ПЪРВИ клас - 8 тема

  • 41 735
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 635
Самото дете го омаловажи по този повод. Коментира, че не всички са заслужавали "отличното" според нея. И е толкова логично...  Whistling

За това и грамотата от директорката, която са получили единици е по ценена в къщи.

Вчера донесе и снимка на класа и едно лист с пожелания за ваканцията.
И какво написало момчето:

Нямам търпение да видя новата къща в Германия.
Това лято ще опитам нови немски деликатеси.
Искам да си припомня къщата на село.

Нямам представа, какво са си помислили учителките с първите две. Вероятно, че сме купили къща в Германия. Laughing

# 721
  • Перник
  • Мнения: 4 863
mmm_, няма лошо да сте си купили къща в Германия, пожелавам ти го!  Grinning

Калоян така преди 1-2 години разправяше наляво и надясно "пък мама ще ме води на зоопарк във Виена", а всъщност едни познати бяха ходили, ние само гледахме снимки  Laughing

sise_to, чудесно завършване са имали децата!

# 722
  • София
  • Мнения: 17 592
Blush по мои спомени, през ваканцията се четяха произведенията, които ще се учат в следващия клас. след като всички имат различни списъци, значи ли, че учат различни неща във втори клас?

смятам да го оставя да чете каквото иска: Агата и Лари, Лили Чудото, разни злодейски, детективски и динозавърски. да се забавлява и да е спокоен, а "задължителните" само ако поиска.
пък и винаги можем да ги прочетем заедно.

Имаше листче със списък с книги, вярно. Аз, по стара традиция, не си направих труд да го прочета.  Mr. Green

# 723
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Тони, тя на майтап е използлвала думата "диплома".  Grinning
Както каза Дъждец, нищо особенно не са удостоверенията. Още повече, като на целия клас са еднкави - отлични.
Далеч не на целият клас са отлични, поне в при нас. Имаше доста "завършва с много добър", едно две с добър и едно дете, което е със СОП завърши задоволително.
Вчера като се прибрахме даже извадих папката, където кака му си пази всички удостоверения, грамоти и бележници.  Simple Smile Майка ми каза, че пази и моите...ще трябва да ги разгледам някой път Simple Smile

# 724
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Честито на завършилите първокласници и на родителите им! Вие също бяхте първолаци през тази година, нуждаете се от пълноценна почивка. Simple Smile

 Чудя се защо не завършват всички първокласници на 24 май. Такъв хубав празник, толкова символика носи. В нашето училище е традиция първи клас да получават удостоверенията си на този ден.

 Аз празник ще имам с родителите, както всеки път. Мисля, че им го дължа. После те организираха почерпка в едно заведение, ще е изненада за децата това.

 Характеристиките са задължителни и ги има навсякъде. Просто видът им е различен, оценява ги класната, разбира се, кой познава децата по-добре от нея. Често децата в училище не са това, което са в къщи, често има родители, които не вярват, че детето им удря, рита и посяга да нарани някого. У дома не правело така. А дали би ударило майка си, наритало баща си? Такъв тип проблеми са ми били винаги най-неприятни и гледам тактично да ги преодолявам. Конфликти не са нужни.

 Списъците с книги си ги прави учителят. И се включват произведения, които ще се изучават в следващата година. А кой колко книги дава, е личен избор. Обаче това майката да каже на детето си, че може и да не прочете всички..., ами, чак не ми се коментира. Това е чисто поощрение и подтикване на детето да си прави каквото си знае. Но всеки познава чедото си най-добре. Аз ще дам препоръчителен списък, не задължителен, пък който както разбира нещата, така да направи.

 И нещо, което един ученик ми каза, а майка му, ако разбере, ще се притесни: момченцето вече не е на у-ще, отидоха на почивка и няма да присъства на завършването. Но в последния ден на у-ще ми каза, че не съжалява, че няма да го има. Мама казала, че ще им даваме някакви хартийки, дето и без тях може.  ooooh! Така да е.  Peace Но тя ще дойде да вземе хартийката като се върнат.

 Двама от учениците ми не завършват с отличен. Не е справедливо да дам на всички тази оценка.

 Хубава да е ваканцията на децата ви и да са здрави и весели!  Hug

# 725
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
.... Често децата в училище не са това, което са в къщи,
......
 Двама от учениците ми не завършват с отличен. Не е справедливо да дам на всички тази оценка.
Така е, аз го научих още с първото си дете.

Точно така, не е справедливо (както и заради едно провинило се дете, да не се играе часът по физическо или да не излязат на двора...  Обичайно е едно въпросното дете и с ученето не е "отлично", но ето на... ), но ето колко са различни хората/учителите...

Относно тържество по случай празник - класната каза, че те (децата) били вече големи.  Shocked

Та така...  Sad

# 726
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
...
 Списъците с книги си ги прави учителят. И се включват произведения, които ще се изучават в следващата година. А кой колко книги дава, е личен избор. Обаче това майката да каже на детето си, че може и да не прочете всички..., ами, чак не ми се коментира. Това е чисто поощрение и подтикване на детето да си прави каквото си знае. Но всеки познава чедото си най-добре. Аз ще дам препоръчителен списък, не задължителен, пък който както разбира нещата, така да направи.

 ...


