата и след това пак да идем да го прегледа и ако няма подобрение , да сме му правили операция и махане на инфектиралия зъб , но било рисковано , защото можел да не се събуди след упойката ... аз не съм много склонен да го оперирам и да го мъча това зайче ... при положения , че след това пак може да се появи тази болест Sad ...
Чуда се какво да права много ме е жал за малкия Франк Sad

# 710
  • Sofia
  • Мнения: 26 586
От какво се получава този абцес?
Дано се оправи и да няма нужда от операция Praynig

# 711
  • Мнения: 10
Еми ветеринарката каза че просто се случва при зайчетата Sad , инфекция е получил на зъбче и така , еми ако се стигне до операция по скоро не мисля да го мъча и да ги приспим Sad

# 712
  • Мнения: X
Много съжалявам, дано всичко да се разреши леко и да оздравее зайко  Praynig Hug

# 713
  • Мнения: 768
Ако сте в София, да ви препоръчам нашата ветеринарка? Лечението й е новаторско, излекува ни абцеса само с антибиотик, без рецидиви за сега. Операцията не е вариант, доколкото схванах материята, е само много временно решение и всичко се повтаря отначало.

# 714
  • Мнения: 10
От Пловдив сме ... за съжеление днеска е по зле ... няма подобрение с този байтрил  Sad вашия с кой антибиотик се е излекувал
Ще го водим на друг ветеринар , явно не уцелихме свястен първи Sad

# 715
  • Мнения: 768
С байтрил му минаваше за 2-3-4 дена и започваше пак, направихме три курса с него. После минахме на Depomycin по схема един месец през ден, втория месец през два дена инжекции. Принципно е някакъв селскостопански антибиотик, който не е предвиден за зайци и имаше известен риск как ще го понесе. Но нямаше проблем с лечението, абцесът мина бавничко, но мина трайно. Нашата ветеринарка каза, че практиката е да се реже и чисти, а това е нейно лечение по западен образец.

# 716
  • Мнения: 10
Еми ще го водим тогава на друг ветеринар и ще му кажем , че искаме да го лекуваме с депомицин ?
Най - лошото е , че зайчето се мъчи и го боли и не мога да го гледам така направо Sad

http://www.msd-animal-health.bg/products/depomycin_/020_product_details.aspx ?

# 717
  • Мнения: 768
Имам само името написано на ръка, не знам как изглежда, предполагам, че е същия. За всеки случай ето телефони за контакт, ако някой ветеринар се заинтересува да се консултира: http://vesivet.com/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8/

Знам, голяма мъка е да гледаш как го боли и да не можеш нищо да направиш. И понеже като ги боли спират храната - намокрени гранули, настъргана ябълка, дори само сок.

# 718
  • Мнения: 10
Благодаря за съдействието , ще го заведем на друг ветеринар тези дни и ще му обясним за този антиобиотик и ще му дам номера ако иска да се обади да разпита ако не е запознат ... Надявам се , че ще се съгласи .
Направо ми се къса сърцето Sad

# 719
  • Мнения: 768
Успех! Дано се оправи  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт