Коя книга четете на детето си?

  • 15 409
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Аз чета "Динзавърчето Дино" - панорамна, на малкия, който е на 4 г.
Препоръчвам Simple Smile

# 16
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Ние сме на 4 години и 3 месеца ,чета му :франклин,вълшебната гора ,фин ,мастор мани,поята първа енциклопедия Larousse .Книжки за колите на дисни много ги обича,Барбароните,Лече Буболече,
На малката на 2 години и чета Медената питка,Дядо и ряпа,Дядовата ръкавичка.
параходна Астрид Линдгрен за колко годишни деца са?

# 17
  • Мнения: 6
Колко хубава тема сте захванали, много неща и аз си припомних покрай вашите списъци. Леле Буболече мойта рожба много я обича (на 3), приказките на Елин Пелин също. Обаче много налита на таблета и все иска да гледа, вместо да слуша. Как се справяте с това, ако някой има подобен проблем?

# 18
  • Мнения: 2 156
На 3 ли е? Предлагай му книжки с цветни илюстрации.
Можеш да му предлагаш и в електронен вариант, като пак подбираш да са илюстровани.

# 19
  • Мнения: 138
страхотна тема! Синът ми е на 4 и постоянно съм изчерпана откъм идеи за следващата ни книжка.
Пук и чук на Турбьорн Егнер ми е останала от детството една от любимите книжки и често я четем.
Патиланско царство също много харесвах, но или момчето ми е още малко, или смешките вече не са актуални за това поколение.
Препоръчвам Грузулак, Как къртичето си уши панталонки, Приказки за мотовете. Сега четем Фердо мравката.
По-натам ще се включа с други заглавия.
Вече набелязах няколко заглавия  Hug

# 20
  • Мнения: 2 677
Моята госпожица е на 4 и половина. В момента препрочитаме Пипи(мое старо издание с много хубави картинки), много я харесва. Преди това четохме Алиса и "Надолу по вълшебната река" на Едуард Успенски - също много любими.
Набелязах си други за по-нататък Simple Smile

# 21
  • Мнения: 73
Ако имах деца бих им чел Вилхелм Хауф - велик!
А и историите са му поучителни.

"Джуджето дългоноско"
"Студеното сърце"
"Младият англичанин"

Но не ви препоръчвам да им четете "Корабът на призраците" - доста е зловеща.
Друг прекрасен но леко тежък детски роман е "Братята с лъвски сърца".

# 22
  • Мнения: 1 713
Сетих се още една книжка, която Яни хареса - Джуджетата и Маришка.

# 23
  • Мнения: 2 156
Тази ни беше много любима с брат ми, когато бяхме малки; мама ни я четеше:

"Руски вълшебни приказки"

В Читанка я има електронна

# 24
  • Мнения: 553
Темата е пълна с интересни заглавия и затова не започвам нова!
Имам въпрос!
"Румцайс" подходяща ли е за момче на 6 години?

Ако има прекалено много герои и места, дали няма да се затруднява да си ги представя и дали ще успее да проследява сюжета?

# 25
  • Мнения: 11 288
Ако детето е свикнало да следи сюжети на дебели книги (примерно четат се по 1-2 глави преди заспиване и се продължава на другия ден, така дълго време), е ОК за възрастта.

# 26
  • Мнения: 553
От скоро започнахме така! Две книги сме прочели! "Маншон, полуобувка и мъхеста брада" и "Кучето и котаракът" (Чичо Фьодор, Матроскин и Шарик). Ще я започнем и ще разберем. Благодаря за бързия отговор!

# 27
  • Мнения: 5 173
В момента на голяма почит е книжката Самолети.
Четем много книжки с поуки, български народни приказки, приказките на братя Грим.

# 28
  • Мнения: 553
По настояване на сина ми започнахме "Питър Пан". Книгата започва с "Първите приключения на Питър Пан" и първата глава е малко скучна с описанието на целия парк, но после му стана интересно как от птиче Питър Пан се превръща в момче. Довечера ще четем как Питър Пан се опитва да стигне от острова до парка за да поиграе с истинските деца... Да видим...

# 29
  • Мнения: 553
Готови сме с Питър Пан! Може би някои места не бяха подходящи за 6 годишни деца, но като цяло се хареса на сина ми. Сега съм избрала "Вилхелм Хауф - Приказки" и като за начало Малкият Мук! Румцайс го оставям за по-нататък.

Въпрос!

Късно ли ни е за "Крокодила Гена"? Все пак приятелството е винаги актуална тема!

Общи условия

Активация на акаунт