ПЪРВИ клас - 8 тема

  • 41 737
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Нашето тържество е утре. А аз съм голяма шматка. Написали са ни: "Уважаеми родители , Във връзка с предстоящото тържество по случай завършването на учебната година Ви молим децата да са облечени с цветни дрехи/да не са бели/" И аз реших че наистина имат предвид цветни, ваканционни дрехи и съм му подготвила такива. Обаче сега се замислих, това за бялото май е заради прожекторите, с които е осветена сцената. И направо не знам, да не е само той такъв неглиже....

За подарък утре след тържеството отиваме на Базара на книгата Simple Smile

# 706
  • София
  • Мнения: 17 592
Отчет: свидетелство: получено. Какво пише в него... не знам, нямах време да погледна. Дали има и характеристика там също не знам. Взехме ги и хукнахме, сега сме в Сливен до понеделник, оставихме горкичък тати самичък, да се погрижи малко за таралежа.  Mr. Green А, да, и "голямата ваканция", но едва ли ще има време да се занимава с нея. И ретро кола от музея - от мен. И записах час за РД в музея, дано му хареса... Та това е засега от нас.

# 707
  • Мнения: 2 987
Нашата характеристика е с параметри -учебен процес, дисциплина и способности и са поставени оценки с тикче (отлично, добро и има нужда от подобрение).
Имаме и списък с книги и ваканционна книжка:
И при нас е така, като единственото, което не е в графа отлично е лидерски способности, но моето си е такова - свито и неналагащо се.
Подготвили се бяха много - песни, стихчета, въпроси.
Имаме списък с книжки, подобен на горните, като са 10 на брой, но госпожата каза, че са препоръчителни и има специална таблица да отбележат за поне пет прочетени.

# 708
  • София
  • Мнения: 433
Здравейте!

Ние също завършихме успешно. Само начинът не ми хареса - заведоха ги на клубче за 2 часа и там са им дали дипломите. Нито имаше родители, нито нищо. Честно казано, малко съм разочарована.

Дипломата ни е отлична, получихме и характеристиката - Мира, точно като вашата - всичко е отлично, само да лидерството - добро. Аз не знам кой ги е оценявал, но не им хващам много вяра.

Сега остава и ние да мислим какво ще правим лятото. Списъкът ни с книги е подобен.

Във вторник заминават на екскурзия - госпожата е казала, че са само 5 момчета и затова ще спят заедно в апартамент, а момичетата щели да бъдат в стая по двечки. Моят от сега си прави планове как нямало да спят по цяла нощ. Ама нещо не ми се вярва да им се сбъднат  Wink

Весела ваканция на всички   bouquet

# 709
  • Мнения: 44
Ваканция, ура!
Пожелавам весела ваканция на всички дечица!
Ние нямаме още свидетелство, в понеделник на екскурзията ще си го получим. Вчера е минало изходното по БЕЛ, резултати да науча не се и надявам. Толкова е секретно всичко, че направо се дразня.
Списък с книги също нямаме, преписах си оттук, само дано има желание младежът за четене.

# 710
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
 Blush по мои спомени, през ваканцията се четяха произведенията, които ще се учат в следващия клас. след като всички имат различни списъци, значи ли, че учат различни неща във втори клас?

смятам да го оставя да чете каквото иска: Агата и Лари, Лили Чудото, разни злодейски, детективски и динозавърски. да се забавлява и да е спокоен, а "задължителните" само ако поиска.
пък и винаги можем да ги прочетем заедно.

# 711
  • Мнения: 1 855
При нас всеки тест , самостоятелна работа, контролна работа е задължително да се подпише от родител и върне на класната. Отделно до всеки подпис на класната в тетрадка, учебник ,помагало трябва да има такъв и на родителя. Затова ми звучи странно, че доста от вас не знаят резултатите от изходните нива. Мислех , че е практика в началните класове. Освен изходни по БЕЛ, мат и РК,  подписах и тест по безопасност на движението.

Днес се отбелязва рождения ден на Пипи-70 г.  от излизането на книгата. ...

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
получихме и характеристиката...  Аз не знам кой ги е оценявал, но не им хващам много вяра.
Най-вероятно класната им ги оценява, кой друг в у-ще ги познава толкова.
Дали вярвам на оценката... аз си познавам детето, та...  Wink
Наша характерсистика е цялата отлична.  Wink


Blush по мои спомени, през ваканцията се четяха произведенията, които ще се учат в следващия клас. след като всички имат различни списъци, значи ли, че учат различни неща във втори клас?
И моите спомени са такива - от мен и от ученичеството на двете ми големи деца. Така би трябвало да е, особенно за "задължителните" списъци. 
Пък то нали учебниците са различни, та като нищо и изучаваните произведения да са такива. Сега е абсолютна каша...

смятам да го оставя да чете каквото иска: Агата и Лари, Лили Чудото, разни злодейски, детективски и динозавърски. да се забавлява и да е спокоен, а "задължителните" само ако поиска.
пък и винаги можем да ги прочетем заедно.
И аз така. Само дето нашия списък (от класната) съвпада с моя. Simple Smile  Затова и ще го изпълни/м. И освен него - каквото душа иска.  Grinning
"Задължителните" не мога да ѝ кажа да ги чете само ако иска, че по натам...