ако репликата е към мен - няма да го насилвам. понеже си познавам детето, приемам, че може да не прочете всички книги сам.

Скрит текст:
след много "старателно" обучаване и "прекрасно" отношение спря да чете изобщо. сега ще се опитам да възстановя щетите и да започне пак да чете с желание, както беше миналото лято, преди да започне първи клас.
точно за това ще го оставя да чете каквото си поиска, а задължителната литература ще чете или сам - ако поиска, или ще я прочетем заедно.

# 727
  • Мнения: 2 478
И Д. завърши вчера, много е щастлив, че вече е второкласник.
Аз не съм гледала кой с колко е завършил, мисля , че в нашия клас всички са отличници.
Характеристиката е подробна и изключително вярна за детето ми.
Празникът им беше в класната стая, страхотно подготвен открит урок, песни, игри, торта....пълно щастие! Имаме бонус към списъка със задължителна литература и той е списък с няколко приказки на руски.
Прекрасно лято на всички ви!
Ние другата седмица заминаваме към лятната си дестинация, ще се "видим" на есен!

П.С. Това е подаръка от мама и татко по случай първото свидетелство за завършен клас :
http://www.book.store.bg/p43097/ucha-se-na-dobri-obnoski-rejnild … n-dichiojzen.html

Последна редакция: пт, 22 май 2015, 14:59 от Le Soleil

# 728
  • Мнения: 341
Нашите деца нямат характеристика. Задължителни ли са?

# 729
  • София
  • Мнения: 4 899
П.С. Това е подаръка от мама и татко по случай първото свидетелство за завършен клас :
http://www.book.store.bg/p43097/ucha-se-na-dobri-obnoski-rejnild … n-dichiojzen.html
Даваш ми идея, благодаря ти   bouquet
И ние сме решили да му купим книжки за завършването на 1-ви клас, но ще изчакам да видя какво ще му подарят от училището, за да не дублирам нещо.

Мама казала, че ще им даваме някакви хартийки, дето и без тях може.
Това е много тъжно и ще го оставя без коментар  Confused

# 730
  • Мнения: 1 273
Не разбрах какви учебници връщате. При нас всичко си остава за децата, учебник по Информационни технологии (мисля, че това прочетох преди няколко поста, дано не бъркам) изобщо няма.
При нас ИТ е единия ЗИП. По тази причина си купуваме ние учебниците. 2/3 от родителите гласуваха да вземем от вече пораснали деца (вместо да купуваме, защото учебникът е скъп - почти 9,00 лв.) и затова сега ги връщаме на въпросните деца.  Peace

Мама казала, че ще им даваме някакви хартийки, дето и без тях може.  ooooh!
Това не ми се иска да го оставя без коментар, но пък и не знам как да го коментирам.  Rolling Eyes

Както вече бях писала - аз мисля, че щом класната е избрала книгите в списъка, значи са подходящи за възрастта на децата и смятам да се погрижа да ги прочете. Но пък (и това съм го писала вече) - всеки си познава детето и си знае кое е най-добро за него.  Peace

Характеристиките си ги получихме в последния учебен ден - съгласна съм с всичко, посочено от госпожата.  Peace

# 731
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Ние също сме решили да подарим книжка. Но мисля да я заведа в голяма книжарница и да си избере каквото и колкото иска Simple Smile Едва ли ще е повече от 1-2 книжки като си знам стоката Wink
Иначе за отличните представяния и медалите в извънкласните дейности тази година й подарихме ролери, че отдавна ги искаше и си ги заслужи детето  Heart Eyes
Това с "хартийката" много ме потресе и мен. После съм сигурна, че точно тия родители са от типа, задаващи въпроса: "На това ли ви учат в училище?!".  ooooh! Разчита се някой друг на им научи и възпита децата, вечно когато отрочетата се забъркат в нещо лошо, то са се подвели по лоша компания и т.н... Поне такива са моите наблюдения...

# 732
  • Мнения: 265
И ние вече официално сме втори клас и във ваканция. Имаха тържество и след това се черпиха в класната стая. Получихме характеристика и грамота за отличен успех.
От есента го местя в друг клас при госпожа преподаваща по системата джъмп мат, че не останах особено доволна от нашата госпожа. Дано да не сбъркам и да трябва да се местим наново. Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 288
Имам тази книжка за добрите обноски, но не я харесвам, не ми допада начина на написване на текста.
 Neli M* , надявам се да останеш в темата и често да се включваш, защото ми е много ценно хем да чуя нещо "от кухнята", хем да имам и една по-различна гледна точка  Hug

# 734
  • Мнения: 22 436
Здравейте и от мен. Simple Smile

Калина също вчера си получи свидетелството, както и характеристиката.
Преди това ги бяха водили в Регионален исторически музей и от там също им бяха дали грамоти.
Тържество не сме имали, както през цялата година.

Книгите от списъка са сходни с показаните от някой тук, Пипи дългото чорапче, Приказки по телефона, Патиланско царство, Български народни приказки и още едни.
Ще четем комбинирано, къде тя, къде заедно.
За завършването ще отидем да си избере книжка.

Книгата за добрите обноски и ние я имаме, не я харесвам. Да не говорим, че на 8г. е малко късно тепърва да им се създават такива. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт