ПЪРВИ клас - 8 тема

  • 41 736
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 727
И ние успешно завършихме - само 3 и 4 има в характеристиките.  Grinning

Записала съм ги 1 седмица на музей, очаквам някаква лятна занималня през юни в училище (за която никой нищо не казва, освен цената), после 1 седмица на море и после започва подхвърлянето по бабите...  Tired
Момичета, който има възможност, споделям това училище по английски - чудесна природа, хората много занимават децата и научават английски.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Извинете за невежеството ми, но какви са тези характеристики? Какво пише в тях в общи линии и задължително ли се дават или са самоинициатива на някои училища/учители? А на самото Удостоверение отзад дали ще има като миналата година характеристика или то си беше само за ПГ?

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Характеристиката е като в ПГ. Нашата в случая е по-подробна от тогава. Удостоверението е на една странца. Характеристиката на две. И не знам да са задължителни.

# 693
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
три седмици по музеите, после лятна почивка, после ще видим - баби няма

# 694
  • Варна
  • Мнения: 3 889
И ние обрахме всичко от класната стая. Ще чакаме другия петък за ваканционните изненади  Whistling
Дотогава човечето ще мързелува.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 833
Нашата характеристика е на 1 стр. Различни параметри -учебен процес, дисциплина и способности и са поставени оценки с тикче (отлично, добро и има нужда от подобрение).
Имаме и списък с книги и ваканционна книжка:
.

Аз съм му бях взела и тази, така че ще има с какво да се занимаваме цяло лято.

# 696
  • Мнения: 1 855
И ние днес си прибрахме нещата от  шкафчето. Свидетелства -на тържеството на 24 май.  Първо всички първокласници в актовата зала ,после само нашето тържество в стаята. Почерпка и ваканция. ...
 Дадоха ни примерен списък с книги за лятото-очакваните.
 Хубаво нещо е ваканцията. ...

# 697
  • София
  • Мнения: 1 833
А нашия списък бе доста "неочакван" за мен.
Елин Пелин - Приказки
К.Константинов - Приказки за тебе
Хитър Петър
Джани Родари - "Приказки по телефона"
Георги Райчев - Приказки
Патиланско Царство - Ран Босилек
Български народни приказки
Пипи дългото чорапче - А.Линдгрен

# 698
  • София
  • Мнения: 1 020
И тържеството на моята първокласничка, пардон вече второкласничка мина. Получи си свидетелството с Отличен, заедно с характеристиката - всичко с петици. Също така получи и резултатите от гръбначните изследвания. Списък с книги има - приказки, Патиланско царство, Пипи - общо са шест позиция в списъка. Девойката рече - Пипи няма да я чета,гледала съм филма....
Изчезваме на вън.

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
На мен нашият списък много ми допада - и като заглавия, и като бройка. Повече от това за след първи клас ми се вижда много. Друго си е, ако детето иска да чете допълнително и да си избира книжки.
Аз се отказах от "Пъстра ваканция", защото покрива само БЕЛ и Мат (пък и ми се виждат твърде лесни задачките  Thinking), та освен Голямата ваканция, искам да взема и нещо за РК. Набелязах книжка на Просвета и утре или в понеделник може да се метнем до тях да видя какво представлява.

Гушкан тези дни почива от четене и разходки, заради разширяването на зениците за очилата.

# 700
  • София
  • Мнения: 4 899
Нашето тържество ще е на 25 май, тогава ще връчват свидетелствата.
Всяко дете щяло да има и някакъв подарък от училището за успешно завършване, към който спадал и читателски дневник.
Чакам и аз да видя списъка с книжките и отсега умувам как ще го прилъгвам да чете Пипи  ooooh!
Проблемът е, че се стряска на количество. Мисли си, че книгите се четат наведнъж - сядаш и докато не прочетеш цялата (100-200-300 и т.н.страници), не ставаш да вършиш нищо друго. Обяснявам, че това не е така, но идва следващата реплика - "Ами аз ако спра ще забравя какво съм чел."
В момента чете приказки за Хитър Петър; избира си кратките, а другите, които са на по 3-4 страници ги прескача  ooooh! Tired
От 1 юни го пускам на лагер за една седмица с детската му градина. Много е щастлив, че ще види приятелчетата си от там. Ще идват и такива, които също са вече ученици, та радостта е двойна.
А на 6-ти ще има спортен празник в училището. Дано е хубаво времето, че е планиран цял ден навън, за деца и родители.
Оттам нататък ваканцията е пълна мъгла как ще протече. Добре, че имаме баба, която ще помага.

# 701
  • София
  • Мнения: 1 833
Морена, може ли да споделиш списъка.

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Морена, може ли да споделиш списъка.
О, да, споделила съм го. Simple Smile

# 703
  • София
  • Мнения: 1 833
Сега се сетих, че даже съм го и чела поста ти. ooooh!

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
А Патилански царство", което подарих днес и показах по-горе, съдържа малка част от всичките писма, та останалите ще си ги дочете Гушкан от това издание. Сега започна книгата и "Баба Цоцолна" я чете от старото, за въвеждане, че в новото я няма.

Общи условия

Активация на акаунт