И при нас виждаме и подписваме всичко, но и никак не ми е странно, че не на всякъде е така.   Crazy

# 713
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Вчера Калоян си е събрал имуществото от шкафа в училище . Самодоволно ми заяви, че всичко е натъпкано в раницата. Нямах време да погледна  Embarassed Но днес-утре-вдругиден ще трябва, че нищо чудно да има и харна вътре. Имали театър вчера и "леличката" като попитала има ли някой умен, всички започнали да сочат Калоян  Laughing Попитах го тази леличка дали не е актриса, той каза "а, да". Та, участвал нашият в представлението. Ще им дават свидетелствата във вторник, от 9:00 часа. По неговите думи "някой трябва да ни заведе и да ни изчака". Нямало да е тържествено  Rolling Eyes Тогава госпожата щяла да даде и списъка за четене.

# 714
  • Мнения: 2 987
Ние също завършихме успешно. Само начинът не ми хареса - заведоха ги на клубче за 2 часа и там са им дали дипломите. Нито имаше родители, нито нищо. Честно казано, малко съм разочарована.
Дипломата ни е отлична, получихме и характеристиката - Мира, точно като вашата - всичко е отлично, само да лидерството - добро. Аз не знам кой ги е оценявал, но не им хващам много вяра.
Аз пък мислех, че е еднакво за всички класове. Жалко, това е тъпо с клубчето, нашето тържеството беше с родители, баби, дядовци - в актовата зала - пълна само от нашия клас близки. И се бяха подготвили много сериозно, освен песни и стихчета, имаше задачи от мултимедийна презентация по основните предмети, малко подаръче за всяко дете, една раничка от картон с лакомство, а списъкът на госпожата - като свитък, завързан по специален начин с бухалче.
За оценката - напълно съм съгласна, нашата е подписана от класната, но нямам забележки, моето дете наистина хич не е по изявите и бих казала, че по критерий лидерски способности си е за 0.
На екскурзията не пожела да ходи, половината клас ще са. Дано догодина поиска вече.

# 715
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Мина тържеството, много хубаво беше, децата се представиха отлично. Имаше стихове, песни, кратки драматизации, викторина по математика. Свидетелството-Отличен! Три грамоти  Crazy Списък за четене-нямаше!  Sad

Мина първи клас...още 11 остават  Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 12:51 от Ала-Бала

# 716
  • Мнения: 288

Дипломата ни е отлична,

Дано така бъде и до 12-ти клас, но това сега е само свидетелство, диплома се получава при завършване на образователна степен   Laughing Wink
Вчера при мен беше голямо галопиране - аз на едното тържество на малката, бащата на другото на баткото. Щерката след приключването на концерта в огромен театрален салон и затъмнена зала пък забелязала, че таткото не е бил, размрънка се, трябваше да я убеждавам, че той е присъствал, просто е седял на по-далечно място и тя не го е видяла. Оттам бегом до училището, където гледахме другото тържество.
Дадоха ни свидетелство, грамота, характеристика - всичко. Списъкът с книгите обаче за мен е малко неочакван, ще прочетем повечето, но съм предвидила и други по мой вкус.
Не разбрах какви учебници връщате. При нас всичко си остава за децата, учебник по Информационни технологии (мисля, че това прочетох преди няколко поста, дано не бъркам) изобщо няма.

# 717
  • София
  • Мнения: 2 803
feel_the_rush, в кое клубче бяха децата? Нашите вчера бяха в "Мики Маус" и съм много доволна от организацията. Отначало за около 40 мин. влязоха вътре да си потанцуват и поиграят. После беше официалната част с връчването на свидетелствата. Бяха с тоги и всяко дете се снима с учителката и възпитателя на фона на Кирил и Методи при получаване на свидетелството. Пяха песен, получиха грамоти и подаръци. Отделно се почерпиха с пица, торта сокче и накрая пиха шампанско. Децата бяха повече от щастливи. Ние не бяхме вътре с тях през цялото време, пихме кафе отвън, разговаряхме, разгледахме изходните нива, говорихме и за предстоящата екскурзия и лятна ваканция. "Тържеството" беше два часа. На мене този начин ми допада повече от тържествата в класната стая, но е въпрос на гледна точка.
Честито завършване на всички първокласници!  Hug Весело и безгрижно лято им пожелавам! football smile3540 1swing   grinning039

# 718
  • Мнения: 19 302
Тинки, и аз така го изтълкувах първо Simple Smile Даже се замислих за една рокля тип пачуърк  Crazy После попитах госпожицата и ми каза, че е заради светлините.

Девойката иска да присъстват всички възможни хора на тържеството й. Най-добре цялата рода hahaha  Вчера плака малко, че татко й няма да може да дойде. Та, привиках една приятелка на негово място Grinning

Тези свидетелства са ми много смешни, ама да се радват децата, че им дават нещо. Голямото учене и успехи/неуспехи тепърва им престоят.
Малко ме стреснаха някои от вашите списъци и нямам търпение да видя нашия.

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 21 636

Дипломата ни е отлична,

Дано така бъде и до 12-ти клас, но това сега е само свидетелство, диплома се получава при завършване на образователна степен   Laughing Wink

Тони, тя на майтап е използлвала думата "диплома".  Grinning
Както каза Дъждец, нищо особенно не са удостоверенията. Още повече, като на целия клас са еднкави - отлични.
Самото дете го омаловажи по този повод. Коментира, че не всички са заслужавали "отличното" според нея. И е толкова логично...  Whistling

sise_to, много ми хареса вашата организация по завършването. Само тогите не са по мой вкус.  Wink

Ние пробвахме да поръчаме очилата в клиниката, ама се подразних и май ще кретаме до центъра...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт